Skocz do zawartości
Forum Burgmania

TomTom rozpoczyna współpracę z ubezpieczycielami


Rekomendowane odpowiedzi

TomTom - znany producent nawigacji samochodowych - podpisał właśnie umowę z firmą ubezpieczeniową Motaquote, na podstawie której pochodzące z nawigacji dane na temat naszego stylu jazdy mają wpływać na wysokość zniżek na OC.

Zdaniem TomTom - obecna technologia jest już wystarczająca, aby móc przeprowadzić prawdziwą rewolucję w dziedzinie ubezpieczeń motoryzacyjnych. Dane pochodzące z pokładowej nawigacji mogą pomóc wpłynąć na bezpieczniejszą, bardziej ekologiczną jazdę, na czym kierowcy również bezpośrednio skorzystają - płacąc mniej za ubezpieczenie auta. Oczywiście jeśli będziemy jeździć spokojnie i bezpiecznie, piraci drogowi będą z kolei płacić więcej.

Kierowcy, którzy podpiszą odpowiednią umowę z ubezpieczycielem otrzymają w ramach pakietu nawigację TomTom PRO 3100, która zawiera opcję Active Driver Feedback oraz LIVE Services, które będą ostrzegać jeśli będziemy za bardzo ścinać zakręty lub zbyt ostro hamować. Muszą się oni zgodzić także na zainstalowanie w swoim aucie szpiegowskiego urządzenia LINK, które właśnie ma zajmować się monitorowaniem nawyków za kółkiem.

Usługi takie mają stać się popularniejsze w Europie, zwłaszcza po jednym z ostatnich wyroków Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, w którym stwierdzono, że ubezpieczyciele nie mogą żądać większych pieniędzy za ubezpieczenie samochodu od mężczyzn niż od kobiet (średnio to ok. 40%). Firmy ubezpieczeniowe będą wieć szukały innych metod na podzielenie kierowców na podstawie ryzyka, jakie stwarzają na drodze - a więc wykorzystując do tego celu nowoczesną technologię.

ŹRÓDŁO PCPRO

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...