Skocz do zawartości
Forum Burgmania

dylemat co kupić


wiktoree

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam duży dylemat co kupić: Xciting 2008r 20tys przebiegu czy silverwing 400 2006r 50 tys przebiegu. Pieniądze podobne.

Proszę o opinie najlepiej z krótkim uzasadnieniem

Z góry dzięki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam, ja wybrałbym silvera,dostęp do częsci lepszy,wykonanie elementów plasikowych,wyłączniki no i najważniejsza rzecz to praca silnika nie do porównania z żadnym kymco ,a przy sprzedaży za jakiś czas moim zdaniem honda szybciej pójdzie,porównując jeszcze wygląd to tylko zacna a wybór należy do ciebie !vampire

Odnośnik do komentarza

Witam, ja wybrałbym silvera,dostęp do częsci lepszy,wykonanie elementów plasikowych,wyłączniki no i najważniejsza rzecz to praca silnika nie do porównania z żadnym kymco ,a przy sprzedaży za jakiś czas moim zdaniem honda szybciej pójdzie,porównując jeszcze wygląd to tylko zacna a wybór należy do ciebie !vampire

Limmp1 za takie teksty dał bym Ci + ale przeszły do historii , !OK .

Odnośnik do komentarza

Upiorek chciałem aby zwrócił się do ciebie ale cię wyręczyłem,jak to porównać malucha z lexusem wiesz o co mi chodzi !vampire

Odnośnik do komentarza

Gdyby nie przebieg brałbym bez wachania, ale te 5o tys to chyba troche sporo, a jak przy sprzedarzy będzie np 70 to juz tak gładko nie pójdzie

Odnośnik do komentarza

witam:)kymco?? made in tajwan:)jednak fbryka ta robila czesci dla hondy:)i caly czas inwestuje w technologie patrz kymco mayroad 700:)w dobrej cenie mozna dostac dobry rocznik servis tez nie maly:)honda:)-japan:) ale to zas pijaki jesli patrzec na zuzycie paliwa no i w cenie starocie:( czesci jednak drozsze:(...optymalnie wloszczyzna np.spidermax gt 500 duzy wygodny skut z 16 calowymi kolami zaden takich nie ma:) ceny przecietne czesci dostepne spalanie w normie:)wiem bo mam:)zrobione ponad 10tys.km. w zeszlym sezonie:)a to silnik ze stajni piaggio:)udana konstrukcja:)pozdro:)

Odnośnik do komentarza

Moim skromnym zdaniem 50tys km to na silverka dopiero dotarcie te silniki są nie do zamęczenia,lepiej się będziesz czuł jak skręcą ci licznik do 20tys km,najważniejsze jak była serwisowana i jeżdzona zgodnie z przeznaczeniem tylko zacna lub yamaha zero problemów poczytaj na forum to zgodzisz się ze mną

Najważniejsza, rzecz w całym temacie to silnik,weżniesz kymco,malaguti,piagio są to skutery jednocylindrowe a praca dwucylindrowca bez porównania o niebo lepsza, wibracje przenoszą się na cały skuter, co do zużycia paliwa to przyjemność kosztuje,a że honda jest starsza to moim zdanie tak jak wino im starsze tym lepsze ,a jak będziesz poganiał to zużycie takie samo,kto jeżdzi dwucylindrowcem nie przesiada się potem na jednocylindrowca oczywiście jest to tylko mój wywód !pomidor

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

... Xciting 2008r 20tys przebiegu czy silverwing 400 2006r 50 tys przebiegu. Pieniądze podobne...

Po pierwsze, to jaką masz pewność, że jedno czy drugie wskazanie licznika jest rzeczywiste a nie kręcone? Masz dokumenty potwierdzające? Pewnie nie.

Warto posprawdzać inne wskaźniki zużycia. Np ciśnienie w cylindrach, zużycie/wytarcie klamek/przełączników/podnóżków/kanapy. Może się okazać, że te 20tys to jednak jest 45.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Zasadniczo to ja nie lubię SW,ale z dwojga złego SW 400 wydaje mi się lepszą alternatywą.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Sam mam Xcitinga, ale od pierwszego właściciela, pochodzący z polskiego salonu, z udokumentowanym przebiegiem 12 tys.km rok po pierwszej rejestracji w chwili zakupu, w super stanie technicznym. Po 2 latach użytkowania jestem bardzo zadowolony, ale powoli przemyśliwam wymianę na Zacną.

Jak bym miał 2 lata temu kupować z niepewnego źródła i z podanym przez Ciebie przebiegiem, to raczej wybrał bym Zacną. Znalazłem jednak wtedy dobry, pewny egzemplarz Xcitinga, i jego wybrałem.

Odnosząc się do wypowiedzi poprzedników - nie ma co dyskutować o wyższości Hondy nad Kymco. Kymco jest niezłe, ale Honda jest dużo lepsza. Wiadomo, i już. Kupując pojazdy używane trzeba jednak rozważać stan poszczególnych egzemplarzy. Tu już nie wiadomo, który trafi się lepszy. W zasadzie to rozważanie sprowadza się do oceny, ile trzeba będzie dołożyć do pojazdu, aby doprowadzić lub utrzymać go w stanie używalności.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...