Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Zuzycie paliwa w Maxi


Gość Michał Kupczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michał Kupczyk

Czesc,

Jako ze tluke duzo km to zamiana Majesty125 na cos wiekszego musi miec podstawy ekonomiczne: nie chce aby spalanie wzroslo pow 4l/100.

Mam taka drobna prosbe, szczegolnie do posiadaczy B400, Majesty 250.

Czy mozecie podac mi jakie mieliscie zuzycie paliwa, przy jezdzie 100km/h a jakie przy 120? W ~plaskim terenie, 1 osoba.

Tak sie zastanawiam czy B400 dalby rade zejsc do 4L przy marszu 120?

Czy dla Majesty 250 120km/h nie jest powyzej jej mozliwosci, na codzienna jazde 2x35 km ?

dziekuje i pozdrawiam

Michal

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Heheheh... Powiało Szkocj? :lol: ale jak kto? pyta to wypada odpowiedzieć :lol:

Yp 250 praktycznie nigdy nie spalała mi więcej jak 4 l/ 100. Przy 100 km/ h spalanie wynosiło ok 3.5- 3.7

An 400 K1 na gaĽniku spalal w podanych przez Ciebie warunkach ok. 4.0 l na 100. W mie?cie ok 4. 5 l/ 100.. Jak odkręciłem go w trasie do 140 wtedy wchłon?ł 5.5 l/ 100.

An 400 K3- K5 (na wtrysku) s? oszczędniejsze o ok. 1 litr w porównaniu do K1- K2.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Hej...

Ja prowadze sumiennie tabelę spalań swojego burga...

Moge powiedzieć tak... Przy traskach takich jak mówisz ~40km, przy prędko?ci ~100km/h Burgi pali Mi Ci ok. 3,5L... Przy prędko?ci ~120 musisz liczyć na spalanie rzędy 3,7L(mówię OKOŁO, bo spalania przy danych prędko?ciach nie liczyłem, a poza tym zdarza się tak, że niektóre Burgi pal? więcej niez mój :lol: ).

Najniższe spalanie jakie dot?d otrzymałem to 3,14L/100km(przy wyjeĽdzie do Zakopca z kolegami na 50ccm), za? najwyższe 4,53(na trasie, przy prędko?ciach 120-140 z full załadunkiem)...

Majesty ogólnie pali mniej, jednak przy tych prędko?ciach o których mówisz(100-120km/h) chyba Burgi wyjdzie korzystniej, bo dla Majesty to już blisko MAX'a a burg się dopiero rozwija...

Pozdrówki, Kuba :lol:

EDIT--> hehe Mariusz Mnie wyprzedził i jak widać podał "troche" inne dane niż te które ja u Siebie notuje :lol:

Odnośnik do komentarza

A mój zawsze pali do końca baku :lol:

uwielbiam te dyskusje

jak ja jadę samochodem to pali koło 8 l , jak moja Żonka to 11 l - ale oczywi?cie mówię cały czas o tym samym samochodzie

pozdr...

ortos vel mr. c1

Odnośnik do komentarza
jak ja jadę samochodem to pali koło 8 l , jak moja Żonka to 11 l - ale oczywi?cie mówię cały czas o tym samym samochodzie

A u mnie na odwrot, ja -7,5 , kobita -5,5 :lol:

Ile pali Ypka, tego nie pamietam, bo Tmax zatarl we mnie wszelkie wspomnienia "oszczednosci" :lol: .

650- ka mieszcze sie w granicach 5,8- 6,5 l/100 i czekam na skuter w wydaniu Tdci :lol:

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

jak ja jadę samochodem to pali koło 8 l , jak moja Żonka to 11 l - ale oczywi?cie mówię cały czas o tym samym samochodzie

Widzę że mamy podobne do?wiadczenia :lol: jak jadę z plecaczkiem to moja 650 pali do 5 litrów a jak sam to do 6.5 :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
A u mnie na odwrot, ja -7,5 , kobita -5,5 :lol:

Spytam z tak? pewn? nie?miało?ci?... Mówisz oczywiscie o LPG ? :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
A mój zawsze pali do końca baku :lol:

uwielbiam te dyskusje

jak ja jadę samochodem to pali koło 8 l , jak moja Żonka to 11 l - ale oczywi?cie mówię cały czas o tym samym samochodzie

pozdr...

ortos vel mr. c1

wyja?nienie:

Moja Żonka ma gaz w przycisku :lol:

wsiada włacza

wysiada wyłacza

ps.

boję sie z Nia jeĽdzić, dobrze, że przynajmniej dzieci sie nie boj?

pozdr...

ortos vel mr.c1

Odnośnik do komentarza
Gość CHOOPER

Mój MADISON ma ten sam silnik co Majesty 250 ccm i przy prędko?ciach rzędu 100 - 110km/h pali 3,5 litra / 100 km, maksymalne spalanie jakie zanotowałem to 3,9 litra przy dynamicznej jeĽdzie :lol:, a minimum jakie uzyskałem dotychczas na trasie przy zwalnianiu silnikiem, delikatnym przyspieszaniu to 2,8 litra/100 km przy prędkosciach w zakresie 60-80km/h :lol:

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Jako byly posiadacz YPki a obecny AN400 chyba latwo odpowiedziec. W miescei YPka palila okolo 3,8-4,2 w trasie przy 110 km/h okolo 4,2-4,4, rekordowo wypalila mi w 2 osoby z sakwami 4,8 litra na autostradzie ciagnac nie mniej niz 110 km/h. Najmniej o ile pamietam udalo mi sie zejsc w YPce do 3,5 litra. Burger w moim odczuciu pali mniej, zreszta wracajac do YPki kiedy ja notowalem 4,8 litra a bylo to podczas wyjazdu do Chorwacji Mariusz jadac rowno ze mna na AN650 notowal najmniejsze zuzycie ze wszystkich ponizej 4 litrow. AN400 w miescie jego spalanie oczywiscie zalezy od stylu jazdy i wynosi w przedziale 3,8-4,2, w trasie podobnie generalnie jest to zakres 3,6-4,2 choc predkosc tez jest wieksza niz na YPce. Maksymalnie udalo mi sie spalic 4,5 litra ale jadac naprawde ostro najmniej podczas wyjazdu do Grecji rowniez jadac w 2 osoby zapakowany gdzie predkosci byly male i masa zjazdow z gor i tu uwaga 2,7 litra sam bylem zdziwiony.

Reasumujac, kiedy Burger jedzie 120 to dla niego spacer i pali malo, YPka przy tej predkosci podchodzi juz pod swojego maxa wiec wypali wiecej. Z tego co pamietam jadac solo AN400 i Dacja solo YP250 identyczne predkosci bo jechalismy razem spalanie mielismy identyczne. Zreszta podliczam spalanie z czystej ciekawosci za kazdym razem kiedy tankuje, i nie robi mi roznicy ile to pali bo i tak pali malutko. AN400 przy 150 km/h tez wypali wiecej paliwa niz AN650. Tylko kto liczy spalanie kiedy mowa o czystym relaksie i frajdy z jazdy nawet jak jezdzimy codziennie do pracy.

Odnośnik do komentarza
Gość Michał Kupczyk
Heheheh... Powiało Szkocj? :lol: ale jak kto? pyta to wypada odpowiedzieć :lol:

Zona sie smieje, ze wreszcie znalazlem swoja prawdziwa ojczyzne. :lol:

Dzieki za informacje. Czekam tylko az Suzuki UK zrobi wyprzedaz K5 w zwiazku z wprowadzaniem nowego modelu :lol: .

pozdrawiam

Michal

Odnośnik do komentarza

Moj Maxter 125 na trasie pali 3,2-3,3 przy sredniej predkosci 90-100... a ma ten sam silnik co YP 125, w miescie...ok 3,5 do 3,7 ... spalanie sie minimalnie rozni w moim przypadku czy to miasto czy to trasa...

POzdrawiam

Kacza

Odnośnik do komentarza

Yp250 na miescie, ale nie dajac sie wyprzedzic zadnym samochodom ze swiatel, ok 4.2-4.5 , stylem kaszlakowym mniej niz 4. W trasie nad morze 2x500km, srednia wyszla 4.0 .Ogolnie im niej dynamicznie tym mniejsze spalanie..

Odnośnik do komentarza

Po co tu rozpisywać się na temat spalania - skuter to nie jest tani ?rodek lokomocji , skuter to drogie hobby dla wybrańców :D , więc jakie to ma znaczenie, że pali 5 czy 6 czy 3,8 litra mój pali między 7 a 9 litrów i też jest pięknie, jak ma być tanio to polecam rower czasem się na niego przesiadam jak funduszy brak na jeżdżenie :D .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam,

moj AN pali w miescie srednio 4,3 w trasie 120-130 podobnie.

Najwiecej spalil mi prawie4,8 ale to byla trasa ŁódĽ-Gdańsk w szalonym tempie z pelnym zaladunkiem.

Najmniej 3,8l/100km podczas jazdy w deszczu[wiadomo spokojnie i powoli]

Odnośnik do komentarza
Gość Michał Kupczyk
Po co tu rozpisywać się na temat spalania - skuter to nie jest tani ?rodek lokomocji , skuter to drogie hobby dla wybrańców  :D , więc jakie to ma znaczenie, że pali 5 czy 6 czy 3,8 litra mój pali między 7 a 9 litrów i też jest pięknie, jak ma być tanio to polecam rower czasem się na niego przesiadam jak funduszy brak na jeżdżenie :D .

Pozdrawiam

Hmm...

Wydaje mi sie ze to dosyc jednostronny punkt widzenia. :D

To ze skuter nie jest tani, do tego nie trzeba nikogo przekonywac.

Moja Majesty ma 33kkm, z czego turystycznie przejechala 120km= dwa razy do Radzymina.

Wiec smiem twierdzic ze skuter moze nie byc hobby, ale po prostu srodkiem transportu. Owszem- trzeba to lubic. ::D:

Skuterami zainteresowalem sie jako pojazdami stricte uzytkowymi, do dojazdow przez zatloczona Warszawe. Mialem lat 30, i kompletnie zadnych doswiadczen motocyklowych, ani minuty.

Wybror skutera zamiast drugiego samochodu w rodzinie okazal sie strzalem w dziesiatke.

Wiec gdy pytam o ekonomike uzytkowania, to nie z glupiej oszczednosci, ale dlatego ze nie zaliczam tych kosztow do 'hobby'.

A gdy bede chcial miec motocykl do hobby, to kupie Deauville, i nie bedzie mnie obchodzic ile pali. :D

pozdrawiam wszystkich, z szczegolnie 'nie hobbystow'

Michal

Odnośnik do komentarza

czesc

Wiec smiem twierdzic ze skuter moze nie byc hobby, ale po prostu srodkiem transportu. Owszem- trzeba to lubic. ... A gdy bede chcial miec motocykl do hobby, to kupie Deauville, i nie bedzie mnie obchodzic ile pali

Z tego co pamietam honda Deauville jest bezawaryja zdaje sie za ma tez kardana. Jest wł?snie ekonomiczna.

Moj znajomy używa jej w UK jako ekonomiczny ?odek transportu do pracy :D

Posiada ona duze kuferki ktore podobnie jak skuter sa bardzo praktyczne.

Chciałem w ten sposub pokazac wam , żę rózni ludzie wykorzystuj? rózne pojazdy do turystyki lub poprostu do dojazdow do pracy.

Zgodze się jednak z tob?, żę dla przecietnego posiadacza motocykla/skutera jest ważne ile on pali.

Wiec smiem twierdzic ze skuter/motor moze nie byc hobby, ale po prostu srodkiem transportu

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Skuter i tak pali o połowę mniej od samochodu, co już dla mnie jest olbrzymim plusem. ANtek 400 przy mojej jeĽdzie w mie?cie pali ok. 4l a u mojego brata spalanie nie schodzi poniżej 4,4 - 4,6. Jako? mi różnicy nie robi spalanie skutera, bo s? to naprawdę małe liczby a nie potrafię jeĽdzić w mie?cie 60km/h żeby oszczędzić litr benzyny na baku. Większo?ć maxi ma mniejsze potrzeby na benzynkę niż odblokowane 50. Jak kto? chce oszczędzać, to skuter elektryczny jest ?wietnym posunięciem :P

Odnośnik do komentarza

A ja nie wiem ile pali mój skuterek , bo zapomniałam już .... tak dawno nie jezdziłam ;( ... a może powinnam już mówić w czasie przeszłym ... ile palił :P bo to było przed Tuningiem ... B)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...