Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Opłata za parkowanie w Łodzi


cyklon

Rekomendowane odpowiedzi

Aż sprawdziłem, jak to konkretnie jest w DC - okazuje się, że nazywa się to

"zerowa stawka opłaty" za parkowanie dla kierujących motocyklami

co jest ujęte w § 3. 1. 11

uchwały Nr XXXVI/1077/2008 Rady miasta stołecznego Warszawy z dnia 26 czerwca 2008 roku

Skoro w mieście Łodzi kiedyś trzeba było płacić, to jak były pobierane / sprawdzane uiszczenie opłaty? (bo jakoś kwitka z parkometru w moto nie bardzo sobie wyobrażam). No i z lokalnego punktu widzenia - ciekawe, czy wcześniej (strefa płatnego parkowania działa bodaj od 2001) w w-wskiej uchwale motocykli nie było?

Mam wrażenie, że od początku było jasne, że za parkowanie jednośladów nie ma jak płacić (a w szczególności nie ma gdzie zostawić kwitka z parkometru).

Pozdrówka świąteczne,

Odnośnik do komentarza

"Mam wrażenie, że od początku było jasne, że za parkowanie jednośladów nie ma jak płacić (a w szczególności nie ma gdzie zostawić kwitka z parkometru)."

Parkując 200 w płatnej strefie kupujesz bilecik i chowasz do portfela. Strażnik spisuje tablicę, godzinę i miejsce postoju i robi fotkę.Dostajesz pismo plus fotkę ze SM i jeżeli okażesz bilecik na którym masz datę i godzinę postoju pasującą do danych spisanych przez SM to luzik a jeżeli nie masz to mandacik. Taki był zamysł SM kiedyś. Dobrze, że nie wprowadzili tego.

Odnośnik do komentarza

Drek - tak było. I dobrze, że się z tego wycofali.

Kupując 2oo na początku 2008 zapoznałem się ze stosownymi przepisami i skontaktowałem z naszym Urzędem Miasta. Odpowiedź była, że faktycznie w tej chwili za parkowanie motorem należy ujszczać opłatę, ale nie bardzo wiadomo gdzie ją wkładać i co ciekawe Pani w magistracie powiedziała że strażnicy i tak nie wypisują mandatów bo i tak nie mają gdzie zakladać blokadu ;).

Jednocześnie Pani mnie poinformowała, że są opracowywane przepisy uchylające opłatę za parkowanie motorem. Później trochę czasu minęło - ja nie mialem kiedy sprawdzić teraz sprawdzilem i się okazalo, że Pani miała rację i przepisy zostały zmienione.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...