Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Mandat za parking po 5 latach


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dowiedziałem się, że dostałem wezwanie do zapłaty 50 zł + 8,80 upomnienia za niezapłacony postój w strefie płatnego parkowania w Szczecinie. Wszystko chyba normalnie ale… postój miał podobno miejsce 24 stycznia 2007 roku !!!!. Tego samochodu nie mam już od ponad 4 lat, a może 5 nawet nie pamiętam dokładnie, kiedy go sprzedałem. Sprawa jeszcze się nie przedawniła, choć minęło już 5 lat bo przedawnia się po 5 latach od końca roku kalendarzowego czyli w tym wypadku po 31 grudnia 2012. Nawet nie pamiętam czy byłem tego dnia w Szczecinie. Na pewno 23.01 byłem w domu mam zdjęcia i na złość następne 25.01. ale wg tego, co jest na zdjęciach raczej mnie nie było w Szczecinie. Może ma ktoś pomysł co z tym zrobić, nie chodzi tu o te 58,80zł. Tylko o sam fakt. Równie dobrze mogliby wystawić mandat na 1000, 2000 albo 3000 zł. Przez okres tych 5 lat nie dostałem żadnego upomnienia. Czy oni nie muszą mi tego jakoś udowodnić?

Odnośnik do komentarza

Właśnie dowiedziałem się, że dostałem wezwanie do zapłaty 50 zł + 8,80 upomnienia za niezapłacony postój w strefie płatnego parkowania w Szczecinie. Wszystko chyba normalnie ale… postój miał podobno miejsce 24 stycznia 2007 roku !!!!. Tego samochodu nie mam już od ponad 4 lat, a może 5 nawet nie pamiętam dokładnie, kiedy go sprzedałem. Sprawa jeszcze się nie przedawniła, choć minęło już 5 lat bo przedawnia się po 5 latach od końca roku kalendarzowego czyli w tym wypadku po 31 grudnia 2012. Nawet nie pamiętam czy byłem tego dnia w Szczecinie. Na pewno 23.01 byłem w domu mam zdjęcia i na złość następne 25.01. ale wg tego, co jest na zdjęciach raczej mnie nie było w Szczecinie. Może ma ktoś pomysł co z tym zrobić, nie chodzi tu o te 58,80zł. Tylko o sam fakt. Równie dobrze mogliby wystawić mandat na 1000, 2000 albo 3000 zł. Przez okres tych 5 lat nie dostałem żadnego upomnienia. Czy oni nie muszą mi tego jakoś udowodnić?

Oo 2009 mają obowiązek dokumentowania foto.Wcześniej nie musieli.Zawsze możesz jechać do SM i poprosić o udokumentowanie-nie ma foto piszesz że nie byłeś B) .Do sądu z tym nie pójdą.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Niestety mogą Cię ścigać 10 lat,musisz im wysłać umowę sprzedaży dopiero wtedy odstąpią od egzekucji(miałem podobną historię)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Sprzedaż samochodu nie ma znaczenia. W momencie wystawiania mandatu byleś właścicielem. Mandat powinien zawierać pouczenie o drodze postępowania w sytuacji, gdy nie zgadzasz się z jego treścią.

Odnośnik do komentarza

Miałem identyczną sytuację, przerobiłem temat na wszystkie strony i możesz mi wierzyć... zapłać i zapomnij. Szkoda czasu pieniędzy i nerwów.

Zwróć uwagę, że to prawdopodobnie nie jest mandat, tylko jakaś tam opłata, nie pamiętam jak to nazwali. A w momencie dostarczenia wezwania, sprawa się przedłuża o następne 5 lat.

Odnośnik do komentarza

Na moje Flyman ma racje. Nie miałem takich przebojów to fakt, ale skoro sporo czasu minęło i kwota nie doprowadzi Cię do ruiny to nie warto walczyć. Na jakiejś podstawie Twoje dane mają. Mozliwe, że wzięli pierwsze lepsze ale nie koniecznie. Zapłać i zapomnij. Szkoda nerwów.

Odnośnik do komentarza
Gość Bartheez5
Wszystko chyba normalnie ale… postój miał podobno miejsce 24 stycznia 2007 roku !!!!.

Tylko warto by było odpowiedzieć na zasadnicze pytanie

Mniemam, iż przedmiotowy parkomat jest własnością S.M. To w takim wypadku toot.gif

Gdzie była S.M. przez 5 lat od chwili ujawnienia wykroczenia ??????

Czyżby , aż 5 lat zajęło im ustalenie twoich danych personalnych, a może któryś z przedstawicieli owej formacji szafę w firmie przestawiał i znalazł się kwit z wykroczeniem :ph34r:

kpina wielka z ich strony toot.gif

Ja bym poszedł z nimi do Sądu , podejrzewam że wniosku o ukaranie na ciebie nie skierują , bo sami się ośmieszą (czasem reakcji na wykroczenie)

Z tego co się orientuje to jest określony termin (kilka miesięcy) , gdzie taki organ ma obowiązek cię powiadomić o zaistniałym wykroczeniu .

Pozdrawiam Bartheez.......

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Mniemam że prawdopodobnie jest to mandat za parkowanie bez uiszczenia opłaty w strefia płatnego parkowania :D

W roku chyba 2010 lub początek 2011, już nie pamiętam wszedł przepis umożliwiający "elektorskim" windykację tzw. starych należności z kierowców niepłacących kary za brak opłaty za parkowanie, na podstawie stosownej uchwały przez miasto. Na mocy tej ustawy właśnie przesyłają takie "przypomnienia".

GIM-KG jak dostałeś takie wezwanie to coś twój były jak piszesz, pojazd musi mnieć jakiś z tym związek. Teraz do jedynie do Ciebie należy decyzja czy będziesz sie z nimi kopał czy z pochyloną głową zapłacisz. Tak jak piszesz to nie kwestia tych 58 zeta, tylko sam fakt.

P.S. I to nie jest kwestia przepisów Kpow (wykroczeń) tylko należności na rzecz miasta określonych w stosownych uchwałach a realizuje je SM bo to ich statusowe zadania.

Można by było sie poradzić znajomego prawnika jak ktoś ma możliwości by kosztów nie podwyższać !YES

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...