Skocz do zawartości
Forum Burgmania

"Ulepszone" Helixy


dr.big

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat ten model skutera jest ulubionym przez swoich wlascicieli pojazdem do ulepszen. Dlatego dziwi mnie, ze do tej pory nikt z uzytkownikow nie zalozyl takiego tematu :) , co niniejszym czynie...

Sam jestem zainteresowany tematem, bo Helix w stanie idealnym chodzi mi juz od dluzszego czasu po glowie i jak zrobie troche "porzadkow" wsrod jednosladow, to wiem, ze go zakupie !piwko .

Juz kiedys natknalem sie na strone naszych znajomych z HGF Andy'ego i Ulriki...

Zreszta popatrzcie sami !OKK : KLIK

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Bardzo fajny temat !OKK

Ja z ulepszeń w Helixie pamiętam mojego zielonego Helixa US z radiem i sterowaniem przy kierownicy. Muszę poszukać w archiwum foto to zapodam...

Przypomnę, że ogólny wątek (trochę przykurzony :) ) o Helixie jest jeszcze TUTAJ

Odnośnik do komentarza

Rozebrana prezentuje się równie pięknie.... gdyby jeszcze wyciąć tego tira z Biedry w tle, to byłoby super !pomidor !winkiss

Szkoda, że mało wpisów w tym temacie... a jeszcze nie tak dawno gorąco żył wątek poświęcony tylko i wyłącznie Helenie... szkoda :lol:

Odnośnik do komentarza

Witam,helix zawsze był na topie ze względu na bezawaryjnosć,miałem około 8 sztuk w użytkowaniu, jedyny minus to wyprzedzanie na trasie pojazdu który jedzie 100km/h masakra,poza tym srodek ciężkosci i komfort podróży rewelacja kiedys joko gadzet będzie w garażu !OKK

Odnośnik do komentarza

Helix bez ... osłon :)

umhelixdani-013.jpg

Fota ze strony HGF.

Witam masz całkowitą racje Helix bez osłon jest również piękny helix6.jpg właśnie zacząłem prace na takową przeróbką co wyjdzie zobaczymy fotka helixa pobrana jest ze strony hgf co widać w górnym rogu zresztą fotek przerobionych Helixów dość dużo można znaleźć na goglach. A tak na początek kilka fotek Zdj%2525C4%252599cie0085.jpgZdj%2525C4%252599cie0084.jpg początków przeróbki.

Odnośnik do komentarza

Widzialem juz kilka razy zdjecia tego pojazdu i za kazdym razem zastanawialem sie, co posluzylo za baze... dzieki za rozwiazanie zagadki !OKK

I zeby nie offtopowac w temacie Helixa... juz niedlugo kilka ciekawych przerobek w realnej (przynajmniej dla mnie :D ) sztuce...

Gdzieś czytałem, że Honda Helix jest produkowana w Japonii do dzisiaj i jest to skuter, który zyskał tam status skutera kultowego :( .

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Gdzieś czytałem, że Honda Helix jest produkowana w Japonii do dzisiaj i jest to skuter, który zyskał tam status skutera kultowego :)

Wiarygodne źródła mówią, że jeszcze w 2009 roku Honda Fusion/Spazio 250 była produkowana w Japonii. Dziś z całą pewnością można napisać, że kopie Helixa produkowane są w Chrl.

Przy okazji tematu... Kilka lat temu Honda na rynek japoński wypuściła ciekawą limitowaną wersję 20 th Anniversary

A wracając do tematu:

Gespann

umhelixrotbild001zb9.jpg

helixzkoszemtywe1.jpg

Japan style

0063lf.jpg

0013kt.jpg

0086od.jpg

Chrom i Wurzenholz pakiet

11321045130195101l0lr.jpg4752x240x5250gb.jpg

Odnośnik do komentarza

Wrzucam 3 zdjęcia swojego Helixa, z "ulepszeń" ma jakieś diodki, lampki, reling, grzane manetki, trochę nierdzewnej blachy, oparcie dla kierowcy, radio w bagażniku i schowane głośniki...

helix1.jpg

helix2.jpg

Zasługuje na dogłębne mycie whist ...

helix3z.jpg

Odnośnik do komentarza

Fiu FIu Bigu naturalny Holz na kokpicie ;) - jakaś wersja De Lux whist A jak jest z miejscem dla pasażera z tym oparciem kierowcy ?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Antenkę od CB widać, a gdzie jest schowane radio i jego gruszka?

Odnośnik do komentarza

Helix pełen wypas, a "Holz" to jest chyba plastikowy ;) , anteny były dwie, ale jedną ukręciłem już w drugi dzień !pomidor . CB nie znalazłem, ale też specjalnie nie szukałem, nawet schowka jeszcze nie otwierałem :) . Dzisiaj dopiero, po rozmowie z Mariuszem, sprawdziłem ręczny... działa idealnie... ufff :lol: .

Zeby nie było, przejechałem na nim już z 600- 700 km :lol: .

PS. Doszedłem do wniosku, że to jednak pojazd nie dla mnie whist , ja po prostu nie potrafię tak "powoli" jeździć, a Helix to niestety max. max. max. 120 km/h plus w zakrętach zachowuje się jak ... hmmm, no tzn. troche chwiejnie :P . Taki urok geometrii i tego zawieszenia.

Morphousem smiga mi się po winklach zdecydowanie lepiej. No i hamulce, niby dobre i sprawne, ale w porównaniu do aktualnych modeli są troche takie ... no nie na czasie :P . Jeden plus Helixa, przy wykładaniu się, nie trze żadnymi centralkami i innym żelastwem, co w Morphie dzieje się dość szybko :P ...

Ciężko już dzisiaj Helixa spotkać na ulicy, w miejscu spotkań moto, juz kilka razy zagadywały mnie jakieś dziadki w ten deseń: " (...) Panie ja to takiego Helixa miałem w 86 roku, wtedy to był dopiero skuter (...) "... i później następuje cały wywód na temat i nie na temat !w00t ...

Edit: Informuje, ze Helixa "u mienia uze niet", dlugie zauroczenie i krotka milosc zakonczyla sie szybkim i bezbolesnym rozwodem for ever ;) , no ale moze nowy wlasciciel sie sam ujawni ;) ...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Bardzo fajna historia pewnego spotkania: Fusion meeting

Honda Fusion SlideShow

Tutaj wariacje LED'owe w Helixie :rolleyes:

A tutaj gość poszedł mocno "po bandzie..." Rat Helix/Fusion... oczywiście Japan Story !w00t

Wersja Helixa po custom'izingu od Whitehouse móda

modahelix.jpg

1471968440_62a6f76b8e.jpg

Helix baaaardzo low&loooooong z TV !w00t

75214145-295127_super-scooter-craze-(14).jpg

75214145-295133_super-scooter-craze-(11).jpg

75214145-295125_HondaFusion3000.jpg

75214145-295126_super-scooter-craze-(10).jpg

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

No i kolejny extras do Cn 250...

Bardzo mądrze przemyślany i doskonale sprawdzający się dodatek do Helixa amerykańskiej firmy Drag Specialites > http://www.dragspecialties.com/

p1200967.jpg

p1200968.jpg

p1200976.jpg

p1200969.jpg

Oparcie posiada 3 punkty mocowania (na zdjęciu mocowanie w pozycji środkowej) co pozwala dobrać optymalną pozycję/ ilość wolnego miejsca dla kierowcy i pasażera. Całość pochyla się do przodu tak aby pasażer mógł bez problemu zajmować miejsce a także posiada system amortyzacji w czasie jazdy. Pokrycie materiał skórzany idealnie zgrywający się kolorystycznie z kanapą Helixa. :)

Extras idealny dla leniwców :sport: oraz tych z bólami kręgosłupa :crutch:

Odnośnik do komentarza

Witam ponownie

Udało mi się kupić oparcie orginał - trochę używane, ale ogólnie OK. Próbowałem zamocować, ale przeszkadzają odlewy plastykowe w spodzie siedzenia. Moja prośba gdybyś znalazł chwilę to proszę o zrobienie kilku fotek z mocowania uchwytów do ramy - dziękuję i pozdrawiam Jarek G.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Tak to wygląda pod kanapą.

tXVk7-4ZlH5x.jpg?v=2

lBdw2-HDXuLX.jpg?v=2 | mstZm5OHFACgmToZ3JbcKlLT6P82whewguZ2iE9w.jpg?v=0

Odnośnik do komentarza

Ciekawy Helix lub to, co zostało z niego technicznie ;) ...

Helix_Umbau_zps4ey9if6g.jpg

Helix po ok. 500 godzinach pracy... Użyty materiał: Heinkel, Schwalbe, Vespa i MZ.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Podoba mi się otwór rewizyjny i umiejscowienie lusterek ;)

Odnośnik do komentarza

Mi się podoba :) ... Taki "ascetyczny" kolor i struktura lakieru też trafione.

PS. I nawet, po ciężkich bojach i sprawdzaniu przez diagnostów sztuki i jakości przebudowy, dostał TUV...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...