Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Majestymania...


Gość Counterox

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Counterox

Cze?ć

Wiecie może, czy Yoshi stworzył już portal na temat Majesty (yamahy) ???

Swoj? drog? zastanawiam się czy jest sens tworzenia takiego wortalu, ponieważ raczej mało YPek ?miga w Polsce.

Przedstawcie swoje opinie na temat takiego serwisu (nawet Big miałby co? dla siebie :) )

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam :)

z tego co jest mi wiadomo na dzień dzisiejszy (01-07-2004)

to DR.BIG musiałby się zainteresować inn? stron? Yamahy na temat skuterów :)

Bodaj, że przedwczoraj przejechał jednego dnia na skutarze jakie? 750 km i ustanowił swój rekord na skuterze i kupił T-Max'a, a obiło mi się co? o wzrok, że Majesty już sprzedana.

Pozdrawiam Przemo

Odnośnik do komentarza

Dokladnie, na razie interesuja mnie bardziej strony T-Maxowe :) . Duzo tego nie ma, no ale odkrylem jedno forum i strone poswiecana T-Maxom. No i oczywiscie strone wloska :) .

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Prawdopobnie portal ruszy pod nazwa YPmania, kiedy ? trudno powiedziec. Czy jest sens powstania takiej strony, jest. Strona bedzie miala za zadanie nie tylko zrzeszanie uzytkownikow Majesty ale i dla nich opisy modeli i testy modeli majesty. Strona bynajmniej nie bedzie miala na celu konkurowanie z Burgmania a raczej wspolprace. A co do tego czy jest malo uzytkownikow majesty, to nie jest ich wcale tak malo. :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

hej

heh -Przemo- niech zgadne komu to bigu sprzedal swoja ypke ??? :D

Faktycznie stron o ypkach jest malutko a większo?ć do ktorych dotarłem sa po japońsku. to ze strona o naszych yamaszkach powinna byc nie ulega watpliwosci.

Startujcie wiec panowie z polska strona jak najszybciej.

Zachecalbym rowniez do nawiazania kontaktu z maniakami ypek wlasnie w japoni. moze to zaowocowac wieloma ciekawymi kontaktami i moze byc zrodlem wielu fotografi i atrykulow, etc.

Nie wierzę w swoja znajomosc japonkich "krzaczow" wierze natomiast w Was.

Pozdrawiam Rafał

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
wejdzcie koniecznie tutaj:

http://www.secruisers.com/ebay/uc-150p.html

i co wy na to...? licencja na stara ypke czy kolejny chinski plagiat...

to cos kosztuje w USA okolo 2000$

Z ciekawostek to widzę tam inne zawieszenie i białe klosze kierunków z tyłu.

Co do Ypek 96>00 to widziałem już wiele mutacji, nawet chińskich. Ostatnio mój dobry zanajomy mieszkaj?cy w Bułgarii pokazywał mi jaki to fajny skuter można kupić za ok 8000 zł (przeliczaj?c Lewa na PL) z silnikiem 250 ccm. Ja patrzę a tu Ypka 250 tylko z innymi naklejkami :D

My?lę, że Yamaha sprzedała wielu firm? licencje na produkcje tego modelu, ponieważ wszedł nowy a za stary można było chapn?ć parę zł.

To taki mój domysł .

Odnośnik do komentarza
Cze

;)  Chyba nie będzie polskiego wortalu o majesty..... niestety...

Pozdro

W sumie na razie nie ma sensu robic wortalu dal KILKU posiadaczy YPek w Polsce. Bo ilu znajdzie sie uzytkownikow, ktorzy czynnie biora udzial w dyskusjach forumowych? Mozna ich policzyc na palcach obu rak, jesli nie jednej :) .

PS. To troche tak, jakby robic wortal T- Maxowy :P .

Odnośnik do komentarza
WRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR............. BIGU!!!

No, przykro sie to mowi, ale nie ma sie co oszukiwac ;) . To juz predzej zalozyc pare ciekawych watkow dotyczacych Majesty tu, na Burgmanii :P .

Odnośnik do komentarza

Witam

My?lę , że to wyjdzie "samo" .

Kiedy? był ( przepraszam - jest ) skutery.net - i tam latali wszyscy miło?nicy skuterów , potem powstało burgmania.net i podejżewam , że wyszło to wła?nie z tego pierwszego wortalu . po prostu nagle okazało sie , że pokazuje sie tam wiele ludzi ?migaj?cuch na burgmanach .

Pozdrawiam wszystkie skutery

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Witam

My?lę , że to wyjdzie "samo" .

Kiedy? był ( przepraszam - jest ) skutery.net -  i tam latali wszyscy miło?nicy skuterów , potem powstało burgmania.net i podejżewam , że wyszło to wła?nie  z tego pierwszego wortalu . po prostu nagle okazało sie , że pokazuje sie tam wiele ludzi ?migaj?cuch na burgmanach .

Pozdrawiam wszystkie skutery

Niestety nie jest tak jak my?lisz. Strona o której piszesz była dla wielu z nas stron? "domow?". Wszyscy się tam spotykali i mieli o czym pisać. Problem pojawił się już dawno temu kiedy w naszym kraju pojawiło się więcej maxi- skuterów. Powstała olbrzymia przepa?ć między napalonymi 15 latkami którzy dostali skuterek 50 ccm od rodziców a ludĽmi którzy maj? po 25-50 lat dosiadaj?cych większe maszyny i będ?cych na innym etapie życia. Po prostu wspólne tematu zaczęły wymierać a w pewnym momencie przestały prawie że w ogóle istnieć. Starszyzna coraz mniej miała ochotę pisać o paleniu gumy Runerem a młodzi nie bardzo mieli co dopisać do postów które zakładali starsi stażem...

.www.burgmania.net powstała z założeniem powstania klubu który łaczy wszystkich burgmaniaków ale też wszystkch ludzi dosiadaj?cych przeróĽnej ma?ci maxi- skutery.

Pozatym nieskromnie stwierdzę, że poziom forum Burgmanii jest na zdecydowanie wyższym poziomie niż innej znanej nam stronie. My?lę, że jest tak dzięki mniejszej ilo?ci osób ale za to mocniej zespojonych wspólnym zamiłowaniem i bardziej zrównoważonych emocjonalnie.

Odnośnik do komentarza

I wła?nie dlatego dosyć długo tutaj nie zagl?dałem , my?l?c że to strona wył?cznie o i dla Burgmanów ( no może w 98 % ) . Ale widzę , ze chyba sie delikatnie myliłem i nawet ostatnio przeczytałem u Was artykół w którym wiele dobrego jest napisane o Yamaha Majesty mimo tego , że była porównywana z wła?nie z Burgmanem .

Tak czy tak ciesze sie , że takie wortale powstaj? , że s? ludzie o podobnych zainteresowaniach którzy czasem pomog? , czasem doradz? .

Czyli wracaj?c do w?tku jestem jak najbardziej za powstaniem strony Majestymania , choć pewnie byłbym tam czę?ciej jako czytaj?cy tak zreszt? jak na podobnych stronach .

POzdrawiam wszystkie skutery

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Tak jak wczesniej powiedzial Bigu nie ma sensu zakladania strony dla kilku uzytkownikow, tym bardziej ze "Burgmania" jest tak naprawde strona zrzeszajaca milosnikow wszelkiej masci maxi skuterow. Co prawda przez pewien czas chodzil mi pomysl po glowie stworzenia strony poswieconej majesty, ale co moglo by tam byc porownanie majesty z burgmanem :) to mozna napisac i na burgmanii, wiekszosc uzytkownikow zrzeszonych i tak jest na stronie "burgmanii" Jakikolwiek problem dotyczacy majesty moze smialo byc i tu poruszony i na pewno autor uzyska odpowiedz, dlaczego ? bo czesc ludzi jezdzaca burgmanami jezdzila majesty i nie jest im obcy ten temat. Laczy nas jedno zamilowanie do maxi skuterow a obecnie jest to jedyny wortal w polsce laczacy wszystkich maxi skuterowcow i nie widze powodu zebym mial biegac po 2 stronach i pisac to samo dla tej samej grupy ludzi. Maxi skuterow nie jest az tak wiele zeby jeszcze dzielic to male srodowisko. Gwarantuje ze 99 % zalogowanych uzytkownikow na burgmanii byla by zalogowana na ypmanii czy jak tam by sie ten wortal mial nazywac. Wiec tym bardziej nie widze sensu. Jak narazie 1 wortal jest w 100 % wystarczajacy. A co do korzeni "burgmanii" pojawilo sie tu wiele osob ktore nigdy nie pojawily by sie na s.net bo nie odpowiadala by im forma i tresc, bo nie kazdy ma ochote czytac "jak palic kapcia" czy "jak stawiac na kolo" a jak widac na tym wortalu porusza sie zupelnie inne tematy, dla zupelnie innej grupy. Okreslil bym to tak, "dorosles emocjonalnie, zacznij pisac na burgmanii, w innym przypadku polecamy inne strony" :P Tu moderator umiera z nudow bo nie ma co poprawiac i kasowac :P Ale dobrze ze istnieja inne strony uzytkownikow 50 tek w wieku 15 lat bo na tym wortalu nie mieli by o czym pisac. Choc trzeba pamietac ze jest tu rowniez dzial poswiecony 50 tka ale to juz zupelnie inny poziom i inne pytania. Pozdrawiam :ph34r:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...