Skocz do zawartości
Forum Burgmania

regulamin (nie)pisany..


monk

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do administracji.

Próbowałem poprzez PM, ale widocznie ciągle natrafiałem na osobę, która jakoś nie chciała, by coś do niej trafiło.

Chodzi dokładnie o datę urodzin.

Po przejściu na nowe forum, każdy forumowicz ma w swoim profilu, pod datą urodzin informację: "Podanie daty urodzenia jest opcjonalne". Więc z racji zbliżających się moich urodzin, postanowiłem swoją datę ukryć w jedyny technicznie możliwy sposób, czyli jej niepodanie.

Zrobiłem to na wszystkich forach i portalach społecznościowych, bo przez ostatnie lata jakoś przestały mnie bawić hurtowo wysyłane życzenia noworoczne, wigilijne, wielkanocne czy.. też urodzinowe. Whatever, skoro jest opcjonalne, to jest opcjonalne, tak?

Suma sumarum okazało się pewnego dnia, że nie mogę w pełni korzystać z forum, bo zostałem przeniesiony do grupy "validate". Ba, dostałem nawet ostrzeżenie :unsure: Przeczytawszy regulamin, przeszukawszy forum, ciężko znaleźć info o obligatoryjnym podaniu daty urodzin i nie usuwaniu jej przez cały czas korzystania z forum.

Prosiłem administrację o zmianę napisu pod datą urodzin, która jest myląca i może być przyczyną kolejnych nieporozumień. Niestety, przez 1.5 miesiąca nic się nie zmieniło. I ciągle nie mogę znaleźć informacji o tym w regulaminie.

I teraz pytanie, czy nie lepiej to zmienić i mieć jasność w zasadach i spokój na forum, czy wprowadzać niejasność i nauczać przez karcenie?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem do kogo pisales, ja zadnego Twojego PM'a nie otrzymalem. Na koncie Administracji tez od stycznia 2011 takiego PM'a nie ma.

Wracajac do zapytania, na forum nie ma mozliwosci ukrycia daty urodzin.

A co do zasadnosci jej podawania to wiecej znajdziesz tu: Uwaga! Aktywacja kont! oraz tu: Prosze zapoznac sie z punktem pierwszym regulaminu.

Pozdrawiamy.

Odnośnik do komentarza

Dzięki bigu.

Ta osoba dobrze wie, ale nie widzę sensu wrzucania tego publicznie. Wielu Was w administracji nie ma :unsure:

Tyle, że w regulaminie jest napisane "poprawnie wypełniony profil użytkownika", co z opcją "podanie daty urodzenia jest opcjonalne" nie obliguje utrzymania daty urodzin. Czyli mogę ją podać do aktywacji, administracja patrzy i mówi "ok, nam to wystarczy", a potem, wg. informacji z edycji profilu, mogę ją usunąć. Wszystko zgodnie z regulaminem i opisem.

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi sie, ze jasnym jest: skoro data urodzenia wymagana jest przy rejestracji oraz wymagany jest wypelniony profil, to pozniej takich danych nie mozna usuwac. Takie postepowanie kojarzy mi sie z "kombinatorstwem" i proba "oszukania systemu". Najpierw wpisujemy dane potrzebne do rejestracji, a po jej dokonaniu je kasujemy. Nieladnie.

Wpisy moderatorskie dotyczace skasowania daty urodzenia potrzebne sa dla ewentualnego zawieszenia konta w momencie powtorki wykasowania oczywistych danych.

Mysle, ze problem udostepnieniem daty urodzin moga miec, prosze sie nie obrazac, co najwyzej kobiety ;) .

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Ostatni PM jaki mam od ciebie jest z lipca 2010 z prośbą o zmiane avatara. Przegladałem kilka razy naprawde nie mam nic innego. Jesli chodzi o statusy validation to na biezaco sprawdzam czy ktos tam nie trafil bo po zmianie maila taki status sie pojawia. Bywaja opoznienia w dodawaniu osob ale to tak naprawde sa opoznienia max 2 dniowe a raz w roku 2 tyg kiedy gdzies wyjade. Tak wiec nie wiem do kogo pisales PM. Ja date urodzenia mam wpisana publicznie bo nie jest to zadna tajemnica ile mam lat ;)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Próbowałem poprzez PM, ale widocznie ciągle natrafiałem na osobę, która jakoś nie chciała, by coś do niej trafiło.

Ta osoba dobrze wie, ale nie widzę sensu wrzucania tego publicznie

Pomijając kwestię zaistniałego "problemu" ;) , nie wiem do ilu osób pisałeś, ja nie dostałem żadnego info od Ciebie.

Odnośnik do komentarza

Skoro ciągniemy ten temat, to mailowałem z Artixem w dniu 27.04.2011. Mam cały czas maile w skrzynce (pisałeś z adresu na o2.pl)

@bigu: "Wydaje mi sie, ze jasnym jest: skoro data urodzenia wymagana jest przy rejestracji oraz wymagany jest wypelniony profil, to pozniej takich danych nie mozna usuwac". Było by tak, gdyby nie napis pod datą urodzin "podanie daty urodzenia jest opcjonalne". I nie chodzi tutaj o oszukiwanie systemu, tylko skoro czytam, że mogę zmienić datę, to.. mogę ją zmienić.

A datę zmieniłem nie z powodu syndromu kobiecego, tylko z opisanego w pierwszym poście. Prosty zabieg podpatrzony u bliskiej mi osoby, mającej setki "znajomych" dostała dosłownie kilka życzeń. Ale za to jak szczerych ;)

Odnośnik do komentarza

Powiem tak, do tej pory nikt nie mial z tym problemu, tylko dlatego, ze Ty masz ochote zmienic date urodzenia aby nie dostawac "niechcianych" i "nieszczerych" zyczen, nie mamy zamiaru niczego na "hurrra" zmieniac. Trudno, musisz z ta straszna swiadomoscia zyc ;) . Jesli bedzie taka mozliwosc i system forum na to pozwoli, to daty urodzin zostana zablokowane, ale na pewno nie zostana ukryte, chociazby ze wzgledu na fakt checi skontrolowania przez niektore osoby, z kim dyskutuja i na jakiego poziomu emocjonalnego mozna sie po danej osobie spodziewac :( .

Zasady u nas panujace kazdy zna :) , a jesli nie jestes w stanie (lub nie chcesz) ich przestrzegac, to nie wymagaj ich zmiany lub zlikwidowania.

Ja ze swojej strony dodam, ze jesli potwierdzi sie fakt uzycia niewlasciwych danych, to niezaleznie od pobudek, kazdy nick powiazany z takim dostepem zostanie ostrzezony, a przy nastepnym przewinieniu zawieszony.

PS. Jesli chodzi o Artixa, to jestem w stanie zrozumiec, ze nie za bardzo mial glowe do pisania PM i zalatwiania takich spraw. Wiem, ze ostatnio ma niezle urwanie glowy w robocie, a dodatkowo "troche" mu sie zmienia w zyciu prywatnym :) . Z tego powodu ciesze sie, ze problem zostal poruszony tutaj, gdzie odpowiedzi moze szybko udzielic kazda z osob zajmujacych sie forum.

Odnośnik do komentarza

Powiem tak, do tej pory nikt nie mial z tym problemu, tylko dlatego, ze Ty masz ochote zmienic date urodzenia aby nie dostawac "niechcianych" i "nieszczerych" zyczen, nie mamy zamiaru niczego na "hurrra" zmieniac. Trudno, musisz z ta straszna swiadomoscia zyc ;) .

[..]

Zasady u nas panujace kazdy zna :( , a jesli nie jestes w stanie (lub nie chcesz) ich przestrzegac, to nie wymagaj ich zmiany lub zlikwidowania.

Nadinterpretacja.

Poza tym zmień bigu trochę nastawienie, a zobaczysz, że nie wymagam ani zmian zasad panujących na forum ani ich likwidacji. Zasugerowałem jedynie, że skoro data urodzin jest obligatoryjna, to napis pod datą urodzin powinien to podkreślać, a nie negować.

Odnośnik do komentarza

Najprosciej byloby zwrocic na ten fakt uwage, bez potrzeby kasowania czy zmiany daty urodzin :( . My w miare naszych skromnych mozliwosci tym problemem bysmy sie zajeli. Ja tu nic nie nadinterpretuje, po prostu niektorzy nie musza "grzebac" w mozliwych ustawieniach i ukrywac swojej daty urodzin. Bo i po co :) ? Wpisuje date urodzin przy rejestracji, bo jest wymagana i wszystko na temat. Wiecej sie tym nie zajmuje.

Data urodzin jest takim samym kryterium jak miejsce zamieszkania, posiadany skuter, data zarejestrowania czy liczba napisanych postow. Ulatwia porozumienie sie ludzi i wyjasnia czasami pewne zachowania. Podobnie jak w realu mozemy z wygladu okreslic wiek partnera lub oponenta w dyskusji, to na forum ta role spelnia podawany wiek. Jesli ktos go zmienia, wpisujac jakas bzdure lub calkowicie go usuwa, zachowuje sie niepowaznie, zeby nie powidziec smiesznie, bo po usunieciu urodzin, moze np. nastapic usuniecie postow lub inne dzialania, ktore sa niezbyt mile widziane na wszystkich forach.

Dlatego wpisanie dostepnej dla innych prawdziwej daty jest takie wazne. Nie liczac chocby faktu, ze ja po odpaleniu kompa lubie taka "przypominajke", ktora mowi mi ze ... mam np. dzisiaj urodziny i trzeba w ten dzien zajmowac sie bardziej "opiekunczo" telefonem. Bo czasami o tym nie mysle i telefon ląduje w jakiejs kurtce lub wrecz zostaje w samochodzie ;) .

Odnośnik do komentarza

Nie rozumiem czemu ta dyskusja ma taki przebieg...

Z regulaminu:

"1. Podstawą rejestracji na forum jest dokładnie wypełniony profil użytkownika."

Z profilu:

"Podanie daty urodzenia jest opcjonalne"

Obydwa sformułowania są sprzeczne i moim zdaniem trzeba to poprawić bez żadnych dyskusji.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Chyba trzeba Was pogodzić ...

Wszyscy macie po trosze rację.

Myślę że zapis regulaminu jest o niebo ważniejszy niż przypis pod polem do wypełnienia, który pewnie wskoczył zza winkla podczas wrzucania spolszczenia silnika forum.

Bez dodawania ideologii - Abach ma racje - sprzeczność należy zlikwidować poprzez usuniecie przypisu pod wiekiem.

Tyle

Odnośnik do komentarza

(...)Abach ma racje - sprzeczność należy zlikwidować poprzez usuniecie przypisu pod wiekiem.(...)

Zeby juz skonczyc ta bezsensowna dyskusje o zasadnosci zmian daty urodzenia: tez jestem tego zdania, to jednak moze zrobic jedynie Tetsuo. Jestem tez za zablokowaniem mozliwosci manipulacji, date urodzenia ma sie jedna i raczej sie ona nie zmienia :( .

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Nie rozumiem Monk o co Ci chodzi. Czyżby jakaś andropauza Cię dosięgła?

Akurat przyjmowanie życzeń urodzinowych na forum uważam za bardzo miłą tradycję i sprawiają mi wiele radości nawet gdy są batdzo krótkie. O ich szczerość nie trzeba się martwić, bo nikt nie jest zobowiązany do pisania życzeń (tym bardziej, że posty serdecznościowe nie są liczone w statystyce).

Podanie daty urodzenia nie jest chyba taką wielką tajemnicą, tym bardziej, że nie podajesz swojego nazwiska ani adresu. Zamiast kombinować i obrażać się na wszystkich może lepiej było zwrócić uwagę na takie niedociągnięcie nowego forum w temacie opiniującym forum po przeniesieniu na nowy silnik. Nikt nie jest nieomylny i przydałoby się trochę więcej tolerancji.

Odnośnik do komentarza

Wrzoniu, chodzi mi dokładnie, tylko i wyłącznie o to, co napisał Kisiel !OK.

Cieszę się, że w końcu ktoś dostrzegł sedno sprawy, a nie skupiał się na szukaniu powodów do zbędnej przepychanki. Ech..

Kisiel tym samym rozwiązał i zamknął temat.

Koniec.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...