Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Ogólnopolska Wystawa Motocykli i Skuterów w Warszawie 2-4 marca 2012


kmodzele

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnopolska Wystawa Motocykli i Skuterów w Warszawie, odbędzie się 2-4 marca 2012 roku w hali MT Polska przy ulicy Marsa 56.

W tych dniach miłośnicy jednośladów będą mogli po raz pierwszy przyjrzeć się najnowszym modelom, które znajdą się w ofercie producentów w sezonie 2012. Z tej okazji Yamaha serdecznie zaprasza wszystkich do odwiedzenia swojego stoiska. Zostaną na nim zaprezentowane tegoroczne nowości wśród, których na pewno zobaczymy sportową Yamahę YZF-R1, maksi skuter TMAX czy miejski skuter Xenter. Oprócz motocykli nie zabraknie także pięknych hostess, które chętnie zapozują do zdjęć, więc nie zapomnijcie naładować baterii. Do zobaczenia!

Godziny otwarcia wystawy dla zwiedzających:

2 marca 2012 godz. 12.00 - 20.00 (piątek)

3 marca 2012 godz. 10.00 - 18.00 (sobota)

4 marca 2012 godz. 10.00 - 18.00 (niedziela)

(WIadomosć zerżnięta z newslettera Yamaha)

Myślę, że to dobre miejsce dla tych, którzy planują zakup pojazdu i nie do końca zdecydowali jeszcze co konkretnie chcą kupić.

Można posadzić pupę na kilku motocyklach z podobnego zbioru, których nie da się dopaśc razem w jednym miejscu bez takiej okazji.

Może już niedługo będą robić przy tej okazji jazdy testowe (plac i nowości jako testówki) jak w Mediolanie .... ha ha :-) )

Odnośnik do komentarza

Widzę, że zabraknie Suzuki ... ale, biorąc pod uwagę nowości przygotowane przez nich na 2012 rok, to raczej mała strata :o

Jeszcze mi się robi niedobrze jak sobie przypomnę ich popis na EICMA !yeah

Odnośnik do komentarza

Tu przyznam ci troche racji.

Tez bylem zawiedziony w Leipzig na targach.

Chcialem zobaczyc cos na stoisku Suzuki-bo sam tez nim jezdze i mi sie podoba-a tu rybka.

Mam tylko nadzieje ze firma poprostu trzyma pokerowa karte w rekawie i czeka na moment.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

jeśli będzie posucha na tych targach jak ostatnio...to nie będzie za dużo ludzi :)

Rok temu byłem w sobotę koło południa, to były dzikie tłumy, jak na otwarciu hipermarketu. Tyle ludzi, że ciężko było przejść, a jeszcze gorzej cokolwiek obejrzeć.

Odnośnik do komentarza

Fakt zeszłego roku była wystawka i nie wystawa, ale chociaż dziewczyny z motoakcesoria były fajne, tylko szkoda ze takie młode :D:lol:

Ale i tak się wybiorę whist

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • Sympatycy

A może jak i tak jedziemy to ruszmy tam grupą :) ? na przykład w sobotę z rańca ?

Odnośnik do komentarza

Też bym się chętnie wybrał, ale sobota u mnie odpada - wysiaduję jajo w robocie !yeah więc albo piątek (hmm, ile może trwać przebicie się z Janek na Marsa? !sciana ) albo w niedzielę, ale to na szybko bo wyjadę najwcześniej po 9.00 a ok. 16-17 muszę być z powrotem (urodziny Młodego).

Odnośnik do komentarza

... piątek (hmm, ile może trwać przebicie się z Janek na Marsa? wallbash.gif ) ...

Bieda jest :P Chyba, że skuterem ;) Po południu okolice ronda na końcu Trasy Siekierkowskiej wyglądają jak wielki parking... Tak gdzieś do 19:30... Chyba, że jakoś Patriotów/Kaczeńca (przy torach Kolei Warszawsko-Otwockiej).

Pozdrawiam

M.

Odnośnik do komentarza

Heloł!! Jęczycie jak baby (nie mylić z kobietami). Czy jesteście użytkownikami forum maxiskuterowego, czy forum płaczących bab? Wsiadać na rumaki i jechać. Gwarantuję, że o dowolnej godzinie znajdziecie miejsce do zaparkowania 30 metrów od głównego wejścia. I z przejazdem też nie będzie kłopotu. A awaryjnie polecam przejażdżkę koleją i krótki spacer z pobliskiego dworca.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Patrząc na pogodynkę to ma być w miarę OK. To jak umawiamy się gdzieś i jedziemy !scooter !scooter razem ? czy mam oddać 2oo na przegląd !sciana

Odnośnik do komentarza

Ja planuję, mimo ubiegłorocznej porażki targów, jednak w tym roku je odwiedzić z trzech powodów:

- tmax 530

- hostessy

- mam blisko

gdyby był ktoś chętny dołączyć to będę w sobotę w godz 12-15

jakby co to tel. do mnie jest w moim profilu.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Ja planuję, mimo ubiegłorocznej porażki targów, jednak w tym roku je odwiedzić z trzech powodów:

- tmax 530

- hostessy

- mam blisko

gdyby był ktoś chętny dołączyć to będę w sobotę w godz 12-15

jakby co to tel. do mnie jest w moim profilu.

Ja i Sonor o 10.00 w sobotę wjeżdżamy, jak ktoś chętny zapraszamy. :ph34r:

Odnośnik do komentarza

Zajrzałem tam dziś Nie robiłem zdjec, bo bylem pewny ze już o tej porze bedzie kilka postów z linkami do fotek. A tu widzę - jestem pierwszy z opisem ;)

Krótka relacja - wrażenia z IV ogólnopolskiej wystawy motocykli i skuterów.

Bilet wstępu - 25 zł. Mało nie jest.

Parkowanie - 5 zł za godzinę.

FRANCUZY I WŁOSI

brak wystawców Peugeot, Piaggio, Gilera, Aprilia. Olewają nasz rynek sikiem prostym.

KYMCO

Tradycyjnie nieobecne. Tylko świat motocykli miał Downtowna 300i jako nagrodę w jakimś konkursie i z tego tytułu pojazd był. Wraz z katalogiem skuterów 2012. Myroad 700i w katalogu też jest (32.900 PLN).

SYM

Mamy 3 wystawione maxiskutery: GTS EVO 300, CITYCOM 300i oraz MAXSYM 400i. Wszystkie pozamykane. Obsługa siedzi na fotelach i rozmawia sobie, czeka aż zwiedzający zniechęceni ignorowaniem sobie pójdą. Na wyraźne pytania, ostatecznie wstają i na wszystkie pytania mamy odpowiedź "nie wiem, proszę zajrzeć na stronę internetową". Ten duży SYM - wizualnie może być. Choć o kilka tysięcy tańszy od analogicznej konkurencji - entuzjazm sprzedawców studzi ochotę na zakup. Sprawdziłem na stronie www.sym.pl - brak jakichkolwiek poza ceną informacji o 400-etce ... Pytałem się o ABS. Jeden Pan "nie wien", drugi "jest w opcji i wtedy kosztuje nie 21.000 ale 25.000". W cenniku - ani śladu takiej opcji. A, na zamówiony skuter trzeba czekać 3-4 miesiące. Czyli zamówiony dziś, trafi w nasze ręce w lipcu.

Trzeba być bardzo nawiedzonym fanem marki, by stać się posiadaczem nowego maxi SYM.

YAMAHA

Był T-Max 530, bardzo ładny. Ale na podwyższeniu - nie do zajrzenia w schowki i nie do posadzenia się na nim. 46.500 PLN - brrrr, ALE promocja: z ulotką z targów można uzyskać 7% zniżki! (wychodzi 43.245)

Wystawiony jest też Xenter 150 - nowość. Też na podwyższeniu - niedostępny.

SUZUKI

Tradycyjnie nic nowego. W ramach maxi wystawiony jest tylko biały Burgman 650 Executive z tym nowym - mniejszym wyświetlaczem. Jak zwykle wygląda wciąż dziarsko; choć inni może uważają inaczej, z wyglądu nie zalatuje muzeum. 39.900 PLN. Rozdawano ulotkę upoważniająca do 5% rabatu przy zakupie nowych motocykli (dla przykładu powyższy model wychodzi 37.905 PLN)

BMW

Nareszcie pokazali oba maxi. Wyglądają naprawdę bardzo ładnie. Nie można się przyczepić. Ciekawie reguluje się szyba w C600 sport - nie przesuwa się "góra-dół", ale odchyla "bardziej do pionu i do poziomu". Ceny koszmarne: 45.000 za C600 Sport i 46.400 za C650 GT. Słabo się robi. C600 sport można obmacać i dosiąść. C650 GT - tylko na podwyższeniu. Ledwo ręką sięgnąłem by dotknąć :-)

HONDA

Nareszcie pokazali Integrę. Moim zdaniem wygląda na żywo korzystniej niż na zdjęciach. Jest ładna bez dwóch zdań. 35.900 PN, też darmo nie jest.

Oczywiście ustawiona za barierką. Nawet nie dało się sięgnąć ręką, by dotknąć :-) O otworzeniu schowka nie było mowy ("nie mamy kluczyków" - gdzie ja to już słyszałem..). Tak samo NC700S - ten z przekładnią DCT - za barierką.

Dla porządku: był też VISION 110 i PCX125.

JUNAK

Wkracza do naszego działu. Pokazali coś co się nazywa JetMax250. Normalny maxiskuter! Oczywiście tu też nie mieli kluczyków, by pokazać schowki. A wszystkie (i ten pod siedzeniem i ten pod kierownicą) są zamykane na kluczyk. Jakość plastików nie zachęca, gumowate manetki - odpychają. "Latająca" puszka z przełącznikami koło manetki też nie robi dobrego wrażenia. GIGANTYCZNY wlot powietrza z przodu - bardzo charakterystyczne. Nie widziałem wcześniej motocykli z taką atrapą chłodnicy. Światła wyglądają na soczewkowe. Ogólnie: jak na "chinola" wstydu nie ma. O ABS zaponiałem się spytać. Obstawiam, że jest nieobecny. 12999 PLN. Cena bardzo atrakcyjna jak na 250tkę.

KEEWAY

Też nas zachęca: SILVER BLADE 125. Bardzo ciekawy napis "silver blade" na boku. Prędkościomierz nieczytelny - naćkane cyferki w milach i w kilometrach. Błee. Wyświetlacz ciekłokrystaliczny - przypomina jakiś złożony odtwarzacz mp3. Pewnie z niego pochodzi... cena 8500.

ROMET

Owszem, mają ten ROMET MAXI 250. Czegoś tak byle jak zrobionego w życiu nie widziałem. Chyba lepiej by zrobili, gdyby go na wystawę nie przytargali: gniazdko na kluczyk zamontowane krzywo, środkowe kółko ze szczeliną - niecentryczne. Plastikowy pierścień wkoło stacyjki z informacjami w jakim położeniu co kluczyk robi - wygięty i naderwany. Aż strach tam kluczyk wkładać. Z boku dwie naklejki Romet. Jedna naklejona tak, że była fałda. Druga - z kilkoma naprawdę dużymi purchlami. Obrzydlistwo. Tylna krawędź kanapy jest w swoistym zagłębieniu - otoczona uchwytami. I opiera się o te uchwyty. Naciskając ręką na kanapę (powiedzmy że ktoś siedzi i lekko podskakuje na nierównościach) generujemy głośne piszczenie - wykładzina kanapy ociera się o karoserię. Gumowate manetki - nie wiem, czy obracam ją, czy wyginam, czy może już ukręciłem. Blok z przełącznikami koło manetki - strach nacisnąć, bo ma się wrażenie że odpadnie. Wskaźniki temperatury i stanu paliwa -zagłębione za grubymi szybkami. Ciemne. Refleksy na szybkach bardzo utrudniają odczyt wskazań. Prędkościomierz - naćkane małe cyferki czerwone i białe - za diabła nie wiadomo z jaką prędkością jedziesz. Musisz się zatrzymać i zastanowić. Vmax 110 km/h (250 pojemność, 17 KM). No słowem żenua. Nie wiem, jak bardzo zdesperowanym trzeba być, żeby się zdecydować na zakup czegoś takiego. Albo naprawdę nei mieć więcej pieniędzy. Ten produkt byłby akceptowalny jeszcze w roku 1985, gdy królowały brakoróbstwo i kryzys. Ale nie w czasach wszechobecnego Internetu, kiedy kupujący może porównać sobie to i owo.

No i było trochę stoisk z kaskami, ubiorami, częściami, oprzyrządowaniem itp. - mnie mniej interesowały.

Hostessy nie bardzo się rzucały w oko. Może było już za późno (17-19) i zbierały siły na sobotę? A może jestem już za stary (41)? :)

Odnośnik do komentarza

Wystawiony jest też Xenter 150 - nowość. Też na podwyższeniu - niedostępny.

Ja tam sobie usiadlem. Schowkow juz niestety nie dalo sie obejrzec.

Wpadlem tylko na chwile i to w biegu, informacjami Kmodzele nie przebije => jest dokladnie jak napisal.

Odnośnik do komentarza

Mussol - dziękuję.

Pomyślałem jeszcze, że dodam infomację - jest tam baardzo duże stoisko z ciuchami. OUTLET inter motors. (www.outlet.intermotors.pl). Jak ktoś przymierza się do kupna kurtki / spodni / rękawic to chyba warto wziąć trochę gotówki - bo chyba dobra okazja. Duży wybór, nie kapie deszcz na głowę (jak na motobazarze bywa). Są też stoiska z kaskami NAXA, Schubert i SHOEI (i kilku marek, których nie kojarzę...). Więc tez dobra okazja by coś sobie wybrać. Niekoniecznie kupić, ale wyrobić sobei zdanie - bo w dobrych warunkach można poprzymierzać i pomacać w różnych markach i modelach.

Odnośnik do komentarza

I ja tam byłem, w outlecie można płacić kartą więc gotówka nie konieczna, dodatkowo za zakup pow. 500 zł zwracają za bilet. Najwięcej jest kasków integralnych agv i sharka, jest jeden evo line za 650 ale tylko XS, sporo ciuchów circa o połowę taniej i kilka par butów, do tego karton z rękawiczkami też mocno tańszymi. Są ze 2 stoiska producentów sakw i kuferków, jakieś duperele i tyle. Ogólnie najwięcej jest chińskiego skuterowego badziewia w rozmiarze 49ccm, reszta jak pisał Krzysiek: patrz na mnie, nie rusz mnie. Oblecenie całości zajęło mi niecałe 2 h, z czego spory kawałek spędziłem w outlecie i kupiłem sobie fajną kurtałę Ixona.

Jeśli zaś chodzi o dojazd to bardzo blisko jest stacja kolejki Gocławek, pewnie w sobotę będzie dużo łatwiej z dojazdem ale i tak szybciej się chyba nie da. Niestety, kolejka nie metro, wieczorem jeździ raz na godzinę i na dworzec musiałem łapać taryfę (22,50). Dla zamiejscowych - w kolejce kasujemy normalne bilety ztm, można je kupić w automacie na początku i na końcu składu.

Ogólnie to szału nie ma ale zobaczyć można.

Ein Paar Foto:

imag0600p.jpg

Piękny jest nowy tmax...

imag0601.jpg

Ciekawy napęd - pas zębaty??? W skuterze????

imag0602o.jpg

Akurat do mnie średnio przemawia ten kanciasty design - ale nie to ładne co ładne tylko co się komu podoba whist

imag0603.jpg

Taki ładny skuter, a taka smutna pani...

imag0606x.jpg

O, już się trochę uśmiecham ;)

imag0609c.jpg

A cio to? :D

imag0608l.jpg

Co ja pacze, a gdzie silnik???

imag0611p.jpg

Plastik jak w chińskich zabawkach, nawet bukiet ten sam :blink:

imag0612h.jpg

No i się wydało...

imag0614r.jpg

Jeden z ładniejszych na wystawie

imag0615ybu.jpg

Z daleka jeszcze obleci...

imag0616j.jpg

Jednak przy bliższym poznaniu czar pryska !yeah - wieje tandetą

imag0617b.jpg

Badziew na badziewiu badziewiem pogania

imag0623y.jpg

A tu proszę, niby chińczyk a nie chińczyk - SYM z roku na rok robi się coraz fajniejszy

imag0624.jpg

Nawet zegarologia niszego sobie

imag0627x.jpg

I pupcia cołkyim-cołkyim !OKK

imag0631wa.jpg

A tu Symek

imag0630n.jpg

Mrrrau...

imag0628k.jpg

Co mi zrobisz jak mnie złapiesz?

Jakośc zdjęć mocno telefoniczna, ale decyzja wyjazdu była spontaniczna, więc sprzętu foto nie zabrałem, a szkoda - do tego padła mi bateria i paru zdjęć nie zrobiłem :(

Odnośnik do komentarza

Dla tych co nie byli dokładam LINK do paru fotek z wystawy.

Zdjęcia robione małpką, bez lampy błyskowej (nie chciało mi się targać profesjonalnego sprzętu) ale znośnej jakości.

Serwer nie za szybki ale da się coś zobaczyć whist

Ogólnie wystawa jak wystawa. Skutery BMW, Yamahy i oczywiście Burgman faktycznie super.

Reszta skuterów nie powala zwłaszcza Romet i jego 250-ątka. Mizerota. Pozapadane cienkie plastiki. Licznik i kierownica ściągnięte z Hondy Jazz lub Reflexa.

Podsumowując - popatrzyłem i jeszcze jakiś czas zostanę przy swoim !scooter

Odnośnik do komentarza

a bmw dało ciała

C650GT nie można było obejrzeć, stał na podium jak pomnik Lenina :)

od kilku tygodni myślałem, że kupię ten wytwór niemiłej mi części eu

i jadę na Marsa, myślę sobie, dosiądę, pomacam, pooglądam B)

a tu goście w krótkich majtkach z bmw polska mówią, nie wolno

to ja im mówię, ale ja poważnie myślę o zakupie, ale muszę dosiąść bydle

oni na to - nie wolno bo jest nowy

:o

przyszedł dealer bmw z wawy i tłumaczy krótkomjtkowcom, chłop rzeczywiście chce kupić

chłopaczki - nie wolno bo się zniszczy

no tak, myślę sobie, ważę 100 kg, może się popsuć niemiecki produkt, dlatego siedziały na nim chude hostessy :)

a ja rzeczywiście za rok jak przywiozą jakiś stary egzemplarz ze szrotu to wtedy sobie posiedzę

po prostu ŻENADA jakie jest podejście tej marki do polskiego klienta ;)

tylko sobie popatrzyłem na podium i tu zrozumienie - wykonanie jak dla mnie fatalne, akurat na wysokości mojego wzroku był ten mały tłumniczek i.... spawy jak na felka płocie, niedoszlifowane, inne detale też nie wzbudziły mojego entuzjazmu

potem poddałem analizie białego Burgmana 650 stojącego w dziale Suzuki i wydaje mi się, że jakość jednak japońca jest lepsza od bawarczyka

a chłopcom w krótkich majtkach z bmw polska życzę aby dorośli albo zatrudnili się w obecnej na targach firmie Mińsk z Białorusi :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...