Skocz do zawartości
Forum Burgmania

ogłoszenia sprzedaży


krzys-68

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ne powinno być tak że tylko forumowicz ze stażem(tu trzeba jasno określić że nie jednodniowym) może wystawiać coś na sprzedaż?

Dla przykładu-FS

Klient zarejestrował sie na forum,nawet nie przywital tylko wystawił ogłoszenie !sciana

Odnośnik do komentarza

Też mam pewne wątpliwości. Zauważyłem ten numer ale dopiero Twój post zmusił mnie do zastanowienia nad tym tematem. Nie pierwszy raz, ktoś używa tego forum jako swoistego tła do swoich interesów. Nie twierdzę, że od razu musi dojść do nadużyć ale forum i klub mają już pewną renomę w branży i nie chciał bym spotkać się, nawet raz z opinią, że "firmowano" Burgmanią jakąś ciemną sprawkę. Nie jestem klubowiczem, ale przychylam się do wniosku o utworzenie swoistej kwarantanny dla działu: sprzedam. Może to zbyt zachowawcze ale tak myślę o tej sprawie. Temat do przemyślenia dla Administracji.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Klient zarejestrował sie na forum,nawet nie przywital tylko wystawił ogłoszenie !sciana

Sprawa prosta... rejestracja miała jeden cel- wystawienie ogłoszenia o sprzedaży. Do tej pory tolerowaliśmy takie przypadki z racji ich sporadyczności. Poza tym zwracamy uwagę na pkt 3, który mówi:

"3. Ogłoszenia prywatne mogą dotyczyć wyłącznie kupna - sprzedaży - zamiany maxiskuterów, części akcesoriów, odzieży, kasków... itp, czyli wszystkiego co jest związane z naszym hobby."

Jeśli widzimy, że ogłoszenie z naszego forum prowadzi do linku z ofertą handlową wtedy ogłoszenie jest usuwane. Tak samo dzieje się, gdy ogłoszenie nie ma zdjęcia, lub ceny.

Też mam pewne wątpliwości. [...] Nie twierdzę, że od razu musi dojść do nadużyć ale forum i klub mają już pewną renomę w branży i nie chciał bym spotkać się, nawet raz z opinią, że "firmowano" Burgmanią jakąś ciemną sprawkę.

W przypadku ogłoszenia o którym rozmawiamy sprawa jest prosta... osoba (na 99% zajmująca się zawodowo handlem motocyklami) wystawiła ogłoszenie skutera. Cena niska, skuter cały lakierowany, pewnie i przygody jakieś miał... ale z treści i linku zewnętrznego nie wynika aby była to oferta handlowa. Dlatego nie było z naszej strony reakcji.

Przypomnę jeszcze o jednej ważnej sprawie: REGULAMIN DZIAŁU OGŁOSZEŃ.

Uwaga:

www.burgmania.net nie bierze żadnej odpowiedzialności za treść i rzetelność prezentowanych tutaj ogłoszeń.

Czy to forumowicz ze stażem czy też handlarz, który wpadł tu na chwilę... każdy może mieć zarówno dobry sprzęt jak i totalną padakę! Administracja nie jest w stanie brać odpowiedzialności za zamieszczane na naszym forum ogłoszenia. Możemy natomiast rozmawiać o konkretach i sugestiach W TYM WĄTKU...

Oczywiście warto wspomnieć o niepisanej starej zasadzie podczas kupna sprzetów (szczególnie od osób nieznajomych i bez potwierdzonej przeszłości pojazdu), którą należy zawsze stosować: czujność! !OK

Odnośnik do komentarza

I dlatego przywrócił bym możliwość komentowania i zapytań w dziale sprzedaży. Nawet jak się trafi jakiś głupi wpis to i tak więcej będzie pożytku z oceną takiego ogłoszenia przez forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Nie demonizujmy sprawy. Nic złego się nie dzieje. Jedni z nas traktują forum jak pasję inni jak narzędzie. Skoro forum dopuściło możliwość pisania w dziale ogłoszeń nowym userom to znaczy, że tak musi być.

Kiedyś sam miałem w tej sprawie "ALE" ale mi przeszło :D

EDIT:

Szaki, pamiętasz jaka kiedyś był jatka jak można było komentować ogłoszenia w dziale przy ogłoszeniu? Myślę, że ten temat już przerabialiśmy i nie ma co do tego wracać :)

Do komentarzy mamy odpowiedni wątek w Ogólnych

Odnośnik do komentarza

Przecież tak jak teraz da się ukrócić głupie i nie na temat komentarze. Lepiej żebym zakładał nowy wątek gdzie będziemy się odnosić do np gościa, który twierdzi że w dziesięcioletnim skucie ma opony od nowości?

Temat mi bliski bo szukam. :)

Odnośnik do komentarza

Jak już wyżej zostało napisane, też nie uważam, aby komentowanie ogłoszeń było wskazane. Już kiedyś była taka możliwość i panował tam straszny bałagan łącznie ze "skakaniem sobie do gardeł".

Do wyrażenia opinii przez większe grono mamy osobny temat, do popartego argumentami umieszczenia w "kupie" też. Jeśli ktoś jest zainteresowany ofertą może podjąć kontakt przez maila, PM lub telefonicznie. Może zrobić to na forum, umieszczając zapytanie do ogółu w temacie do tego przeznaczonym lub poprosić o obejrzenie w odpowiednim, regionalnym dziale.

Nie dajmy się zwariować, ogłoszenia nie mają służyć "domorosłym detektywom" do opisywania swoich subiektywnych i nie zawsze trafnych spostrzeżeń. Jeśli ktoś jest zainteresowany danym ogłoszeniem, może zapytać na forum i nikt nie weźmie mu tego za złe :) .

PS. Ja notkę o oponach niezmienianych od nowości traktuję często bardzo poważnie. Jest ona np. wskaźnikiem o bardzo prawdopodobnym i prawdziwym przebiegu pojazdu...

Odnośnik do komentarza

Wiem, że niewiele mogę...

Chciałbym jednak wyrazić swoje zdanie na ten temat.

Nie podoba mi się, że forum Burgmani jest traktowane przez niektórych "użytkowników" jak tablica ogłoszeń. Rejestrują się oni tylko po to, aby wystawić ogłoszenie o sprzedaży. To jest forum hobbystów i maximaniaków, tak przynajmniej je postrzegam i wydaje mi się, że tego typu zachowania nie są na miejscu. Jest nowe forum, nowe możliwości, być może jest szansa, aby nad tym zapanować lub chociażby ograniczyć. Tylko czy jest poparcie i chęć?

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Widzimy to. Wiele ogłoszeń ewidentnych handlarzy jest od razu usuwana a Użytkownicy banowani. Od pewnego czasu chodzi mi po głowie założenie ograniczenia zależnego od ilości postów. Pomyślimy

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Abach, w kupie raźniej.

Popieram Twój postulat, Kisiel ma dobry pomysł ale:

Jak sam pojawiłem się na forum i spotach jeździłem Benelli 125cm, zaraz po zalogowaniu i pierwszych 2-3 spotach zapragnąłem dorównywać kolumnie 2oo i rozglądałem się za czymś większym. Było ogłoszenie - równiez mogło to być odebrane, że zalogowałem się tylko po to aby sprzedać swój sprzęt. Na Wasze nieszczęście zostałem na forum i się teraz ze mną męczycie. Gdybym został wtedy zbanowany była by to dla Was strata :)

Odnośnik do komentarza

Co za idiotyzm.

Pomyśl Panie Kisiel

Przykład.

Nie mam prawo jazdy A nie jeżdżę motorem

Jestem MotoZłomem.

Chcę dać ogłoszenie że mam cześci do skuterów Ale nie dam bo tu żądzą dziwne prawa.

Ogłoszenia to dział nie tylko dla klubowiczów.

OGŁOSZENIA TO DZIAŁ HANDLU.

a Z TEGO CO WIDZE PAN KISIEL NIEDLUGO BEDĄ OPŁATY ZA DZIAŁ SPRZEDAM KUPIE.

Co wam przeszkadza że ktoś zarejestruje się po to by wystawić maxi skutera na sprzedaż .

CZY NIE PO TO JEST burgmania.net

Czy też społeczność burgmania.net ma być zamknięta bo jakiś 38 letni PAN tak uważa

Przeszkadza mu że ktoś chce sprzedać maxiskutera.

A po co to forum .

Mam skuter chce sprzedać rejestruje się i wystawiam.

A tak to jest 6 ogłoszeń na krzyż.

Pewnie dostane znowu bana na tydzien.

PAN kiesiel to uwielbia

Ale wcześniej zamiast tygodnia miałem 2 więc kare już odbyłem.

KAŻDY POWINIEN MIEĆ OD RAZU PRAWO DODAĆ OGŁOSZENIE W DZIALE SPRZEDAM KUPIE

No może jak wystawię motocykl to można to usunąć

Ale jak wystawię BURGMAN , T-max itp to czemu mam tego nie zrobić

Jednym zdaniem bez urazy

UWAŻAM TO ZA WIELKĄ GŁUPOTĘ,

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Nazbyt gardłowo. Nie zależy nam tutaj na stworzeniu bazy ogłoszeń. Mamy do tego Allegro i jak czekoś szukamy to właśnie tam.

Piszesz o dziwnych prawach - takie są i już. Musimy się z tym pogodzić, nie dogodzisz wszystkim.

Odnośnik do komentarza

Panie mkapilkr

Masz Pan szczęście, że tu Pan Kisiel rządzi, bo jakby tu rządził Pan Flyman (lat 48), tobyś Pan tu już w życiu, Panie, nie zajrzał.

Burgmania zrzesza użytkowników i wielbicieli maxiskuterów. Dział sprzedaż-kupno, powstał dla Burgmaniaków, nie dla «ludzi z ulicy». Ma to nam pomóc w różnych transakcjach. Nam, nie ludziom, którzy się rejestrują, mają jeden czy dwa posty. To nie jest forum dla zbywaczy złomu, czy też pozostałości po klęskach żywiołowych. Dlatego Panie, się nie obruszaj, bo to twój błąd, nie ta strona, Panie, Internetowa. „Gumtree” polecam, Panie.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

OGŁOSZENIA TO DZIAŁ HANDLU.

Ogłoszenia to dział kupna sprzedaży. Handel powiązany jest z działalnością, firmą.

Firmy mają wiele innych miejsc, gdzie mogą odpłatnie się wystawiać.

a Z TEGO CO WIDZE PAN KISIEL NIEDLUGO BEDĄ OPŁATY ZA DZIAŁ SPRZEDAM KUPIE.

Nie planujemy wprowadzenia opłat.

Co wam przeszkadza że ktoś zarejestruje się po to by wystawić maxi skutera na sprzedaż .

CZY NIE PO TO JEST burgmania.net

Nie PO TO.

Czy też społeczność burgmania.net ma być zamknięta bo jakiś 38 letni PAN tak uważa

Nasze decyzje są arbitralne i nie decyduje o nich jeden PAN.

Mam skuter chce sprzedać rejestruje się i wystawiam.

A tak to jest 6 ogłoszeń na krzyż.

Nigdy nie zależało nam na ilości.

KAŻDY POWINIEN MIEĆ OD RAZU PRAWO DODAĆ OGŁOSZENIE W DZIALE SPRZEDAM KUPIE

Pozwolisz, że to jednak my będziemy decydować kto i do czego powinien mieć "OD RAZU" prawo na burgmania.net.

Odnośnik do komentarza

Tez chciałbym dodać swoje pięć groszy,

Może nie posiadam zbyt długo konta na Burgmani, ale zdecydowanie podpisuję się pod regulaminem.

W dziale ogłoszeń oczekuje że znajdę tam ogłoszenia między innymi skuterów które są pewne i jadąc je oglądać wiem że opis będzie zgodny ze stanem faktycznym. Chcę mieć ten komfort, że tu nie zostanę nabity w butelkę przez jakiegoś handlarza. Przeglądając inne portale ogłoszeniowe ciężko znaleźć coś, co nie było by przypicowane przez handlarza.

Poza tym bezsensem było by pisać w innych częściach forum „czy ktoś może mi powiedzieć, co sadzi się na temat skutera (i tu link z działu sprzedam) „

Jeże ktoś kupi 125 i pojeździ miesiąc i zapragnie sprzedać coś za pośrednictwem forum, bo będzie chciał coś innego. To na pewno to zrobi, bo z pewnością pokaże się na jakimś spocie i tam mu zawsze ktoś doradzi. Handlarz na spoty nie jeździ, bo nie ma czasu. On picuje i koryguje zdjęcia.

Handlarzom i nie uczciwym sprzedawcom mówię STOP nie chcę takich ogłoszeń.

Odnośnik do komentarza

Mam pytanko do Admina, czemu ogłoszenie dotyczące paska do skrzyni CVT zostaje co chwila usunięte?? Robię wszystko zgodnie z regulaminem? o co kaman? Nie dostałem żadnego wyjaśnienia na priv, co jest nie tak? Czyżby interes z aso...

Odnośnik do komentarza

Robię wszystko zgodnie z regulaminem? o co kaman? Nie dostałem żadnego wyjaśnienia na priv, co jest nie tak? Czyżby interes z aso...

Przeczytaj jeszcze raz bardzo dokładnie Regulamin Korzystania z Działu Ogłoszeń. Sugestia o powiązaniach z ASO rewelacja... 30%.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Marcin, sam raportuje Twoje ogłoszenia. Wstawianie zdjęć obowiązuje wszystkich, ostatnio nawet ceny nie chciało Ci się podać. Jak wszyscy to wszyscy. Jesteś już trochę na forum to powinieneś się ogarniać.

Odnośnik do komentarza

Pytanie do administracji: Jestem na forum juz ponad rok. Na poczatku po zarejesrtrowaniu sie moglem zamieszczac ogloszenia, a teraz nie. Mam na dzien dzisiejszy 11 postow reszta na malopolskim, ktore nie sa naliczane. Czy jest sens abym zasmiecal forum dopisujac sie do kazdego tematu aby osiagnac wymagana ilisc postow? Czy moze jak na innych forach liczy sie tez staz.

Odnośnik do komentarza

Zarejestrowałem się na forum nie po to, żeby dodać ogłoszenie. Ba poza pytaniam jaki, za ile, a czy dobry, faktycznie kupiłem skuter i identyfikuję się z tym ruchem.

Dlatego dziękuję administratorom za nie umożliwienie mi dodania ogłoszenia o kupnie motokoca po wysłanej prośbie. Sprzedaż rozumiem, ale kupno moglibyście sobie darować.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...