Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Dziury w szczecińskich jezdniach


Rzelu

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjeżdżając wczoraj samochodem poza Szczecin natknąłem się na naszej przecież nie tak wiekowej Trasie Zamkowej na kilka sporych dziur, które wywołały u mnie ciary na plecach skojarzone z myślą - gdybym tu jechał na 2OO...

Jedna jest np. na łuku zjazdowym z Trasy w prawo w kierunku Jana z Kolna/ most Cłowy, druga, półmetrowa - analogicznie w drugim kierunku, w pobliżu zjazdu Jana z Kolna/ Wały Chrobrego.

Czy jest jakiś mechanizm informowania, nie wiem, jakiegoś Dyżurnego Technicznego Miasta o takich zagrożeniach?

Odnośnik do komentarza

Podejrzewam że raczej wiedzą o takich rzeczach,ale jak wiadome jest zapewne,brak funduszy?? Trzeba dzwonić do wydziału dróg które zajmują się tym odcinkiem jezdni,tak mi się coś wydaje. Może inni koledzy coś się wypowiedzą?

Odnośnik do komentarza

Chyba będę woził ze sobą białą farbę w spraju, żeby takie naprawdę "zabójcze" dziury przynajmniej zaznaczać.

Oczywiście jestem świadom, że będzie to wykroczenie...

Odnośnik do komentarza

...

Czy jest jakiś mechanizm informowania, nie wiem, jakiegoś Dyżurnego Technicznego Miasta o takich zagrożeniach?

Podejrzewam że raczej wiedzą o takich rzeczach,ale jak wiadome jest zapewne,brak funduszy?? Trzeba dzwonić do wydziału dróg które zajmują się tym odcinkiem jezdni,tak mi się coś wydaje. Może inni koledzy coś się wypowiedzą?

Szanowni Panowie, prosze wrzucić ten temat na forum ogólne Burgmanii (by temat się nie zawieruszył). Jest to bardzo interesujące. Jak wygląda inwigilacja dróg w naszych miastach, kto donosi-informuje, a kto w finale decyduje by załatać dziurę. Pozdrawiam Was serdecznie.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Wyjeżdżając wczoraj samochodem poza Szczecin natknąłem się na naszej przecież nie tak wiekowej Trasie Zamkowej na kilka sporych dziur, które wywołały u mnie ciary na plecach skojarzone z myślą - gdybym tu jechał na 2OO...

Jedna jest np. na łuku zjazdowym z Trasy w prawo w kierunku Jana z Kolna/ most Cłowy, druga, półmetrowa - analogicznie w drugim kierunku, w pobliżu zjazdu Jana z Kolna/ Wały Chrobrego.

Czy jest jakiś mechanizm informowania, nie wiem, jakiegoś Dyżurnego Technicznego Miasta o takich zagrożeniach?

Zgadzam się, że warto ten temat bardziej upublicznić :P

A tak z naszego podwórka, to wydaje mi się, że tu (NADUŚ)

Zaraz na początku mamy:

"Zadania Działu Utrzymania Pasa Drogowego:

Nadzór nad zapewnieniem właściwego stanu nawierzchni ulic, placów, chodników oraz urządzeń zabezpieczających ruch, torowisk, sygnalizacji świetlnej, oświetlenia ulic stanowiących drogę następujących kategorii:

a krajowe,

b wojewódzkie,

c powiatowe,

d gminne."

I dalej:

Nawierzchnie ulic i place m. Szczecina:

- Lewobrzeże, Centrum, Północ tel. 91 48 00 433,

- Lewobrzeże, Centrum, Południe tel. 91 48 00 474, dmorsz@zditm.szczecin.pl

- Prawobrzeże tel. 91 48 00 430, gpszczolinski@zditm.szczecin.pl

Odnośnik do komentarza

Trzeba będzie wypróbować i to i to:

bieżące utrzymanie nawierzchni ulic: konsorcjum firm PRD Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. oraz Cestar Spółka Jawna.

Wszelkie ubytki w nawierzchni jezdni i chodnika zagrażające bezpieczeństwu ruchu drogowego i pieszego należy kierować pod nr tel. 603 992 329 - całą dobę lub do centrum zgłoszeniowego w godz. 7-15 pod nr tel/fax 609 748 565.

bieżące utrzymanie obiektów mostowych: Apex - Roboziem Sp. z o.o., ul. Rzeźnicza 3, Stargard Szczeciński,

tel./fax 91 578 45 84, tel. 91 577 18 36, 693 567 528, 603 926 297.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się, że warto ten temat bardziej upublicznić :pile:............................

Ponieważ na waszym forum regionalnym rozpoczeliscie Panowie interesujący temat, jeszcze raz prosze byście go wrzucili na forum ogólne, tak dla dobra ludzkości :P. Nie chcę się Wam wpieprzac między "wutke a zakonske". Doprawdy interesujące jest kto ma informowac i kogo, o stanie jakiegos tam odcinka drogi. Z własnego doświadczenia wiem, że osoby piastujące "znaczące stanowiska" maja wpływ na jakośc dojazdu do swych posesji. Inni przy tym moga skorzystać, i to mi sie podoba thumbup1.gif.

BTW, wracając do tematu, to kto informuje o stanie jezdni? piesi, taksówkarz, kierowcy autobusów linii miejskiej? policjanci z drogówki? kto o to dba, albo i nie ?

pzdr serd

Trzeba będzie wypróbować i to i to:......................................

Aha, czyli to w naszym interesie jest informowanie stosownych służb, dzieki Rzelu thumbup1.gif.

Odnośnik do komentarza

Szanowni Panowie, prosze wrzucić ten temat na forum ogólne Burgmanii (by temat się nie zawieruszył). Jest ot bardzo interesuje. Jak wygląda inwigilacja dróg w naszych miastach, kto donosi-informuje, a kto w finale decyduje by załatać dziurę. Pozdrawiam Was serdecznie.

Wydaje mi sie, ze nie ma co przesadzac, chodzi o stan drog szczecinskich, to po co wrzucac go na "ogolne".

Tu chodzi o miejsca, gdzie zglaszamy takie sprawy w Szczecinie.

PS. Odnosnie Twojego pytania, moge sobie wyobrazic, ze o naprawach decyduje zarzadca drogi :P .

Jesli uwazasz, ze taki temat potrzebny jest w ogolnych (ogolnopolski), to nie widze zadnej przeszkody w jego zalozeniu.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ponieważ na waszym forum regionalnym rozpoczeliscie Panowie interesujący temat, jeszcze raz prosze byście go wrzucili na forum ogólne, tak dla dobra ludzkości :P. Nie chcę się Wam wpieprzac między "wutke a zakonske". Doprawdy interesujące jest kto ma informowac i kogo, o stanie jakiegos tam odcinka drogi. Z własnego doświadczenia wiem, że osoby piastujące "znaczące stanowiska" maja wpływ na jakośc dojazdu do swych posesji. Inni przy tym moga skorzystać, i to mi sie podoba thumbup1.gif.

(...)

Może to przenieść chyba tylko Szanowna Administracja...

Odnośnik do komentarza

Takich miejsc w Szczecinie znam kilka... Jedna to skrzyżowanie ulic Broniewskiego z Chopina. Odwoziłem ostatnio na Broniewskiego brata i włączałem się do Chopina, tam w asfalcie jest dziura (już na terenie ulicy Chopina), ale taka, że motocyklem mógłbym przez kierownicę polecieć........

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

A jaka ładna dziura w asfalcie jest przed wejściem do Urzędu Miasta, i tego nikt nie widzi. Więc kto właściwie musi się tym zająć, jak nie miasto. Oczywiście dobrze jak jest opcja zgłaszania dużych ubytków tylko dlaczego my mamy płacić za telefon, a przecież kierowcy Policji, Straży Miejskiej i nie wspomnę o ZDiTM nie są zainteresowani lub nikt nie słucha co oni mówią. Na pewno spróbuje sam coś zgłosić zobaczymy czy coś się zmieni.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...