Skocz do zawartości
Forum Burgmania

MBK Skyliner/Yamaha Majesty


Gość starzec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy może kto? z Was pokusić się o porównaie MBK Skyliner/Yamaha Majesty 125. Konkretnie chodzi mi:

- czy s? różnice w użytkowaniu (np. awaryjno?ć)?

- czy warto kupić starsz? Yamahe, czy nowszego MBK?

- jak się sprawuj? starsze modele MBK, rocznik 1998,1999,2000?

Thx za wszelkie info

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Różnicy wielkiej niema... Cenowa nowych egzemplarzy owszem, jest i to spora(nie pamiętam dokładnie jaka)...

MBK to po prostu podróbki Yamahy. Nie odbiegaj? zbytnio wykonaniem, ani technicznie(wrecz chyba prawie niczym się nie rózni? w kwestii wykonania)...

Jesli chodzi o pytanie--> Nowsze MBK, lub starsza Yamaha... Ja i chyba większosć(jak nie wszyscy) wybrałbym MBK... Różnica w wykonaniu musiałaby być bardzo duża, żebym skłonił się na starsz? yamahę... W tym wypadku MBK jest dobrym celem...

Jesli wazna jest też dla Ciebie cena, to zastanowiłbym się rownież nad Piaggio hexagonem(je?li masz prawo jazdy kat. A to może nawet 180 lub 250GTX?), który jest stosunkowo niedrogi a bardzo dobry i robi duże przebiegi...

Żadna inna dobra 125'ntka Mi nie wchodzi do głowy...

Jeszcze poswtaje kwestia ile kasy możesz wyłożyć, bo to też ważne...

No i czy pojemno?c to musi być 125ccm? Hmmm jeszcze jest taka sprawa, że możesz szukać taniego sprzętu(powiedzmy że do ok. 3-4ty? zł) a wtedy niema szans na nic poza MBK lub hexagonem 125(lub 150)...

Pozdrawiam, Kuba whist

Odnośnik do komentarza

Jako użytkownik Majesty 125 99' może wtr?ce swoje trzy grosze. Silniki w obu (MBK/Yamaha) s? identyczne (miranelli). Słyszałm że różni? się nieco opakowaniem, podobno plastiki w MBK pomimo tego że wygl?daj? identycznie s? wykonane z gorszego plastiku. Chodzi o to że nie s? tak elastyczne (bardziej łamliwe) jak u yamahy, co ma znaczenie np. przy szlifie. Lakier też jest gorszej jako?ci.

Ja bym wybrał Yamaszke nawet starsz?. Z reszt? wiek nie ma tu nic do rzeczy... ważny jest stan !bicz

Odnośnik do komentarza
Gość kamyk128

Dawniej miałem MBK BOOSTER NG 1999 r. i przyznaje racje Svempasowi, plastiki s? znacznie delikatniejsze i kruche. Je?li chodzi o awaryjno?ć to prawie nic się nie działo (przynajmniej w moim egzemplarzu) jedyna awaria to padł bendiks od elektrycznego startera. Nie wiem jak większe pojemnosci ale 50-tka sprawowała się rewelacyjnie.

Pozdrawiam Adrian !bicz

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...