Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Italjet Jupiter


Gość Michał Kupczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michał Kupczyk

Czesc,

Czy ktos moze wie czy Italjet Jupiter 250 mial silnik prosto od Yamahy, czy moze to jakowas licencja alboco?

Gdy ogladam akcesoria/tuningowe cylindry etc, to gdy pasuja do YP250 to Jupiter tez jest wymieniony zaraz obok...

Fabryka padla tak jakosc cztery lata temu... Tak mi sie wydaje.

http://images.google.co.uk/images?svnum=10...jet+jupiter+250

Czy ktokowiek mial do czynienia z ta marka? Jak tam z jakoscia? Std wloszczyzna, czy nieco lepiej?

Pozdrawiam

--

Michal

Odnośnik do komentarza

Miałem ten skuter(jednak 125ccm) przez okres jaki? 5-ciu miesięcy i musze przyznać że mnie bardzo pozytywnie zaskoczył. Posiadał bardzo mocne przyspieszenie v-max w granicach 120-130km/h (czuć było ta prędko?ć). Spalanie bardzo korzystne ponieważ ok. 3L.Skuter naprawde solidnie wykonany i bardzo ładnie się prezentuje, szczególnie jak był do kompletu srebrny, orginalny 48L kuferek :D Miałem do czynienia w swoim życiu z 3-ma modealmi Italjeta i nie mam nic przeciwko tej firmie, wręcz przecienie jest dla mnie bardzo dobra. Jednak zawiodła mniej w jedne rzeczy (słabe plastiki :D ) Jeżeli chcesz wiedzieć co? więcej proszę pytać jednak zaznaczam mieałem wersję 125, a nie taka jak Cię interesuje 250. Napisałem dlatego że chciałe? wiedzieć czy kto? miał doczynienia z ta mark? :D:D

Odnośnik do komentarza

Siwyex nie przesadzaj z tym V maxem i przyspieszeniem :D:D . Jupiter 125 ma ten sam silnik co Madison i Majesty. Chyba że miałe? jak?? usportowion? ( :D ) wersję bo silnik miranelli osi?gami nie powala :D:D A ekonomiczny jest- to trza przyznać :D

Odnośnik do komentarza
Siwyex nie przesadzaj z tym V maxem i przyspieszeniem :D:D . Jupiter 125 ma ten sam silnik co Madison i Majesty. Chyba że miałe? jak?? usportowion? ( :D ) wersję bo silnik miranelli osi?gami nie powala !scooter :D A ekonomiczny jest- to trza przyznać !OKK

Svempas naprawdę osi?gi miał niesamowite jak na 125ccm, nie wykluczam faktu że co? miał stuningowane, ale nie zagl?dałem do ?rodka więc nie wiem. Miałem Formułę 125 2T dwucylindrowy i muszę przyznać że ciężko było by mi wyprzedzić tego Jupitera !

Odnośnik do komentarza

Wtr?cę dwa grosze ... faktycznie Italjet i Malaguti odziedziczyły silniki 125,150 i 250 od skuterów yamahy.

Faktycznie maj? nieco lepsze osi?gi V-max od yamahy a to za spraw? przełożeń w przekładni i innego wariatora... ale nic za darmo - yamaszki maj? lepsze przy?pieszenia i ci?gn? w całym zakresie swojego V-maxa , natomiast włoszki niestety miewaj? "doły".... w przy?pieszeniach.

PS. Prędko?ć Malaguti Madisona 125 to licznikowe 135km/h przy jednej osobie.

Realnie nigdy nie mieżyłem ale to co? około 110-115km/h.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...