Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Debile stacja BP !


KRISTO

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam że nie w regionalnych ale mam powód

Zajechałem dzisiaj na stacje BP na myjkę samoobsługową rozbieram sie do mycia : kask i tak dalej:)

już chce wrzucić 5 zyla

a tu przychodzi debil i mówi że motocykli i kuadów myć nie wolno

walnołem karpia ze zdziwienia i sie pytam dla czego odpowiedż " bo nie a tu jest napisane"

patrze na tabliczkę i mi gały wyszły mówie że chciałem też zatankować odpowież "tankować można myć nie"

Chodzi mi o stację Warszawa Rondo Żaba czy to tylko ta stacja czy wy się też z tą dyskryminacją spotakaliscie w Polsce

Jeśli tak to proponuję BOJKOT STACJI BP !!!!!!

Odnośnik do komentarza

Na BP w Wesołej jest info że nie można myć "motocykli czterokołowych" i jest narysowany Quad. nie wiem jak by podeszli do normalnego 200. muszę kiedyś podjechać i stestować

Odnośnik do komentarza

kupilem karte na mycie na BP. na bemowie nie mialem nigdy problemów z myciem moto. ale rzeczywiście jest info, że nie można myć quadów

Odnośnik do komentarza

Sądzę, ze pracownik stacji się zagalopował. Myślę, że kierownik stacji powinien go pouczyć, a CIebie przeprosić i w nagrodę dać żeton na 5 minut mycia gratis.

CHYBA, że pojazd miałes tak usyfiony, że wyglądał jak quad prosto z bagna i sie pomylili :lol:

Ogólnie zbieg okoliczności, ktoś miał zły dzień. Ja bym nie robił z tego afery. Za kilka dni ledwo będziesz pamietał o incydencie.

Odnośnik do komentarza

Do końca pewny nie jestem, ale pamiętam, że na takich myjkach jest zakaz mycia silników. (Może chodzi o filtry?). W związku z tym, że quady i jednoślady mają silniki widoczne i dostępne dla wody, jest możliwość przedostania się ewentualnych wycieków do systemu odprowadzania zanieczyszczeń.

Odnośnik do komentarza

Myślę że quady i crossy bo faktyczne jak przyjadą z przejażdżki to pozapychają im studzienki, ale tak jak poprzednik pisze ktoś wstał lewą nogą lub nie rąbią wyjątków. Normalny 2oo jest czystszy od większości 4oo

Odnośnik do komentarza

nie jeżdziłem po bagnach miałem standard syf uliczny po śmiganiu w deszczu pojade jeszcze raz na mycie i zawołam kierownika macie racje może temu deklowi żona nie dała !winkiss

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Zawsze myłem swoje moto na stacji BP na Bemowie na Powstańców Śląskich przy Conrada i nigdy nie było żadnych problemów. Faktem jest, że nie można myć motocykli czterokołowych, o czym informuje tablica.

Odnośnik do komentarza

Kiedyś regularnie myłem motonga na BP, teraz mam własną myjkę i nie korzystam ale czasem widzę jak ludzie myją i nikt ich nie goni.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj wstawiłem do skutera akumulator, i pierwszą traskę !scooter w tym sezonie wykonałem właśnie na BP celem umycia pojazdu, i nikt nie robił mi problemów, więc może faktycznie Koleś miał zły dzień?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

W Katowicach na tych "zielonych" stacjach również są informacja o zakazie mycia quadów. Wiele razy już myłem skutery i nie było problemów bo czemu miałyby być skoro skutery nie są wymienione w informacji o zakazie.

Odnośnik do komentarza

Sądzę, ze pracownik stacji się zagalopował. Myślę, że kierownik stacji powinien go pouczyć, a CIebie przeprosić i w nagrodę dać żeton na 5 minut mycia gratis.

CHYBA, że pojazd miałes tak usyfiony, że wyglądał jak quad prosto z bagna i sie pomylili ;)

Ogólnie zbieg okoliczności, ktoś miał zły dzień. Ja bym nie robił z tego afery. Za kilka dni ledwo będziesz pamietał o incydencie.

A myślisz że 4oo bywa czystsza?Szczególnie jesienią i zimą.Nie mówiąc o tych 4x4 co w off...jeżdzą.Wówczas można myć? :lol:

Odnośnik do komentarza

Jasne

Jak przyjadą auta z budów np Peugeoty Partnery z mojej lub innych firm

To quady przy nich to mały pikuś przed śniadaniem:)

Odnośnik do komentarza

Wczoraj myłem na stacji BP skuta i zero problemów - za mną kolejka motocykli była - zawsze myję na tej stacji i nigdy nie spotkało mnie takie zdarzenie.

Odnośnik do komentarza

A myślisz że 4oo bywa czystsza?Szczególnie jesienią i zimą.Nie mówiąc o tych 4x4 co w off...jeżdzą.Wówczas można myć? :lol:

Jeżdżę 4oo off -road i wierz mi, że gdy zajedziesz autam uwalonym po dach to nie dadzą ci umyć auta. Swoją drogą dało mi to do myślenia ,bo po co przyjeźdżać myć czysty samochód , skoro brudnego nie można??

Odnośnik do komentarza

U nas na BP myjka daleko z tyłu od budynku stacji i każdy myje co chce.Nikt tego nie pilnuje.Mam 4*4 i zdaża mi się zajechać nieżle brudnym.Zero (0) reakcji.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

A Ja sie wybiore na myjke BP !scooter jak bedzie ktos mial obiekcje,to zaprosze kierownika do rozmowy !yawn !bicz

Odnośnik do komentarza

Starsznie mnie to intryguje :( . Pojadę na swoje ulubione BP i zapytam co i jak. Fakt, że mam tam sporo znajomych wiec, pewnie nie bedę obiektywny. Coś odpowiedzą. Nie zdejmę kominiarki to mnie nie poznają !w00t . Kurcze, ale przecie poznają !TAZ !scooter Trudno.

Odnośnik do komentarza

Haha. No co za szkoda, że goście kasy nie chcą. Może mają za duży dochód i nie chcą już więcej :D .

Dobrze że pozwolili zatankować !yawn

Odnośnik do komentarza

A tak na marginesie: podobno wszystkie elementy typu np. uszczelniacze na lagach itp. nie są przystosowane do opierania się wodzie pod b.wysokim ciśnieniem- dzięki czemu woda wciska się tam gdzie jej być nie powinno i tam też sobie zostaje. Dlatego dla zdrowia maszyny zaleca się myć moto wodą z "szlaucha" nie "karcherem". (???)

Odnośnik do komentarza

Myjesz z głową, czyli tak aby nie wciskać wody pod gumy, tak samo z silnikiem - jak przedobrzysz to nie odpalisz.

BTW wczoraj pojechałem na BP autem umorusanym jak nie Boskie stworzenie, umyłem bez żadnego problemu. Myślę, że grubością warstwy szlamu zawstydziłbym nie jednego kłada ;-)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

[...]Dlatego dla zdrowia maszyny zaleca się myć moto wodą z "szlaucha" nie "karcherem". (???)

Poczytaj dokładnie TEN WĄTEK.

A co do tematu... osobiście nie myję akurat na w/w stacji ale nigdy nie słyszałem aby komukolwiek zabraniali mycia 2oo.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Pewnie u Was na stacjach jest też taka informacja. O 2oo nie ma mowy to czemu mieliby zabronić.

Wczoraj i dzisiaj straszna kolejki do myjni. Widać, że wszyscy zmywają pozimowe błoto bo na stanowiskach straszny s.....

IMG_7251.JPGIMG_7253.JPG

Odnośnik do komentarza

hehe standard. Jak zwykle chodzi o koszty.

każda myjka jest wyposażona w separator tłuszczu i piaskownik, inaczej nie dostali by zgody na odprowadzenie wody po myciu do kanalizacji sanitarnej od zakłądu komunalnego.

Zakaz mycia ubłoconych wynika raczej z lenistwa obsługi myjek, bo sporo roboty przy wybieraniu błota z piaskownika, a w dodatku nie wiadomo co z tym zrobić bo teoretycznie jest to odpad, a praktycznie kupa błota, którą gdzieś trzeba wywieźć.

Natomiast jeśli chodzi o separator tłuszczu, wiadomo, że odkłada się tam substancja w tym wypadku ropopohodna, a ta jest już odpadem niebezpiecznym jak zużyty olej i za pozbycie sie tego odpowiada firma utylizacyjna, więc i koszt nie mały

Ale cóż no skoro jest taka myjka, to jeszcze zakaz mycia silników zrozumiem (mycie maszyn budowlanych to już inna historia, bo te potrafią zionąć olejem, a i błota może na nich być i pół wywrotki ;) ), ale zakaz mycie ubłoconych aut jest już zdecydowanym przegięciem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...