Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Porysowana szyba w kasku - Katowice


mikemat

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prosbe o pomoc osobe z okolic Katowic, mam troche porysowana szybe w kasku, naczytalem sie, ze mozna wypolerowac zarysowania, ale znajac zycie "za 2 razem wyjdzie jak powinno" :).

Jezeli ktos z okolicy Katowic bylby mi stanie pokazac jak to sie robi, to bede wdzieczny za kontakt i oczywiscie pifko/cola/inne w Chudowie :)

Odnośnik do komentarza

spróbuj jeżeli nie są to głebokie rysy automax i szmatka ,jeśli coś lepszego to pasta polerska g3 i też polerowanie u mnie pomogły oba sposoby

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Cześć

Sprawdz w sklepach dla lakierników jest taka ekstra pasta do polerki szyb z tworzywa .Do szyby w motocyklu jest super w kasku niewiem czy nie zostawi ,,refleksów" pogorszających widoczność w słoneczne dni.

Odnośnik do komentarza

Cześć

Sprawdz w sklepach dla lakierników jest taka ekstra pasta do polerki szyb z tworzywa .Do szyby w motocyklu jest super w kasku niewiem czy nie zostawi ,,refleksów" pogorszających widoczność w słoneczne dni.

dziekuje :lol:

czyli ostroznie, powoli, bez zbednego nacizku i koliste ruchy ?

Odnośnik do komentarza

Ja zarysowalem szybę (która miała powłokę zapobiegającą zarysowaniu) w kasku Nolan N43 już 1 dnia po zakupie :lol: Kupiłem pastę polerską i zacząłem pokierować. Rysa całkowicie zniknęła ... niestety wraz z jakimiś powołani i filtrami UV którymi pokryty był wizjer kasku. Efekt był taki że w miejscu rysy powstała plama która miała inny odcień niż pozostała cześć szyby. Skończyło się na tym, że kupiłem nowy wizjer do kasku. Sprawdź ile kosztuje szyba do twojego kasku bo może zabawa nie jest warta zachodu i lepiej kupić od razu nowy wizjer.

Odnośnik do komentarza

Większość szybek w kaskach pokryta jest specjalnymi warstwami... heee... np przeciw zarysowaniu.

Uszkodzenie tej powłoki niestety wymaga wymiany szybki kasku na nową !

Polerowałem już kiedyś szybę w skuterze Elyseo 5o -kupiłem wtedy specjalną emulsję polerską do szyb i reflektorów -zwykła wiertarka, przystawka i jaaaaazdaaaaa, efekt był rewelacyjny. Niestety w szybce kasku manewr ten może się okazać nieskuteczny ze względu na dalsze uszkadzanie powłok zabezpieczających szybki w kaskach.

Proponuję więc kupić nową.

Przyznam, że kiedyś raz próbowałem polerki szybki kasku -na próbie się skończyło -od jakiegoś czasu gdy kupuję kask zamawiam rezerwową szybkę !

Odnośnik do komentarza

mysle, ze jednak kupie nowa, choc to wydatek bedzie spory, bo kask to Schubert C3 + pinlock do szybki.

Ja dzis polerowalem owiewke z przodu w moim Burgmanie, miala sporo rys. najpierw uzylem papieru 3M P 1500 pozniej 3M Trizac P3000 i trzy pasty polerskie 3M. efekt owiewka jest jak nowa!!!!!!! zero rysek i hologramów. Ważne aby przy wtępnym niwelowaniu rys usunąć tzw twardą warstwe, jesli tego nie zrobimy to powstana tzw mapy. ten sam zestaw nadaje się do polerowania lamp i szybek w kaskach. Ważne zeby podczas polerowania wytworzyc temperature mozna sprawdzac reka (nie moze tez byc za wysoka)

Pozdrawiam

PS jak ktos ma pytanie to smialo

Odnośnik do komentarza

Ja moją szybę z moto dałem do lakiernika, wypolerował, ale niestety widać różnicę

Więc ... kupiłem nową

Odnośnik do komentarza

a ja mam pytanie jak mam szybke w gilerze i chcę ja spolorowac gdzyż widac że lakier bezbarwny zszedł w kliku miejscach na niej i teram mam pytanie Czy tak jak Ty mówuisz że najpierw papierem 1500 a potem 3000 ? i póżnij pasatami czy zacząc jeszcze grubszym papierem niż 1500 np 1000-1200 ? proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza

a ja mam pytanie jak mam szybke w gilerze i chcę ja spolorowac gdzyż widac że lakier bezbarwny zszedł w kliku miejscach na niej i teram mam pytanie Czy tak jak Ty mówuisz że najpierw papierem 1500 a potem 3000 ? i póżnij pasatami czy zacząc jeszcze grubszym papierem niż 1500 np 1000-1200 ? proszę o odpowiedź

jesli masz glebokie rysy to mozesz nawet P500 ale tylko w tych miejscach gdzie sa. Mysle ze mozesz zaczac pozniej P800 lub P1000 i P3000 pozniej pasty najlepiej pierwsza gruboziarnista druga posrednia np jakies mleczko polerskie i na koniec najlepiej 3M 50383 to politura niwelująca tzn hologramy ktore sa widoczne w sloneczne dni.

Pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza

Ja moją szybę z moto dałem do lakiernika, wypolerował, ale niestety widać różnicę

Więc ... kupiłem nową

w Majesty żony szyba miała plamy jakby po soli lub wapnie

pierw przez miesiąc walczyłam z nią sam papierami i pastami a następnie przez dwa tygodnie zajoł się nią lakiernik

w sumie nadaje się na śmietnik a cała praca nie miała sensu szczególnie że kupiłem szybę w idealnym stanie za 100zł

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...