Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Skuter a parkomat


Gość Svempas

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio miałem ciekaw? sytuację, zostawiłem skuter na parkingu płatnym, to znaczy po bokach stały parkomaty. Ja nie ui?ciłem opłaty. Po powrocie do domu zrodziło się w mojej łepetynie pytanie... Czy staj?c na parkingu płatnym trzeba kupować ten bilecik za jedno?lad ?? :rolleyes:

Pozrdofka :D

Odnośnik do komentarza

A to sie nie nas pytaj tylko zobacz co napisane było na tablicy informacyjnej.

Je?li było napisane "pojazdy samochodowe" to powiniene?, chyba że byłe? pięćdziesi?tk?.

Je?li "samochody" to POWINIENE| olać i nie płacić.

Kiedy? spotkałem się z dyskusj? dotycz?c? parkomatów i jedno?ladów i konkluzja prowadziła do uchwały Rady Miasta, która okre?la kto, gdzie i ile powinien płacić.

O dziwo tablice informacyjne nie zawsze dokładnie to podaj?, natomiast dla użytkownika s? jedynym Ľródłem informacji i w razie innej interpretacji przez straż miejsk? jest to podstawa do odwoł?nia się.

Drugim elementem jest tzw. skuteczne doręczenie wezwania do zapłaty.

O ile w samochodzie wetknięcie za wycieraczkę jest powszechnie uznawane za skuteczne (można dyskutować!) to gdzie wetkn? nam w skuterze - ja wyceraczki nie mam ;)

W W-wie niestety stosuj? teraz fotografowanie i nieco się skomplikowało życie.

A najlepiej to wciskać się w jak?? dziurę gdzie samochód się nie wci?nie i problem z głowy.

Pozdrawiam

RobB. ;)

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o Warszawę to jutro powinienem znac odpowiedz bo wysłałem zapytanie do kumpla z Waparku. Ale nie ma znaczenia w jak? dziurę się wci?niesz bo to jest "strefa płatnego parkowania" i możesz stac na zakazie i też musisz płacic autem. ;)

Odnośnik do komentarza

jak sie stoi na platnym wydaje sie ze trzeba placic, o ile napewno oleja male skuterki przy kontroli, to z takim wiekszym zalezy od czlowieka najlepiej stanac grzecznie tak na samym skraju ;) i jakby co to ;)

Odnośnik do komentarza

W Berlinie nie ma problemow, dopuki nie zajmuje sie regularnego miejsca dla samochodu. Wystarczy postawic na skraju chodnika lub jakies wolnej wysepce pomiedzy samochodami.

Odnośnik do komentarza

Hmmmm

Według mnie nie trzeba

NAsze Warszawskie parkometry s? nieprzystosowane...

Gdzie niby mieliby?my umiescic kwitek z godzin????

Pomiedzy predkosciomierz a owiewke?

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Powinno się płacić!pare złoty nikt niezbiednieje a ?więty spokoj ma zapewniony.

Wiadomo że sutuacje s? różne ale dyskutuj z go?ciem który ma tak? wredn? robote że kasować musi szkoda czasu i nerwów a w?troba zdrowsza.

U mnie na mie?cie niema z tym problemu ale pod centrami handlowymi zawsze rozgl?dam się za parkingiem strzeżonym (płatnym)

Temat rzeka każdy ma swoje zdanie i każdy pewnie będzie miał racje zależnie

jak na to spojżeć

pawel883

Odnośnik do komentarza

W Poznaniu sprawa przedstawia sie tak:

-jedno?lady nie płaca za parkowanie w strefie płatnej dla samochodów w centrum miasta i to nie ważne czy zaparkuje na miejscu dla samochodów czy tez gdzie? z boku.

Ostatnio zaparkowałam przed szpitalem na miejscu dla rowerów ,bo chciał doczepic sie do czego? :P i nikomu to nie przeszkadzało ;) ,a nawet kilka osób chciało wiedziec co? wiecej o mojej Yp-ce :)

Poza tym w Poznaniu w centrum sa parkingi pod budynkami i na odpowiednim poziomie np.-3 można zaparkować motor za u?miech ;)

Odnośnik do komentarza
Powinno się płacić!pare złoty nikt niezbiednieje a ?więty spokoj ma zapewniony.

Pracuję w strefie płatnego parkowania. Gdybym chciał kupować bilecik na cały czas postoju, to miesięcznie wychodzi ok. 500 PLN. Tak więc na moje oko to trochę więcej niż parę złotych ... ;)

Osobi?cie nie miałem problemu w poprzednim sezonie ze straż? miejsk? w Wawie je?li chodzi o skutiego. Z samochodem było gorzej ...

Odnośnik do komentarza

Witam,

je?li chodzi o warszawę to temat był juz kiedy? poruszany, może nie na tym forum.

W uchwale rady miasta, czy jako? inaczej sie ta instytujcja nazywa, jest napisane dokładnie które pojazdy maj? płacić , a które s? zwolnione z opłaty i jest tam napisne: (piszę z głowy)

Zwolnione z wnoszenia opłaty w strefie płatnego parkowania s?:

- rowery,

- motorowery,

- motocykle,

Dalej nie pamiętam bo mnie to już nie interesowało, a to co najważniejsze to napisałem, poszukam dokładnie znajdę i dopiszę linka

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Generalnie, w Warszawie jedno?lady nie płac? za parkowanie w strefie płatnego parkowania i już. Natomiast jak jest w innych miastach to należy przeczytać info na takim parkomacie (kto ma ui?cic opłatę a kto jest zwolniony)...

pzdr

edit, UPS, Przemo nie zauważyłem Twojego wpisu... ;)

Odnośnik do komentarza

Kwestia dotycz?ca opłat za parkowanie na parkingach płatnych lub w strefach parkowania nie jest okreslona w przepisach ogólnych takich jak ustawa prawo o ruchu drogowym czy też rozporz?dzenie w sprawie znaków i sygnałów drogowych.

Okre?lenie kto i jak? opłatę ma wnosić za parkowanie pojazdu ustwodawca pozstawił do dyspozycji administracji samorz?dowej będ?cej jedniczesnie administratorem danej drogi ( rozumieć to neleży róznież placu).

Ustawodawca jednak okreslił iż zasady te okre?lone musz? być w drodze uchwały rady miasta(gminy) a więc nie może ich dowolnie ustalać zarz?dca lub ajent takiego parkingu, oraz iż informacja o tym kogo dotycz?c? opłaty i ich wysoko?c musi być umieszczona w sposób widoczny dla użytkowników ruchu.

Tak więc nie można jednoznacznie wskazać czy w danym mie?cie obowi?zuje opłata za parking użytkownika skutera wszystko zależy od tego co ustaliła rada danego miasta lub gminy.

Jeżeli nie ma takiej informacji należy uznać że w danym miejscu obowi?zuj? ogólne przepisy dotyczace postoju i zatrzymania pojazdów okreslone w ustawie z dnia 20 czerwca 1997 roku prawo o ruchu drogowym.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Przemo chyba rozwial watpliwosci, ja parkuje w platnej strefie od lat, nigdy nie mialem z tym problemu ze nie place, poprostu to wynika z ustawy i tyle. Zreszta nie raz robilem sobie pogaduchy z "szeryfami" typu ze do banku powinien wjechac a nie parkowac 1 metr od drzwi ;) no coz ja leniwy jestem i wiecej jak 5 metrow od miejsca docelowego nie zostawiam skutera :P Jedyne ograniczenie to znaki drogowe ale one nie dotycza chodnika chyba ze jest taki dopisek.

Odnośnik do komentarza

Co? Artix jeste? na bakier z przepisami( czasami swoj? wiedzę trzeba od?wieżyć) od kiedy to znaki nie dotycz? chodnika ?

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

:D No masz racje od 1 stycznia 2001 roku byla mala zmiana teraz odwrotnie musi byc specjalne oznaczenie "nie dotyczy chodnika" Ehh faktycznie trzeba czasem poczytac sobie kodeks jesli sa jakies nowelizacje. To byla by juz chyba moja 4 nowelizacja ;)

No dobra to nie zmienia tym bardziej mojego zdania ze skoro od 5 lat tak parkuje i nikt sie nie czepia to znaczy ze trzeba miec pecha zeby trafic na dekla ktory zamiast pogadac typu: "panie a ile to pali" "a ile to kosztuje" "o to nie lepiej kupic auto" ;) wypisze mandat. Na szczescie tacy sluzbisci mi sie nigdy nie trafili, nawet jazda pod prad w tunelu skonczyla sie taka jak wyzej pogaducha ;)

Odnośnik do komentarza

My?lę Artix że nie uważasz że to był zarzut z mojej strony jedynie że czasami warto przypomnieć o zmianach w przepisach bo to służy dobrze wszystkim.

Nie musimy przecież płac?c mandaty sponsorować tych darmozjadów przy sterach.

Pozdrawiam Cie Roman ze Szczawnicy.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Nie no skad :D poprostu w wolnej chwili przeczytam sobie na nowo kodeks bo jak widac znalem jakas starsza wersje, a znajomosc przepisow jest bardzo wazna zwlaszcza przy malym awanti z policja a przewaznie ze straza miejska. Tak ze dzieki za uwage bo faktycznie ta zmiana jest istotna. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...