Skocz do zawartości
Forum Burgmania

SW czy burgman


berd37

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie do forumowiczow .mam obecnie SW 600 2007r mam mozliwosc zamiany na burgmana 650 rok starszego .jezdzil ktos jednym i drugim jakie sa roznice ? .co robic ?okazja jest taka ze to zamiana bez kasy stan obu jest taki sam przebieg podobny.

Niewłaściwy dział. Wątek przeniesiony z "Techniczne" do "Ogólnego"

Administracja

Odnośnik do komentarza

Witam, coż ja B 650 jeżdziłem raczej krótko i okazyjnie, tak więc co do wygody możesz polegać na opinii Krzytra !OK Ja radze poczytać dokładnie dział techniczny. Tyle problemów co opisywali użytkownicy Burgmana chyba nie było z innymi modelami. Temat skrzyni i problemów z nią z wiązanych był wielokrotnie opisywany na wszystkie sposoby. Sam musisz zdecydować co będzie dla Ciebie lepsze.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

mam pytanie do forumowiczow .mam obecnie SW 600 2007r mam mozliwosc zamiany na burgmana 650 rok starszego .co robic ?okazja jest taka ze to zamiana bez kasy stan obu jest taki sam przebieg podobny.

Zasadnicze pytanie: dlaczego ten ktoś chce się zamienić.

O obu skuterach na forum jest całe mnóstwo opinii, wrażeń z jazd czy raportów o awariach. Na stronie głównej są testy obu skuterów. Uruchamiasz szukajkę i będzie wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza

Zastanawia mnie tylko jedno - dlaczego ktoś chce zamienić łeb w łeb "teoretycznie" lepszy skuter jakim jest Burgman na "teoretycznie" gorszą Hondę. Nie znam ani tego burgmana ani jego właściciela i może się mylę, ale miga mi tutaj jakieś żółte światełko.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Nie znam ani tego burgmana ani jego właściciela i może się mylę, ale miga mi tutaj jakieś żółte światełko.

A znasz właściciela hondy? nie sądzę byś wiedział z której strony wyszła propozycja zamiany. Mój b 650 jest pewny, naginam nim już 4 sezon i też mi przeleciała przez pecynę myśl o zamianie bezgotówkowej na podobnej klasy sprzęt. Dlaczego? ze zwykłej ciekawości bo burgman jest moim pierwszym maxi i innych nie dosiadałem ( poza krótkimi przejażdżkami sprzętami kumpli ). Opcji i możliwości pomysłów na ten przykład jest bardzo wiele, co nie oznacza, że nie należy być ostrożnym.

Odnośnik do komentarza

sprawa wyglada tak jestem lakiernikiem i mam stalego goscia co to przywozi z francji duze ilosci skuterow ja odrabiam mu skutera wzamian za lakierowanie .juz mam 3 skutera od niego i nie nacial mnie ,tego SW wzialem w tamtym roku pod koniec malo nim zrobilem .ale teraz w tej dostawie przywiozl burgmana ma troche plastiki polamane ale tragedi nie ma .i jemu to wszystko jedno czy wezmie SW czy mi zamieni na burgmana dla niego to bez roznicy.tyle ze SW juz odpicoawlem a tego musze pomalowac.oba maja po 30 tys.nie sa krecone i maja ksiazki sewisowe do ostatniej chwili prowadzone.nie mialem mozliwosci sie przewiezc bo mial go na pace spietego .tyle ze go odpalilem .

wyczytalem forum dokladnie ale wiem ze jak ktos mial oba to powie w kilku zdaniach.wiem ze siadaja tulejki od skrzyn bo sa z teflonu i mozna zamienic na tulejki z metalu mowil mi o tym .dlatego nie przywozi takich powyzej 70 tys km.ale on ma swojego machera i jak cos to zrobi te tulejki jakby kiedys padly.dziekuje za wszystkie odpowiedzi.malo mam docznienia z jazda skuterami praktycznie rok nimi jezdze.przesiadlem sie z motoru dlatego wole pytac starszych stazem.

Odnośnik do komentarza

Jak masz taki układ,to na Twoim miejscu bym się nie zastanawiał i się zamienił i jak nie boisz się zaryzykować bo ze sprzętem używanym zawsze jest ryzyko zresztą nowym też zależy jak trafisz ,zawsze możesz wrócić do Hondy i to Ciebie będą pytali o zdanie, I nie żebym coś miał przeciw Hondzie ja jej raczej nie dosiądę bo jest jak dla mnie niestety za mała a na Burgmana złego słowa nie mogę powiedzieć bo jeszcze mnie nie zawiódł

Powodzenia

Odnośnik do komentarza

wczesniej mialem burgmana 400 ale z zona i pakunkami troche brakowalo mu mocy.tu po gorkach bylo to czuc.mam scigawke jeszcze ale to udreka wporownaniu do wygody maxi skuterow.

dzieki za twoja odpowiedz .coz wezme go i tyle .atutem dla mnie jest tez wielkosc im wiekszy tym lepszy dla mnie.a powiedz na co patrzec ,na co zwrocic uwage bo on pozatym ze go odpalil nic o nim nie wie ,opony i tarcze ham.sa prawie ideal.zerkalem na olej to czysciutki jest.pod silnikiem suchy .jak dawalo mu sie gazu nic tam nie dzwonialo.tak troche silnik pracuje jak by mial turbine taki fajny dzwiek .lagi suche.

Odnośnik do komentarza

Kopnij w oponę.Ja tak zawsze robię przy zakupie i do tej pory dobrze trafiam.Co do wyboru jak dla mnie nie ma lepszego skutera od 650-ki.Każdy inny wydaje się mniejszy bo taki jest.A co do awarii mój nigdy nie nawalił a troche na liczniku ma.

Odnośnik do komentarza

Jak nazywa się to forum? Burgmania czy SilverWingmania? Król jest tylko jeden, choć książę 400 bije go w urodzie o głowę, o ile nie o 3 jak u smoka :lol: Widocznie matka była piękna. ;). Zacna paskuda, czy z nią się uda?

Odnośnik do komentarza

Ja tam to nie wiem co i jak, bo swojego kopiłem na aukcji internetowej w Anglii,załatwiłem transport i tyle.Jak go zobaczyłem to się przeżegnałem ale co tam rocznik młody,warto zrobić jak by co, ale jak się okazało odpaliłem na kable umyłem go i thumbup.gif,do tego był pełen zbiornik paliwa,a różnica między AN 400 a AN 650 kolosalna.w tej kwestii mogę się ewentualnie trochę wypowiedzieć.Wychodzę z założenia że niema co za dużo słuchać innych bo są duże rozbieżności w opiniach i wolę sam się przekonać do nikogo nie będę miał pretensji, jak na razie nie żałuje że kupiłem Króla bo Król jest tylko jeden thumbup.gif

Odnośnik do komentarza

Zamienię Króla w dobrym stanie na lichą Zacną :) coś w tym jest.

A tak na poważnie, bądź czujny, sprawdź wszystko dokładnie i pamiętaj każdy chwali swoje.

O każde, trzeba dbać jak o swoje dziecko, wtedy to i to chodzi bez awarii.

Król jest jeden, królowa też jest tylko jedna, a król bez królowej, to tylko struga jarząbka :):lol: :lol:

No i Ci podpowiedzieliśmy :)

Odnośnik do komentarza

Powiem Ci tak.

Jeździłem Hondą co prawda pojemności 400 ale nowym modelem SW-T400, teraz jeżdzę AN650. Obydwa motocykle w stanie idealnym, obydwa kupione w polskim salonie, obydwoma jeździłem kiedy miały podobne przebiegi.

Honda SW-T400/600 to jedne z najlepszych skuterów. Mi brakowało troszkę mocy (400ccm), troszkę bajerów, troszkę adrenaliny !YES

Teraz jeżdżę Burgmanem 650 i powiem, że nie żałuję wyboru !scooter

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Zamienię Króla w dobrym stanie na lichą Zacną :) coś w tym jest.

A tak na poważnie, bądź czujny, sprawdź wszystko dokładnie i pamiętaj każdy chwali swoje.

O każde, trzeba dbać jak o swoje dziecko, wtedy to i to chodzi bez awarii.

Król jest jeden, królowa też jest tylko jedna, a król bez królowej, to tylko struga jarząbka :):lol: :lol:

No i Ci podpowiedzieliśmy :)

Panie Arkadiuszu bo zacznę dawać bany!

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Roni> w zasadzie powinieneś ten temat ZAMKNĄC! !w00t

Odnośnik do komentarza

dziekuje za wszystkie podpowiedzi ja juz sprawe rozwiazalem .przepraszam jesli wprowadzilem zamieszanie.chcialem, przeczytac tylko kilka zdan na temat tych dwoch skuterow i uslyszalem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...