Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Jak kupić używanego Burgmana


Gość grzechun

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grzechun

Witam

Chciałbym kupić używanego Burgmana 150 lub 250. Na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie. Mowa rzecz jasna o sprawach natury technicznej. Ciekaw też jestem Waszego zdania na temat sprowadzenia używanego skutera z zagranicy. Jak s?dzicie cena ok. 3000 euro za Burgiego z 2000 r. z przebiegiem 16500 km, to dobra cena. Bardzo prosze o informacje.

Pozdrawiam

Grzechun

Odnośnik do komentarza
Gość Counterox

Cze?ć

Wg. mnie za 150 albo 250 nie można dać 3 tys. euro, tymnardziej, że chcesz 4 latka ...

Z niemiec praktycznie wszystko co było warte przywiezienia stoi już w Polsce, ale poszukać zawsze warto ( nie kupuje przy granicy, bo Ľdzieraj? !!! )

Niemcy aż tak nie kantuj? i serwisuj? sprzęt tylko u autoryzowanego dealera więc sprzęty s? zadbane i wogule. (gorzej jak trafisz na nierodowitego Niemca)

Przebiegu 16500 napewno nie nalerzy się bać, bo taki sprzęt powinień i 165 tys. km zrobić :unsure:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Na Twoim miejscu nawet nie zastanawialbym sie nad 250- ka tylko od razu nad 400 model K2, jesli troche poszukasz dostaniesz zadbany sprzet z przebiegiem ponizej 15 Tkm za ok. 3 tys Euro. 250 nie polecam bo sa one rzadkie, slaby dostep do czesci zamiennych i cena porownywalna z 400. Co do 150- ki to juz calkiem inna bajka i na ten temat nie bede sie wypowiadal, bo sie na tym modelu nie znam. W sumie jesli pojemnosc Cie nie przeraza szukaj 400 K2 (tej ze "swiatlami Mercedesa"), a na pewno bedziesz z niej zadowolony.

PS. W Niemczech wiekszosc pojazdow jest sumiennie serwisowana w autoryzowanych warsztatach i najlepiej kupic cos bezposrednio od wlasciciela. Uwazaj jednak na sprzedajacych- posrednikow i czasami na obcokrajowcow :unsure: .

Odnośnik do komentarza

Cze?ć.

Jezeli szukasz 150 lub 250 to rozumiem, że masz prawko kat A, dlatego pierwsze co mogę Ci poradzić- to posłuchać rady Dr.Biga. Za niewiele ponad 3000E wynajdziesz B-400 K2 z 2001 roku, a to już naprawdę jest furka. Sam tak? sprowadziłem w ubiegłym tygodniu.

Gdzie szukać?- mobile.de lub motoscout24.autoscout24.de -

może teraz nie ma zbyt dużego wyboru ale napewno pod koniec sezonu pojazdów będzie więcej. Najlepiej jak znajdziesz pierwszego wła?ciciela, który regularnie serwisował pojazd- wtedy można go brać praktycznie w ciemno- ja prawie tak zrobiłem.

Poczytaj w?tek Meniosa i mój o spowadzaniu burgich- trzeba korzystać z do?wiadczeń innych.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość grzechun

:D

Mam pro?bę, czy mogliby?cie ocenić oferty, ktore znalazlem. Chodzi o Burgmana AN 400, rocznik 06/00, przegl?d TUV do 06/06, fantastycznie mały przebieg 1700 km i cena 2500 Euro. Zdjęcie robi dobre wrażenie. Kupno od osoby prywatnej, tylko niestety daleko, bo az pod holenderska granica. Prosze o opinie. Czy jest to juz model K2 polecany przez innych uzytkownikow na Forum? Inna oferta, rowniez od osoby prywatnej: Burgi 400 rowniez z 2000 r. z przebiegiem 18 000, cena 2.300 Euro

Dziekuje za wszelkie informacje.

Grzechun

Odnośnik do komentarza

Ciezko powiedziec nie widzac zdjecia. Wez pod uwage ze modele K1 byly rejestrowane nawet w 2003 roku, wiec wazny jest rok produkcji a nie pierwszej rejestracji(EZ).

Dodatkowo widzialem gdzies taki podzial na modele:

1999 X

2000 Y

2001 K1

2002 K2

2003 K3

Moge podac Ci zdjecie modelu K1 i K2, najlatwiej poznac je po lampie tylnej:

K2

burger2-01.jpg

K1

bild47.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Burgman 400 wychodził jak narazie w karoserii K1, K2 (zmiana tyłu karoserii), K3 (totalna zmiana karoserii + wtrysk), K4 (nie zauważnalne zmiany>>to samo co K3).

Teraz lata>>>

Model K1 wychodził w 1999,2000 roku i na pocz?tku 2001. Warto zaznaczyć że K1 od bodajże wrze?nia 2000 do końca produkcji wychodził w wersji z nowymi zegarami (takimi jak K2...tzn czarny cyferblat).

Model K2 schodził z ta?m w Hamamatsu od połowy 2001 do końca 2002.

Model K3 rok 2003

Model K4 rok 2004

Warto zaznaczyć że wszystkie modele sprzedawane były w różnych latach. Znane s? przypadki sprzedaży w tym roku w Niemczech modelu 2002 czyli K2-ki.

Pamiętajmy więc, że co innego data sprzedaży a co innego data produkcji skutera, choć oczywi?cie bardzo ważne jest od kiedy pojazd zacz?ł być użytkowany.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...