Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Linki do ciekawych stron


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Tak sobie pomyslalem ze jak ktos lubi obserwowac statki to jest fajna stronka na zimowe wieczory gdzie mozna zobaczyc co gdzie plywa, jak duze, skad, dokad, jak wyglada, pod jaka banderą i takie tam rozne dane odswiezane mniej wiecej co 1 minute na podstawie danych GPS

http://www.marinetra...aspx?level0=100

prawie jak radar lotniczy tylko predkosci mniejsze, strasznie mi sie ta strona podoba :lol:

Odnośnik do komentarza

Od dwóch lat tam zaglądam :lol:

Rzeczywiście ruch statków jest powolny w porównaniu z samolotami ( SAMOLOTY ) spokojnie można się zrelaksować obserwując kadłuby rozbijające fale morskie whist

Sama strona marinetraffic.com jest ciekawa, ma czasami problemy spowodowane chyba niespodziewaną popularnością, ale rozwija się :P

Odnośnik do komentarza

Od dwóch lat tam zaglądam whist

Rzeczywiście ruch statków jest powolny w porównaniu z samolotami ( SAMOLOTY ) spokojnie można się zrelaksować obserwując kadłuby rozbijające fale morskie :P

Sama strona marinetraffic.com jest ciekawa, ma czasami problemy spowodowane chyba niespodziewaną popularnością, ale rozwija się :)

O kurczaczki ale ruch na niebie, w niektórych momentach wyglada na to że są korki :lol:

Odnośnik do komentarza

O kurczaczki ale ruch na niebie, w niektórych momentach wyglada na to że są korki :lol:

Zerknij i kliknij na największe ikonki samolotów, to A380 !vampire Dość często widać je nad Polską :)

no to teraz będzie wiadomo gdzie jest Pidżam :P

Na razie nie będzie wiadomo, nie wszystkie jednostki są wyposażone w system AIS.

A dla Piotra to nie wiem co lepsze, po co żona ma wiedzieć, gdzie akurat jest whist Ale poczekajmy na jego zdanie, on tu jest Wilkiem... !OKK

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

nie bedzie wiadomo bo on nie ma gps zamontowanego haha wiec jest niewidzialny :lol:

Odnośnik do komentarza

Od dwóch lat tam zaglądam :)

Rzeczywiście ruch statków jest powolny w porównaniu z samolotami ( SAMOLOTY ) spokojnie można się zrelaksować obserwując kadłuby rozbijające fale morskie :)

Sama strona marinetraffic.com jest ciekawa, ma czasami problemy spowodowane chyba niespodziewaną popularnością, ale rozwija się :P

Dodam że samoloty są live widze z domu jak podchodzą do lądowania i zgadza sie z tą stroną

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • Administrator

To jak ktos lubi sobie obserwowac samoloty to dla pelnego obrazu moze posluchac rozmow z lotniskami :) trzeba wybrac sobie lotnisko albo kilka i cieszyc sie podsłuchiwaniem :)

http://www.wykop.pl/ramka/149339/rozmowy-wiez-z-pilotami-na-zywo/

Kolejny ciekawy link znaleziony w sieci dotyczacy OC

dotyczy ubezpieczenia OC, wystarczy wpisac numer rejestracyjny pojazdu i wiemy czy dany pojazd ma wazne ubezpieczenie OC, mysle ze przydatny przy kupnie pojazdu kiedy chcemy wrocic na kolach a nie jestesmy pewni czy OC faktycznie jest wazne bo moze ktos oplacil tylko 1 rate z kilku

https://zapytania.oi...guest?with=zpp1

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • Klubowicze

Przeglądając temat związany z moim golfikiem wpadłem na taki lin KLIK.

Myślę, że warto sobie popatrzeć do czego może doprowadzić: niewiedza, niedbalstwo i bóg raczy wiedzieć co jeszcze !!

:blink:

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • Administrator

Co prawda link to nie jest ale ciekawa funkcja w google earth

Jesli ktos posiada i lubi czasem poogladac sobie ziemie z lotu samolotem to moze sie pobawic jako pilot wciskajac kombinacje klawiszy Ctrl+Alt+A (Command+Option+A na Macu) i popilotowac sobie albo F16 albo SR22 4ro miejscowy samolocik smiglowy i bawic sie ile wlezie (mi nigdy nie udalo sie wyladowac :lol: )

A o to instrukcja obslugi

jak-bawic-sie-symulatorem-lotu-w-google-earth-4.jpg

Odnośnik do komentarza

(mi nigdy nie udalo sie wyladowac :) )

Oj, obstawiam, że wszystko rozbija się o prędkość. Będziesz na jajeczku? To Ci opowiem co i jak winkiss.gif

Nie dołując nikogo... ja za pierwszym razem, co prawda steruję joyem.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam Wszystkich ...

Przez przypadek natknąłem się dzisiaj w pracy (podczas ciężkiej harówki !bicz ) na poniższą stronkę (mam nadzieję, że nie podam dubla).

Kupa frajdy z czytania i oglądania. Poniżej link do kilu podstron na tym portalu.

Strona główna

Alternatywne mapy

Ciekawe drogi

Życzę miłej lektury !winkiss

Pozdrawiam ...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...