Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Wyjazd do Malborka


Woody

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że pora rozpocząć planowanie wyjazdu.

Czy mozecie zdradzić swoje plany odnośnie tego kiedy, którędy i jak szybko planujecie przemieszczać się do Malborka?

Pytam, bo sam nie wiem na które dni rezerwować nocleg, jak już jakiś znajdę - zastanawiam się czy nie jechać już w czwartek np.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Ja też się zastanawiam nad czwartkiem ale to zależy od dogrania szczegółów organizacyjnych związanych z Vectrixami do jazd testowych.

Odnośnik do komentarza

Ja autem jade. Juz pelne.

Ktoredy - sie okaze. Planowany wyjazd baaardzo wczesnym rankiem w czwartek (okolo 4:00), aby przed poludniem byc na miejscu.

Jazda spokojna ~100km/h, czasem szybciej czasem wolniej. Kilka dluzszych postojow (jedziemy z psiakiem, a ten lubi kosci rozprostowac) i kilka krotszych.

Odnośnik do komentarza

Witam :)

Mysle ze czwartek jest to dobra opcja. tak mysle zeby wyjechac o godz. 7-8

Jezeli chodzi o trase to tak jak pokazuje google maps czyli przez gniezno,bydgoszcz-ominac autostrade platna i do Malborka.

pozdro

Odnośnik do komentarza

Ja proponuję przez Kalisz, mniej więcej tak:

msp_wro_mal.jpg

7-8 za późno jak dla mnie. Wolę 4 rano - chłodnie, mały ruch na drogach etc. Podróż liczę na jakieś 7h z postojami, a chciałbym być na miejscu w czwartek około południa (aby się rozłożyć, rozpalić grilla i popołudnie oraz wieczór spędzić miło i przyjemnie :unsure: ).

Kolega BigZ trasę w tamte rejony kilka razy pokonywał - droga przez Bydgoszcz jest ponoć mało ciekawa, ruchliwa i dziurawa. Lepsza wg BigZ jest ta przez Kalisz (i szybsza, choć ciut dłuższa).

Odnośnik do komentarza

Ja proponuję przez Kalisz, mniej więcej tak:

msp_wro_mal.jpg

7-8 za późno jak dla mnie. Wolę 4 rano - chłodnie, mały ruch na drogach etc. Podróż liczę na jakieś 7h z postojami, a chciałbym być na miejscu w czwartek około południa (aby się rozłożyć, rozpalić grilla i popołudnie oraz wieczór spędzić miło i przyjemnie :unsure: ).

Kolega BigZ trasę w tamte rejony kilka razy pokonywał - droga przez Bydgoszcz jest ponoć mało ciekawa, ruchliwa i dziurawa. Lepsza wg BigZ jest ta przez Kalisz (i szybsza, choć ciut dłuższa).

Pora zaproponowana przez Enka brzmi dla mnie dużo lepiej niż 4 rano - nie chciałbym zasnąc po drodze i obudzić się w polu/lesie ;)

Tyle, że ja to się wlokę generalnie w miarę przepisowo (Misio coś wie na ten temat :) )

Dlatego za szybko nie dojadę na miejsce, więc zakładam raczej samotną jazdę...

Dzięki za info nt. Kalisza, ale o co chodzi z tym punktem 10 na Twojej mapce?

Odnośnik do komentarza

4 rano się nie zaśnie - wystarczy iść spać ciut wcześniej niż o północy :unsure: Woody jak wolno to może dołączysz jednak do nas (samochód, więc nie będzie szybko)? W ostateczności 5 rano może być. O 7 to korki się zaczynają i będzie lipa we wszystkich miastach po drodze (dla 4oo).

Co do trasy, wersja uproszczona:

Wyjazd: Wrocław Centrum

1 Wyjazd z Wrocław

2 Pojedź E67 / 8 / Plac Grunwaldzki

3 Przejedź Wrocław

4 Kontynuuj na E67 / 8

5 Na rondzie, skręć w 3 zjazd Kontynuuj na 25

6 Jedź dalej prosto

7 Na rondzie, skręć w 2 zjazd Kontynuuj na 11 / Głogowska

8 Jedź dalej prosto

9 Na rondzie, skręć w 2 zjazd Kontynuuj na E30 / 2

10 Skręć w prawo : E75 / 1

11 Kontynuuj na A1

12 Kontynuuj na Autostrada A1

13 Skręć w prawo : 22

14 Dojedź do Malbork

Cel podróży: Malbork Centrum

Odnośnik do komentarza

Będę się jednak upierał, że 4 rano to nie jest moja proa na ruszanie w trasę - na pewno przed siódmą się z domu nie zbiorę.

Śpiochy tak mają... :unsure:

Jeśli chodzi o trasę to rozpatruję 2 wersje:

1) Wro-Trzebnica-Milicz-Krotoszyn-Września-Gniezno-Żnin-Bydgoszcz-Grudziądz-Kwidzyn-Sztum-Malbork (ostatni odcinek na prawym brzegu Wisły bardzo mi się spodobał jak tam jechałem kilka lat temu i na pewno luźniejszy niż "jedynka")

2) Wro-Oleśnica-Ostrów W.-Kalisz-Konin-Inowrocław-Toruń-Grudziądz-Kwidzyn-Sztum-Malbork (mniej większych miast)

Odnośnik do komentarza

Jakos nie brałem opcji jazdy pzez Kalisz ale powiem wam ze bardzo mi sie ta opcja podoba bo w tamtą strone to tylko do kalisza i to raz chyba w zyciu jechalem.Przez gniezno znam trase na pamiec i juz jest nudna.

Mam pytanie czy ktos jeszcze jedzie Zdolnego śląska????????????????????

Odnośnik do komentarza

Ja lecę 4oo przez Kalisz - właśnie ze względu na mniej dużych miast (korki...). Wyjeżdżam ok 4 rano, aby korki ominąć i w miarę możliwości za Kaliszem być o 7 godzinie ;P Najwyżej mnie dogonicie - będę puszką więc prędkość ~100km/h + postoje dłuższe (pies musi do toalety i kości rozprostować)

Odnośnik do komentarza

Dasz dasz - ja pomału + postoje dłuższe :lol:

I zadzwoń do mnie - potraciłem telefony jakiś czas temu i nie mam Twojego. (tylko zadzwoń, a nie SMS bo nie dojdzie ;P )

Odnośnik do komentarza

Witam,

jeżeli mogę się wtrącić i coś podpowiedzieć:lol:

z racji wykonywania mojej pracy - tzn dużo jeżdzę po naszym kraju to polecam drogę na Malbork tak:

Z WrocLove na Oleśnicę, potem kierunek Ostrów potem Kalisz.

Z Kalisza na Konin (na Włocławek bym się nie pchał - duże korki) Inowrocław Toruń (droga super, beż żadnego większego ruchu).Przed Toruniem wlatujecie na obwodnicę Torunia( znaki na początku prowadzą na Warszawę :lol: ..coż taki mamy kraj !sciana )

Potem delikatne remonty w Grębocinie i już "1-nką" na Łysomice, Świecie.

No i teraz trzeba się przygotowac na najgorsze...autostrada z cenami z kosmosu !guns . :beer:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam, jechałem dwa razy przez Malbork i polecem autostrade. Może kosztuje ale raz na jakiś czas to chyba można zapłacić 12,50. Trasa przez Grudziądz i okolice to miasta miasteczka wioski.... tłoczno i wąsko.

Odnośnik do komentarza

Witam, jechałem dwa razy przez Malbork i polecem autostrade. Może kosztuje ale raz na jakiś czas to chyba można zapłacić 12,50. Trasa przez Grudziądz i okolice to miasta miasteczka wioski.... tłoczno i wąsko.

Święte słowa i można sprawdzić Vmax !scooter moje było takie >>>>DSCN4631.JPG

policjant.jpgI „Siemików” na niej nie będzie bo wszyscy będą w Malborku. !pomidor

Odnośnik do komentarza

Mareczku coś słyszałem że mają tam wprowadzić pomiar prędkości tzw. liniowy. Wjeżdżasz na autostrade za bramką automat robi Ci fote i podobnie przy zjeździe. Komputer przelicza średnią prędkość i już mniej więcej wiadomo czy przekroczyłeś czy nie, dalej wiadomo fotka do domku... Nie wiem tylko czy to już działa czy dopero ma zacząć.

Odnośnik do komentarza

Mareczku coś słyszałem że mają tam wprowadzić pomiar prędkości tzw. liniowy. Wjeżdżasz na autostrade za bramką automat robi Ci fote i podobnie przy zjeździe. Komputer przelicza średnią prędkość i już mniej więcej wiadomo czy przekroczyłeś czy nie, dalej wiadomo fotka do domku... Nie wiem tylko czy to już działa czy dopero ma zacząć.

policjant3.gifTo tylko projekt, zawsze możecie zatrzymać się na stacji benzynowej a następnie fruuuu >> ile fabryka dała. !scooter !scooter !scooter !scooter

Odnośnik do komentarza

policjant3.gifTo tylko projekt, zawsze możecie zatrzymać się na stacji benzynowej a następnie fruuuu >> ile fabryka dała. !scooter !scooter !scooter !scooter

Mareczku u nas naród z autobanem oswojony !yawn od przedwojny mamy A4 tak więc sądze że Vmax sprawdzony wielokrotnie :lol:

Odnośnik do komentarza

Witajcie! Choć nie jadę z różnych względów - samo życie, to lećcie wroclaw kalisz konin inowroclaw a potem czy Brzydgoszcz czy Torun to po latach przejezdzonych tamtedy powiem Wam że nie ma roznicy, a na platna warto wskoczyc bo moze pare groszy ale na spokojnie i bez scisku, tym bardziej ze na tym odcinku juz bedzie wieksze parcie na komfort i nie bedzie sie chcialo przeciskac pomiedzy autami...ogolnie to jestem z Wami duchowo:)szerokości dla wszystkich

Odnośnik do komentarza

No spoko tylko najpierw ustalmy kto jedzie na !scooter bo widze ze wiekszosc jedzie 4oo

Jak narazie to chyba tylko ja z woody jedziemy na !scooter

Moja preferowana predkosc to 110 lub wiecej jezeli nawierzcnia(warunki) na to pozwala,wiec woody bedziemy musieli sie jakos dostosowac do siebie (bo wiem ze ty preferujesz znacznie nizsze predkosci)

Odnośnik do komentarza

wiem ze ty preferujesz znacznie nizsze predkosci

Trafiłeś w sedno.

Aczkolwiek nikogo nie zmuszam do wleczenia się i męczenia w moim towarzystwie.

Myślę, że samotną podróż do Malborka też przeżyję, więc spokojnie :lol:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...