Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Szukam Chętnych do wspólnego wyjazdu


gladki83

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam osoby / osób do wspólnego wyjazdu w Maju (nie w długi weekend). Wypad na kilka dni.

Planuję przejechać wzdłuż polskiego wybrzeża lub alternatywą mogą być góry.

Noclegi - kwestia wspólnego ustalenia: pensjonat/pokój/namiot.

Prędkości przelotowe 100-130 km/h.

Mam 28 lat. Mile widziane osoby w każdym wieku ;)

Myślałem również, aby taką wycieczkę udokumentować film/zdjęcia.

Oczywiście jestem otwarty na propozycje, wspólne omówienie trasy, ciekawych do odwiedzenia punktów. Możliwe jest również spotkanie, aby omówić szczegóły podróży i aby lepiej się poznać.

Osoby zainteresowane proszę o kontakt.

Odnośnik do komentarza

Chętnie gdzieś i z kimś bym się wybrał, tylko dlaczego maj, może jakiś inny cieplejszy miesiąc może lipiec sierpień. Wtedy jakieś morze lub mazury można by odwiedzić, no chyba, że kolega ma tylko w maju wolne, więc może Praga lub Budapeszt na 3-4 dni. Kwestia dogadania a najważniejsze, że blisko siebie mieszkamy (taki przypadek), więc na miejscu przy !piwko można pogadać bo w Kielcach często jestem. odezwij się na szufler26@o2.pl lub podaje tel ułatwi kontakt 509162921 Robert...

Odnośnik do komentarza

scooter.gifscooter.gifscooter.gifscooter.gifscooter.gifscooter.gifscooter.gifscooter.gifscooter.gifscooter.gifscooter.gifscooter.gif

duże litery oznaczają krzyk, a ja lubię cisze, mimo że kilka razy taka uwaga była zwracana nie przynosi efektu zatem może ostrzeżenie spowoduje wyłączenie caps locka

Administracja

A może stopery trzeba zakupić ?

Odnośnik do komentarza

Podczepie sie pod temat,w Lipcu jak narazie ja i kolega Romek,wybierami się,do:Filmowe Wilkowyje ( Jeruzal ) Temat porusze blirzej lipca !YES

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Podczepie sie pod temat,w Lipcu jak narazie ja i kolega Romek,wybierami się,do:Filmowe Wilkowyje ( Jeruzal ) Temat porusze blirzej lipca !YES

Tym wyjazdem to i ja bym był zainteresowany !w00t a może ktoś w Wawki się dołączy ? Muszę się wreszcie ruszyć !scooter Weźmiecie ze sobą nowego ? :D o Jeruzal mi chodzi oczywiście

Odnośnik do komentarza

Szukam osoby / osób do wspólnego wyjazdu w Maju (nie w długi weekend). Wypad na kilka dni.

Planuję przejechać wzdłuż polskiego wybrzeża lub alternatywą mogą być góry.

Noclegi - kwestia wspólnego ustalenia: pensjonat/pokój/namiot.

Prędkości przelotowe 100-130 km/h.

Mam 28 lat. Mile widziane osoby w każdym wieku :D

Myślałem również, aby taką wycieczkę udokumentować film/zdjęcia.

Oczywiście jestem otwarty na propozycje, wspólne omówienie trasy, ciekawych do odwiedzenia punktów. Możliwe jest również spotkanie, aby omówić szczegóły podróży i aby lepiej się poznać.

Osoby zainteresowane proszę o kontakt.

Witam jestem tez chetny na wyjazd w maju tylko kiedy?wracam ze statku około 12-14 maja obecnie Nowa Gwinea jak bedzie druga połowa to jade bede sledzić watek tematu pozdrawiam Stanisław M/T Tarnsjo.

Odnośnik do komentarza

Witajcie,

Przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam, ale właśnie wróciłem z urlopu na Węgrzech... Ech tam już wiosna !OKK

Już spieszę z odpowiedziami....

chętnie gdzieś i z kimś bym się wybrał, tylko dlaczego maj, może jakiś inny cieplejszy miesiąc może lipiec sierpień.

może Praga lub Budapeszt na 3-4 dni.

Dlaczego Maj?

Jestem DJ/Wodzirejem, więc praktycznie wszystkie weekendy w sezonie letnim mam zajęte. Co prawda zostały mi tam pojedyncze terminy np w czerwcu czy lipcu, ale generalnie założyłem, że w maju na spokojnie mogę jechać bo wtedy mam więcej luzu.

Co do Węgier - nie widzę problemu, aby wybrać się do tego kraju. Od 25 lat jeździmy w rodziną na Węgry. Mamy tam przyjaciół.

Dobrze znam język węgierski, więc możemy kiedyś wybrać się na 3-4 dni. Mogę zostać "przewodnikiem" :) Ale to zostawmy może na inny temat?

Ja rowniez wstepnie zainteresowany, maj dla mnie jest OK.

Bede sledzil temat.

To mnie cieszy, świetnie :)

długi weekend majowy nad balatonem :lol:?

Patrzy wyżej. Generalnie jestem za, kiedyś możemy się wybrać.

ja też się piszę na wyjazd.

śledzę wątek :lol:

Super :)

Witam jestem tez chetny na wyjazd w maju tylko kiedy?

patrz niżej :)

Co do terminu samego wyjazdu.

Niestety ograniczony jestem czasowo. A wygląda to tak:

1 maja mam wesele,

5 maja (termin na wesele jeszcze nie jest pewny),

18-20 maja muszę być w Katowicach - na kursie,

26 maja mam wesele.

Do dyspozycji mamy pozostałe dni. Myślę, że tu niewiele się zmieni. Jeśli jednak przybyłoby mi zlecenie (czasem w ostatniej chwili się tak zdarza), to informował będę na bieżąco.

Jestem elastyczny jeśli chodzi o długość wycieczki. Ale chciałbym, aby w miarę czuć przyjemność z podróży, niż ścigać się z czasem.

Będzie to pierwsza tego typu podróż, nie wiem jeszcze ile czasu trzeba na tego typu przyjemność - jeszcze nie analizowałem niczego.

Proponuję, abyśmy wstępnie określili:

1. kierunek wyjazdu - Północ? Południe? - Tu trzeba wziąć pod uwagę sporo czynników choćby pogodę :)

2. czas trwania podróży - czas na pokonanie całej trasy

3. termin podróży

Chodzi mi również po głowie wcześniejsze wspólne spotkanie, można wtedy przedyskutować szczegóły trasy/spania/atrakcji itp.

Spotkanie mogłoby się odbyć w miejscu do którego wszyscy zainteresowani mieliby blisko lub na jakimś zlocie - może Częstochowa?

Wiem, że spotkanie wszystkich zainteresowanych może być logistycznie trudne do wykonania - to jest tylko pomysł. Zawsze można szczegóły omawiać na forum :)

Co sądzicie na temat powyższych punktów?

Jakie proponujecie rozwiązanie dotyczące zsynchronizowania wszystkich uczestników i przygotowania wycieczki?

Może macie doświadczenie w dłuższym podróżowaniu to poradźcie.

Odnośnik do komentarza

obstawiam spotkać się.będzie szybciej niż pisać na forum.daje to dodatkowo info o ludziach z krwi i kości :)

jeśli nie Częstochowa to kurs WAWA-Kilce...a najlepiej w jakimś miejscu po drodze między tymi 2ma punktami ;)

Odnośnik do komentarza

zazdroszczę zapału.. a właściwie mozliwości wyrwania się w trasę.. Jestem z Waw.. jeżeli ktoś z okolicy będzie planował jakiś krótszy trip - majowy, czerwcowy a może już ciepły kwietniowy - to chętnie się dołączę.

Odnośnik do komentarza
jeśli nie Częstochowa to kurs WAWA-Kilce...a najlepiej w jakimś miejscu po drodze między tymi 2ma punktami ;)

+1

jeżeli ktoś z okolicy będzie planował jakiś krótszy trip - majowy, czerwcowy a może już ciepły kwietniowy - to chętnie się dołączę.

Mnostwo takich wyjazdow bedzie, czesto ustalamy ad-hoc w tym watku:

http://www.forum.burgmania.net/topic/7499-niedzielne-wycieczki/

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Wyjaśniła mi się sprawa z weselem. 5 maja gram na weselu, więc możemy jechać 7 maja (poniedziałek)

Moi drodzy Maj już coraz bliżej. Ostatnio miałem trochę czasu, aby zapisać najważniejsze punkty które warto zobaczyć podczas takiego wyjazdu.

I tak:

Wyspa Wolin i okolice

1. Chrzączewska Wyspa – u północnych brzegów stoi w wodzie wielki granitowy kamień, zwany Królewskim Głazem (20 m obwodu i 3,5 wysokości). Z brzegów panorama na Kamień Pomorski i okolicę.

2. Świerzno – dwór obronny oraz XVII wieczny kościół z drewnianą wieżą. Okolica + ciekawa zabudowa. Zdziczały park pełen potężnych drzew.

3. Trzęsacz – Ruiny kościoła podmytego przez wodę

4. Dziwnów – Aleja gwiazd sportu z replikami medali oraz plaża oddzieloną od miasta pasem wydm i obejrzeć zwodzony most nad Dziwną, po którym wjeżdża się na wyspę Wolin

5. Góra Gosa (93 m n.p.m) – Za Kołczewem mija się ogromne nowoczesne pole golfowe. Widok: błękitne morze, stromy klif i na horyzoncie Międzyzdroje.

6. Międzyzdroje – Plaża i Promenada oraz Molo i rezerwat żubrów. Szeroka plaża z piaszczystymi wydmami. Na wschód od niej stromy klif, a równolegle ciągnie się nadmorska promenada – ul. Bohaterów Warszawy – życie towarzyskie. Dojście do molo ul. Morską.

7. Świnoujście – wyspy Uznam, Wolin i Karsibór. Warto zobaczyć najwyższą latarnie morską na polskim wybrzeżu (68 m). Plac wolności i okolice, trójkątne placyki, knajpki i sklepy. Park zdrojowy (60 gatunków drzew i krzewów). Plaża (130 m!), biały wiatrak – znak nawigacyjny – Stawa Młyny

8. Wolin – Nad Dziwną oraz Wzgórze Wisielców (dojazd z ul. Zamkowej ulicami Słowiańską i Moniuszki)

Okolice Kołobrzegu i Koszalina

1. Kołobrzeg – Dzielnica uzdrowiskowa (Parsęta w Kołobrzegu, gdzie cumują wojskowe okręty i stare galeony), w pobliżu portu latarnia morska (26 m) i ładna panorama. Poniżej promenady piaszczysta, szeroka plaża i molo 220 m. Po drugiej stronie deptaka park nadmorski. > Ratusz, gdzie znajduje się galeria sztuki współczesnej. Przed ratuszem fontanna z czarnego grafitu, kulę ziemską wprawia w ruch woda. > Nowa Starówka (XVII wieczny spichlerz na tyłach ratusza, gotycka baszta Prochowa z XIV w na ul. Dubois i akademia rycerska przy ul. Łopuskiego + sklepy, kawiarnie itp. > Muzeum Oręża Polskiego ul. Gierczyk 5 > Centrum Atrakcji Wojskowych „Bastion” ul. Koszalińska (kolekcja sprzętu pancernego).

2. Zieleniewo ul. Wycieczkowa – Miasteczko rozrywki „Dziki Zachód” 

3. Usronie Morskie > Gąski (Pałac + latarnia morska) > Chłopy (można spotkać rybaków) > Mielno (plaża, promenada przyjaźni, na której odbywają się dyskoteki pod gołym niebem).

4. Koszalin – Katedra ul. Zwycięstwa > Centrum (Ratusz > kaplica św. Gertrudy z XIV w. na pl. Gwiaździstym > na rogu ul. Mickiewicz i Asnyka kaplica Trójcy Świętej > Góra Chełmska (137 m n.p.m) prowadzi do niej ul. Piłsudzkiego a dalej ul. Słupska, na górze znajduje się wieża widokowa (32,5m).

Wybrzeże Środkowe

1. Darłowo – Zamek Książąt Pomorskich > Spacer nad rzeką Wieprza (Młyn wodny zamieniony na w elektrownie wodną) > Starówka (ul. Powstańców Warszawskich) Barokowe kamieniczki > Fontanna na rynku

2. Darłówko – Rozsuwany Most > Latarnia Morska (23 m)

3. Cisowo i Sumilice – skupiska potężnych elektrowni wiatrowych

4. Jarosławiec – ul. Nadmorska i Spacerowa prowadzą nad morze, stromy klif i wąska malownicza plaża

5. Łącko > Zaleskie > Duninowo

6. Ustka – plaża, nadmorska promenada i port (w weekendy organizowane są rejsy z dansingiem ) > Obok portu filigranowa latarnia balkonowa > Najładniejszy widok na miasto z mniej zaludnionej zachodniej plaży po drugiej stronie rzeki > Nadmorska Promenada która prowadzi do końca nadmorskiego parku zakończona niewielką wieżą widokową. Przy promenadzie „rozrywkownia” ogródki letnie, pawilony itp. > Centrum (dzielnica willowa na ul. Chopina, Żeromskiego, Mickiewicza i Kopernika. Wille i stare pensjonaty o fantazyjnych balkonach i werandach) oraz główną ulicę handlową na ul. Marynarki Polskiej (sklepy, bary, info turystyczne)

7. Przewłoka (ośrodek jeździecki) > Wytowno (loty widokowe) > Objazda (miniaturowy ryglowy kościół Matki Boskiej Częstochowskiej z XVII w. Na tyłach park krajobrazowy z cennymi drzewami > Rowy (Port Rybacki z kolorowymi kutrami

Łeba i Sowiński Park Narodowy

1. Gardna Wielka – Jezioro Gardno

2. Smołdzino – Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego, ul. Postnika

3. Rowokół – wzgórze 115 m n.p.m. ustawiona tam wieża widokowa, wspaniała panorama parku

4. Czołpino – Latarnia, plaża, wydmy

5. Kluki – Skansen, wieża widokowa

6. Łeba – Centrum, życie towarzyskie na ul. Kościuszki przy której przetrwało najwięcej stuletnich domków rybackich. Na końcu ulicy Port Jachtowy > Plaża > Stara Łeba > Jezioro Łebsko > Ruchome Wydmy (wyrusza się z Rąbki do której można dojechać samochodem. Stamtąd rowerem lub meleksem można dojechać 5 km szlakiem. Na szczyt najwyższej z wędrujących wydm, Łąckiej Góry (42 m n.p.m.) trzeba wejść na piechotę ok. 400 m. Atrakcje w Łebie: Western City, wesołe miasteczka

7. Nowęcin – Zameczek

8. Droga do Latarni Stilo prowadzi przez: Sarbsk > Ulinię (duży pałac neoklasycystyczny) > Sasino (mały pałac neoklasycystyczny). Latarnia stoi na wydmie (45 m n.p.m.).

Mierzeja Helska i okolice

1. Nadole – Skansen > Jezioro Żarnowieckie

2. Żarnowiec – Kaszubskie oko w Żarnowcu (kompleks turystyczno-rekreacyjny: m.in. mini golf, 44 m wieża widokowa, z wys. 157 m n.p.m widok na wybrzeże). Dojazd: Gniewino ul. Sportowa 1

3. Odargowo – Głaz Narzutowy (20 m w obwodzie, 3,5 m wysokości). Podobno diabeł podniósł kamień, by rzucić go na żarnowiecki kościół. Pianie koguta go przestraszyło 

4. Krokowa – Pałac

5. Rozewie – Latarnia (najlepiej o zachodzie słońca > U stóp stromego klifu leży wąska plaża z głazami

6. Chrapowo – Wąwóz Chłapowski > przy ul. Władysławowskiej 56 prywatna pracownia Bursztynu

7. Władysławowo – Dom Rybaka > przy ul. Hryniewieckiego spory port rybacki > Hallerówka (willa gen. Hallera)

8. Jastarnia – Wieża widokowa

9. Hel – ul. Wiejska (przy głównej ulicy przedwojenna zabudowa) > Muzeum Rybołówstwa (bulwar Nadmorski 2) > Bulwar i Fokarium (ul. Morska 2) > Skansen Broni Morskiej (ul. Przybyszewskiego 1) > Duża Plaża (od strony morza trzeba przejść ul. Leśną przez sosnowy las – góry jaśniutkiego piasku i piękny widok na otwarte morze)

10. Puck – Zatoka Pucka (plaża, niewielki port rybacki, przytań żeglarska, molo)

11. Mechowo – Grota (jaskinia sporych rozmiarów wydrążoną w skale)

12. Rzucewo – Pałac, neogotycka rezydencja

13. Wejherowo – Rynek > Pałac (ul. Klasztorna prowadzi do niego, w którym mieści się Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej – ul. Zamkowa 2. Dodatkowo wokół piękne park krajobrazowy z romantycznymi alejkami) > Kalwaria Wejherowska.

Do opisania pozostało mi jeszcze Trójmiasto i Zalew Wiślany.

To jest tylko propozycja na bazie której można zaplanować całą wycieczkę.

Jak na koniec Marca przedstawia się lista chętnych na ten wyjazd? Kto jest zainteresowany proszę o wpisywanie się. Czas planować już na "tip top" :)

To jest tylko propozycja

Odnośnik do komentarza

Witam . Interesuje mnie czas wycieczki tj. ile dni zamierzamy na nią poświęcić, gdyż muszę się zastanowić ile dni urlopu zaplanować. Myślę, że chyba nie chodzi tu o weekend czyli 3 dni, gdyż sam dojazd to dzień w jedną i dzień w drugą stronę. Proponował bym cały tydzień czyli wyjazd w poniedziałek a powrót w sobotę lub niedzielę.

Kwestia noclegu do ustalenia, ale myślę że chyba jakiś pensjonat, bo na namiot może być jeszcze w maju za chłodno !YES . Jak inni się na to zapatrują proszę pisać.

Wstępnie na wycieczkę nad morze ja się piszę, nawet termin 7 maj też mi odpowiada.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Szufler odezwij się do mnie ;) Bo wiadomości prywatne chyba do Ciebie nie dochodzą.

PS. Czy jest ktoś jeszcze może chętny na wycieczkę?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...