Skocz do zawartości
Forum Burgmania

kochane nasze forum


Enek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

ostatnio zalozylem watek na innym forum(elektroda.pl) w sprawie mojego autka...

najpierw przeczytalem regulamin-gdzie bylo zaznaczone zeby uzywac poprawnych polskich słów i takie tam....

watek załozylem-dostalem nawet dwie odpowiedzi(nie rozwiazujace problemu) napisalem kolejny post zeby dokladniej opisac problem...

za kilka godzin tam zagladam i nie moge odszukac mojego watku-po wielkich trudach znalazlem w SMIETNIKU !TAZ

a pod moim postem administracja dala swoj komentarz "UZYWAJ POPRAWNEJ PISOWNI - posty zaczynamy pisac z wielkiej litery"

faktycznie zaczalem posta od malej litery...

szukalem opcji edytuj ,ale nie znalazłem i olałem tamto cale forum ,a moj caly watek w smietniku spoczywa :)

Ciesze sie ze nasze forum jest bardziej przyjazne ludziom i administracja jest bardziej wyrozumiala-bo kazdy popelnie bledy i nikt z nas nie jest idealny :)

Odnośnik do komentarza

[le nie znalazłem i olałem tamto cale forum ,a moj caly watek w smietniku spoczywa :angry:

Ciesze sie ze nasze forum jest bardziej przyjazne ludziom i administracja jest bardziej wyrozumiala-bo kazdy popelnie bledy i nikt z nas nie jest idealny :)

TO niestety nie jest do końca prawda ...

Odnośnik do komentarza

Witam.

ostatnio zalozylem watek na innym forum(elektroda.pl) w sprawie mojego autka...

najpierw przeczytalem regulamin-gdzie bylo zaznaczone zeby uzywac poprawnych polskich słów i takie tam....

watek załozylem-dostalem nawet dwie odpowiedzi(nie rozwiazujace problemu) napisalem kolejny post zeby dokladniej opisac problem...

za kilka godzin tam zagladam i nie moge odszukac mojego watku-po wielkich trudach znalazlem w SMIETNIKU !TAZ

a pod moim postem administracja dala swoj komentarz "UZYWAJ POPRAWNEJ PISOWNI - posty zaczynamy pisac z wielkiej litery"

faktycznie zaczalem posta od malej litery...

szukalem opcji edytuj ,ale nie znalazłem i olałem tamto cale forum ,a moj caly watek w smietniku spoczywa :)

Ciesze sie ze nasze forum jest bardziej przyjazne ludziom i administracja jest bardziej wyrozumiala-bo kazdy popelnie bledy i nikt z nas nie jest idealny :)

Masz rację, każdy może się pomylić, mi też się to na pewno zdarza. Pozwoliłem sobie podkreślić słowa w Twoim poście gdzie brak jest polskich liter.

Myślę że można pisać pełną Polszczyzną i nikt się na to nie pogniewa, zresztą przeglądarki posiadają piękne słowniki i wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszki by edytować prawidłowo pisane słowo. Nie raz się zdarza, że edytuje swój post już napisany i poprawiam "babola". Po prostu jestem za jak najbardziej poprawnym pisaniem, a mamy przecież takie ładne i przejrzyste forum.

Ps. A nie tylko administracja czyta forum. 4_1_206.gif

Odnośnik do komentarza

DIAMANDA podaj jakis przyklad,bo moze sie myle

bo ja tez zostale pouczony na naszym forum przez adminow ale napewno zaden post ktory zostal napisany z malej litery nie wyladowal w koszu

PS. tutaj czasami celowo nie daje polskich znaków ,bo wiem ze nie zawsze sie wyswietlają

edit: Arkadiusz - rozumiem ze uważasz , że słusznie że mój post znalazł sie w śmietniku

Odnośnik do komentarza

DIAMANDA podaj jakis przyklad,bo moze sie myle

bo ja tez zostale pouczony na naszym forum przez adminow ale napewno zaden post ktory zostal napisany z malej litery nie wyladowal w koszu

PS. tutaj czasami celowo nie daje polskich znaków ,bo wiem ze nie zawsze sie wyswietlają

edit: Arkadiusz - rozumiem ze uważasz , że słusznie że mój post znalazł sie w śmietniku

http://www.forum.burgmania.net/topic/12475-buras-nie-chce-odpalicniedobry/page__p__201255__fromsearch__1#entry201255

Odnośnik do komentarza

Cześć! Ja też jestem na forum "puszkowym" Opel 24 i tam też obowiązują jakieś reguły,ale nikt nie wyrzucił do śmietnika postów pisanych przez kolegów łamiących polską pisownię! Koledzy z Niemiec,czy Rosji-pomimo,że kaleczą język nie mają problemów z umieszczeniem swoich postów.I tak powinno być! Pozdr.

Odnośnik do komentarza

edit: Arkadiusz - rozumiem ze uważasz , że słusznie że mój post znalazł sie w śmietniku

Enek, uważam że nie słusznie, bo wiadomo każdy pisze jak może, jak potrafi ja po prostu napisałem że ładnie to wygląda ... !winkiss

Też mam kuzyna co mieszka za granicą i język polski zna tylko z 2 klas podstawówki bo rodzice go zabrali na obczyznę i miewa problemy z pisaniem, tak to już jest.

Ps. Choć skoro napisali że masz używać poprawnej pisowni to hm....... już sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Mamy uzytkownikow w innych krajach, wiec nie ma

problemu, ze ktos napisze bez pl znakow diakrytycznych.

Nie beda mieli w swoich przegladarkach tzw krzaczkow/dziwnych znakow...

Chociaz przyznam, ze bardzo lubie czytac posty napisane

piekna Polszczyzna...:P

pzdr

Odnośnik do komentarza

no ale dostales tylko pouczenie i jak napisali byles juz dwa lata na forum

ja bylem nowym uzytkownikiem i od razu bez ostrzezenia watek w koszu- i powtórze że to wszystko ŻE Z MALEJ LITERKI ZACZĄŁEM PISAĆ !sciana

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o pisanie tekstu, to jestem zwolennikiem takiej formy, która pozwala prze de wszystkim na to, do czego została stworzona - do przekazania informacji.

Myślę, że wywalanie postów za pisanie z małej litery jest trochę chore, niemniej jednak jak już piszesz jakiś tekst, a jesteś po kilku klasach podstawówki(teraz gimnazjum)

to jednak warto sobie zadać trochę trudu, aby był napisany w dobrej formie....tym sobie wystawiasz świadectwo poniekąd.

Jeżeli chodzi o moje ostrzeżenie, to tak, Kisiel miał rację, ale jest to taka moja specyfika pisania, zawsze tak piszę, bo jest to FORUM BURGMANII, a nie podanie z prośbą o przyjęcie do pracy. Po 2 latach na forum myślałem zwyczajnie, ze moja formuła zaczynania tematów jest zwyczajnie akceptowana - UPS - nie ? no dobra.

Przecież jak piszesz na forum to nie piszesz SMS-a, pozdro, do zo, itp.

Ostatnio opierniczyłem naszego kolegę jak w naszej konwersacji na czacie na FB, co drugie słowo to błąd - a to literówka, a to brak liter. To się zwyczajnie źle czyta.

jest to samo w gazetach i na stronach informacyjnych (GW, TVN24) Nic mnie tak nie razi jak błąd w tekście - psuje mi całą z czytania.

Ładnie pisać jest ładnie....

Arek i Szorstki - mieliście rację, macie rację i będziecie mieć rację zawsze !!!!!!!!

PS.

ostatnio kupiłem trzy książki. ponieważ mam mniej czasu na czytanie, dwie pożyczyłem. "Jest taki piękny słoneczny dzień" przeczytały trzy osoby - dopiero trzecia skapnęła się że strony od 26 do 49 (bodajże) się powtarzają....

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Diamanda, od pewnego czasu Kisiel stara się zadbać o dział techniczny. To dla naszego dobra, możesz strzelić sobie babola w Off Topicu ale w technicznych musimy trzymać się pewnych zasad.

Odnośnik do komentarza

Jak juz napisal Orzech, sa dzialy w ktorych podchodzimy do problemu bardziej rygorystycznie i sa dzialy, w ktorych edytujemy tylko bledy i kwasy z nazwy posta wlasciwie bez wiedzy "tworcy".

Ja osobiscie uwazam, ze piszac posta, kazdy wystawia sobie swiadectwo. I to od niego zalezy, czy wyprodukowany slowotok, zostanie zbyty jedynie wzruszeniem ramion...

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

O widzę że zostałem oblany wodą.... :):P w lany poniedziałek.

Więc po kolei:

Jedna z zasad tworzenia nowych tematów:

1.Jeżeli temat dotyczy konkretnej marki lub konkretnego modelu skutera należy jednoznacznie opisać to w tytule - nazwa pojazdu musi zostać zapisana w pierwszej osobie liczby pojedynczej (nie sakwy w burgmanach 650 a burgman 650 sakwy ).

Diamanda napisał że ma probmemy z cyt: "burasem" - bardzo fajnie, luzacko tylko jak ktoś inny będzie szukał tego tematu w przyszłości, wpisze burgman - nic AN400 - nic a potem ....

buras

buruś

bureczek

buruniek

buru-buru

może coś znajdzie :)

Moim zdaniem nie ma to porównania z sytuacją na Elektrodzie, choć uważam że właśnie porządek na tym forum powoduje że uwielbiam z niego korzystać.

Diamanda, dzień po Twoim warnie kulaliśmy razem po mieście i wdu....my kebaba jak miałeś żal trza było przedyskutować. Widze jednak, że wiesz dlaczego tytuł tematu został poprawiony i o to chodziło.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Burgusie, tmax'usie i inne zdrobnienia są oczywiście dopuszczalne ale główna (górna linia) w zakładanym topicu powinna być przemyślana i dokładnie oddająca zainstniały problem w dokładnie opisanym modelu skutera (rok, model, silnik).

Np. "Problem ze skrzynią w Burgman 650 K7" czy "Szukam opony do T-max 2001".

Oczywiście można napisać to również w taki sposób "Kiszka ze skrzynką w Burgusiu" lub "Obczajam laczka do tmaxa"...tyle, że ta druga forma za "moment" pozostanie na zawsze w czeluściach naszego forum i nikt z niej nigdy nie skorzysta. Idąc dalej - po co mam się silić komuś na pomoc, skoro ten wątek nigdy więcej nikomu nie pomoże, no chyba, że szukający pomocy trafi na niego niechcący/przypadkowo :lol:

Reasumując; zakładajmy tematy z właściwym opisem no i oczywiście we właściwych działach. Piszmy poprawną polszczyzną, stosujmy interpunkcję i choć w minimalnym stopniu odpowiednią stylistykę... a wtedy będziemy mieli większą szansę na oczekiwane wpisy i pomoc forumowiczów. Tak jest nie na każdym forum. !OK

Odnośnik do komentarza

O jejku, jejku.....

Macie rację, MEA KULPA, rozumiem powód edycji tytułu w dziale techniczne, bo to jasne że poprawi przejżystość i usprawni wyszukiwanie potrzebnej pomocy. Tak więc, nie bijcie mnie więcej, obiecuję poprawę, a wątek jak i cała historia z nim związana pozwoli innym forumowiczom poprawne tytółowanie swoich wątków dot. techniki.

Bo jak rozumiem, w innych, nie technicznych, a bardziej towarzyskich wątkach Burasie, Burunie i T-maxiki zostaja dozwolone ???

Pozdrówka i do zobki w czwarteczek !winkiss

Odnośnik do komentarza

Cześć! Ja też jestem na forum "puszkowym" Opel 24 i tam też obowiązują jakieś reguły,ale nikt nie wyrzucił do śmietnika postów pisanych przez kolegów łamiących polską pisownię! Koledzy z Niemiec,czy Rosji-pomimo,że kaleczą język nie mają problemów z umieszczeniem swoich postów.I tak powinno być! Pozdr.

Myślę, że gdyby nawet się tu rozgościł jakiś Włoch, czy Niemiec mówiący słabo po polsku, to nikt by nie miał pretensji, że się stara, ale jego konstrukcje nie zawsze odpowiadają temu, co w polszczyźnie można wyczarować. Od osoby, która się w naszym pięknym kraju wychowała raczej oczekiwałbym pewnego minimum --> trochę tak, jak nikt nie będzie miał pretensji do gościa, który ma amputowane obie nogi, że nie klęknął podczas podniesienia w kościele, tak?

Odnośnik do komentarza

O jejku, jejku.....

przejżystość tytółowanie

Włącz słownik pl człowieku w Windows bo aż zęby bolą jak się czyta takie coś. I jak już włączysz to, to co będzie podkreślone oznacza błąd i trzeba poprawić. Jak już poprawisz to pisz sobie nazwy skuterów jak chcesz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...