Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Z cyklu: jaki skuter wybrać?


Slavequs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jako, że jestem na etapie wyboru jedno?ladu, do głowy wpada mi mnóstwo różnych pomysłów. W zwi?zku z tym mam do Was pytania:

1) Co my?licie o egzemplarzach testowych? Czy s? warte zainteresowania i wydanych pieniędzy? Czy silniki w takich motocyklach s? w ogóle docierane, a podczas testów nazbyt "katowane"?

2) Co my?licie o konkretnym egzemplarzu -> http://www.moto.allegro.pl/show_item.php?item=89526038 . To chyba on był testowany przez Burgmanię? Czy Daelim, jako marka, jest godny zaufania?

3) My?lałem również o tym, by ewentualnie pooszczędzać trochę więcej pieniędzy i skupić się na wyższych pojemno?ciach np. używanym Burgmanie 400. Minusem jest fakt, że znów zamiast jeĽdzić musiałbym odkładać każdy grosz i zakupu dokonać na pocz?tku lipca. Ale czy ten skuter jest dobrym wyborem na pierwszy motocykl? Dotychczas nie jeĽdziłem maxiskuterem, a 50-tkami tylko sporadycznie.

Mamy zimę, a ja aż za dużo na my?lenie.

Ale jestem przekonany, że jak zawsze pomożecie. !happybth

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

3) My?lałem również o tym, by ewentualnie pooszczędzać trochę więcej pieniędzy i skupić się na wyższych pojemno?ciach np. używanym Burgmanie 400. Minusem jest fakt, że znów zamiast jeĽdzić musiałbym odkładać każdy grosz i zakupu dokonać na pocz?tku lipca. Ale czy ten skuter jest dobrym wyborem na pierwszy motocykl? Dotychczas nie jeĽdziłem maxiskuterem, a 50-tkami tylko sporadycznie

Hmmm to trudny wybrór w szczególno?ci, że praktycznie nigdy wcze?niej nie jezdziłe? jedno?ladami. Poczekałbym bym na wiekszego skuterka(mimo iż jest to do?ć trudne bedzie juz ciepło !happybth )

Szczerze jeżeli chodzi o pojemno?ć to zależy do czego bedziesz wykorzystywał swój skuter do miasta czy raczej w podróż. Wydaje mi się, że wybór 400 jest o wiele lepszy. Ten sprzecik zapewnia ci w miare przyzwoit? predko?ć przelotow? (moje piaggio 180cc jeĽdzi troszke ponad 120. W trasie brakuje mu paru km/h do komforowej jazdy na dalszym dystansie).

Mysle, że jak zaczniesz od 400 cc i podejdziesz do niej z wiekszym respektem na pocz?tku to wiekszy skuterek bedzie sie odwdzieczać w przyszło?ci !happybth

Odnośnik do komentarza

uważam ze warto przyoszczedzic i kupic raz a dobrze !happybth

co do pojemno?ći, to podejmuj?c decyzje oceń swoje możliow?ci ...

ja zaczynałem od 50'tek, a moj pierwszy motocykl z prawdziwego zdarzenia to ponad 200 kilogrmowy twor Suzuki, rozwijaj?cy max predko?ć ponad 200 km/h ... i mimo braku jakiegokolwiek doswiadczenia z duzymi i cięzkimi sprzetami, po jakims czasie umiałem się nim juz swobodnie poruszac ... (i chwała ze nie dałem sobie wmówić kupna gs500 "bo to pierwszy motocykl")

jeżeli masz mozliwosc kupienia b400 to go kup (tylko nie oszczedzaj za bardzo, bo w efekcie wydasz wiecej)...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Witam,

jako, że jestem na etapie wyboru jedno?ladu, do głowy wpada mi mnóstwo różnych pomysłów. W zwi?zku z tym mam do Was pytania:

My?lę, że jakby? brał udział w programie "sto pytań do..." to nagrodę główn? masz zagwarantowan? !happybth

1) Co my?licie o egzemplarzach testowych? Czy s? warte zainteresowania i wydanych pieniędzy? Czy silniki w takich motocyklach s? w ogóle docierane, a podczas testów nazbyt "katowane"?

A powiedz... Chciałby? mieć za żone (lub partnerkę życia) kobietę, która pracowała w agencji towarzyskiej? !happybth

Z testówkami jest podobnie ale to zależy też od egzemplarza. S? takie pojazdy testowe, które tak naprawdę nie jeĽdziły w testach tylko służyły jako pojazdy pokazowe... Testówka testówce jest nierówna. Znam osobi?cie takie pojazdy testowe, które warte s? grzechu ale jest to raczej wielka rzadko?ć.

2) Co my?licie o konkretnym egzemplarzu -> http://www.moto.allegro.pl/show_item.php?item=89526038 . To chyba on był testowany przez Burgmanię? Czy Daelim, jako marka, jest godny zaufania?

Najwięcej o tej S2- ce może powiedzieć Artix bo ja się na niej przejechałem raptem kilka kilometrów. Wiem tyle, że za naszej kadencji nie miał żadnego szlifa. Co do marki Daelim>> Większe zaufanie mam napewno do Kymco. Pozatym nie ma nawet na czym opierać opinii o tej marce ponieważ sprzedaż skuterów Daelim jest w naszym kraju ?ladowa.

3) My?lałem również o tym, by ewentualnie pooszczędzać trochę więcej pieniędzy i skupić się na wyższych pojemno?ciach np. używanym Burgmanie 400. Minusem jest fakt, że znów zamiast jeĽdzić musiałbym odkładać każdy grosz i zakupu dokonać na pocz?tku lipca. Ale czy ten skuter jest dobrym wyborem na pierwszy motocykl? Dotychczas nie jeĽdziłem maxiskuterem, a 50-tkami tylko sporadycznie.

Przestań się skupiać tylko kup to na co pozwalaj? Ci finanse. Jak kupisz dobr? 125- 250- tkę będziesz już jeĽdził a nie przeszkadza to w niczym aby nadal oszczędzać i ewentualnie póĽniej sprzedać i dołożyć na co? większego.

Od samego my?lenia i gdybania to tylko można bólu głowy się nabawić... Wykonaj ruch !

Odnośnik do komentarza
Witam,

jako, że jestem na etapie wyboru jedno?ladu, do głowy wpada mi mnóstwo różnych pomysłów. W zwi?zku z tym mam do Was pytania:

My?lę, że jakby? brał udział w programie "sto pytań do..." to nagrodę główn? masz zagwarantowan? !happybth

Mariusz przesadzasz, mam raptem 85 postów. !happybth

A poważnie, zamkn?ć temat, już wiem co zrobię. !happybth

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Co do Daelima S2 to opisalem go dosyc dokladnie i nie ma sensu powtarzac tego samego http://www.burgmania.net/index.php?function=show_all&no=98

Sztuka testowana przezemnie na pewno do mojego dnia kiedy bralem skuter do testow nie mial szlifa, ja natomiast moge powiedziec ze w czasie testow nie bylo ani szlifa ani nawet gleby parkingowej lub innych wywrotek samoistnych.

Jesli chcesz miec bzyka na miasto to S2 jest swietny w tym celu. Gdybys mial jakies pytania na ktore odpowiedzi nie znajdziesz to pisz smialo.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
ten testowy Daelim to żadna okazja. Za 11500 kupujesz nowego Grand Dinka (tylko, że one jest taki paskudny...)

Błędne informacje :lol: >>> nowy Kymco Grand Dink 250 kosztuje 13. 500 PLN a nowy Daelim S2 13. 900 PLN (Cennik Daelim- KLIK)

Brzydki on czy ładny..? Pojęcie względne- Fakt, większo?ci się nie podoba.

Napewno Kymco ma dużo lepsze wyposażenie w serii: elektrycznie składane lusterka, zegary na digitalu, uchwyty na telefon i kilka innych. Daelim nie ma nic ciekawego co warte by było wzmianki a kosztuje odziwo 400 Pln więcej od Kymco !w00t . Poza tym silnik Kymco to sprawdzona od kilku dobrych lat jednostka napędowa a do tego praktycznie bezawaryjna. Daelim jest na rynku od zeszłego roku i tak naprawdę ciężko powiedzieć jak się będzie zachowywał po przejechaniu np. 20 tkm.

Jednym i drugim pojazdem odbyłem krótk? przejażdżkę i osobi?cie jakbym miał wybierać co? z tych dwóch skuterów to bez zaj?knięcia wybrałbym Grand Dinka 250.

W zeszłym roku sprzedała się cała partia sprowadzonych przez importera Grand Dink' ów250 w ilo?ci co? ok 20 szt. Daelim S2 z tego co wiem nie sprzedał się żaden :lol:B):lol:. My?lę, że to też o czym? ?wiadczy... B)

Odnośnik do komentarza
[błędne informacje B) >>> nowy Kymco Grand Dink 250 kosztuje 13. 500 PLN

Być może rocznik 2006

Niedawno jeszcze pytałem w firmie Wariant2 w Katowicach (tam gdzie kupowałem TGB) i kole? tam powiedział mi "teraz można kupić 2005r 1500zł taniej" no to faktycznie trochę się pomyliłem ale to i tak daje 12 000. Ale pewnie już ich nie ma.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
[błędne informacje  B) >>> nowy Kymco Grand Dink 250 kosztuje 13. 500 PLN

Być może rocznik 2006

Niedawno jeszcze pytałem w firmie Wariant2 w Katowicach (tam gdzie kupowałem TGB) i kole? tam powiedział mi "teraz można kupić 2005r 1500zł taniej" no to faktycznie trochę się pomyliłem ale to i tak daje 12 000. Ale pewnie już ich nie ma.

W/g moich informacji Grand Dinków 250 z rocznika 2005 nie było w żadnych wyprzedażach ponieważ wszystkie zostały sprzedane zanim Motorland ogłosił oferty promocyjne z rocznika 2005.

Oczywi?cie możliwe jest, że dany dealer mógł zrobić obniżkę ale nie s?dzę, żeby to było aż 1500 PLN co przy cenie 13.500 PLN oznaczałoby rabat ok 12 %.

Przy okazji sprawdzę to dokładnie.

Odnośnik do komentarza

S? jeszcze niesprzedane sztuki Grand Dinka po dealerach.... Motositi posiada takow? sztukę , i odda taniej.

Jakby kto? reflektował to dzwońcie i pytajcie a na hasło Pablos od Malaguta napewno co? niżej dostaniecie, i wiem że nie mało.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

1.Za motocykle testowe nie ma co się brać. S? one wyrzyłowane często po szlifach, przerotkach itp.

2.S2-ka nie jest złym pomysłem jednak też nie jest dobrym. Za tak? cene jeste? w stanie kupić już Burga 400 takiego jak był w Łodzi za te 11tys. z groszami (ale napewno da radę co? jeszce utargować)

3. Najlepszym pomysłem jedak bedzie je?li dozbierasz sobie cał? sumkę na porz?dnego sprzeta. Tylko musisz się znów liczyć z tym że troszkę (a nawet więcej) sezonu znów przelecio Ci koło nosa !w00t

Decyzja należy do Ciebie ... :unsure:

Odnośnik do komentarza
1.Za motocykle testowe nie ma co się brać. S? one wyrzyłowane często po szlifach, przerotkach itp.

2.S2-ka nie jest złym pomysłem jednak też nie jest dobrym. Za tak? cene jeste? w stanie kupić już Burga 400 takiego jak był w Łodzi za te 11tys. z groszami (ale napewno da radę co? jeszce utargować)

3. Najlepszym pomysłem jedak bedzie je?li dozbierasz sobie cał? sumkę na porz?dnego sprzeta. Tylko musisz się znów liczyć z tym że troszkę (a nawet więcej) sezonu znów przelecio Ci koło nosa !w00t

Decyzja należy do Ciebie ... :unsure:

Takiego burga z Łodzi znajdziesz na każdym rogu ulicy i w takiej cenie, zejdzmy na ziemie ale K3 za 11000 to nie kupimy.

Odnośnik do komentarza

no jakby kto? z klubowiczów miał takiego Burga jak ten słynny okaz z Łodzi za t? sam? ?mieszn? kase to w ci?gu 10 godzin stawiam się po niego w każdym zak?tku kraju... :unsure: .Rudy 56 - tutaj Ciebie popieram w stu procentach

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
2.S2-ka nie jest złym pomysłem jednak też nie jest dobrym. Za tak? cene jeste? w stanie kupić już Burga 400 takiego jak był w Łodzi za te 11tys. z groszami (ale napewno da radę co? jeszce utargować)

Powiedz dlaczego Twoim zdaniem bezwypadkowa, salonowa S2ka z 2005 nie jest dobrym pomysłem?

JeĽdziłe? nim? Miałe? jak?? bliższ? styczno?ć? Masz jakie? porównanie?

Żeby było ?mieszniej to wła?nie dzi? ogl?dałem t? sztukę w Boldorze. Czy?ciutka, idealnie wygl?daj?ca... cena do oddania 10.900 PLN.

Piszesz, że lepiej kupić An 400- taki jak ten w łodzi... Widziałe? go w ogóle na oczy? Słyszałe?, żeby ktokolwiek z nas go widział? !OK

Podajesz, że był za 11 z "groszami" i że napewno da się co? jeszcze utargować... Ja my?lę, że pewnie można było jeszcze utargować na 9 ty?.pln a i pewnie na raty to rozłożyć !vampire

W dziale ogłoszeń czytam głupie komentarze kiedy człowiek wystawia swój idealny pojazd. Tutaj czytam, że można kupić An 400 K3 za super cene... Wiem, że forum dyskusyjne służy do wymiany zdań ale od momentu jak zaczęło przybywać na Burgmanii w lawinowym tempie userów zaczyna spadać sukcesywnie poziom wypowiedzi !w00t

Panowie... zanim wy?lecie jak?kolwiek odpowiedĽ do postu zastanówcie się czy nie dajecie wła?nie "plamy" !OKK .

Odnośnik do komentarza
2.S2-ka nie jest złym pomysłem jednak też nie jest dobrym. Za tak? cene jeste? w stanie kupić już Burga 400 takiego jak był w Łodzi za te 11tys. z groszami (ale napewno da radę co? jeszce utargować)

Powiedz dlaczego Twoim zdaniem bezwypadkowa, salonowa S2ka z 2005 nie jest dobrym pomysłem?

JeĽdziłe? nim? Miałe? jak?? bliższ? styczno?ć? Masz jakie? porównanie?

Żeby było ?mieszniej to wła?nie dzi? ogl?dałem t? sztukę w Boldorze. Czy?ciutka, idealnie wygl?daj?ca... cena do oddania 10.900 PLN.

Piszesz, że lepiej kupić An 400- taki jak ten w łodzi... Widziałe? go w ogóle na oczy? Słyszałe?, żeby ktokolwiek z nas go widział? whist

Podajesz, że był za 11 z "groszami" i że napewno da się co? jeszcze utargować... Ja my?lę, że pewnie można było jeszcze utargować na 9 ty?.pln a i pewnie na raty to rozłożyć !vampire

W dziale ogłoszeń czytam głupie komentarze kiedy człowiek wystawia swój idealny pojazd. Tutaj czytam, że można kupić An 400 K3 za super cene... Wiem, że forum dyskusyjne służy do wymiany zdań ale od momentu jak zaczęło przybywać na Burgmanii w lawinowym tempie userów zaczyna spadać sukcesywnie poziom wypowiedzi !w00t

Panowie... zanim wy?lecie jak?kolwiek odpowiedĽ do postu zastanówcie się czy nie dajecie wła?nie "plamy" !OK .

Zacznę od tego że nie napisałem że to jest "kupa" że nie warto jej kupić. Tylko napisałem że nie jest złym pomysłem, a także dobrym ! Uważam iż S2-ka nie jest jest najlepszym pomysłem gdyż idzie kupic co? o większej pojemno?ci co daję większe możliwo?ci, ale może też być dobrym pomysłem na dobry pocz?tek. Wszystko zależy od wymagań kupuj?cego.W takiej cenie jak jest ten Daelim można kupić co? naprawdę dobrego które starczy na więcej. Wadpię żeby kto? 250-tk? chciał ?migać całe życie. Wspomniałem także o burgmanie z Łodzi dlatego że według mnie była to okazja (możliwe że tak nie było !OKK ) i naprawde za t? cene (11tys.) je?li się dobrze poszuka to da radę znaleĽć podobnego do tego z Łodzi za podobn? cene z tym samym roczniekiem. Napewno nie da się stargować na 9tys. bo to już jest po prostu lekka przesada i jeszcze na raty.Ale do 10.5tys. może i by zszedł.Więc nie wiem po co tutaj tak przesadnie napisałe?.

To na tyle ... :lol:

Ps. My?lę że wszystko wyja?niłem i je?li Mariusz Cię w jakikolwiek sposób uraziłem to PRZEPRASZAM ! Oraz uważam że nie ma sensu ci?gn?ć tego OT.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Zacznę od tego że nie napisałem że to jest "kupa" że nie warto jej kupić. Tylko napisałem że nie jest złym pomysłem, a także dobrym !

"Nie jest złym pomysłem a także dobrym !"

Szczerze to ciężko zrozumieć co masz na my?li... !w00t

Uważam iż S2-ka nie jest jest najlepszym pomysłem gdyż idzie kupic co? o większej pojemno?ci co daję większe możliwo?ci

Oczywi?cie, ze można... tak samo jak można za cenę nowego An 400 kupić dwuletniego An 650... tylko do czego prowadzi taka wyliczanka?

W takiej cenie jak jest ten Daelim można kupić co? naprawdę dobrego które starczy na więcej. Wadpię żeby kto? 250-tk? chciał ?migać całe życie

Można... nawet co? bardzo dobrego :lol:

A czy slavequs napisał, że szuka czego? na czym będzie chciał jeĽdzić całe życie??? !OK Pozatym zadaj?cy pytanie raczej sugeruje, że nie ma zbyt wielkiego do?wiadczenia, więc moim zdaniem na pocz?tek idealnym maxi- skuterem byłaby dla niego 125- tka lub max 250- tka.

Pozatym nie rozumiem co złego widzisz w tym żeby ?migać całe życie 250- tk?...

Wspomniałem także o burgmanie z Łodzi dlatego że według mnie była to okazja (możliwe że tak nie było  ) i naprawde za t? cene (11tys.) je?li się dobrze poszuka to da radę znaleĽć podobnego do tego z Łodzi za podobn? cene z tym samym roczniekiem. Napewno nie da się stargować na 9tys. bo to już jest po prostu lekka przesada i jeszcze na raty.Ale do 10.5tys. może i by zszedł.Więc nie wiem po co tutaj tak przesadnie napisałe?.

Pamiętajmy, ze rozmawiamy o Burgmanie 400 K3, nowy model, salon PL !OKK

Pozwolisz, że nie skomentuje... !vampire

Ps. My?lę że wszystko wyja?niłem i je?li Mariusz Cię w jakikolwiek sposób uraziłem to PRZEPRASZAM ! Oraz uważam że nie ma sensu ci?gn?ć tego OT.

Nie zauważyłem, żeby? cokolwiek wyja?nił a wręcz jeszcze bardziej to zagmatwałe?. Nie uważam także żeby? mnie w czymkolwiek uraził i naprawdę nie masz za co przepraszać whist

Odnośnik do komentarza
Wspomniałem także o burgmanie z Łodzi dlatego że według mnie była to okazja (możliwe że tak nie było !vampire ) i naprawde za t? cene (11tys.) je?li się dobrze poszuka to da radę znaleĽć podobnego do tego z Łodzi za podobn? cene z tym samym roczniekiem. Napewno nie da się stargować na 9tys. bo to już jest po prostu lekka przesada i jeszcze na raty.Ale do 10.5tys. może i by zszedł.Więc nie wiem po co tutaj tak przesadnie napisałe?.

No tu ładnie napisałe?, biore z miejsca 4 TAKIE sztuki w TAKIEJ cenie !w00t

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedzi.whist Mariusz, mam nadzieję, że nie masz mi za złe te ci?głe pytania, gdyby była pogoda to pewnie już bym co? kupił, nie kombinował i zadowolony liczył dziury na drogach. !V

Po postach doszedłem do wniosku, że nie będę robił za królika do?wiadczalnego, sprawdzaj?c Daelima w te?cie długodystansowym. :lol:

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Dzięki za odpowiedzi.:lol: Mariusz, mam nadzieję, że nie masz mi za złe te ci?głe pytania

Oczywi?cie, że nia mam... Kto pyta nie bł?dzi !V

Na Daelima* nie namawiam na siłe (tego potestowego) ... Jedno co jest ważne to fakt, że kupujesz pojazd bezwypadkowy i w pełni serwisowany.

Po moich wieloletnich do?wiadczeniach mogę Ci tylko na koniec napisać co ja bym brał pod uwagę na Twoim miejscu>>

1. Rozważyłbym zakup nowego Uh 150 z rocznika 2005. Aktualna oferta Suzuki jest naprawde super.

2. Je?li nie puszczasz pawia na widok Grand Dinka 250 to proponuje wzi??ć i ten pojazd pod uwagę. Odrazu powiem, ze moim zdaniem na żywo jest on naprawdę do zniesienia a nawet może się podobać. Pozatym można z ceny detalicznej co? wymęczyć u dealera no i oczywi?cie także możliwe s? raty... może nie na tak preferencyjnych warunkach jak na Burgmana 150 ale zawsze...

3. Je?li idzie o używki to szukaj najlepiej skuterów bezwypadkowych lub po delikatnych obcierkach. Sugeruje wyj?tkow? czujno?ć przy pojazdach ?wieżo sprowadzonych z Włoch i Francji... praktycznie każdy jest po większej lub mniejszej kolizji.

Osobi?cie wybrałbym Majesty 125> bezawaryjny, sprawdzony reprezentant klasy 125.. No i 4T.

*Aktualnie można kupić nowego Daelima S2 250, 2005 rocznik ze sporym rabatem.

Odnośnik do komentarza
1. Rozważyłbym zakup nowego Uh 150 z rocznika 2005. Aktualna oferta Suzuki jest naprawde super.

Witam wszystkich.

Oferta Suzuki na UH150 jest naprawdę niezła (żadnych ukrytych kosztów) ale w przypadku kredytowania należy do niej doliczyć ok 1800 PLN (alarm + AC/OC/NNW). Jeżeli kupujemy za gotówkę to dopłacamy tylko ok 300 PLN OC i NNW.

Ja mojego uchatka odbieram teoretycznie za tydzień, wszystko zależy od odwrotu zimy :P

Pozdrawiam

Sławek

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...