Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Miejscowość w Profilu


Kisiel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Sympatycy

Kiedyś czasami, aktualnie w co drugim nowym profilu użytkownicy wpisują swoją miejscowość z małej litery. Wiem, gadam jak zgred ale zastanawiam się czego jest to wynikiem. Czy:

a/braku szacunku to swojej miejscowości;

b/niedouczenia;

c/wszechobecnej w dzisiejszych czasach (pseudo)dysleksji;

d/również wszechobecnej olewczej postawy względem życia i wszelakich zasad;

e/niedbalstwa;

Reasumując ... proszę o wpisywanie nazw własnych (do takich zalicza się nazwa miejscowości !w00t ) dużą literą.

Jest to prośba nie nakaz - jak ktoś napisze z małej trudno - jakoś przeboleje (ale swoje pomyślę :D )

Odnośnik do komentarza

Obstawiam d i e. Często zdarza mi się coś kupować lub sprzedawać na allegro. Ludzie swoje imiona i nazwiska piszą z małej litery i bez polskich znaków, nie mówiac już o nazwie miejscowości czy ulicy. Ostatnio mailowałem z biurem podróży. Wszystko w mailach z małej litery, bez polskich znaków i interpunkcji. Nie dało się tego czytać. Tak to ja mogę sobie z kimś przez komunikator pisać, a nie prowadzić interesy.

Odnośnik do komentarza

Kisiel, znowu bym Ci repotka walnął. WYJĄTKOWO mamy taki sam punkt widzenia. Tylko ja bym w nieco dosadniejszych słowach określił problem... Tobie może nie wypada :-)

Brak szacunku dla adresata lub nauka w szkole o zerowym poziomie, gdzie przepuszczano takich gamoni.

PS "z wielkiej litery" nie "dużą literą".

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ja myślę, że to ten wszędobylski internet robi z ludzi nieuków. Żadna wyszukiwarka nie wymaga używania wielkich liter to i ludziska odwykli. Nawet zatwierdzanie kodów wyświetlanych wielkimi literami (np. przy komentarzach) reaguje poprawnie tylko na małe litery.

Jakby za każdy błąd ortograficzny komp walił po paluchach strzałem kondensatorowym, to by było lepiej :)

Masz Kisiel rację, napomnieć trzeba !V

Odnośnik do komentarza

Tia... A dlaczego np wybierajac plec musze zaznaczyc KOBITKA !? Opcji KOBIETA nie znalazlam... Niedbalstwo administracji? Nie tylko male litery to niedbalstwo... a np. polskich liter nie pisze bo w opcji pisania postow z komorki jest to klopotliwe.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

a mnie "kobitka" nie przeszkadza i traktuje to jako żartobliwe, nieobraźliwe określnie a nie niedbałość administracji natomiast pisanie nazw własnych z małej litery jest wszechobecnym niestety nie przejmowaniem się ortografią i poprawną polszczyzną. ( w tym miejscu bije się w piersi i przepraszam za błędy, które ja niestety robię )

Odnośnik do komentarza

Kisiel, znowu bym Ci repotka walnął. WYJĄTKOWO mamy taki sam punkt widzenia. Tylko ja bym w nieco dosadniejszych słowach określił problem... Tobie może nie wypada :-)

Brak szacunku dla adresata lub nauka w szkole o zerowym poziomie, gdzie przepuszczano takich gamoni.

PS "z wielkiej litery" nie "dużą literą".

PS "Wielką literą" nie "z wielkiej litery". Poprawne wyrażenie — Zdanie rozpoczynamy wielką literą. Nazwiska piszemy wielką literą. Nazwy miast piszemy wielką literą itd.

Z wielkiej litery możemy najwyżej spaść.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Miki, powiedz czy na prawdę tak Ci to przeszkadza czy po prostu chcesz się do czegoś przyssać.

Zwróć uwagę, że w profilu już potem jest Kobieta i Mężczyzna.

Wytyku na temat wielkiej/dużej litery nie przyjmuję. Byłem tak uczony i tak będę pisał. Obie formy są dopuszczalne.

Jak ktoś mi napisze nazwę miejscowości dużą a nie wielką literą to i tak będę kontent.

Flyman oczywiście ma racje.

EDIT:

Zmieniam kobitkę i faceta na "chłodok i dziopa" :)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

"dziopa (język polski):

znaczenia:

rzeczownik, rodzaj żeński

(1.1) reg. krak. regionalizm krakowski[1] dziewczyna"

o kurde znaczy dziopa jestem :)

Odnośnik do komentarza

Miki, powiedz czy na prawdę tak Ci to przeszkadza czy po prostu chcesz się do czegoś przyssać.

Zwróć uwagę, że w profilu już potem jest Kobieta i Mężczyzna.

EDIT:

Zmieniam kobitkę i faceta na "chłodok i dziopa" :)

W cale mi to nie przeszkadza ;) Ale jak juz ma byc poprawnie to poprawnie... Forum to forum, a to nie jest forum o tematyce poprawnosci gramatycznej czy ortografii. Wazna jest dla mnie tresc. Choc musze przyznac, ze czasem az w oczy kole... !pomidor

Ps Moze byc nawet "chłodok i dziopa" :)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Namówiłaś mnie, jak będę grzebał w ustawieniach profilu to zmienię na bardziej akuratne.

EDIT:

Joasia oba zwroty zaczerpnięte z gwary sądeckiej

Za słownikiem:

chłodok - chłopak

dziopa - dziewczyna

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

...

Zmieniam kobitkę i faceta na "chłodok i dziopa" :)

Dopiero teraz trafiłem na tą dyskusję. Chciałem powiedzieć, że się nie zgadzam.

Bo jak zamienisz, odpowiednio do kolejności jaką podałeś, kobitkę na chłodoka a faceta na dziopę to Joasia zostanie chłodokiem - nie wiem czy chce - a ja zostanę dziopą i ta zmiana płci mi się nie uśmiecha w moim wieku. Jak bym był o połowę młodszy to może i bym się zamienił, ale teraz wolę był chłodokiem :)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

oj GrzechoCnik jak dobrze, że to zauważyłeś ... być facetem ???? NIGDY ! :ph34r:

Odnośnik do komentarza

Od siebie oznajmiam, że nie chce mi się już sprawdzać miejscowości użytkowników po numerach rejestracyjnych, po kierunkowych, morse'em, braille'em, w dziwnych językach i pod innymi postaciami jakie można sobie wyobrazić. Rubryki które są niepoprawnie wypełnione i które akurat wpadną mi w oko przy przeglądaniu forum skutkowały będą ostrzeżeniem, a przy braku reakcji przeniesieniem do grupy "validating". Dziękuję :) . Z mojej strony koniec przekazu.

Odnośnik do komentarza

Od siebie oznajmiam, że nie chce mi się już sprawdzać miejscowości użytkowników po numerach rejestracyjnych, po kierunkowych, morse'em, braille'em, w dziwnych językach i pod innymi postaciami jakie można sobie wyobrazić. Rubryki które są niepoprawnie wypełnione i które akurat wpadną mi w oko przy przeglądaniu forum skutkowały będą ostrzeżeniem, a przy braku reakcji przeniesieniem do grupy "validating". Dziękuję :) . Z mojej strony koniec przekazu.

Trudny temat ponieważ mam pojazdy na rejestracjach CB,GD,WB a powiat gdzie mieszkam to CSW.Taka "polska specjalność vel leasing" !sciana .Za to też warn? !czary

Odnośnik do komentarza

@emge: dziękuję :) .

@krzys-68: Czytaj ze zrozumieniem przerobionego tekstu :) .

Chodzi o prawidłowe wypełnienie rubryki "miejscowość", rejestracje i leasingi to możesz mieć nawet z Kostaryki, mało mnie to interesuje whist .

Odnośnik do komentarza

Trochę tu czegoś nie rozumiem. Tak sobie wszystkie wypowiedzi czytam i z podziwu wyjść nie mogę. Przyjeliśmy do wiadomości, akceptując warunki forum, że piszemy w odpowiednich rubryczkach co i jak. Trzeba napisać miejscowość to piszmy.Jak mężczyzna to mężczyzna, jak kobieta to kobieta itd. Jak mi sie to nie będzie podobać to się wyniosę z tego forum i wielu innych. Wypisalem i jest git. Temat do zamknięcia bo dyskusja jałowa choć zgodna z regulaminem bo w odpowiednim dziale. Zakończyłem swój wywód. Dobranoc.

Odnośnik do komentarza

a powiat gdzie mieszkam to CSW.

A co to za ustroństwo jest !w00t

Ciasna Swojska Wiocha? Czy jak ?

Koniec audycji.

Odnośnik do komentarza

Akurat ten dowcip mi sie nie podobał bo też mam na tablicy literki CSW. Pomogę Koledze. C- kujawsko pomorskie a SW to siedziba powiatu Świecie nad Wisłą. Rozumiem, że to tak w ramach szybkiej i trochę nie przemyślanej riposty.

Odnośnik do komentarza

No tak, ale ja mam "WPL" ale to się nie ma ni jak do mojej miejscowości, jak by nie patrzył.

Tak samo jak "C" i kujawsko pomorskie, SW no ok trafiło, czytam to na forum to CSW i powiem szczerze nie mogłem zakumać o co kaman,

Dzięki LWfilip za wytłumaczenie. !winkiss Dobranoc. !OK

Odnośnik do komentarza

Proszę wszystkich o zakończenie dyskusji :) . Zainteresowanych odsyłam do postu o numerze 16 oraz 1. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...