Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Malaguti SpiderMax 500


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Kilka dni temu jeden ze znajomych zapytał mnie o możliwo?ć zakupu maxi skutera. Wiem, że gust ma specyficzny (nawet Ortos jest mniej specyficzny :) ) to i byłem przygotowany na ciekaw? rozmowę. Najważniejsze było dla mnie, że dorósł do maxi- skutera, więc i pomóc mu chciałem :)

Jakież było moje zdziwienie, kiedy zapytał się o pojazd o który w życiu bym go nie pos?dzał :) Oczywi?cie wiem, że pojazdy dwu?ladowe nazwijmy je- "popularnymi" go nie interesuj? więc ciekawy byłem w co wycelował !w00t

Kiedy zapytał mnie za ile można kupić Malaguti SpiderMaxa 500 doznałem szoku !YES . Gdzie i jak on go wypatrzył pomy?lałem? Kiedy próbowałem go odci?gn?ć od zakupu Malaguti i namówić na co? (bardziej) typowego (juz nawet Scarabeo 500 jest m?drzejszym zakupem) powiedział, że pojazdami jest jak z kobietami... albo ten (ta) albo żaden inny :)

Osobi?cie nie rozumiem ani tego ani tego :)

Utkwiło mi to w pamięci i ostatnio w wolnej chwili poszperałem trochę w sieci i znalazłem tak? fotkę:

malagutti3quart.jpg

Czy tylko mi się wydaje czy ten maxi- skuter jest super nieproporcjonalny? !pomidor

O gustach się wprawdzie nie rozmawia, bo to sprawa bardzo indywidualna ale byłem ciekawy jakie będzie zdanie klubowiczów Burgmanii... w końcu nie kto inny jak my mamy prawo wypowiadać się na temat wygl?du dużych skuterów w pełni autorytatywnie...

OTO TEST MALAGUTI SPIDERMAX

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Halo...

Widziałem-->siedziałem-->wyrobiłem sobie zdanie...

Otóż w moim mniemaniu skuter ten jest BEZNADZIEJNY... Siedzi się na Nim mało wygodnie... Kanapa nie należy do miękkich...

Miejsca na nogi niezbyt wiele...

Schowka nie widziałem...(go?ć ze stoiska Malaguti powiedział Nam, że niema kluczy... !pomidor )...

Ogólnie skuter Mnie nie zachwycił NICZYM... Ale nie powiem, że niebyłoby fajnie zobaczyć takiego rodzynka na Naszym zlocie... Poza tym chętnie bym się nawet Nim przejechał...

Pozdrówki tymczasem...Kuba !w00t

Odnośnik do komentarza

Malaguti SpiderMax, czy nie jest to optyczna kupa na bazie Piaggio X9?

Edit: Dopiero teraz przejrzalem zdjecia. Przeciez on jest szerszy od AN650 !!! Widac ze wykonczenie na nie za wysokim poziomie, zegary tez troche smieszne. Jedynie co sie moze podobac to wloty po bokach owiewki !w00t .

Niech mi ktos powie, ze tyl Burgmana jest brzydki !pomidor

cul2cul.jpg

Odnośnik do komentarza

moze nie brzydki, ale mniej ciekawy, taki ... zwykły

tył tej malagutowskiej szkarady to chyba jedyna rzecz która mi sie w nim podoba ...

Odnośnik do komentarza

Nie widziałem "na żywo" więc trudno mi wypowiadać się na temat jako?ci wykończenia. Na pierwszy rzut oka fajna maszynka. Wydawało mi się, że szukaj?c sprzętu dla siebie przejrzałem cał? ofertę maxi a tu taki "rodzynek"

Podoba mi się ciekawie rozwi?zany schowek pod siedzeniem i nietuzinkowe zegary. Oryginalna maszyna.

Odnośnik do komentarza
Podoba mi się ciekawie rozwi?zany schowek pod siedzeniem i nietuzinkowe zegary. Oryginalna maszyna.

Zastanawia mnie co musi miec skuter, zeby stal sie "oryginalnym" !w00t ?

Czy np. wydech jaki zamontowany jest w 2 innych modelach, czy moze ten sam silnik i zawieszenie? Czy kryterium jest ubogo wyposazona deska rozdzielcza, ordynarne plastiki, czy moze skapy schowek albo niemoznosc przelozenia nog w czasie dluzszej jazdy? A moze jest to zbyt szeroka kanapa pasazerki, ktora na 100% bedzie sie na ten fakt skarzyla?

A moze po prostu skutery japonskie nie moga byc oryginalne i jest to mozliwe tylko przy "przetraconych" wymyslach rodem z Italii !YES ?

PS. Zycze milego przeciskania sie Spidermaxem w korkach slonecznej Italii :D , bo cos mi sie wydaje ze kuper jest tam szerszy od kierownicy :P ...

PS2. Gilera Nexus tez jest "oryginalna" tylko jakos nikt nie chce tym jezdzic !pomidor .

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Zastanawia mnie co musi miec skuter, zeby stal sie "oryginalnym" !YES ?

Dobre pytanie !w00t

Moim zdaniem musi być:

Po I-wsze...Specyficzny oraz kontrowersyjny. Niespotykane linie i rozwi?zania stylistyczne powoduj?, że o pojeĽdzie się rozmawia. Pochlebnie czy nagannie to już inna sprawa :D

Po II- gie... Musi być rzadkim go?ciem na drogach. Je?li czego? jest dużo zawsze w pewnym momencie staje się to dla nas powszednie a tym samym mało oryginalne.

Po III- cie... Pojazd oryginalny najczę?ciej jest drogi tak więc czasem jego cena powoduje, że staje się oryginalnym.

Czy np. wydech jaki zamontowany jest w 2 innych modelach, czy moze ten sam silnik i zawieszenie? Czy kryterium jest ubogo wyposazona deska rozdzielcza, ordynarne plastiki, czy moze skapy schowek albo niemoznosc przelozenia nog w czasie dluzszej jazdy? A moze jest to zbyt szeroka kanapa pasazerki, ktora na 100% bedzie sie na ten fakt skarzyla?

Fakt, że silnik SpiderMaxa to ta sama jednostka, która montowana jest od 2001 roku w X9, Atlanticu, Scarabeo czy Nexusie. Zawieszenie jest pewnie też podobne czyli wdrożenie pojazdu do produkcji nie należało do specjalnie kosztownych.

SpiderMax mi osobi?cie kojarzy się ze kształtem osy... przód w?ski a kuper szeroki :P Na zdjęciu wręcz widać, że tył karoserii wystaje poza obrys tłumika, więc przeciskanie się w korkach faktycznie może być kłopotliwe !pomidor

Lubię pojazdy specyficzne i nietypowe a SpiderMax chyba interesuje mnie tylko pod k?tem pojeżdżenia i przetestowania. Jako pojazd, który chciałbym widzieć u siebie w garażu szanse ma bardzo małe...albo wręcz nie ma żadnych :P

Ps. Co by nie mówić o Japończykach, patrz?c przez pryzmat SpiderMaxa, to pojazdów oryginalnych produkować nie potrafi? :P

Odnośnik do komentarza
Zastanawia mnie co musi miec skuter, zeby stal sie "oryginalnym"

musi mieć to "co?" !w00t i osobi?cie uważam, że większo?ć włoskich pojazdów to posiada !YES O gustach lepiej nie dyskutować... każdy ma swój i to dobrze!

Uwielbiam szczegóły i to boczne ułożenie kasków jest szczególne (czyt. oryginalne)

Zycze milego przeciskania sie Spidermaxem w korkach slonecznej Italii  , bo cos mi sie wydaje ze kuper jest tam szerszy od kierownicy

faktycznie bagażnik szeroki ale na dłuższe wypady pojemno?ć konkretna, ciekaw jestem czy na żywo nie ma jako? specjalnie zauważalnej dysproporcji do reszty sprzętu...

Swoj? drog? jestem ciekaw kiedy powstanie wreszcie rozs?dne combo - design włoski - wykonanie japońskie - . Mieszanka nosi znamiona wybuchowej. !pomidor

Odnośnik do komentarza

Jasne, tylko czy wtedy pojazdu oryginalnego nie mylimy z niewypalem !pomidor ?

Wychodzi na to, ze pojazd dobry nigdy nie bedzie oryginalny, no chyba ze swoja "oryginalnosc" zdobedzie cena !w00t ...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Swoj? drog? jestem ciekaw kiedy powstanie wreszcie rozs?dne combo - design włoski - wykonanie japońskie - . Mieszanka nosi znamiona wybuchowej.  :D

Wielokrotnie to sugerowałem ale niestety raczej możemy o tym pomarzyć !w00t

Musimy się zdecydować... Stylistyka i oryginalno?ć czy nuda i niezawodno?ć !YES

Wybór nie jest wcale łatwy :P

PS. W swoim dorobku mam tylko jedno do?wiadczenie z "włoszczyzn?"... niestety złe !pomidor. Oczywi?cie nie mówię "nigdy" ale jako? teraz nie potrafie się ponownie przełamać... :P

Odnośnik do komentarza
Musimy się zdecydować... Stylistyka i oryginalno?ć czy nuda i niezawodno?ć

Jesli mam wybierac miedzy "oryginalnym" Spidermaxem, a "nudnym" AN650 czy Tmaxem, to wybieram nude. Wole jezdzic Tmaxem lub AN650 !pomidor . Spidermaxa moge jedynie przetestowac, ale kupic? Bleeee !w00t ....

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Spidermaxa moge jedynie przetestowac, ale kupic? Bleeee !w00t ....

Eeee tam... nie wierze !YES

Ganz nowy SpiderMax za 3000 EUR i już go masz pod avatarem !pomidor

Odnośnik do komentarza

Jak chodzi o gusta to tym bardziej nie można brać pod uwagę funduszy ani szeroko rozumianej "awaryjno?ci". W przeciwnym razie posiadaj?c na zakup auta 1000PLN musiałbym stwierdzić, że fiat 126p jest ładniejszy od ferrari bo mogę go mieć a ferrari co najwyżej fuksem przetestować.

Swoj? drog? nie wydaje wam się, że 126p to powoli "klasyk" !pomidor

Odnośnik do komentarza
Spidermaxa moge jedynie przetestowac, ale kupic? Bleeee :P ....

Eeee tam... nie wierze :D

Ganz nowy SpiderMax za 3000 EUR i już go masz pod avatarem :P

3000 a najlepiej to 2000 :P . A moze Swiety Mikolaj? Hahaha, jasne ze cena gra jakas role. Za 3000 moznaby go przetestowac z 5000km i spokojnie sprzedac.

A wlasnie, jaka jest cena tego "oryginala" !tut ?

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Spidermax do pieknych nie nalezy... ale na plus zalicza sie u niego bardzo oryginalna rama... Jak znajde przekroj w internecie to podesle link.

Oto rama SpiderMaxa>>

spidermax79x79_zoom5.gif

Widok z góry>>

6maxzoom.gif

Zegary>>

spidermax79x79_zoom1.gif

Jeszcze reklamówka w PDF>>

PDF SPIDERMAX

Ceny narazie nie ustaliłem ale podejrzewam, że jest na poziomie 7000 EUR :D

Odnośnik do komentarza
Wielokrotnie to sugerowałem ale niestety raczej możemy o tym pomarzyć :D

Musimy się zdecydować... Stylistyka i oryginalno?ć czy nuda i niezawodno?ć !tut

Wybór nie jest wcale łatwy :P

C1 zaprojektował Bertone.... :P

wykonali Niemcy..... :P

pozdr....

ortos vel mr. c1

FlyingC1Trasp.gif

ps.

proszę mnie nie zabijać za wtr?cenie się z C1 B)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
C1 zaprojektował Bertone.... :P

wykonali Niemcy..... :D

ps.

proszę mnie nie zabijać za wtr?cenie się z C1 :P

Ortos... stajesz się monotematyczny :P

!tut

Odnośnik do komentarza

No coz, moze sie niektorym podobac. Jednak gdzie jest ergonomia, funkcjonalnosc i niezawodnosc :D ? I po co te dwie chlodnice, zeby odpowiednio wyprofilowac dziob :P ? Normalnie zaklada sie dwie aby zmniejszyc szerokosc jednosladu, w Spidermaxie szerokosci az nadto !tut ... a chlodnice na pewno znacznie podnosza srodek ciezkosci.

Zreszta niewiele slychac o tym skuterze, wiec raczej mozna zaliczyc ten projekt do kupy :P .

Odnośnik do komentarza

Tak sobie przeczytałem opinie z historii i można się wypowiadać jest wolność słowa trochę mnie zagrzało , jak się ma klapki na oczach i nie przejedzie ani kilometra na sprzęcie i to lepiej niech milczy( kupa ) , ja przejechałem na Spidermax GT 500 16000 km bez awaryjnie nie holowałem , nie woziłem na lawecie . Nie jest szerszy od burka 650 , w korkach daje radę ma 16" koła a nie 14" żeby nogi wyciągnąć , też można sobie na kierownicę założyć jak jest taka fantazja .Złom opinie siejecie nie mając pojęcia o sprzęcie , wygląd z przodu jak ścigacz a z tyłu jak babcia .I to jest urok Spidermax GT 500 .

Odnośnik do komentarza

:)witam:) doslownie tak jest jak piszesz kolego,,malaguti,, przejechalem 2-gi sezon kazdy po prawie 10tys.km i zero problemow technicznych(nie liczac wymian servisowych) sprzet daje rade w kazdych warunkach drogowych i pogodowych:) jak ktos ma pytania chetnie odpowiem na nie:) pozdrawiam:) ps.najlepszego w nowym roku 2013:)

Odnośnik do komentarza

Ludzie, litości, bo niedługo to zaczniemy jeszcze celebrować każde przejechane tysiąc kilometrów, jak zdobycie M.Everest bez butli w tlenem :) ...

PS. I być dozgonnie wdzięcznym producentowi, który za nasze ciężkie pieniądze nam to umożliwił :) ... litości ... :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...