Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Skuter z dachem- projekty, arty?ci, styli?ci...


ortos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

O gustach się nie dyskutuje...

Dla większo?ci BMW C1 jest pojazdem ładnym inaczej...

BMW-1992-C1-small.jpg

Ten pojazd na zdjęciu to nie Honda Helix z dachem tylko pierwszy prototyp BMW c1 z 1992 roku :)

pozdr...

ortos vel mr.c1

Odnośnik do komentarza

Też ma swoisty urok :D , w kazdym dziwadztwie i brzydactwie jest odrobina urody a przedewszystkim jest to co? ...inne od ogółu.

Mnie osobi?cie się podoba tylko te koła ciut jakby nie pasowały do cało?ci.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Helixa to nie przypomina ale nie jest tak naprawdę pierwszym projektem BMW co do pojazdu z dachem... W/g angielskiej strony klubowej BEST FEET FORWARD MOTOR CYCLE CLUB pierwszy projekt BMW siega lat 80- tych.

Oto pojazd z ich galerii, który nosi nazwę The First BMW C1.

bmw3_1.jpg

This was a prototype or design study produced by BMW in the 80s. I've seen quite a few photos from different angles so it was physically built, but I'm not sure if it was full size. The idea was that the engine and rear wheel pod would stay upright and the body and front wheel would tilt. The engine appears to be some sort of boxer twin but with rather different engine cases to their motorcycles. Shame they never built it.

My?lę, że rozmowa w takich przypadkach na temat urody nie ma żadnego sensu. Jest to projekt (jak dla mnie ciekawy) a jego dziwaczno?ć sięga zenitu :D

No dobra... je?li o dziwaczno?ci rozmawiamy to co powiecie na to?

artwork_images_674_131914_Guillermo-Paneque.jpg

Pojazd znalazłem na stronie zajmuj?cej się sztuk? nowoczesn?...

Ten projekt nazywa się BMW C1 - Mobylette Gran Turismo.

Powstał w latach 2001- 2002 a jego wła?cicielem jest niejaki Guillermo Paneque. Projekt jest reprezentantem kategorii Sculptures (trudne słowo :D ) w stylu Contemporary. :D

Dziwadło to znajduje się aktualnie w galerii sztuki w Madrycie, której wła?cicielk? jest Javier López

Jakie? pytanie? :D

Dla odmiany szwajcarscy styli?ci stworzyli taki projekt>

powasm.jpg

Pojazd jest zasilany elektrycznie... Też sympatyczny :)

Wracaj?c do Helixa z dachem to wspomniana na pocz?tku witryna Klubowa BFF www.voidstar.com pojazuje już tym razem prawdziwego Helixa z dachem...

Wytwór niesamowity ale jakże interesuj?cy ... Nazywa się "fullhelix" :)

fulhelx1.jpg

fulhelx2.jpg

Jest jeszcze jedna ciekawostka, która była pokazywana w 2002 roku na japońskich targach przez firmę Boss... C1-ko, trajko, quad :D

02-63.jpg02-64.jpg

Odnośnik do komentarza

Model drewniany bomba! w kazdej chwili byle stolarz czesci dorobi(tylko na korniki trzeba uwazac).

Mariusz na ostatnim zdjeciu przez chwile myslalem ,ze to Ty-gosc co tam zaglada z tym zaglowkiem zamiast glowy, tylko twarz taka bez wyrazu.

Odnośnik do komentarza

Chłopaki i panie zakręceni w temacie C1 i pragn?cy posiadać ten nietypowy pojazd.

Znalazłem bardzo nietypow? wersję C1 - wręcz proekologiczn?

My?lę że kto? z was się skusi i zalicytuje to cudo :angry:

C1 ekologiczne

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Chłopaki i panie zakręceni w temacie C1 i pragn?cy posiadać ten nietypowy pojazd.

Znalazłem bardzo nietypow? wersję C1 - wręcz proekologiczn?

My?lę że kto? z was się skusi i zalicytuje to cudo :lol:

C1 ekologiczne

Pozdrawiam

Chetnie bym kupił dla Synka, ale te kolor.... :angry:

pozdr...

ortos vel mr. c1

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

No dobra... a co powiecie na ten projekt o symbolu C8?

BMW_C8.jpg

Jakby wszedł w podobnej formie do sprzedaży to znam przynajmniej dwóch zapaleńców w PL, którzy odrazu wpłacaj? zaliczkę w BMW ;)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

No prezentuje się okazale z tym boxerkiem ;)

Mam tylko nieodparte wrażenie, że jakby z takim silnikiem, z plecaczkiem i proporcjami mocniej odkręcić, "jajko wielkanocne" potoczy się do tyłu ;)

No i plecaczek ma chyba troszke niewygodnie wsiadać do takiego tramwaju ;)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Chłopaki i panie zakręceni w temacie C1 i pragn?cy posiadać ten nietypowy pojazd.

Znalazłem bardzo nietypow? wersję C1 - wręcz proekologiczn?

My?lę że kto? z was się skusi i zalicytuje to cudo !scooter

C1 ekologiczne

Pozdrawiam

Szary ta C1 eko to "prawie jak oryginał " Nawet audio ma :o

Hmm w tamtym sezonie będ?c na Słomczynie i jak zwykle ogl?daj?c skutery natkn?łem się wła?nie na adivę. Nie przyjżałem się jej dokładnie, ale cena mnie przeraziła 10ty?. za 2001 rok (125ccm) Porysowana, po szlifie i bez wycieraczki. Tylko tyle zauważyłem ,zreszt? szukałem innego skutera i nie miałem czasu na "poważniejsze ogl?dziny" ,choć teraz żałuję :o.

Ps. Zawarto?ć jak i sama Elysium interesuj?ca oj tak :lol:

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

No tak... ale z konstrukcja skutera to już niewiele ma wspólnego.

To taki Carver w innym wydaniu.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Heja...

Na pocz?tku chciałem zaznaczyć, iż nie chciałem tworzyć nowego w?tku, więc podpinam się pod ten, jako, że sprawa dotyczy C1'nki...

Otóż jest pro?ba do C1'dynkowych zapaleńców, przeszukuj?cych często internet...

Poszukiwane sa liczniki do C1(125, choć chyba od 200 niczym sie nie różni?).

Dlaczego s? poszukiwane?

Otóż w C1 mojego taty od czasu zakupu jest porysowana(przez jakiego? leszcza w niemczech) szyba w licznikach(w obu) i estetycznie się to prezentuje ?rednio...

Jako, że liczniki w C1 to jedna cało?ć, niema możliwo?ci zakupu samych szybek...

St?d tata wyst?pił do Mnie z pro?b? o wyszukanie takich liczników a jak się znajd?, to przekazanie Mu info o cenie i wtedy podejmie 100% decyzje...

Po prostu chodzi tu tylko i wyłacznie o ESTETYKE...

Jako, że wiem iż chociażby Mariusz, Szymon i Artur do?c ostro się obracaj? w temacie C1, pomy?lałem, że przy okazji byłoby miło, jakby?cie lukali czy niema nigdzie w ?wiecie(pewno tylko niemcy wchodz? w grę) takich na sprzedaż...

Za każde info byłbym wdzięczny...

Pozdrówki, Kuba B)

Odnośnik do komentarza

Jezeli dobrze pamiętam to "motocykl z dachem "produkuj? w Szwajcarii, nazywa się to Eco Mobil

http://www.monotracer.ch/index.htm

http://www.peraves.ch/

Pisał o tym obszernie |wiat Motocykli. Silniki do tego "wynalazku" pochodz? z BMW serii K - rzędówki. Z tego co pamiętam jest to bardzo droga "zabawka" !OKK

http://www.peraves.ch/preis.htm

Odnośnik do komentarza

Ah.. to juz zupełnie inna bajka.

Przypomina rowery poziome..!OKK

A tak przy okazji chyba potrzebne jest na to specjalne prawo jazdy...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Bez przesady, nie ma co porownywac teraz wszystkich wozkow dla emerytow i rencistow z prawdziwym skuterem !OKK .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...