Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Potrzebuję PORADY!!!


Daro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Maxi-Maniaków, mam poważny dylemat, mam zamiar zakupić wymarzone Maxi, zastanawiam się nad Kymco Xciting 500, lub Aprilia Atlantic 500 Sprint (s? w moim gu?cie), chciałbym zaznaczyć, że nie mam zamiaru zmieniać już na inny sprzęt ma mi on służyć wiele lat dlatego mam zamiar kupić nowy sprzęt.

Ponieważ nie należę do wysokich osób łatwiejszy do prowadzenia i utrzymania jest Atlantic natomiast Xciting troszkę bardziej mi się podoba, dlatego zwracam się przedewszystkim do użytkowników Xcitinga oraz Atlantica oraz oczywi?cie wszystkich użytkowników innych maxi o wszelkie porady i sugestię 'za i przeciw', z góry dziękuję i pozdrawiam Daro.

Odnośnik do komentarza

Daro powiem krótko jeżeli masz wzrost podobny do Maćka "Siodel-a" odpu?ć sobie Xcitinga ... jest za wysoki a stawanie na ?wiatłach w pozycji na palcach nie jest bezpieczne i wygodne poza tym jego ciężar może Tobie sprawiać problemy.

Z tego co pamiętam Atlantic jest dużo niższy (pozycja kierowcy).

Aprilka też jest ?liczna ... ma ponadto dodatkowy plus... duży kufer pod siedzeniem i łatwiejsze prowadzenie skutera, co prawda trenowałem na 125-tce ale s?dzę że większy ciężar nie będzie maił większego znaczenia.

Tylko cena niestety jest nieco wyższa dod Kymco.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Atlantic jest wysokim skuterem (jak idzie o 500tke) mysle ze Xciting jest lepszy dla nizszych osob ;)

Scottie... a po czym to wnosisz? :)

Xciting 500 ma kanapę na wysoko?ci 800 mm a Atlantic Sprint 500 na wysoko?ci 780 mm. Atlantic waży 199 Kg a Xciting 240 !

Moim zdaniem niższy i mniejszy gabarytami kierowca łatwiej poradzi sobie na Aprilii.

Daro... przegadali?my dzi? już tyle przez telefon, że sam nie wiem co można by jeszcze dodać ... :)

Oferta na Atlantica 500 Sprinta, któr? Ci zaoferowałem jest bardzo dobra i tu nie ma co narzekać... cena nie do przebicia... Wybór należy do Ciebie :) WeĽ też pod uwagę, że Xcitingów 500 z rocznika 2005 nie zostało zbyt wiele, więc wypada się streszczać i dokonać rychłego wyboru :)

Ps. Tak apropos> Atlantic Sprint, który stał w Scooterlandzie w cenie promocyjnej 19. 500 jest już sprzedany... No cóż... zrobiło się ciepło to i ruch w salonach się zwiększył :rolleyes:

Odnośnik do komentarza

Daro jak wiesz nie należż do małych osób... a miałem problemy z opanowaniem ciężaru xcitinga... hmm jeszcze go mam ( małe do?wiadczenie), proponuję wpadnij w czwartek pogadamy o tym wszyscy.Przymierzysz się do Kymco ... i sam ocenisz.

Ja osobi?cie na Atlantica 125 wsiadłem jako na drugi skuter ... w życiu ... pojechałem odrazu mi leżał, a do Kymoc trzeba się przyzwyczaić i do niego ułożyć... inna pozycja kieruj?cego, daleko oddalona kierownica od siedziska powoduje, że nachylasz się ku niej , no chyba że się ze swoim siedzeniem przesuniesz na maxa do przodu.

Wpadnij poprostu w czwartek to pogadamy i sobie sam zobaczysz.

Odnośnik do komentarza

Witam

Znam te dylematy. Po roku ..... zastanawiania się, prowadzeniu głębokich analiz, i siedzeniu do rana na internecie doszedłem do wniosku że to będzie Xciting. Też brałem pod uwagę Atlantic ale jako? tak wizualnie mi nie leży....

Już prawie go kupiłem a jeszcze na nim nie siedziałem ;) , ciekaw jestem czy dostane nóżkami do ziemi :rolleyes:

damy radę, buty na koturnach czy jako? tak i jazdaaaa

tylko nie podkup mojej sztuki :)

pozdrawiam

maciek

Odnośnik do komentarza

Dzięki wszystkim za wstępne informacje, czekam na kolejne :) . Pablos je?li tylko będę mógł przyjade do Młyna już wiem gdzie :rolleyes: dzięki Dyrektorowi-Mariuszowi :) .

Do wszystkich którzy maj? zamiar po raz pierwszy odwiedzić Stary Młyn, pamiętajcie nie Stary Młynek tylko Stary Młyn!!! ;):):)

P.s. Zrazik ile masz wzrostu? :)

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak Sprint... ale wydawalo mi sie ze jednak na Apce 500 starej siedzialo sie wyzej niz na wspomnianym Xcitingu... jak nie to moj bł?d... moze wynikajacy z tego ze Xciting nie wyglada na tak duzego z zewnatrz...

Odnośnik do komentarza

173!!! i mówisz że jeste? niski ;) to co ja mam powiedzieć! :) mam 164cm z t?d ten dylemat.

:rolleyes: a może obniżyć siedzenie w Xcitingu co wy na to?

Odnośnik do komentarza
173!!! i mówisz że jeste? niski ;) to co ja mam powiedzieć! :) mam 164cm z t?d ten dylemat.

:)

ale nóżki mam jakie? takie niedługie.... i tu wyczuwam problem :rolleyes:

damy radę, poćwiczy się trochę równowagę i będziemy jak ci go?cie co uprawiaj? "trial" - zajedzie się do Dubrownika bez dotykania ziemi :)

Odnośnik do komentarza

Nie przejmowalbym sie roznica wysokosci kanapy, to tylko 2cm. Od czego sa w koncu tapicerzy?

Patrzylbym raczej na technike i ogolnie, ktory skuter bardziej mi podchodzi ;) ...

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Kto? tu pisał kiedy? o serwisie Aprilli niezbyt pochlebnie, serwis i dostępno?ć

czę?ci do Kymco chyba jest nie do przebicia. Chociaż serwis Apki w Scooterlandzie

ma być podobno bardzo O.K.

Druga sprawa, Sprint chyba nie ma tak dużego bagażnika jak "zwykły" Atlantic, niech mnie kto? poprawi.

Trzecia sprawa na któr? zwracałbym uwagę, to jednak stosunkowo wysokie spalanie excitinga jak na 500. Obydwa sprzęty maj? do?ć wysoko umiejscowione siedzenie kierowcy, więc je?li masz 164 to lepiej się do nich przymierz solidnie.

Naprawdę ciężki wybór...

pzdr

Odnośnik do komentarza

Zalezy tez czy jeste? dobrze na życie ubezpieczony, jak tak to tylko Kymco jak nie bierz Atlantica. Jesli kupisz nowego, zanim bedziesz musiał czę?ci kupować dawno go sprzedasz ,ogólnie wiekszo?ć osób jeĽdzi tym samym sprzętem max 3 lata.

Odnośnik do komentarza

A więc posiadam Atlantica i mam wzrost 170cn i siedzę na nim normalnie dotykaj?c cał? stop? ziemi. Siedzisko wydaje mi się lezy dosć nisko więc nie powinno być problemu daro z dostaniem do ziemi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...