Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Przedsiębiorca wypowiada „umowę” z ZUS


Rekomendowane odpowiedzi

BARDZO jestem ciekaw, co z tego wyjdzie.

Wiadomo, że pieniądze, które nie najgorzej pracujący człowiek ładuje w ZUS (amerytura + leczenie) są dużo większe, niż korzyści jakie czerpie z tego tytułu.

ALE jest sporo ludzi, którzy nie są w stanie zarobić na swoje leczenie i świadczenia socjalne. I na tym polega wspólnota nas - mieszkańców Polski, że się zrzucamy razem wedle możliwości i czerpiemy wedle potrzeb. Tak, ja prawdopodobnie dostanę w dupsko. Ale wielu ludzi powinno błogosławić aktualny stan.

To się chyba nazywa solidaroność?

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Temat podobnie ryzykowny jak religijne ;)

Trzeba pamiętać, że składka odprowadzana do ZUS to trzy lub nawet cztery składki:

Ubezpieczenie społeczne

Ubezpieczenie zdrowotne

Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych

Fundusz Emerytur Pomostowych

Mówienie np. o dziedziczeniu bez zrozumienia różnic to tak jakby spodziewać dziedziczenia składek OC po dziadku, który 40 lat płacił a żadnej szkody nie spowodował :lol:

Generalnie bicie piany - ja bym się skupił na dopilnowaniu, żeby z tej kasy był większy pożytek - to na pewno warto.

Odnośnik do komentarza

no nie działa crybaby.gif

coś u mnie ten link nie działa?

Bo juz nie działa ale działał.

Może ACTA

k.

Nie da się poczytać również nie działa. !placz1

Odnośnik do komentarza

popieram temat rzeka.... kazdy słyszy mało kto sie wypowiada albo niechce wypowiadac. Ja nalezałem do tych co niechcieli sie wypowiadac i mieli to gdzies...

dzis nie stac mnie na nic niedosc ze mnie zarazili horubskiem w szpitalu to nie moge załozyc im sprawy bo jest za puzno i sa znikome szanse na wygranie , musze sie leczyc skad wziasc kase?? nie wszystko refunduja jakies 20 % refunduja skad reszte zona 2dzieci ja sam pracuje ... pracodawca, tylko patrzec jak mnie wywali bo ciagle musz jezdzic na badania..

do niedawna byłem najszczesliwszym człowiekiem na ziemi a teraz, co zero perspektyw , pytam gdzie sa składki gdzie one idaaa czemu musze płącic za leczenie , nigdy nie miałem nałogów dbałem o siebie ciezko pracowałem na to co osiagnołem od bardzo młodych lat miałem nadzieje ze cos osiagne i co POLSKA.

ZUS, SZPITALE LEKARZE ludzie przez kturych tacy jak ja traca perpektywy mam nadzieje ze kiedys dosiegnie was sprawiedliosc...

Przepraszam ze sie rozpisałem PONIOSŁO MNIE......

Człowieku, te «horubsko» to poważna sprawa jest. Przecież tego nawet na dysleksję zwalić nie można. Używaj chociaż słownika softowego, to Ci błędy popodkreśla.

A wracając do tematu, to trzymam kciuki za Gościa. Szans to on nie ma dużych. Konstytucja konstytucją, a kasa się musi zapiąć.

Odnośnik do komentarza

Bzdura kompletna. Równie dobrze można powiedzieć, że obowiązkowe OC to też łamanie wolności, podobnie jak (obowiązkowe) podatki. Gościu naprzytaczał pełno wyjątków z Konstytucji tylko zabrakło tego, na którym opiera swoje zarzuty że składki na ubezpieczenia emerytalne są (?) nie obowiązkowe

Odnośnik do komentarza

Zróbmy ankietę z ciekawości, kto by zrezygnował z płacenia ZUSu, gdyby miał taką możliwość. Kusi fakt, iż samodzielnie odkładając co miesiąc taką kwotę, miałby dobre zabezpieczenie w przyszłości. Ale kto podejmie takie ryzyko?

Odnośnik do komentarza

Bzdura kompletna. Równie dobrze można powiedzieć, że obowiązkowe OC to też łamanie wolności, podobnie jak (obowiązkowe) podatki. Gościu naprzytaczał pełno wyjątków z Konstytucji tylko zabrakło tego, na którym opiera swoje zarzuty że składki na ubezpieczenia emerytalne są (?) nie obowiązkowe

Składki na ubezpieczenie nie są obowiązkowe, dopóki nie podejmiesz pracy, bo wtedy już są :)

Niezależnie od tego - zgadzam się, że bzdura, bo w ten sam sposób można podważyć 95% przepisów.

Jeśli już - to zrobić pełną wolność, uwolnić nas tak od składek, jak i przywilejów (czyli nie muszę jeździć w kasku, ale też nikt mnie potem na koszt społeczeństwa nie będzie leczył, jak się w korku wywalę).

Ale trzeba mieć świadomość, że przywrócimy tym samym podziały z XIX w., gdzie część ludzi będzie żyła w nędzy po różnych chorobach, bo nie pomyśleli wcześniej, by się ubezpieczyć (taki tekst rzucony osobie, która urodziła się już ciężko i nieuleczalnie chora to jednak co najmniej bezczelność, prawda?)

Sorry za OT, ale artykuł w napraaawdę fajnym mieeeejscu znaleziony :( - dużo perełek, zwłaszcza komentarze pod tą "recenzją" wyczesane !sciana http://janpinski.nowyekran.pl/post/53829,oscar-dla-holland-za-manipulacje

Odnośnik do komentarza

[...] taki tekst rzucony osobie, która urodziła się już ciężko i nieuleczalnie chora to jednak co najmniej bezczelność, prawda?)

Prawda. Ale Pisklak nazwie Cię komunistą ...

A Spartanie zrzucali niecałkiem udane egzemplarze w przepaść... Z drugiej strony, oddawali życie za kraj.

Chyba nie ma ustroju / systemu, który wszystkim podpasuje.

Ciekawe co JKM na to by powiedział. Zaraz zaraz, przecież i On jest pożalsięboże motocyklistą :D

Odnośnik do komentarza

Ciekawe czy ten, co tak szafuje słowem "komunizm", zdaje sobie sprawę, że takie umowy społeczne są dzisiaj nieodzowne i to, co przeciwnicy nazywaja opieką "socjalną" jest potrzebne.

Ciekawe gdzie ten "niekomunista" chodził do przedszkola, szkoły, studiował i korzystał z setek innych udogodnień... Za czyje pieniądze i z jakiej racji?

Czy nie było by lepiej, gdyby siedział w jakiś czworakach marząc od święta o ciepłym kartoflu polanym skwarkami?

Ale może się mylę, może za szkoły było płacone czesne, a panicz jeździłby na koniku i batem popędzał chłopów do roboty :D ...

*Sytuacja wymaga oczywiście dopasowania do naszych czasów...

Odnośnik do komentarza

Szkoły, przedszkola i inne udogodnienia nie mają nic wspólnego ze składkami ZUS.Ja chętnie zrezygnowałbym z płacenia składki emerytalnej, ale mam świadomość jej solidarności społecznej i dlatego płacę i płaczę.

Odnośnik do komentarza

Szkoły to były tylko przykładem nazywania całego "systemu" komunizmem :) . Wielu ludzi dzisiaj wiesza psy na składkach, bo kto jest młody i myśli wtedy o przyszłości :) ... Jeśli ktoś ma lepszy pomysł na zabezpieczenie ogółu (nie mówię tu o "zaradnych" JEDNOSTKACH), to niech podzieli się wiedzą :D ...

PS. To system zarządzania jest zły, a nie sama idea "odkładania" na późniejsze lata...

Odnośnik do komentarza

Jestem daleki, z naciskiem na DALEKI od agitacji politycznej

Ale kilku osobom z naszego forum, sugeruje wyszukac na jutubie

wystapien Korwina Mikke.

Jezeli jest to temat do dyskusji w innym temacie

to nie mam nic przeciwko

Odnośnik do komentarza

Ciekawe czy ten, co tak szafuje słowem "komunizm", zdaje sobie sprawę, że takie umowy społeczne są dzisiaj nieodzowne i to, co przeciwnicy nazywaja opieką "socjalną" jest potrzebne.

Proponuje forumowemu, pożal się Boże "guru", który jak się przekonuje, pozjadał wszystkie rozumy i tutaj nad nami swoje sądy wyraża :), dokształcić sie troche i poczytać o temacie, na który jak widze nie ma za wiele pojecia. Pierwszy z brzegu link: http://pl.wikipedia.org/wiki/Komunizm

<Cytat> Komuniści jako końcowy efekt swojej rewolucji postulowali zbudowanie na zasadzie "od każdego według jego zdolności, każdemu według potrzeb" </Cytat>

Ciekawe gdzie ten "niekomunista" chodził do przedszkola, szkoły, studiował i korzystał z setek innych udogodnień...

Nie widze związku ze sprawą. Chyba, że chodzi o to, że chodziłem do szkoły w systemie komunistycznym (na szczęście tylko w Szkole Podstawowej). Nadal jednak po głebszym namyśle znaleść gdzie w tym moja wina !winkiss

Za czyje pieniądze i z jakiej racji?

To nie twój interes i nic ci do tego. Proponuję poszukać u bliższej rodziny, jeśli masz taką potrzebę.

Czy nie było by lepiej, gdyby siedział w jakiś czworakach marząc od święta o ciepłym kartoflu polanym skwarkami?

Ale może się mylę, może za szkoły było płacone czesne, a panicz jeździłby na koniku i batem popędzał chłopów do roboty :rolleyes: ...

*Sytuacja wymaga oczywiście dopasowania do naszych czasów...

Idż do Biedronki, połóż głowę na wadze i wciśnij burak *.

*Sytuacja wymaga oczywiście dopasowania do naszych czasów...

Z bolszewickim pozdrowieniem ;)

Pisklak

Odnośnik do komentarza

Skoro tak nie podoba ci się idea solidarności międzyludzkiej oraz jej zrozumienie, za nazwanie mnie burakiem :rolleyes: , za (teraz widzę) porównanie moderatorów do (chyba) zmotoryzowanych oddziałów milicji obywatelskiej i ogólną postawę, "przyznaję" ci na otrzeźwienie dwa miesiące wakacji od forum w ramach tej solidarności :) .

Fanowi komunizmu oraz jego przejawów polecam też na przyszłość stronę żal.pl :) . I od tej pory, w ramach solidarności międzyludzkiej (w twoim mniemaniu jest to komunizm) mam cię na oku ;) .

Ze skuterowym pozdrowieniem.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...