Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Rajd LML dookoła Polski... wątek rozpoczynający


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Niedawno pisaliśmy na stronie głównej nt Rajdu LML dookoła Polski nad którym to Klub Burgmania objął patronat medialny a także zaangażował się oferując pomoc przy organizacji.

Czas więc rozpocząć wątek odnoszący się do rajdu, w którym będziemy Was na bieżąco informować gdzie, co i jak. Można tu oczywiście pisać i zadawać wszelkie pytania związane z imprezą. W tym miejscu będzie także na bieżąco dodawana foto- relacja z całego rajdu :D

Oto wstępne info oraz plan imprezy a także punkty kontrolne na terenie kraju. !tut

TRASA RAJDU LML NA OSI CZASU:

rajdmapapolski.jpg

1V wtorek

Warszawa (Praga-ul. Radzymińska)-Nieporęt-Zegrze-Dębe-Nasielsk-Winnica-Pułtusk-Maków Maz.-Krzyżewo-Sypniewo-Ostrołęka-Łomża

2V środa

Łomża -Jedwabne-Przytuły-Mściny-Ciemnoszyje-Grajewo-Zdunki-Ełk (Szeligi)

3V czwartek

Ełk (Szeligi)-Orzysz-Mikołajki-Mrągowo-Biskupiec-Bisztynek-Kierwiny-Lidzbark Warmiński-Orneta-Młynary-Zastawno-Pomorska Wieś- Elbląg

4V piątek

Elbląg -Nowy Dwór Gd.-Stegna-Kąty Rybackie-Krynica Morska

5V sobota

Krynica Morska -Stegna-Jantar-Mikoszewo-Świbno-Sobieszewo-Gdańsk-Sopot-Gdynia (Polanka Redłowska)

6V niedziela

Gdynia (Polanka Redłowska)-Rumia-Reda-Krokowa-Żarnowiec-Choczewo-Wicko-Łeba-Wicko-Główczyce-Słupsk-Ustka

7V poniedziałek

Ustka -Postomino-Darłowo-Dąbki-Koszalin-Świeszyno-Tychowo-Barwice-Czaplinek

8V wtorek

Czaplinek-Iłowiec-Wałcz-Gostomia-Trzcianka-Czarnków-Obrzycko-Szamotuły-Rokietnica-Poznań

9V środa

Poznań -Puszczykowo-Kórnik-Śrem-Dolsk-Borek Wlk.-Koźmin-Krotoszyn-Milcz-Trzebnica- Wrocław(Brama Oławska)

10V czwartek

Wrocław -Strzelin-Grodków-Niemodlin-Korfantów-Łącznik-Dębina-Krapkowice-Gogolin-Strzelce Opolskie-Toszek-Pyskowice-Bytom-Ruda Śląska-Świetochłowice-Mikołów-Tychy

11V piątek

Tychy -Bieruń-Oświęcim-Zator-Skawina-Kraków (Vespa Cafe)-Wieliczka - Dobczyce - Skrzydlna - Dobra (nocleg i ognisko dla chętnych)

12V sobota

Dobra - Łososina Górna - Łososina Dolna - Czchów - Wojnicz – Tarnów- Mielec-Baranów Sandomierski-Tarnobrzeg-Sandomierz

13V niedziela

Sandomierz -Zawichost-Annopol-Józefów-Opole Lubelskie-Kazimierz Dolny

14V poniedziałek

Kazimierz Dolny -Puławy-Dęblin-Maciejowice-Wilga-Góra Kalwaria-Karczew-Józefów-Wiązowna-Góraszka-Sulejówek-Zabraniec-Majdan-Wołomin-Tłuszcz-Jadów-Łochów-Wyszków-Rybno-Gulczewo (ognisko i biwak w zakolu Bugu dla chętnych)

15V wtorek

Gulczewo -Somianka-Serock-Białobrzegi-Nieporęt-Marki-Warszawa

Myślę, że grupa Mazowsze (a może i nie tylko !OK ) będzie obecna podczas startu Rajdu i przejedzie razem ze skuterami biorącymi udział w rajdzie w okolice I- wszego punktu kontrolnego (Łomża). !scooter . Szczegóły ustalimy wkrótce !piwko

Odnośnik do komentarza

Trasa nie jest super łatwa ale około 150-160 kilometrów dziennie manualem da sie zrobić. Po drodze atrakcje czyli zorganizowane Majówki Na Skuterach. W spisie poniżej właśnie te "majówko-pikniki" zostały zaznaczone boldem i podkreślone. Na każdej z nich grill, napoje no i międzymiastowe spotkania skuterowców.

Majowe Święto Klasycznych Skuterów 1-15.05.2012

Warszawa (Praga-ul. Radzymińska)-Nieporęt-Zegrze-Dębe-Nasielsk-Winnica-Pułtusk-Maków Maz.-Krzyżewo-Sypniewo-Ostrołęka-Łomża-Jedwabne-Przytuły-Mściny-Ciemnoszyje-Grajewo-Zdunki-Ełk (Szeligi)-Orzysz-Mikołajki-Mrągowo-Biskupiec-Bisztynek-Kierwiny-Lidzbark Warmiński-Orneta-Młynary-Zastawno-Pomorska Wieś- Elbląg-Nowy Dwór Gd.-Stegna-Kąty Rybackie-Krynica Morska-Stegna-Jantar-Mikoszewo-Świbno-Sobieszewo-Gdańsk-Sopot-Gdynia (Polanka Redłowska)-Rumia-Reda-Krokowa-Żarnowiec-Choczewo-Wicko-Łeba-Wicko-Główczyce-Słupsk-Ustka-Postomino-Darłowo-Dąbki-Koszalin-Świeszyno-Tychowo-Barwice-Czaplinek-Iłowiec-Wałcz-Gostomia-Trzcianka-Czarnków-Obrzycko-Szamotuły-Rokietnica-Poznań-Puszczykowo-Kórnik-Śrem-Dolsk-Borek Wlk.-Koźmin-Krotoszyn-Milcz-Pasikurowice- Wrocław(Brama Oławska)-Strzelin-Grodków-Niemodlin-Korfantów-Łącznik-Dębina-Krapkowice-Gogolin-Strzelce Opolskie-Toszek-Pyskowice-Bytom-Ruda Śląska-Świetochłowice-Mikołów-Tychy-Bieruń-Oświęcim-Zator-Skawina-Kraków (Vespa Cafe)-Wieliczka - Dobczyce - Skrzydlna - Dobra (nocleg i ognisko dla chętnych)- Łososina Górna - Łososina Dolna - Czchów - Wojnicz – Tarnów- Mielec-Baranów Sandomierski-Tarnobrzeg-Sandomierz-Zawichost-Annopol-Józefów-Opole Lubelskie-Kazimierz Dolny-Puławy-Dęblin-Maciejowice-Wilga-Góra Kalwaria-Karczew-Józefów-Wiązowna-Góraszka-Sulejówek-Zabraniec-Majdan-Wołomin-Tłuszcz-Jadów-Łochów-Wyszków-Rybno-Gulczewo (ognisko w zakolu Bugu dla chętnych)-Somianka-Serock-Białobrzegi-Nieporęt Majówka nad Zalewem Zegrzyńskim-Marki-Warszawa

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Noooo !! - widzę że organizator wziął pod uwagę trasę przez Ełk-Szeligi .thumbup1.gifthumbup.gif

A więc zgrywam ekipę do Rajdu , i mam nadzieję ,że w Ełku zagościmy dość liczną grupą BURGMANIAKÓWscooter.gifscooter.gifscooter.gif,no i oczywiście zapraszamy na boat.gifboat.gifboat.gif .

Odnośnik do komentarza

No cóż, miałem nadzieję, że na takie zad...pie jak Rzeszów rajd się dokula, jednak jeszcze raz się okazało, że "nadzieja matką głupich", zresztą nie pierwszy raz. Zdaję sobie sprawę, że Podkarpacie skutem nie stoi. Postaram się jednak dołączyć !scooter gdzieś na odcinku trasy Dobra-Sandomierz. Pozdrawiam TWARDZIELI. !OKK I powodzenia !OKK

Odnośnik do komentarza

oo widzę że rajdy dookoła kraju są w tym roku na topie heh.

ja również zaplanowałem taką wycieczkę ale wzdłuż granic - trasa liczy 3200 km i rozpisałem to na 9 dni :(

ale Wasza imprezka przewiduje atrakcje, moja tylko wycieczkę :D

Odnośnik do komentarza

Szkoda że Bydgoszcz omija rajdzik, ale myśle ze my Kujawiacy się skrzykniemy i gdzieś dobijemy jak nie z prawej strony to z lewej.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Jakby mi się wszystko jakoś poukładało, to zastanawiam się nad powitaniem rajdu w Tarnobrzegu (odwiedzę rodzinkę przy okazji)i konwojowaniem go do Kazimierza Dolnego.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Myślę, że grupa Mazowsze (a może i nie tylko !OK ) będzie obecna podczas startu Rajdu i przejedzie razem ze skuterami biorącymi udział w rajdzie w okolice I- wszego punktu kontrolnego (Łomża). !scooter . Szczegóły ustalimy wkrótce !piwko

Jadę pierwszy etap rajdu na 100%. Prawie pokrywa się z moją cołykendową trasą :)

Odnośnik do komentarza

Dzięki Panowie za info od chętnych !! W sobotę najpóźniej wieszamy listę kierowców do wpisywania na której będą uwzględnione już Wasze wcześniejsze wpisy... pozdro !!!!

..cholera, mróz taki że się wyobraźnia lasuje na myśl o jeździe jednośladem :lol: ..a jednak widziałem dzisiaj na Chińczyku 50 gościa o 6.50 jechal Korkową na Marysinie. Termometr mi pokazywał -21 C. Szacun!

Odnośnik do komentarza

Śledząc terminaż rajdu zauważyłem, że w dniach 2-3.05.grupa LML będzie grillowała w Ełku, po rozmowie z Ełczaninem - MAKIm oraz "podlasiakiem" - Jaro4setka - wykiełkował pomysł, aby ową majówkę połączyc ze startem na wycieczke do Litwy. Tak więc wstępny plan jest taki - wszyscy burgmaniacy, którzy mogą przybywają na majówkę do Szeligi-Ełk 02.05. Tu grill, biesiada, nocleg, a następnego dnia start do Litwy przez Suwałki. Wycieczka na Litwę to termin 03-05.05.2012. Zainteresowanych zapraszam do wątku "LITWO, OJCZYZNO MOJA..." w dziale "Imprezy, podróże"

Odnośnik do komentarza

LISTA KIEROWCÓW RAJDU LML DOOKOŁA POLSKI 1-15 MAJA 2012

RAJD LML jest od początku pomysłem na połączenie wokół imprezy wspólnoty wszystkich fanów skuterów w Polsce. Stąd nasz plan przejechania trasy w stylu sztafetowym skuterami LML o pojemnośći 150 2T i 200 4T. Okrążymy w 15 dni cały kraj dookoła według podanej poniżej marszruty.

Skutery LML dosiadać będzie od 1-15 maja kilkudziesięciu kierowców. Podzieliliśmy trasę na dzienne etapy. Na poszczególnych odcinkach skuterami kierować będą na zmianę reprezentanci każdego regionu Polski.

Etapy trasy to kolejne dni trwania Rajdu. Od dzisiaj, kierowcy spełniający wymagania organizatora mogą zgłosić swoją gotowość do kierowania skuterem wpisując się (może być Nikiem) pod jednym z wybranych na liście etapów, czyli pod jednym, wybranym przez siebie dni. Pod każdym dniem (czyli etapem) może być wpisanych maximum 4 kierowców + 4 rezerwowych, którzy w przypadkach losowych zastąpią kierowców z głównej listy. Zakładamy że lista zapełni się zgłoszeniami zadeklarowanych kierowców do końca marca. Wtedy spiszemy ze wszystkimi chętnymi krotkie Umowy dot. uczestnictwa. Wszystkie jeszcze bardziej szczegółowe informacje o Rajdzie LML będziemy regularnie publikować na www.burgmania.net, FB i na www.lmlpolska.wordpress.com

Każdy zgłaszający się do kierowania skuterem LML w Rajdzie kierowca będzie przez nas na czas przejazdu ubezpieczony i zapewnimy mu posiłki oraz transport jego prywatnego skutera, który będzie w czasie Rajdu jechał na samochodzie technicznym. Jeśli będzie chciał po przejechaniu swojego odcinka nocować z ekipą na trasie, pokryjemy w dniu w którym jechał koszty kempingu (pole namiotowe, lub podstawowy standard kempingowy).

Zgłaszający się kierowca powinien:

-posiadać Prawo Jazdy Kat A (przynajmniej od 1 maja 2010),

-mieć ukończone 21 lat,

-podpisać przed Rajdem specjalne oświadczenie i podać niezbędne dane do ubezpieczenia

-posiadać dokument, który świadczy, że najmniej od 1 maja 2011 zarejestrowany jest na niego dowolny pojazd jednośladowy o pojemności minimum 150 ccm.

JAK SIĘ DOPISAĆ

Kierowcy dopisują się do listy dodając komentarz TYLKO na http://www.facebook.com/pages/Klasyczne-Skutery-LML/257965427576584?sk=wall lub na www.lmlpolska.wordpress.com, w którym wpisują tylko datę wybranego przez siebie odcinka i swój Nickname lub Imię i Nazwisko. W ten sposób kierowcy zaklepują sobie publicznie udział w sztafecie Rajdu. Zaraz potem na adres antonina.giannini@lmlpolska.com należy wysłać pełniejsze dane: Nickname z wpisu „zaklepującego” oraz Imię i Nazwisko, miejsce zamieszkania, Pesel, adres mailowy, numer telefonu komórkowego.

1V wtorek

Warszawa (Praga-ul. Radzymińska)-Nieporęt-Zegrze-Dębe-Nasielsk-Winnica-Pułtusk-Maków Maz.-Krzyżewo-Sypniewo-Ostrołęka-Łomża

2V środa

Łomża -Jedwabne-Przytuły-Mściny-Ciemnoszyje-Grajewo-Zdunki-Ełk (Szeligi)

3V czwartek

Ełk (Szeligi)-Orzysz-Mikołajki-Mrągowo-Biskupiec-Bisztynek-Kierwiny-Lidzbark Warmiński-Orneta-Młynary-Zastawno-Pomorska Wieś- Elbląg

4V piątek - "rambo_3m”

Elbląg -Nowy Dwór Gd.-Stegna-Kąty Rybackie-Krynica Morska

5V sobota - "rambo_3m”

Krynica Morska -Stegna-Jantar-Mikoszewo-Świbno-Sobieszewo-Gdańsk-Sopot-Gdynia (Polanka Redłowska)

6V niedziela - "rambo_3m”

Gdynia (Polanka Redłowska)-Rumia-Reda-Krokowa-Żarnowiec-Choczewo-Wicko-Łeba-Wicko-Główczyce-Słupsk-Ustka

7V poniedziałek

Ustka -Postomino-Darłowo-Dąbki-Koszalin-Świeszyno-Tychowo-Barwice-Czaplinek

8V wtorek

Czaplinek-Iłowiec-Wałcz-Gostomia-Trzcianka-Czarnków-Obrzycko-Szamotuły-Rokietnica-Poznań

9V środa -

Poznań -Puszczykowo-Kórnik-Śrem-Dolsk-Borek Wlk.-Koźmin-Krotoszyn-Milcz- Pasikurowice - Wrocław(Brama Oławska)

10V czwartek

Wrocław -Strzelin-Grodków-Niemodlin-Korfantów-Łącznik-Dębina-Krapkowice-Gogolin-Strzelce Opolskie-Toszek-Pyskowice-Bytom-Ruda Śląska-Świetochłowice-Mikołów-Tychy

11V piątek – Vespa Cafe

Tychy -Bieruń-Oświęcim-Zator-Skawina-Kraków (Vespa Cafe)-Wieliczka - Dobczyce - Skrzydlna - Dobra (nocleg i ognisko dla chętnych)

12V sobota - Vespa Cafe

Dobra - Łososina Górna - Łososina Dolna - Czchów - Wojnicz – Tarnów- Mielec-Baranów Sandomierski-Tarnobrzeg-Sandomierz

13V niedziela

Sandomierz -Zawichost-Annopol-Józefów-Opole Lubelskie-Kazimierz Dolny

14V poniedziałek

Kazimierz Dolny -Puławy-Dęblin-Maciejowice-Wilga-Góra Kalwaria-Karczew-Józefów-Wiązowna-Góraszka-Sulejówek-Zabraniec-Majdan-Wołomin-Tłuszcz-Jadów-Łochów-Wyszków-Rybno-Gulczewo (ognisko i biwak w zakolu Bugu dla chętnych)

15V wtorek

Gulczewo -Somianka-Serock-Zegrze-Nieporęt- „Majówka nad Zalewem Zegrzyńskim”-Marki-Warszawa

-------------------------------------------------------------------------------------

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany trasy choć zmiany takie, jeśli nastąpią, nie będą znacząco odbiegać od zarysu obecnie opublikowanego harmonogramu Rajdu.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Super inicjatywa

Też się pojawię moją Vespą:)

W Sandomierzu, może spotkam ojca Mateusza :)

Może namówwię jeszcze dwóch kolesi, chętnie zobaczymy LMLa :)

Jeszcze pytanko, mój kolega teraz nie ma na siebie nic zarejestrowanego, ale w wieku ponad 40 lat już zjeździł kilka moto, jeździ ze mną w sezonie testowymi maszynami

Załapie się czy nie?

Odnośnik do komentarza

(...)

JAK SIĘ DOPISAĆ

Kierowcy dopisują się do listy dodając komentarz TYLKO na http://www.facebook.com/pages/Klasyczne-Skutery-LML/257965427576584?sk=wall lub na www.lmlpolska.wordpress.com

(...)

Czasami warto przeczytać tekst, kolega Domino nie ma pewnie czasu, aby latać po forach i odpowiadać na wszystkie pytania.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • Administrator

No i niestety... nie mam dobrych wieści.

Rajd LML dookoła Polski zostaje odwołany. Jak wynika z informacji jaką przekazał mi Domino, ilość urzędniczych komplikacji jak również koszty związane z przedsięwzięciem okazały się nie do przeskoczenia :)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Patryk, niestety to nie jest żart.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

No to koledz, którzy planowali trasę: LMLek -> balanga w Ełku -> "Litwo ojczyzno moja", będą musieli co najwyżej zadowolić się tylko ostatnim etapem.

A ja osobiście zastanawiałem się nad towarzyszeniem LMLkowi od Sandomierza do Dęblina - szkoda :ph34r:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...