Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Wyjazd do częstochowy na rozpoczęcie sezonu 2012


Rekomendowane odpowiedzi

Ja już byłem dwa razy ... i po ostatnim raczej się nie wybiorę. Zawiozłem pluszaki na zbiórkę. Połamałem się jajkiem na Jasnej Górze. Wrzuciłem na "Sieroty Wschodu", wziąłem ulotkę "Stowarzyszenia Rajd Katyński". Będę miał czas, to może kiedyś pojadę jesienią, ale rozpoczęcia sezonu na Jasnej Górze mam już dość.

Odnośnik do komentarza

Kazanie będzie na 90% delikatnie mówiąc kontrowersyjne i nudne. Mówię to z całą odpowiedzialnością na podstawie znajomości trzech ostatnich. (Daj Boże oświecenie decydentom; niech raz powiedzą coś o motocyklistach, byciu dobrym, sumieniu, wierze, obowiązkach, coś co porusza. Jak nie potrafią - niech zaproszą kogoś. Mogę podać nazwiska księży, którzy potrafią poruszyć wiernych, a nie zanudzić i zniesmaczyć.) Poza kazaniem - reszta godna polecenia z ręką na sercu.

Jeśli ktoś nie jest zagożałym antagonistą katolickim - polecam chociaż raz wpaść.

Na samą mszę raczej bez pojazdu. Lepiej zaparkować gdzieś z boku :-)

to moja subiektywna ocena

Odnośnik do komentarza

Daszek tez mi cos wspominal, ale nie sadzilem, ze az takie slowa padaly...

Dlatego też ja się nie wybieram w tym roku i własciwie w nastepnych też nie zamierzam, tłok i w ogóle jakos tam drętwo. Jedyny plus, że poznałem sympatycznego Doktorka.

Zamiast na JG śmignę zapewne do KD

[OT]A czytaliscie o tym, że Paulini opatentowali widok klasztoru na JG ?[/OT] :)

Odnośnik do komentarza

Skoro już się rozkręciło, dodam swoją opinię. Jeśli jadę na Jasną Górę lub pielgrzymkę motocyklową to z jakąś intencją. Na spotkanie ze znajomymi wolę pojechać tam, gdzie będą ładne widoki, zalew albo jezioro i gra dobry zespół. Gwizdów faktycznie trochę było, ale towarzyszące wielu jeźdźcom plecaki i amazonki powstrzymały wzburzonych. Na Jasnej Górze źle dzieje się już od lat. Ośrodek kultu religijnego staje się ośrodkiem propagandy politycznej i lewych inetersów (choćby poręczenie za Wieczerzaka). Co niektórym braciszkom mąci się w głowach do tego stopnia, że mam poważne podejrzenia do roślinności hodowanej w klasztornym ogrodzie (podobno przed katastrofą widzieli jakieś słupy na niebie).

Nie jestem w stanie powtórzyć takich karkołomnych porównań, ale w kazaniu powtarzał się wątek "antypolskiego spisku kierowanego przez zachodnie lewicowo-liberalno-masońskie grupy nacisku w Unii Europejskiej" i obelżywe określenie "drugi Katyń". To jest po prostu draństwo i obraza dla ludzi autentycznie pomordowanych w Katyniu. Była katastrofa, a nie zamach. W żadnym normalnym kraju nie pakuje się wszystkich ludzi z najwyższych stanowisk do jednego marnego samolociku. Nie upiera się przy lądowaniu na lotnisku przypominającym rozwalony PGR i obsługiwanym przez paru matołków, umilających sobie czas gorzałą. Ofiary wypadku to nie męczennicy. Nikt nie jechał z myślą o śmierci. Nie było też żadnego mistycyzmu, bo w dramatycznym momencie pilot wrzasnął "o k...a!", a nie "o Matko Boska". Nawet katolicki "Tygodnik Powszechny" śmiał sie z tej histerii, cytując fanatyków, że "drzewo o które uderzyło skrzydło samolotu, zasadził sam Stalin!"

Ja pojadę na rozpoczęcie sezonu do Końskich albo w inne miejsce. Oddam krew, moze będzie zbiórka pluszaków, a Bóg w kościele powiatowym nie jest mniejszy od tego w klasztorze

Odnośnik do komentarza

Skoro już się rozkręciło, dodam swoją opinię. Jeśli jadę na Jasną Górę lub pielgrzymkę motocyklową to z jakąś intencją. Na spotkanie ze znajomymi wolę pojechać tam, gdzie będą ładne widoki, zalew albo jezioro i gra dobry zespół. Gwizdów faktycznie trochę było, ale towarzyszące wielu jeźdźcom plecaki i amazonki powstrzymały wzburzonych. Na Jasnej Górze źle dzieje się już od lat. Ośrodek kultu religijnego staje się ośrodkiem propagandy politycznej i lewych inetersów (choćby poręczenie za Wieczerzaka). Co niektórym braciszkom mąci się w głowach do tego stopnia, że mam poważne podejrzenia do roślinności hodowanej w klasztornym ogrodzie (podobno przed katastrofą widzieli jakieś słupy na niebie).

Nie jestem w stanie powtórzyć takich karkołomnych porównań, ale w kazaniu powtarzał się wątek "antypolskiego spisku kierowanego przez zachodnie lewicowo-liberalno-masońskie grupy nacisku w Unii Europejskiej" i obelżywe określenie "drugi Katyń". To jest po prostu draństwo i obraza dla ludzi autentycznie pomordowanych w Katyniu. Była katastrofa, a nie zamach. W żadnym normalnym kraju nie pakuje się wszystkich ludzi z najwyższych stanowisk do jednego marnego samolociku. Nie upiera się przy lądowaniu na lotnisku przypominającym rozwalony PGR i obsługiwanym przez paru matołków, umilających sobie czas gorzałą. Ofiary wypadku to nie męczennicy. Nikt nie jechał z myślą o śmierci. Nie było też żadnego mistycyzmu, bo w dramatycznym momencie pilot wrzasnął "o k...a!", a nie "o Matko Boska". Nawet katolicki "Tygodnik Powszechny" śmiał sie z tej histerii, cytując fanatyków, że "drzewo o które uderzyło skrzydło samolotu, zasadził sam Stalin!"

Ja pojadę na rozpoczęcie sezonu do Końskich albo w inne miejsce. Oddam krew, moze będzie zbiórka pluszaków, a Bóg w kościele powiatowym nie jest mniejszy od tego w klasztorze

No cóż idee ojca dyrektora wiecznie żywe :lol:

Niestety

A potem w takiej Holandii zakładają stronę www antypolską whist

Odnośnik do komentarza
Przeciez Bog jest wszedzie. Po co do niego jezdzic ?

Akurat Jasna Gora (jak i np. Wawel) to miejsce energetyczne, czakram. To powoduje, ze w takim miejscu masz z Nim lepszy kontakt :)

Potrafisz bardziej wyciszyc wlasne wszedobylskie JA.

PS:

sa tez przeciwienstwa, miejsca gdzie sie nie skupisz, nie wyspisz, nad roznymi ciekami wodnymi, miejsca o zmienionym polu magnetycznym, itd.

Odnośnik do komentarza

Przeciez Bog jest wszedzie. Po co do niego jezdzic ?

Z takim mottem pan Rydzyk nic by nie wywiercił, a panowie paulini by chodzili w walonkach i słomianych kapeluszach.

Odnośnik do komentarza

odp. do Bulba To prawda, że Bóg jest wszędzie, w każdym miejscu na naszej planecie i poza nią. Ale Jasna Góra to miejsce szczególne nie tylko dla nas katolików ale też innych religii chrześcijańskich. Jak wiemy jest tam Sanktuarium Maryjne, najbardziej znane w Polsce. Miliony ludzi tam pielgrzymuje i coraz więcej właśnie na !scooter , dużych skuterach i motocyklach z różnych zakątków Europy. Rok lub dwa lata temu jak byłem Majesty 250 w Licheniu byłem świadkiem przyjazdu ok. 20-stu skutermaniaków z Warszawy i okolic z Peugeot Skuter Klub Polska. Fajnie wyglądali. I większość z tych 20-maszyn były to pojazdy z silnikami o małej pojemności, ok. 100 cm, tylko kilka było 250-tek. Wniosek : nie najważniejsza pojemność lecz chęci. Pozdrowionka, !OK

Odnośnik do komentarza

Niech każdy pilnuje swojego boga ja go nie mam i nie potrzebuję Waszego.Myślę że to forum nie jest do głoszenia jedynej prawdy.Szanujmy się wzajemnie i unikajmy takich tematów.

Pozdrawiam

I to jest wzajemne poszanowanie, Twoim zdaniem.

Unikaj więc tego wątku i po krzyku.

Mnie też lepiej unikaj, chociaż katolik ze mnie jak z koziej ..... trąba.

Kosztuje Cię to tydzień urlopu od forum.

Następnym razem będzie ostrzej

kisiel

Odnośnik do komentarza

(...)To prawda, że Bóg jest wszędzie, w każdym miejscu na naszej planecie i poza nią.(...)

To jakaś maszyna przenosząca w czasie. Czuję się jak w podstawówce na "religii" :D ...

Temat niby o rozpoczęciu sezonu :censored: ...

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Byłem na rozpoczęciu sezonu w Częstochowie kilka razy , ale po zeszłorocznych doświadczeniach w tym roku się nie wybiorę.

Szkoda bo lubiłem tam pojechać i tam rozpoczynać sezon.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

No to zamknij temat. Bo nie wiadomo czy się odezwać czy też nie. W gruncie rzeczy rozumiem że temat jest wałkowany od roku, i szkoda czasu na to czy komuś podoba się co tam jest mówione czy też nie.I z jakiego powodu tam pojedzie lub nie. Ale co w tym złego że ludzie wypowiadają swoje spostrzeżenia na ten temat jednocześnie deklarując swoją obecność.

Pozwolisz, że sam zdecyduje które tematy zamknąć.

Jeżeli nie wiesz czy to co zamierzasz napisać jest na temat to może lepiej nie pisz.

Odpowiedź na pytanie zawarte w ostatnim zdaniu brzmi "TAK" ale słowo klucz to "na temat"

I nie udawaj, że nie wiesz o które posty chodzi.

EDIT:

Ciekawe, że wcześniej nie raczyłeś zabrać głosu w temacie.

kisiel

Kisiel a ty już normalnie nie potrafisz? Tylko na czerwono . Chłopie w jakim kolorze będziesz pisał jak znajdzie się tutaj gostek który będzie wszystkich obrażał i używał bluźnierstw.

P.s Zabrałem głos w temacie tylko na regionalnym.

Potrafię jeszcze na zielono :)

Nie przeciągaj struny ....

kisiel

Odnośnik do komentarza

Witam,miało być o rozpoczęciu sezonu,a wchodzą niepotrzebne tematy dotyczące wiary i poglądów :P

Ktoś ma jeszcze coś do dodania nie na temat? :angry:

warn + 48h urlopu

kisiel

Odnośnik do komentarza

Temat egzystuje z dziale "Imprezy, podróże" i nie ma nic wspólnego z "przerzucaniem" się "argumentami" pro i kontra na ten temat :lol: ...

Wpisy typu "Niech każdy pilnuje swojego boga ja go nie mam i nie potrzebuję Waszego" czy "To prawda, że Bóg jest wszędzie, w każdym miejscu na naszej planecie i poza nią." nie mają w tym DZIALE nic do szukania, bo nie są związane z planowaną imprezą.

Jeśli chcecie podyskutować na temat najprawdziwszej religii i dochodzić gdzie Bóg jest, a gdzie go nie ma, zróbcie to w dziale "off topic- rozmowy na tematy nieskuterowe". A ten temat niech dotyczy wycieczki, która mówi o rozpoczęciu sezonu. Bo zaparkować tam możemy pewnie 100 metrów, ale też 1000 metrów od gadającego :angry: . I pójść np. na bezalkoholowe piwo w przyjemnym towarzystwie osób jeżdżących na 2oo, a wszytko to poza zasięgiem dzwięku z megafonów :D .

PS. I żeby nie narazić się na warna :P dodam, nie, ja nie jadę na to rozpoczęcie sezonu. Temperatura już teraz wynosi +5 stopni, to ja go zacznę duuużo wcześniej !OKK .

Odnośnik do komentarza

Czytam to wszystko i smutek mnie ogarnia dorośli ludzie a zachowujecie się jak dzieci wiara jest sprawą indywidualną każdego z nas, wielu z was wierzy bo od dzieciństwa jest w tej wierze wychowany, dlatego wierzymy w boga lub nie gdybyśmy żyli w Indiach to byłby budda a jeszcze gdzie indziej Allach. Co do zachowania naszego moderatora pana K. nie będę już pisał bo dać komuś trochę władzy i odrazu wali się pod sufitem, jak tak dalej pójdzie to powstaje pytanie od czego jest forum moim zdaniem od wymiany poglądów, ale nie tylko takich jakie odpowiadają pewnym kręgom bo jeśli tak to mija się z celem powstania takiego tworu jak forum Burgundii. Panowie i panie nie po to tworzymy forum miłośników Maxi-Skuterów bo je zaśmiecać polityką i sporami o wiarę. Kisiel wyjaśnij wszystkim czemu mój przyjaciel Limmp dostał urlop po pierwsze pisał na temat po drugie odezwał się jako trzeci to czemu tylko on dostał po głowie czy to może brak osobistej znajomości z tobą jak będziesz chciał to w Żywcu się poznamy ale nie zdziw się jak ci ktoś powie parę gorzkich słów prawdy. Uważam że został niesłusznie skazany na banicje i należą musie przeprosiny, i nic więcej do dodania jak chcesz to możesz i mnie zbanować ale to tylko potwierdzi moje zarzuty wobec ciebie. Z wyrazami szacunku KLIMEK

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Dziękuję za skomplikowaną analizę mojej osobowości, przyda mi się co CV :)

Pragnę zauważyć pewne nieścisłości w Twojej wypowiedzi:

Piszesz o wierze, Bogu, wymianie poglądów ... a ja stoję na straży porządku na forum, dostałem raport o panoszącym się offtopie i robię z nim porządek. Przestańcie Ty i Tobie podobni robić z tego temat wiary. Dział podróże nie jest działem o dyskutowaniu na temat wiary, bogów czy kompetencji moderatorów.

... Kisiel wyjaśnij wszystkim czemu mój przyjaciel Limmp dostał urlop po pierwsze pisał na temat po drugie odezwał się jako trzeci to czemu tylko on dostał po głowie ...

Więc spieszę z wyjaśnieniem:

Najpierw było to :

... Za każdy następny OT posypią się warny ...

a potem Limmp napisał:

Witam,miało być o rozpoczęciu sezonu,a wchodzą niepotrzebne tematy dotyczące wiary i poglądów

gdzie tu widzisz wypowiedz na temat - masz klapki na oczach bo ktoś dał po łapkach Twojemu kumplowi - przestań się mazać -

chłopaki nie płaczą.

Reszty nie chce mi się komentować - bo widzę że większość adwersarzy nie rozumie po co jest dział "imprezy i podróże" a po co "off topic" i dalsze bicie piany nie ma tu kompletnie sensu.

Prywatnie:

Czy wydaje Ci się że masz prawo dyktować kogo i za co mam przepraszać jednocześnie piszesz te wyświechtane frazesy o rzeczach pod sufitem?. Po tym co napisałeś to raczej Ty powinieneś kogoś przepraszać ...

Żegnam ozięble.

________________________

Oczywiście zakaz komentowania zostaje zniesiony, proszę tylko pamiętać o regulaminie.

Posty pierwotnie usunięte zostały przywrócone, tu mają racje bytu (za wyjątkiem jednego TU)

Odnośnik do komentarza

NA Zlot Gwiaździsty wybieram się, choć widzę, że będę jechał sam bo kolegom ze mną "nie po drodze". Nie spodziewałem się, że tak łatwo zostanę wykluczony z "towarzystwa" w tym miejscu... na szczęście poznałem w Burgmanii wielu świetnych bardziej tolerancyjnych ludzi, a nawet Przyjaciół :(. Więc może jakąś małą grupkę zmontujemy :D.

Z coraz większym niesmakiem (nie chciałem użyć innego określenia, choć ciśnie mi się samo "pod palce) czytam posty zamieszczane na Forum Maxiskuterowym. Nazywanie drugiego człowieka "bełkoczącym palantem" i jednoczesna prośba o nie-bluzganie wprowadza mnie w lekkie zadziwienie :), ale propozycja "pobluzgania" na mnie w innym temacie Forum Burgmania.net powoduje bezwarunkowy odruch yucky.gif.

Proszę też o zdjęcie piętna z Kisiela, który jest Administratorem i przyjmując Raporty o nieodpowiedniej treści zareagował tak jak powinien. To ja raportowałem naruszenia netykiety - OTy w tym temacie. I tu nie ma znaczenia komu z kim "po drodze" ze względu na jego wiarę, przekonania, zawód, kolor skóry, posiadany skuter lub ilość zer na koncie w banku. Panowie trochę luzu i tolerancji wobec wierzących w Boga i Matkę Najświętszą, której sanktuarium jest na Jasnej Górze - to dlatego Zlot Gwiaździsty jest w tym miejscu :). Organizator Zlotu Gwiaździstego pisze w oficjalnym komunikacie:

I jeszcze jedna prośba – jeżeli nie potrafisz zachować się w kościele - nie przyjeżdżaj – Jasnogórski Zlot nie jest dla Ciebie.

A jak już przyjeżdżasz to się nie dziw, że głównym punktem programu nie jest kiełbasa z grilla albo striptease.

Każdy jedzie tam, gdzie mu "po drodze" :).

Zostawiam ten cytat bo tu akurat się przyda

k.

Odnośnik do komentarza

eMKa , dobrze napisałeś. sam na Jasną Górę nie musisz jechać. możemy uzbierać sporą paczkę ludzi którzy potrafią docenić to miejsce. niech ateiści lub pseudo-wierzący nie obrażają wierzących. to nie jest forum Partii Palikota - !bicz , chętnie bym go zdzielił !YES .

Odnośnik do komentarza

Uważam, że za wyrażanie opinii na naszym forum, na temat wiary, polityki powinno być zabronione,

od wieków prowadziło to tylko do jednego do Wojen !!!

Więc zaprzestańmy pisania na te tematy i koniec.

Jest temat wyjazdu do Częstochowy, Lichenia i ciort wie gdzie, to pisać że jadę lub nie i koniec, a jak się ktoś za bardzo będzie wczuwał to banować, banować i jeszcze raz banować warny też są do czegoś.

Taki jest moje zdanie w tym temacie. To jest forum Skuterowe a nie wyznaniowo polityczne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...