Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Kurs doskonalenia techniki jazdy motocyklem.


papcioch

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Tak się zastanawiam ilu z nas jest zainteresowanych takim kursem - ja jestem. Chciałbym sobie w bezpiecznych warunkach potrenować jazdę pod okiem instruktora. Jakbyśmy się zebrali w grupę, to pewnie i cenę za kurs można ponegocjować.

Hasło rzucone- czekam na odzew :P.

Odnośnik do komentarza

Kto taki kurs organizuje i gdzie ?

Są takie kursy organizowane na torze,przy rakietowej,ale czy obejmują one jazdę skuterem to nie mam pojęcia.W każdym razie można tam zadzwonić i się dopytać.

Odnośnik do komentarza

O rakietowej myslałem i napisałem maila do nich we wtorek wpominając o skuterze - jeszcze milczą. Ale jak zbierzemy się w kilka osób, to chyba mogą zrobić szkolenie tylko dla skuterowców. No chyba, że mają tam specjalistę tylko od szlifierek...

Jutro przedzwonię.

Zadzwoniłem i już wiem.

Aby szkolenie było opłacalne musi być z 10-12 osób (koszty toru, instruktor, itp.). Jak zbierzemy grupę to zrobią dla nas, a ze skuterami też nie ma problemu - mają doświadczonych instruktorów na każdy sprzęt. No to jak?

Nazwa padła wcześniej, to dla leniuszków link podam: KLIK

Odnośnik do komentarza

O rakietowej myslałem i napisałem maila do nich we wtorek wpominając o skuterze - jeszcze milczą. Ale jak zbierzemy się w kilka osób, to chyba mogą zrobić szkolenie tylko dla skuterowców. No chyba, że mają tam specjalistę tylko od szlifierek...

Jutro przedzwonię.

Zadzwoniłem i już wiem.

Aby szkolenie było opłacalne musi być z 10-12 osób (koszty toru, instruktor, itp.). Jak zbierzemy grupę to zrobią dla nas, a ze skuterami też nie ma problemu - mają doświadczonych instruktorów na każdy sprzęt. No to jak?

Nazwa padła wcześniej, to dla leniuszków link podam: KLIK

w sumie ja bym z chęcią pośmigał po torze..ale na pewno nie za 400zł... :) wydaje mi się to troszkę zawyżoną kwotą :)

Chyba, że cena dla skuterów jest inna :)

PS. Jak coś ("ktoś")jest do wszystkiego to jest do niczego !vampire

Odnośnik do komentarza

Te 400 zł to od twarzy czy za 10 osób ? :D Bo jak za całą grupe to wchodze w ten interes !OK A jak za twarz to prosze o telefon do Providenta !YES

Odnośnik do komentarza

Nie chodzi mi o samą możliwość śmigania po torze. Zależy mi na skorzystaniu z wiedzy fachowca, potrenowaniu w bezpiecznych warunkach i wymianie doświadczeń. Wolę się uczyć na cudzych błędach. Cena... no cóż, mnie pierwszy rok opanowywania skutera kosztował 20x tyle, co prawda z AC, a oprócz tego zdrowie - to raczej jest bezcenne.

Warszawa wydaje się być tańsza:

KLIK 2 dni za 690zł na sprzęcie szkoły

KLIK 3 etapy po 200zł za etap

oraz dla porównania:

MOTOSFERA 450zł - 1 dzień

Szkolenia Motocyklowe 350zł - 1 dzień

SJS 480zł - 1 dzień

i oczywiście jak zawsze jest alternatywa:

Pady motocyklowe za 50zł na miesiąc

Odnośnik do komentarza

Hmm ceny jakie sa, takie sa :lol: i nic sie nie poradzi, można tylko sprobowac rozbic koszt na wieksza grupe uczestnikow. Ale biarac pod uwage nasze mozliwosci organizacyjne bardzo w to watpie aby zebrala sie jakas wieksza grupa maxi.

Ja niestety w tym roku nie jestem zainteresowany ale mysle ze moje zainteresowanie wzrosnie na początku przyszłego sezonu.

Odnośnik do komentarza

No to byłem dzisiaj na takim szkoleniu zorganizowanym przez Waldka z Motorsfery. Rozpiętość sprzętu była spora, od szkoleniowych 125-tek, fazera, chopera, varadero do hayabusy, no i jedyny !scooter - moja 250-tka. Z uczestnikami podobnie: od dziewczyny robiącej dopiero prawko po chłopaka, po kilku takich szkoleniach śmigającego po torze i kilka osób z "WRATISLAVIA BIKERS" poznanych zresztą na kocim rajdzie. Pewnie taka rozpiętość umiejętności kursantów nie jest dobra, ale już wiem nad czym muszę popracować i o to mi głównie chodziło. Przećwiczylismy hamowanie, awaryjne hamowanie z ominięciem przeszkody, jazdę po winklach z tylnym hamulcem (istotne raczej dla łańcuchowców... chyba), przeciwskręty, skrecanie z przeciwagą, jazdę po okręgu z wstępem do zejścia na kolano ( zabrakło mi dosłownie 1cm na bieżniku do zamknięcia opony) i to chyba wszystko ze świadomie robionych ćwiczeń :clapping:.

Od czegoś trzeba zacząć i teraz wiem nad czym popracować muszę. Osobiście jestem bardzo zadowolony i kolejnym kursom nie odmówię :wink32:. A teraz szykuje się wyjazd na tor w Starym Kisielinie(k. ZIelonej Góry), na początku lipca w celu rozwijania umiejętności.

Są zdjęcia to dorzucam: Szkolenie na Torze Rakietowa

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...