Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Ranking sprzedaży jedno?ladów - Włochy 2005


Gość scottie

Rekomendowane odpowiedzi

Tak dla ciekawo?ci tych których to ciekawi , chciałem zaprezentować sprzedaż jedno?ladów we Włoszech gdyż wydaje mi się to do?ć ciekawe:

Id?c od najlepiej sprzedaj?cych się:

1. Honda SH 150 - 28425 (scoot)

2. Piaggio Beverly 250 - 19912 (scoot)

3. Piaggio Liberty 125 - 12815 (scoot)

4. Honda SH 125 - 11979 (scoot)

5. Yamaha FZ6 - 10834 (naked)

6. Yamaha T-max 500 - 10189 (scoot)

7. Piaggio Beverly 500 - 9271 (scoot)

8. Aprilia Sport City 200 - 8712 (scoot)

9. Honda Hornet 600 - 8217 (naked)

10. Suzuki Burgmann 400 - 7870 (scoot)

11. Yamaha Majesty 400 - 7815 (scoot)

12. Yamaha Versity 300 - 7368 (scoot)

13. Yamaha Majesty 250 - 5645 (scoot)

14. Kawasaki Z 750 - 5149 (naked)

15. Piaggio Liberty 200 - 4850 (scoot)

16. Honda CBR 600 RR - 4421 (supersport)

17. Yamaha X-max 250 - 4409 (scoot)

18. Piaggio Vespa LX 125 - 4246 (scoot)

19. Honda Forza 250 - 4114 (scoot)

20. BMW R 1200 GS - 4095 (Enduro)

21. Aprilia Scarabeo 250 - 3880 (scoot)

22. Kawasaki ZX-6R - 3769 (supersport)

23. Kymco People S 200 - 3703 (scoot)

24. Kymco Xciting 500 - 3558 (scoot)

25. Aprilia Sport City 125 - 3463 (scoot)

26. Piaggio Vespa PX 150 - 3129 (scoot)

27. Piaggio Vespa GTS 250 - 3123 (scoot)

28. Honda @ 150 - 3099 (scoot)

29. Honda CBR 1000 RR - 3000 (supersport)

30. Piaggio Vespa LX 150 - 2957 (scoot)

31. Honda Transalp - 2916 (enduro)

32. Kymco People 250 - 2878 (scoot)

33. Suzuki V-Strom 650 - 2752 (enduro)

34. Suzuki Burgman 150 - 2752 (scoot)

35. Yamaha Majesty 125 - 2736 (scoot)

36. Suzuki Burgman 650 - 2722 (scoot)

37. Piaggio Beverly 125 - 2702 (scoot)

38. Yamaha YZF R1 - 2595 (supersport)

39. Honda @ 125 - 2583 (scoot)

40. Piaggio X9 250 - 2438 (scoot)

41. Suzuki GSX-R 1000 - 2349 (supersport)

42. Ducati Monster S2R - 2300 (naked)

43. Aprilia Atlantic 250 - 2284 (scoot)

44. Yamaha YZF R6 - 2194 (supersport)

45. Kymco Grand Dink 250 - 2184 (scoot)

46. Aprilia Atlantic 500 Sprin - 2162 (scoot)

47. Honda Foresight 250 - 2117 (scoot)

48. Yamaha Majesty 180 - 2011 (scoot)

49. Yamaha XT 660 X - 1971 (supermotard)

50. BMW R 1150 R - 1952 (naked)

Fajny rynek sprzedaży tam maj? :)

Pozdrawiam,

Scottie :)

Odnośnik do komentarza

Hmmm

Patrz?c na te statystyki we Włoszech wnioskuje, że w najbliższej przyszło?ci nasz klubik może sienieĽle rozrosn?ć.

Mój skuterek jest własnie z włoch ;p

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

6. Yamaha T-max 500 - 10189 (scoot)

36. Suzuki Burgman 650 - 2722 (scoot)

Już widzę ten zło?liwy komentarz Maria :):) !pomidor

Odnośnik do komentarza

Wiesz Maximus, Wlosi to sa przecietnie male krasnale, AN650 jest dla nich po prostu za duzy i za ciezki. Musza wybrac jakis mniejszy skuter :) .

A tak naprawde, to sprzedaz Tmaxa w Italii jest ogromna :) . Nie wiem jak ksztaltuje sie tam poziom ceny XP500 i AN650, moze to jest jakims wytlumaczeniem?

Prawie 20tys Beverly 250!!! Niecale 10tys Beverly 500!!! AN400 = YP400 -> ok. 7800szt!! Ponad 3500 Xcitingow 500 ! Rynek jest po prostu ogromny.

Jako ciekawostka: W Niemczech sprzedano w 2005 roku 132 Tmaxy !pomidor

----------------------------------------------------------------------------------------

Mam tutaj takie jedno ciekawe zdjecie, ktore oddaje postac rzeczy. Wyglada jakby Tmax byl na mnie troche przymaly, przynajmniej mam takie wrazenie spogladajac na ta fote:

0023.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Jako ciekawostka: W Niemczech sprzedano w 2005 roku 132 Tmaxy :)

Ja jako ciekawostkę z Polski podam, że w 2005 sprzedano ł?cznie, u dealerów w całym kraju, zu samen do kupen, oszałamiaj?c? liczbę T-maxów---> Sztuk "0"... słownie:"zero" !!!! A co ! Włosi maj? swój rekord a my swój :) !pomidor :)

Już kiedy? pisałem o rekordach sprzedaży jedno?ladów we Włoszech i pamiętam jakie to na mnie robiło wrażenie...

W 2003 roku sprzedano ł?cznie, wszystkich Burgmanów (125, 400, 650) 30.000 szt. !!!! :) Tylko wtedy Suzuki miało swój rok... Wła?nie wszedł do sprzedaży nowy An 400 (K3) a An 650 też był na TOPIE po premierze 2002 !

Nasza krajowa sprzedaż w 2005 roku wynosiła 40 szt. (wszystkich Burgmanów) :)

Kolejn? ciekawostk? jest fakt, że Kymco sprzedało na terenie PL w 2005 roku, ponad 40 sztuk Grand Dinka i Xcitinga a w sumie do dzi? poszło do ludzi prawie 40 szt Xcitinga :) . Proszę wzi??ć pod uwagę, że model ten jest w sprzedaży dopiero od lipca 2005... czyli raptem 8 miesięcy !

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Mam tutaj takie jedno ciekawe zdjecie, ktore oddaje postac rzeczy. Wyglada jakby Tmax byl na mnie troche przymaly, przynajmniej mam takie wrazenie spogladajac na ta fote:

No fakt wygl?dasz jakby? jechał na psie i do tego nie za dużym :) !pomidor :)

A co do rynku włoskiego to może oni lubuj? się w tandetnych egzemlarzach i st?d małe zainteresowanie AN 650 a większe ............ :)

Odnośnik do komentarza

No coz włosi jeĽdz? cały rok ,dlatego musza mieć sprawdzone sprzęty i dlatego nie mog? sobie pozwolić na siedzenie w serwisie ,wiec "stuki-puki" nie sprzedaj? sie zbyt dobrze ,zreszt? tak jak u nas ( yamaha ma 100% większ? sprzedaz niz suzuki)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
No coz włosi jeĽdz? cały rok ,dlatego musza mieć sprawdzone sprzęty i dlatego nie mog? sobie pozwolić na siedzenie w serwisie ,

Jeżeli tak jest to dlaczego z samochodów idzie u nich najwięcej Fiatów a nie Toyoty Hondy Nissany Mazdy ??

Tylko nie mów że s? patriotam i i lubia co swoje bo patrz?c po jedno?ladach tak nie jest

Odnośnik do komentarza

....dyskusja o wyzszo?ci |wi?t BożegoNarodzenia nad |wietami WielkiejNocy.... !pomidor :)

ale zobaczymy jak sie dalej potoczy....

pozdr....

ortos vel mr. c1

FlyingC1Trasp.gif

ps.

wszystkie pojazdy s? takie same, choć dziel? się na te, które się psuj? i na te, o których własciciele mówi?,że się nie psuj?...

Odnośnik do komentarza

Oj Maximus wiadomo ze z przymruzeniem oka to pisze sam przeciez przez spor? czę?ć roku poruszam się pojazdem firmy suzuki i jestem zadowolony bardzo. Takze nie będę Ci na powaznie odpowiadał :) Ja tylko z nutk? u?miechu przeciwstawiam się lobby szpilkowemu* na forum !pomidor

* tajna organizacja zwalczaj?ca- dyskredytuj?ca (wbijajaca szpile w ) Tmaxa :)

ps. kiedy? miałę? Bigu fajny skuter :)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Oj Maximus wiadomo ze z przymruzeniem oka to pisze

Wszystko też traktuję z u?miechem na twarzy :) mozesz być pewny

Ale szpila to dobra rzecz :):) !pomidor

Odnośnik do komentarza
Wiesz Maximus, Wlosi to sa przecietnie male krasnale, AN650 jest dla nich po prostu za duzy i za ciezki. Musza wybrac jakis mniejszy skuter :) .

A tak naprawde, to sprzedaz Tmaxa w Italii jest ogromna :) . Nie wiem jak ksztaltuje sie tam poziom ceny XP500 i AN650, moze to jest jakims wytlumaczeniem?

Prawie 20tys Beverly 250!!! Niecale 10tys Beverly 500!!! AN400 = YP400 -> ok. 7800szt!! Ponad 3500 Xcitingow 500 ! Rynek jest po prostu ogromny.

Jako ciekawostka: W Niemczech sprzedano w 2005 roku 132 Tmaxy :)

----------------------------------------------------------------------------------------

Mam tutaj takie jedno ciekawe zdjecie, ktore oddaje postac rzeczy. Wyglada jakby Tmax byl na mnie troche przymaly, przynajmniej mam takie wrazenie spogladajac na ta fote:

0023.jpg

Ale gwoli prawdy Bigu, to na B650 co prawda by? zgin?ł w tle, ale nogi to miałby? bardziej podkurczone :):)

Po prostu Tmax ma tylko to co trzeba i nie wozi zbędnych kg.

Pamiętasz że my obaj na Tmaxach kwitnęli?my w Dubrowniku, a Mariusz to już 300 km przed konał na trawniku ichniego CPN-u wykończony jazda na B650 (masa robi swoje :) )

Tak że tę wyprawę na Chorwację to rozłóż na mniejsze etapy.

Tak nawiasem w II połowę lipca i sierpień to z przyjemno?ci? się z Tob? wybierzemy, wsio rawno Chorwacja czy Grecja :)

Pozdrowionka

RobB. :)

A swoj? drog? Mario, to te parę szpilek w stronę Tmaxów to na włoskim maxi forum zginęło by w czapkach tych tysięcy Tmaksiaży, o ile jaki? zawiedziony wła?ciciel B650 w ogóle odważyłby się co? powiedzieć.

Zawsze twierdziłem że włoskie chłopaki maja dobry gust !pomidor

Odnośnik do komentarza

Pamiętasz że my obaj na Tmaxach kwitnęli?my w Dubrowniku, a Mariusz to już 300 km przed konał na trawniku ichniego CPN-u wykończony jazda na B650 (masa robi swoje :) )

A ja czytałem na forum, że to choróbsko Mariusza zabrałoz wyprawy...... Ale ja mam chyba słaby wzrok, więc mogę się mylić....

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
A ja czytałem na forum, że to choróbsko Mariusza zabrałoz wyprawy...... Ale ja mam chyba słaby wzrok, więc mogę się mylić....

Słuszna uwaga... !pomidor

Gdybym w tej chorobie jechał jeszcze T- maxem to bym nawet do granicy CZ nie dojechał a co dopiero do Dubrownika... :)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Co racja to racja. Coby tyłka nie męczyć (jako? wytrzymałem 6500km podczas wyprawy 2005 roku) najlepiej rezerwować bilet lotniczy i skuter w wypożyczalni w miejscu docelowym <_<

Odnośnik do komentarza
Co racja to racja. Coby tyłka nie męczyć (jako? wytrzymałem 6500km podczas wyprawy 2005 roku) najlepiej rezerwować bilet lotniczy i skuter w wypożyczalni w miejscu docelowym <_<

A bo Qwaki nauczony do?wiadczeniem Mariusza zabrałe? ze sob? stos poduszek pod dupsko, czyż nie ? !pomidor

A Mariusz to teraz tak pisze, bo Mu wstyd że od stawiania na centralkę tego klocka tak opadł z sił i jak pomyslał że z powrotem bedzie się musiał męczyć to wolał go odesłać na lawecie :D:lol:

Kochany na Tmaxie to mógłby? w pozycji leż?cej do Albani zajechać, CZ to bys nawet nie zauważył w pędzie !

Drogowiec, doczytaj się między wierszami co było przyczyn? <_<

Dobrze że w końcu pojawił sie jaki? temat to, co prawda głupoty, ale można sobie z Wami pogadać.

Jak sprzedam Tmaxia, to w IV RP padnie kolejny rekord u Yamahy, sprzedadz? po 2 latach kolejnego Tmaxa :D - oj chyba się rozpuknę, jak to z włochami porównuję.

No ale dziwny ten nasz kraj, lew siedzi, kaczor rz?dzi (oby nie za długo) itd.

Pozdrowionka

RobB. :o

Odnośnik do komentarza
Drogowiec, doczytaj się między wierszami co było przyczyn? <_<

W czytaniu między wierszami to zawsze byłem cienias. Chyba sie nigdy tego nie naumiem !pomidor

Pozdrówka

P.s.

RobB, tak na marginesie, tak blisko siebie mieszkamy, że w końcu możnaby na jak?? kawę się umówić.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

6500 tys to mialo byc duzo ? <_< A moj kochany plecaczek po wyprawie do Grecji i Wloch stwierdzil ze mozna spokojnie podniesc poprzeczke do 8 tys na wyprawe wakacyjna bo jakos nie za bardzo sie zmeczyla zeszloroczna wyprawa !pomidor Ciekawe po jakim dystansie i ja bede mial dosyc 16 tys w 16 dni :lol: ? Ale patrzac na Qwakiego i Olge w porownaniu do T-maxa i AN400 to moge smialo stwierdzic ze AN650 musi uwierac w dupsko strasznie, skoro oboje jechali na poduchach <_< a T-max w wersji z zaglowkiem oraz AN400 bijacy rekord w ilosci zapakowanych rzeczy na kufer i okolice jest mega wygodny.

RobB ty szatanie chcesz zwiekszyc sprzedaz T-maxa w Polsce o 100 % to sie nazywa milosc, nawet maybachow sie wiecej w tym kraju sprzedaje niz T-maxa, no ale mozna miec nowego maybacha to zadna sztuka jak byle posel z samoobrony moze go miec ale miec t-maxa z salonu to juz cos :D

Odnośnik do komentarza
Drogowiec, doczytaj się między wierszami co było przyczyn?  :D

W czytaniu między wierszami to zawsze byłem cienias. Chyba sie nigdy tego nie naumiem :(

Pozdrówka

P.s.

RobB, tak na marginesie, tak blisko siebie mieszkamy, że w końcu możnaby na jak?? kawę się umówić.

Domek zawsze otwarty zapraszam do Konstantynowa Ł., a i sam chyba często przejeżdżam obok Ciebie, czy dobrze dedukuję że mieszkasz w Zduńskiej Woli ?!

Mam nadzieję że dodatnie temp. osusza w końcu grunt, no bo jakby nie patrzeć to od 2h mamy wiosnę KURNA NIE WIDI TEGO łAJZA WREDNA GDZIE? SIę WłUCZ?CA :o<_<:o:o<_<

i uda się z cał? czeredk? zrobić 1 wypad wtym roku :)

Pozdrawiam i zapraszam na priva

Arti tez to zauważyłe? że B650 bez poduszek nie nadaje się do jazdy :lol:

Ten Maybach o którym wspominasz to się temu go?ciowi ni cholery nie należy, prędzej więzienna suka, ale pisałem już to dziwny kraj :)

RobB. :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...