Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Honda Helix wersja europejska i amerykanska


lisoss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich Serdecznie :D!

Jestem mile zaskoczony Wasz? pomoc?, zatem odwazylem zapytac sie o kolejn? rzecz. Mianowicie moze ktos wie czy i ewentualnie czym sie rozni Helix w wersjui amerykanskiej i europejskiej? Ja kupuje Wersje amerykanska. W sobote przyjade nim do Legnicy z Pszczyny (ok 300km). Bedzie to moja pierwsza trasa takim skuterem. Jak bede mial fotki to moze postaram sie je pokazac. Juz nie moge sie doczekac.... :D . Trzymajcie kciuki :). Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :D!

Rafał (L-ca) :)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Oto różnice:

1. Prędko?ciomierz i licznik w milach.

2. Na stałe ?wiec?ce się kierunkowskazy przednie.

3. Snop reflektora ?wiec?cy "w płomień" (wymogi USA).

4. Nakładka na kierownicę z napisem "Helix" (zamiast logo Hondy)

5. Oznakowanie emblematami chromowanym "Helix" oraz "Honda" (zamiast Cn 250)

6. Na dolnych plastikach nielakierowanych zamiast za?lepek powinny być odblaski (wymogi USA).

7. Z lewej strony (tu gdzie trzymamy lew? stopę) jest wklejka z nr VIN i rokiem produkcji a w wersji europejskiej jest tabliczka znamionowa.

Je?li jest to Hel po 90 roku powinien stać na alufelgach. Od 90 w dół miał stalowe fele.

Życzę udanego zakupu... Czekamy na relacje :D .

Odnośnik do komentarza

WOW!!

Dziekuje bardzo za tak dokladna i szybka odpowiedz. Ciesze sie ze istnieje takie forum :D . W sobote lub nieziele postaram si ezdac jakas relacje (moze niezbyt fachowa bo na to trzeba czasu). Odblaski owszem ma i licznik w milach. Helix tez zamiast honda ma napisane. Co do felg to nie wiem bo to rocznik 1990. co do: " Snop reflektora ?wiec?cy "w płomień" (wymogi USA)." to nie wiem o co chodzi nawet :D ale poczytam, chyba ze ktos mnie wczesniej oswieci :D? Od czegos trzeba zaczac.... a to dla mnie juz naprawde duuuzo. Na pewno bede pisal zarowno o wrzeniach, problemach jak i przyjemnosciach z uzytkowania. Pozdrawam wszystkich gor?co bo wiosna w pełni sie chyba zaczyna na dobre i bedzie mozna smigac.... ! :D Dzieki za pomoc :)!

Rafał :)

Odnośnik do komentarza

To ja dorzuce jeszcze:

-?wiatła mijania wł?czone na stałe (sprzężone ze stacyjk?)

-pręko?ciomierz w milach i w kilometrach - możliwo?ć przęł?czania przyciskiem obok przycisku trip

-całkowity licznik km tylko w milach

-brak numerów silnika (uwaga - może być problem z rejestracj?)

-chyba troszkę inne lusterka, ale nie mam pewno?ci

Odnośnik do komentarza

Dzięki Wielkie !OKK!!!

Jak ktos wie cos jeszcze to smialo, podzielcie sie wiedza !scooter

Ja wyrusza z rana o 7, po moja upragniona Helix-ie :D! Mam 300km do przejechania w drodze powrotnej. Trzymajcie kciuki za mnie i pogode :D. Szykuje sie piekny dzien....

Pozdrawiam !

Rafał

Odnośnik do komentarza

Wlasnie wrocilem....... beznadzieja na maxa, chlodzeie mi nie zadzialalo, po 100km zakonczylem podroz, skuter padl i wrocil busem..... nie zdazylem nic zrobic, szczegoly opisze jutro w dziale Techniczne, bede potrzebowal Waszej pomocy i to bardzo.... ;( ... a teraz ide spac bo jestem wykonczony......

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Wlasnie wrocilem.......  beznadzieja na maxa, chlodzeie mi nie zadzialalo, po 100km zakonczylem podroz, skuter padl i wrocil busem..... nie zdazylem nic zrobic, szczegoly opisze jutro w dziale Techniczne, bede potrzebowal Waszej pomocy i to bardzo....  ;( ... a teraz ide spac bo jestem wykonczony......

!

No cóż... czyżby kolejny nieudany zakup? !scooter

Kupno dobrego Helixa w Polsce graniczy z cudem. Najnowsze egezmplarze maj? już blisko 10 lat a te 16, 17 letnie najczę?ciej s? w stanie agonalnym.

Szkoda, że zanim pojechałe? po skuter nie wrzuciłe? fotek na forum.

Piszesz co? o chłodzeniu. W starszych egzemplarzach często zdarzały się awarie pompy wody, dlatego w czasie jazdy należy często spogl?dać na zegary i obserwować temperaturę cieczy. Naprawa pompy wi?że się z zakupem elementów składowych wnętrza pompy (o?ka, łożyska itp) w serwisie Hondy.

Opisz dokładnie co i jak wygl?dało...

Odnośnik do komentarza

Faktycznie , moglem dac linka ale nie wiem czy by to wiele zmienilo... (wnetrza nie widac). Co do Dokladnego opisu, zamiescilem go juz w dziale Technicznym. Lcze na zainteresowanie i czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...