Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Który najlepszy???


Gość Zbyszek

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy,

chciałbym rozpocz?ć swoja przygodę ze skuterem,

do tej pory miałem do czynienia jakie? 15 lat temu z JAWˇ 50

Rozważam zakup jednego z 3 modeli i chciałbym was prosić o opinie która marka jest najlepsza i pod jakim względem - komfort, awaryjno?ć, dostępno?ć czę?ci czy serwisu, a chodzi mi ocene:

1. Piagio X9 180 ccm

2. Madison 125 ccm lub 250 ccm

3. Majesty 125 ccm lub 250 ccm ale oczywi?cie ze wzgledu na ceny z przed 2000 roku

Czekam na uwagi rzetelne oceny

Nowy

Odnośnik do komentarza

Czyli waszym skromnym zdaniem lepiej kupić 8 letni? majesty niż 4 letnie Piagio?

Czy wychodzicie z założenia że to najlepszy sprzęt nawet mimo wieku?

Awaryjno?ć komfort obsługa i serwis?

nie podali?cie rzadnych argumentów!!!

Panowie to tak jakby kazać dziecku włożyć palec do ognia!!!

Bardziej mi sie podoba model po 2000 roku, ale wtedy juz cena mnie zabija.

Spróbujcie mnie jako? przekonać!

Dzięki za wszelkie rady, ale proszę o konkretyt.

Pozdrawiam

Zainteresowany

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

A ja Ci powiem że z tych wszystkich skuterlków wybrałbym Piaggio X9 180ccm...

Może i słabszy od Majesty, ale jak sam zauwazyłe? mimo wszystko młodszy...

Poza tym X9 może się poszczycić dobrym wyposażeniem, licznikami "na czasie" itd. Dużoby wymieniać czym góruje X9 nad YP'k? 250...(tym bardziej nad starym modelem)....

Jako pierwszy sprzęt w zupełno?ci Ci wystarczy...

Poza tym wedle gustu, ale Mi się dużo bardziej podoba X9 niż Majesty... Majesty za? ma niżej ustawiony ?rodke ciężko?ci, dzięki czemu chyba gładziej wchodzi w zakręty niż X9...

Jednak z tych wszystkich sprzętów X9 powinno być na przodzie i ja bym się tutaj nie zastanawiał...

Zrobisz jak uważasz... Ja ze swojej strony dużo bardziej polecam X9...

Pozdrówki, Kuba :D

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Wkladaj palec w ogien i kupuj YP250 :D no dobra skoro chcesz wiedziec dlaczego to zobacz ile jest X9 w klubie a ile YP250. YPka to jeden z najmniej awaryjnych skuterow o ile nikt w nim nie grzebal w silniku czy nie byla wyklepana z przystanku. Stosunek mocy do masy jest idealny. W X9 problem polega na tym ze jak to wloszczyzna ladnie wyglada i naprawde jest odbajerzona ale mechanicznie to jednak gniot. Juz dawno to mowilem ze idealem byl by skuter zaprojektowany przez wlochow a wykonany przez japonczykow. YP250 w starej budzie ma oczywiscie wady ale jednak zalety przebijaja te wady. YPka jest skuterem lekkim, bezawaryjnym i ekonomicznym, co chciec wiecej. Zrobilem YPka mase km bylem w Chorwacji i zjezdzilem cale balkany w 2 osoby, teraz mimo wielu km sprzetem cieszy sie Pawko i dalej jezdzi bez awaryjnie. Natomiast ze wszystkich znanym mi X9 cos sie zawsze psulo. W YPce w starej budzie jedynym mankamentem jest mniejszy bagaznik niz w nowej budzie, ale za to ma schowek w tunelu srodkowym gdzie postawisz sobie pol litra :D Jakos nie widze argumentow za X9

Odnośnik do komentarza

DZIĘKI wam WIELKIE!!!

teraz biorę się za poszukiwania i znowu prosze o pomoc, gdzie najlepiej

tzn najbezpieczniej zakupić i w jakiej cenie żeby nie przepłacić czy jest co? takiego jak eurotax dla skuterów?

Bedę wdzięczny

Pozdrawiam

Zbychu

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
ale jeszcze mam jeden problem, muszę przekonać żone

Pomożecie!??

Spoko da się załatwić tylko musisz j? przywieĽć do Starego Młyna na spotkanko czwartkowe(nie piszesz sk?d jeste?) a wtedy już się j? przekona B)

Odnośnik do komentarza

Co do przekonywania żonki - nie przekonuj ! Po co ? B)

Po prostu KUP, postaw w garażu lub w polu jej widzenia i pokaż jej nowy nabytek :(

Głowy Ci przecież nie urwie, pomarudzi Ci trochę :( , a potem sama się przekona do tego cudeńka i będzie OK B)

Sprawdziłem - DZIAŁA

Pozdrawiam

ciachu

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Moze sie czepiam ale ja juz ten skuter widzialem gdzies i przebieg mial inny. Pytanie jaki ma faktyczny przebieg. Na pewno byla lakierowana bo tylko wersje DX mialy dolne plastiki w kolorze. Lusterka nie sa oryginalne. No ale z tych zdjec wyglada niezle. Ciekawe jak pod plastikami wyglada.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Powiem tak, szerokim łukiem omijaj tego sprzedawcę. Typ sprzedaje star?

majesty 125 jako now?, z zardzwiałym tłumikiem i przekręconym licznikiem, zarejestrowan? na 50...

Nic dodać nic uj?ć, handlarzyna i kombinator z którym lepiej nie mieć nic wspólnego. ;)

pzdr

Odnośnik do komentarza

Cze?ć . Wtr?cę moje trzy grosiki do dyskusji. Mam YP 250 DX z 1998 roku, smagam ni? dopiero od paĽdziernika czyli krótko, ale uważam że to super sprzęt. Licznik pokazuje ponad 46000 ( ile ma naprawdę nie wiem ). Ostatnio byłem ni? w serwisie w Poznaniu, poprosiłem mechanika o rzetelne i dokładne przyjżenie się jej od ?rodka i ku mojej uciesze stwiedził że nie zauważył tam ?ladów jakiego? dużego zużucia czy zmęczenia, stwierdził że poprzedni wła?ciciel musiał dbać o sprzęt i serwisować go sumiennie ( pozdro ART ) i powinna maszynka jeszcze sporo i bezproblemowo polatać.

Je?li chodzi o moc to jest ok ( wiadomo że to nie to co 400 cm ale w miarę bezpiecznie można tym polatać. Prędko?ć v-max ok 120-125 km/h ( choć ostatnio na autostradzie za sprinterem poszła tyle ile na szafie czyli 140 :P ) jest wystarczaj?ca, przyspieszenie również i choć waże ponad 100 kg i nieraz zabieram żonkę na przejażdżkę to maszynka idzie do?ć sprawnie.

Mankamentem DXa jet tylni zacisk tarczy który hałasuje i trzeba sobie z tym jako? poradzić ( chyba że stać Cię na nowy - ponoć ok 1000 zł lub nie przeszkadza Ci, że co? za Tob? dzwoni) Ja jestem umówiony w serwisie na operację pod nazw? nowe toczenie, nowe tulejki, nowe gumki. mechanik zna ten temat i twierdzi że będzie po tym ok a koszt ma nie przekroczyć 100- 150 zł.

Nie mam do?wiadczenia z innymi skutami, tak jak Ty, ja również wszedłem na to forum jako żółtodziób z pytaniem co mam kupić za ok 6000 zł, Towarzystwo doradziło mi Ypkę i nie narzekam.

Życze powodzenia w zakupie i do zobaczyska na trasie.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Licznik pokazuje ponad 46000 ( ile ma naprawdę nie wiem ).

Pawko... znam ten skuter i jego historię od praktycznie pocz?tku istnienia.

W 2001 roku sprowadził j? znajomy chłopak, który kiedy? przyjeżdżał na nasze spotkania warszawskie. PóĽniej sprzedał j? jednemu dziadkowi z Płońska, który przejechał na niej może z 500 km. Potem ja j? odkupiłem od dziadka i tchn?łem nowe życie. PóĽniej z kolei wpadł do mnie Artix z kas? i wyjechał z garażu zanim zd?żyłem się ni? nacieszyć. Nakręcił na niej "trochę" kilosów i sprzedał następnemu gostkowi, który w ogóle jej nie użytkował. PóĽniej już byłe? TY !scooter

Jedno jest pewne... Mimo tak bogatej ilo?ci wła?cicieli jedno mogę Ci zaręczyć- Twoja Majestka ma faktyczny przebieg na budziku (nie mylić z okre?leniem "stan licznika") !scooter

znalazłem też na allegro cos takiego,

może kto? kiedy? widział ten skuter lub zna spredawcę i może polecić!!!

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=99809846

Qpa !

Przewijała się już przez nasze forum.

http://www.burgmania.net/forum/index.php?s...opic=996&st=210

Nie dotykaj !

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Dokladnie Pawko tak jak Mariusz mowi. Ja dodam ze pierwsza fota jaka znalazlem byla w Swiecie Skuterow w tekscie o podrozowaniu i turystyce skuterowej !scooter Generalnie co drugi wlasciciel tej YPki to fanatyk skuterowy a ci pomiedzy na szczescie nia nie jezdzili !scooter

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...