Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Burgi K1 i K2


michal_k

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Na pocz?tku chciałbym powitać wszystkich maxi-maniaków i wszystkich użytkowników forum.

Przegl?dam forum oraz stronkę już od ponad roku, jednak dopiero teraz zdecydowałem się napisać.

Zamierzam kupić Burgmana 400 K2 w Reichu i przywieĽć do PL. No i przeszukuję różne ogłoszenia.

W zwi?zku z tym mam pytanie. Czy w modelu K1 były montowane ?wiatła "mercedes look"? Znalazłem jedno ogłoszenie gdzie facet sprzedaje Burgiego i twierdzi że to model K1, a ?wiatła s? typu mercedes. Skuter jest z roku 2002 bodajże luty albo marzec. Czy mógł sobie samodzielnie takie lampy wstawić czy to po prostu jego niewiedza?

Pozdrawiam serdecznie

Michał ;)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Witam

My?lę, że jest to jego niewiedza. Ma najzwyczajniej w ?wiecie An 400 K2.

Do?ć często można się spotkać z niemieckimi ofertami na mobile.de lub motoscout' cie błędnie opisywanymi. Czasem model K1 jest sprzedawany jako K2 2002 rok a tak naprawdę jest to K1 z 2000 roku a sprzedaj?cy zapomniał dopisać BJ 2000, EZ 2002 (erstzullasung- data I- wszej rej.).

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Niezgodze się Dee z tym, że można do K1 wsadzić lampy od K2... tzn. chyba ze chodzi Ci o samo WSADZENIE, niepatrz?c na optykę... Bo jesli idzie o "przerobienie" K1 na K2 to niema takiej najmniejszej możliwo?ci...

Niewiem czy cała tylnia rama jest zmieniona w K1 i K2, ale napewno lampy s? mocowane w innych miejscach, poza tym tył K2 jest wyższy od K1... Dużoby tu wymieniać powodów DLACZEGO...

Niemniej jednak jest to NIEMOŻLIWE ażeby jaki? typ przerobił k1 na K2 tak, żeby oko Nasze tego nie wychwyciło...

Jesli chodzi o ogłoszenia, to mój burg wg. ogłoszenia to też był k1... Bo rok prod. 2001 i go?ć automatycznie wpisał K1(s?dz?c ze jak końcówka 01 to jest to K1), ale id?c takim tropem to jak powinni ludzie nazywać K1'nki z roku 1999-1998? K9? K98? :) hahaha byłoby to ?mieszne...

Po prostu patrz na zdjęcia, Ich nie oszukasz, a błędy w tre?ci ogłoszeń to najnormalniejsza w ?wiecie niewiedza sprzedaj?cych...

Życze udanego zakupu Burga i czekamy na wie?ci...

Pozdro Kubo... :)

P.S. Skoro kolega już od długiego czasu przegl?da forum, to niewie kolega gdzie piszemy 1 posta? :) Bo co? Mi to ?mierdzi ;) ...Pozdr. :)

Odnośnik do komentarza
P.S. Skoro kolega już od długiego czasu przegl?da forum, to niewie kolega gdzie piszemy 1 posta? :) Bo co? Mi to ?mierdzi :) ...Pozdr. :)

Dzięki bardzo za odpowiedzi:) Rozwiali?cie moje w?tpliwo?ci. Mam zamiar jechać do naszych s?siadów pod koniec kwietnia lub w pierwszej połowie maja. Ale najpierw podjadę na spotkanie do Starego Młyna w celu zapoznania klubowiczów i przyjrzę się ich maszynom z bliska :)

@Kubo - Wiem wiem - serdeczno?ci ;) ale miałem na my?li przeróbkę tylnych ?wiateł dlatego wpadło do technicznych.

Pozdrawiam serdecznie

Michał

Odnośnik do komentarza

Witam,

Potwierdzam, nie ma fizycznej możliwo?ci przerobienia K1 na K2 - górne czę?ci ramy s? inne. Tylne ?wiatła "a la Mercedes" to cecha charakterystyczna wszystkich K2. Nieprawidłowo?ci można łatwo zauważyć z przodu. Mimo że rama jest taka sama z przodu, to K2 maj? m.in. lakierowany plastik tuż pod szyb? i wlot powietrza na szybę w tymże miejscu oraz białe przednie kierunkowskazy. Poza tym inne zegary pod?wietlane na niebiesko, bez srebrnego tła. Jeżeli tył jest "Mercedes" a z przodu co? z wyżej wymienionych elementów nie pasuje do tego opisu, to znaczy że skuter miał gonga z przodu, i to solidnego :lol:

Doradzam poszukiwania sprzętu od 1 wła?ciciela z przebiegiem poniżej 10 tys - mała szansa na dłubaninę. Poza tym zerknij też na dekiel silnika od strony wydechu. Jeżeli jego uszczelka wygl?da dziwnie ?wieżo i ma inny kolor (np. różowy), tzn. że był zdjemowany dekiel silnika, a to oznacza że była dłubanina przy silniku.

Odnośnik do komentarza

Witam !!!

Sorry, że odgrzewan stare posty, ale tak jak michal_k swojego Burgmana przywiozłem z Niemiec i podobnie zauważyłem rozbieżno?ci co do oznakowania modeli. Według wszelkich znaków na niebie oraz według wszystkich informacji jakie znalazłem tutaj odno?nie rożnic miedzy K1 a K2 zakupiłem i szczę?liwie użytkuje model K2. Mercedesowate lampki, malowany plastik pod owiewk?, zegary już nie te piękne, białe lampy kierunków itp. a jednak w briefie napisane jak wół Suzuki Burgman AN 400 K1, rok produkcji (BJ 2002), pierwsza rejestracja (EZ 2002). My?lę więc sobie, że to może być przyczyna niewła?ciwego opisywania modeli w Niemczech.

Odno?nie innej budowy tylnego kawałka ramy to je?li dobrze poczytałem to wynika ze zmiany całej "architektury" i chęci zwiększenia pojemno?ci bagażnika względem K1 - st?d szeroki tył w K2.

Pozdro

:angry:

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, GadekW napisał:

To niestety bolączką tych modeli. Z tego co wiem, to Anton ma spory zapas części do k1. 

Mam nagrany silnik tylko od nowszego typu z mocowaniem koła na 3 sruby u mnie jest jedna centralna i zastanawiam się czy da się przełożyć sam silnik tz korpus  . 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...