Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Wianki na Maxi Skuterach we Wrocku


m@rkiz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Sympatycy

Podczas dzisiejszego spotu zyskał aprobatę mój pomysł na nocne bzykanko...

Noc Świętojańską, czyli Wianki obchodzimy w wigilię Świętego Jana. Jest to noc z 23 na 24 czerwca. W tym roku 23 czerwiec to czwartek (Boże Ciało) czyli teoretycznie większość ma wolny czwartek i cały weekend.

Noc Świętojańska (inne nazwy: Noc Kupały, Noc Kupalna, Kupalnocka, Palinocka, Sobótka, Sobótki, Wianki) to święto przywitania lata, związane z letnim przesileniem i najdłuższym dniem roku, wywodzące się jeszcze z pogańskich obrzędów Słowian.

Jako miejsce na zbiórkę proponuję duży parking w centrum miasta czyli przy Centrum Handlowym Magnolia (ul.Legnicka) - godz. 21:00, startujemy kwadrans później. Co do trasy to jeszcze do ustalenia ale max. ok. 50 km i po fajnych miejscach we Wrocku. Orientacyjna pora zakończenia wspólnego "paradowania" parę minut po północy.

W tym poście będę aktualizował listę chętnych oraz trasę, miejsca postoju, konsumpcji, sesji foto itp.

Lista osób (+plecaczki) i skuterów:

1. M@rkiz (Kymco Grand Dink 250 lub V.)

2. Marecki (Yamaha T-Max 500)

3. Gonzo (Honda Silver Wing-600)

4. Jędrek (Suzuki Burgman 650)

5. Katty (Vespa GT 200)

6. Krzyś (Zipp 50)

7. Misioooo (Kymco Xciting 500i)

8. Tomcio92 (Yamaha Majesty 250)

9. Enek (Yamaha Majesty 250)

10.Papcioch (Piaggio X7 250)

11.Jurek Kawice (Aprilia Atlantic 500)

12.

Najbardziej znaną wróżbą świętojańską jest puszczanie wianków na wodę. Panna, która marzy o zamążpójściu powinna upleść wianek z polnych kwiatów i ziół, wzmocnić go trzema gałązkami wierzby i przyozdobić palącą się świeczką. Następnie tak wykonany rekwizyt położyć na rzece. Po drugiej stronie stoją kawalerowie i starają się wyłowić wianki. Jeśli któryś wianek popłynie w dal, wówczas panna nie może liczyć na rychłe zamążpójście. Jeszcze gorzej jest, gdy zgaśnie świeczka. To wróży, że dla dziewczyny nadchodzi zły okres w życiu.

Powodzenie u chłopców można zapewnić sobie tańcząc w noc świętojańską wokół ogniska. Trzeba jednak przybrać swoje ubranie w zioła i to nie jakiekolwiek. Potrzebne są: dziurawiec, piołun, czarny bez, łopian, bylica i werbena. Przy okazji można zapewnić sobie również zdrowie i urodę. Wystarczy po skończonym tańcu wrzucić zioła do ognia.

Odnośnik do komentarza

Ja będę jak nic nie wyjdzie nieprzewidzianego, ale... Magnolia to centrum miasta? Od kiedy? :) Wiem, że Ty masz tam w miarę blisko i dogodny dojazd ;P

Markizie - nie można tak bez planu. Trzeba od razu coś mieć na uwadze :) (Twoje słowa)

Ja proponuję inaczej:

1. Zbiórka pod fontanną przy hali stulecia o godzinie 20:45. Tam sobie pokaz obejrzymy pokaz "fontanny multimedialnej" o 21 bodajże czy o 21:30 (jeszcze sprawdzę).

2. Wycieczka połączona z fotosesją "Wrocław nocą".

3. Pasaż Grunwaldzki po zmroku bardzo ładnie się prezentuje. Warto fotkę zrobić.

4. Ostrów Tumski - tuż tuż i mamy świetne miejsce na zdjęcie zbiorowe no i obejrzeć też warto.

5. Most Pokoju.

6. Poleciałbym na most milenijny (aby się przejechać ciut dłużej i jakiś materiał filmowy na samym moście skręcić).

7. Postój na parkingu przed mostem celem ustalenia dalszego planu działania.

Sądzę, że do 23:30 się wyrobimy z powyższą przejażdżką.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Misiooooo....

Ostatni pokaz fontanny jest o godz. 22:00. Jeśli potrafisz załatwić oficjalna zgodę zarządcy terenu na wjazd grupy jednośladów w pobliże fontanny wraz ze wskazaniem i zabezpieczeniem miejsca parkingowego na skutery to nie widzę problemu... Ale to raczej będzie trudne w tak krótkim czasie. W dobie telefonii komórkowej w tak reprezentacyjnym miejscu w przypadku "lewego" wjazdu można spodziewać się odpowiednich służb w parę minut. Ta noc ma dla nas być relaksem a nie czasem stresu czy nas złapią. Z tego co wiem również na Ostrowie Tumski są ograniczenia ruchu pojazdów. Pasaż Grunwaldzki ma parking wewnątrz - nie wyobrażam sobie jazdy grupą jednośladów po chodniku przed Galerią. Jesteśmy za starzy na szczeniackie wygłupy. Dlatego jako bezkonfliktowe miejsce zbiórki w pobliżu obwodnicy śródmiejskiej i mostu milenijnego zaproponowałem Magnolię i może przy tym zostańmy. Co do trasy i miejsc sesji jestem otwarty na wszystkie sensowne i realne propozycje. O fontannie wrocławskiej myślę od rana tylko nie wiem jak rozgryźć temat bezpośredniego dojazdu przed samym pokazem o 22:00. Potem myślałem o pl.Solnym/Rynku - kolejna fontanna. No i przydałoby się na koniec mieć wcześniej ugadaną jakąś knajpkę by wypić na pożegnanie kawkę, soczek lub małe co nieco....

21:00 zbiórka parking Magnolia - takiej treści wysłałem zaproszenia do znacznej liczby osób i tego się trzymajmy.

Odnośnik do komentarza

21:00 zbiórka parking Magnolia - takiej treści wysłałem zaproszenia do znacznej liczby osób i tego się trzymajmy.

U mnie nic nie ma :) ale wstępnie się wpraszam na latanie nocną porą !V

Odnośnik do komentarza

Chłopaki i kobiety - może jeszcze jakieś fajne przebrania/kamizelki czy cokolwiek zakombinujemy? Np jakieś rogi na kaski albo coś w tym stylu ;)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Misioooo możesz sprawdzić osobiście ten zajazd koło Ciebie gdzie kiedyś mieliśmy spota (drewniane ławy na werandzie) czy 23 czerwca w Boże Ciało mają otwarte i do której ? Tam moglibyśmy zakończyć naszą nocną wędrówkę

To był bar w Mirkowie ?

Odnośnik do komentarza

Enek po Twoich popisach aktorskich w Malborku cieszę się,ze będziesz z nami w tę noc...

popisy aktorskie?????czy ja cos zrobiłem czego nie pamietam !pomidor ale skoro mowisz ze po moich popisach cieszysz sie ze bede to znaczy ze chyba nic zlego nie zrobilem-pogadamy ja sie spotkamy bo naprawde nie mam pojecia co masz na mysli :P

Odnośnik do komentarza

Knajpa Ranczo na wjeździe do Długołęki. I to nie jest koło mnie :lol: Ale się dowiem.

Na cholerę ci parking pod fontanną? Postawimy na parkingu przy RCTB na winklu przy ul. Mickiewicza. Te 300m na nogach można przejść.

Enek - błaznowanie pamiętasz?

Odnośnik do komentarza

Hej.

Ale fajnie, Admin mi konto aktywował i juz mogę na forum się odezwać :lol:. Dopisuję się do nocnej eskapady byle sucho było.

Pozdrawiam poznanych i tych, których poznam w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Jutro 21:00 Parking Magnolia.

Prognozy faktycznie są różne. W przypadku deszczu trzeba będzie odwołać imprezę. Zainteresowani proszę śledzić jutro ten wątek....

Odnośnik do komentarza

Nie ma złej pogody na motocykl... są tylko źle ubrani motocyklisci... :)

Ps.pod magnolia sie spotykamy , pod wejsciem głownym???? tam chyba nie da sie podjechac-moze ktores wejscie boczne??

Odnośnik do komentarza

Witam, szkoda że nie mogę z Wami pośmigać ale cóż jade na inną impre. M@rkiz pytałeś o ten zajazd w Długołęce (Rancho) nie wiem do której jest czynny ale kawałek dalej jest Mc Donald czynny 24 h tak więc jest jakiaś alternatywa.

Odnośnik do komentarza

wg strony rancho jest czynne do 22.00 wiec chyba odpada jako miejsce na zakonczenie.

Co do pogody to nie pekajcie jeszcze sie wypada i wypogodzi do jutra wieczorem

Zapodawać prosze miejsca warte odwiedzenia w ta noc.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

No już w garażu... Fajnie było, mocna ekipa pojechała trasą: Magnolia - AOW - Parking pod Milenijnym - Solny - Iglica - Wieża Ciśnień.

Już na parkingu przy Magnolii przed startem dostaliśmy info o zepsutej fontannie wrocławskiej tak więc wyszło jak wyszło. Super fotki zapoda Misioooo...

Dziękuję wszystkim za przybycie i do następnego... !scooter

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...