Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Honda Helix cn 250


lisoss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich serdecznie.

Jestem swierzo zalogowany, ale stronke odwiedzam od dawna. Decyduje sie wlasnie na zakup Hondy Helix cn 250 (1990r). Co sadzicie na temat tego skutera? Wiadamo zeby kupic cos lepszego to trzeba juz miec duzo wieksza kaske. Mysle ze na poczatek to i tak bardzo fajnie.

Pomyslalem sobie ze przydaloby sie go dobrze ubezpieczyc, lecz nie wiem gdzie by byllo nbajlepiej i najtaniej. Chyba trzeba by bylo wykupic AC biorac pod uwage nasze realia? Moze mi ktos pomoc i powiedziec ile to moze kosztowac?

Jeszcze jedno małe pytanko. Od czego zalezy czy mozna skuterem jezdzic po autostradzie?

Z gory bardzo dziekuje za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich milosnikow maxi skuterow !YES!!

Rafał (L-ca) !YES

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Witam cie i milo ze wyszedles z ukrycia !YES

Co do twoich pytan, jesli chodzi o AC to obawiam sie bedzie ci cieszko ubezpieczyc pojazd z roku 1990, bo z tego co pamietam chyba max wieku to 10 lat. Co do wyboru firmy to troche w tym roku sie pozmienialo, do tej pory najtaniej bylo w PZU ale w tym roku stawki poszly bardzo do gory, za 2 mc bede szukal dla siebie wlasnie jakiejs oferty i zobaczymy ktory ubezpieczyciel dostapi zaszczytu ubezpieczenia mojego skutera !YES OC to groszowe sprawy. Natomiast jazda skuterem po autostradzie to w Polsce jedyny wymog to predkosc wieksza niz 45 km/h a to helix spokojnie spelnia, w innych sa to pojazdy z silnikiem wiekszym niz 125 ccm lub nie mniejszym niz 250 ccm to w zaleznosci od kraju. Oczywiscie i te warunki helix spelnia, bo nie ma silnika mniejszego niz 250 ccm. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Natomiast jazda skuterem po autostradzie to w Polsce jedyny wymog to predkosc wieksza niz 45 km/h a to helix spokojnie spelnia, w innych sa to pojazdy z silnikiem wiekszym niz 125 ccm lub nie mniejszym niz 250 ccm to w zaleznosci od kraju. Oczywiscie i te warunki helix spelnia, bo nie ma silnika mniejszego niz 250 ccm. Pozdrawiam

oj Arti, to chyba przepisy sie zmieniły ...

bo mnie uczono, ze po autostradach i drogach szybkiego ruchu, poruszac sie moga tylko pojazdy samochodowe (motocykle posiadaj?ce pojemno?ć niemniejsz? niz 250ccm)

a co do ubezpieczenia, nadal najtańsze pozostaje chyba PZU, mi przysłali druki, i koszt OC+ NW to 150 zł ...

Odnośnik do komentarza

!YES DJ, to znaczy ze Ypka poruszalem sie po autostradzie nielegalnie i jeszcze za to placilem !YES ?

PS. Mi sie wydawalo, ze wszystko co ma dwa kola i nie jest juz motorowerem(czy jakos tak).

Edit: Przepraszam, sprawdzilem w dowodzie -> Ypka ma jak w morde strzelil 250ccm !YES , a myslalem ze 249ccm.

Edit2: W De to jest proste, wszystko co ma dopuszczenie(w papierach) powyzej 60km/h moze poruszac sie po autostradzie.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

No to i ja sprawdzilem na zyczenie Ortosa jak jest w Italii, wiecej lub rowno 125 ccm. W Polsce na 100 % nie ma ograniczenia pojemnosciowego a jedynie predkosci wiekszej niz 45 km/h oraz nie moze to byc pojazd zrejestrowany na motorower bo taki pojazd nie moze tez i wiekszej predkosci rozwijac niz 45 km/h !YES W Norwegii jest np wyraznie napisane pojemnosc wieksza od 70 ccm !YES Wiec DJ tym razem nie ja sie myle. Zreszta zadzwonilem sobie do rzecznika ANAS S.p.A i poprostu sie spytalem !YES to taki odpowiednik naszego zarzadcy autostrad w Italii

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich ponownie i bardzi sie ciesze ze jest tylu ludzi chetnych do pomocy. Dzieki ze mozna na was liczyc !YES!. O ile zrozumialem to bez problemow moge sobie smigac po autostradach. Sprawdzilem i Helix ma 244 cm3 wiec to juz ponizej 250. Wiec teraz to troszke sie zamieszalem. Bede mial gdziekolwiek z tym problemy? Jak na prawde jest z przepisami? Pozdrawiam goraco i niecierpliwie czekam na odpowiedzi !YES!

Rafał !YES

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Nie będziesz miał najmniejszych problemów w żadnym kraju UE. Możesz być spokojny.

W Polsce wszystko co jest motocyklem może jeĽdzić zgodnie z prawem autostradami.

No i oczywi?cie witam serdecznie w naszym gronie !YES

Odnośnik do komentarza

Witaj Lisoss !

Jeżeli będziesz już Helę kupować to dokładnie j? obejrzyj. W styczniu, kiedy decydowałem się na kupno Helki życzliwi ludzie na tym forum też dawali mi takie rady. Fakt, wszystkiego i tak nie zobaczysz, ale dobrze byłoby, gdyby sprzedaj?cy zdj?ł przedni plastik. Wtedy będziesz miał możliwo?ć obejrzeć całe przednie zawieszenie. U mnie tak nie było i zmoczyłem tyłek. Miałem do wymiany widelec i parę innych drobiazgów, a to s? duże koszty ( dzi? już Helka jest OK. ). A s?dzę, że jeżeli sprzedaj?cy nie ma nic do ukrycia to powinien się zgodzić. I jeszcze jedno. Jeżeli jest to facet z Opatkowic, gmina Proszów ( chyba ) pod Krakowem to spieprzaj od niego jak najdalej. To zwykły oszust. Od niego wła?nie kupiłem moj? trafion? Helkę narażaj?c się na dodatkowe koszty, robotę i stres. Ten "cep" w dalszym ci?gu wystawia Helixy na otomoto. Przypuszczam, że ?ci?ga je ( moja jest z Włoch ) po dzwonach i tutaj na odp...ol podpicuje i do ludzi.

Tak więc b?dĽ ostrożny !

Pozdrawiam i życzę zdrowego zakupu. Będziemy ?migać ! :)

Odnośnik do komentarza

Ok , dzieki za odpowiedzi i dobre rady, oczywiscie sie dostosuje i bede mial to na uwadze. Jak juz kupie to moze bede mogl podjechac do Sobotki :D, wtedy moze sie dowiem czegos wiecej od bardziej doswiedczonego w Helixach kolegi :). Czekam na kolejne rady, typu co sprawdzac przy zakupie, o co pytac itp. Pozdrowienia dla wszystkich Maxi maniaQw :D!

Rafał :D

Odnośnik do komentarza

Dzieki. Wlasnie sie dokopuje informacji. Mimo to bylbym wdzieczny za porady gdzie mozna kupic czesci zamienne najlepiej i najtaniej ( bo w polsce to chyba rzadkosc troche :) ?). Jesli ma ktos Ksiazke hondy Helix to prosze o kontakt bo chetnie bym sobie skserowal i postudiowal :D. moze ktos wie gdzie mozna dostac podobne czesci :

http://www.zokeisha.co.jp/scooter/sexxxim/021.html hehehehe :D ????

Rafał

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...