Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Piaggio X8


Gość gogo90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wszystkich! Niektórzy z was znaj? mnie pewnie z forum skutery.net ale teraz przyszedł czas na co? wiekszego więc zarejestrowałem się na Burgmani.

Może mi kto? poradzić odno?nie skutera Piaggio X8 poj. 125ccm ? Mam zamiar taki kupić rocznik 2003-2004.

Do tej pory jeĽdziłem runnerem, którego teraz sprzedaje. Czy X8 to dobry wybór na nastepny skuter, koniecznie musi to być poj. 125cm ze wzgledu na przepisy, czy może co? innego lepiej?

Dzięki i Pozdrawiam wszystkich

Gogo90

Grupa UĆ

gg: 3855512

gogo90@wp.pl

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Heja Gogo... Ja to jako? niemogę o Tobie zapomnieć :angry: ...

Hehe ale nie o tym mowa...

Więc jesli chodzi o Piaggio X8 to jest to moim zdaniem |WIETNY skuter, je?li przebierasz w 125... Duży, wygodny, zaawansowany technicznie(w porównaniu do Majesty czy innych 125) i nie ma ich za bardzo w polsce(ja nie znam nikogo, ani narazie też nikogo w poslce nie widziałem)...

Także X8 125ccm jest wg. mnie SUPER sprzętem... Jedyne co mółby? jeszcze obadać, to Honda pantheon 125, ta nowa wersja na wtrysku, któa tak samo jest bardzo ł?dna i fajna, lecz jest mniejsza od X8...

Zobaczymy jak kupisz... S?dzę, że będzie to SUPER sprzęt...

Pozdrawiam, Kuba :unsure:

Odnośnik do komentarza

Witam.

A może tak Aprila Atlantic 125 - ładny duży skuter, przyzwoite osi?gi no i cena o wiele niższa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Michał Kupczyk
Może mi kto? poradzić odno?nie skutera Piaggio X8 poj. 125ccm ? Mam zamiar taki kupić rocznik 2003-2004.

Do tej pory jeĽdziłem runnerem, którego teraz sprzedaje. Czy X8 to dobry wybór na nastepny skuter, koniecznie musi to być poj. 125cm ze wzgledu na przepisy, czy może co? innego lepiej?

Czesc:

Odpowiem pytaniem na pytanie: Zalezy do czego 'lepiej'.

Napisz jak bedziesz go uzywal? Tylko popoludniowe krecenie po okolicy /weekendowe wycieczki latem? Dojazdy do szkoly?

Zastanow sie bardzo dobrze, w jaki sprzet celujesz za 3-4 lata, co Ci sie podoba.

Kupowanie skutera 125 jest troche ryzykowne, jezeli traktujesz go przejsciowo, a bardzo sluszne jezeli masz na mysli walory uzytkowe i chcesz sie zwiazac ze sprzetem na kilka lat.

Mnie sie nie udalo sprzedac DWU letniej Majesty 125, z polskiego salonu, nawet za 1/2 ceny. Nikt nie zadzwonil! .

W Polsce sprzet 125 jest DLA NIKOGO: trzeba miec prawko A1, ktore kosztuje, nie jest awansowane na A, a wiec za dwa lata kolejny wydatek.

Tu w UK prawko 'A1' robi sie w jeden dzien, i jest tu rynek na klase 125.

Cenowo zakup i utrzymanie 125 wychodzi IMHO dosyc podobnie do motocykla klasy 500, a klopot ze zbyciem jest niemaly.

Reasumujac: jezeli sprzet ma byc tylo na dwa lata: ODRADZAM.

Jezeli masz na mysli codzienne dojazdy i ekonomie: GORACO POLECAM.

pozdrawiam

--

Michal

Odnośnik do komentarza

Tak tak X8 jest następc? X9 która też jest bardzo dobrym sprzętem jednak nie zachwyca ona osi?gami, ale może teraz się to zmieniło. Wygl?d X8 jest bardzo ładny wygl?da na dużego wygodnego maxa. Więc my?lę że nie żałowałby?.

Odnośnik do komentarza
Tak tak X8 jest następc? X9 która też jest bardzo dobrym sprzętem jednak nie zachwyca ona osi?gami, ale może teraz się to zmieniło. Wygl?d X8 jest bardzo ładny wygl?da na dużego wygodnego maxa. Więc my?lę że nie żałowałby?.

X8 jest nastepca Hexagona :unsure: .Gabarytami jest do niego podobny.

X9 to model o jedna klase wyzszy...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Tak tak X8 jest następc? X9 która też jest bardzo dobrym sprzętem

Muszę sprostować... X8 jest następc? Hexagona.

Poza tym Michał napisał wiele cennych wskazówek, które potwierdzam.

Osobi?cie je?li już miałbym się wi?zać na dłużej ze 125 ccm to mój wybór padłby tylko i wył?cznie na Pantheona (model po 2003 roku- 4T) lub Majesty 125.

Bigu już mnie ubiegł i napisał to samo w tym samym momencie :unsure:

Odnośnik do komentarza

Dzieki za rady. Honda Pantheon nie leży w moim gu?cie. Najbardziej z tych wszystkich podoba mi się wła?nie X8.

Co do burgmana 125 to też jest fajny, ale na skuter moge przeznaczyc około 8ty? zł, wiec cena 3600Euro niestety to dla mnie zbyt dużo.

A teraz mam takie pytanie, dlaczego piaggio x9 jest o klse wyższy niż x8?

Je?li chodzi o silnik to przy 125 chyba maj? takie same? A reszta też mi się wydwała podobna.

Odnośnik do komentarza

Witam

za dwa trzy sezony czeka mie wymiana i napewno tez bede mial dylemat co wybrac ale wiem jedno ze gdy bede kupowal bede musial dostac sprzet do przetestowania prze weekend inaczej decyzji nie podejme (mylse tu o salonowych sztukach)Radzic sie nas mozesz i bardzo dobrze bo jak widzisz kazdy poleca Ci cos innego bo i gusta sa rozne.Ale mysle ze musisz dokladnie przestudiowac posty i wypisac sobie wszystkie za i przeciw.

Ps.kierowac sie trzeba wlasnym gustem.

pozdr

majon

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
A teraz mam takie pytanie, dlaczego piaggio x9 jest o klse wyższy niż x8?

Je?li chodzi o silnik to przy 125 chyba maj? takie same? A reszta też mi się wydwała podobna.

Piaggio wprowadzaj?c na rynek w roku 2004 X8- ke podała prasie oficjalnie do wiadomo?ci, że X8 ma zapełnic dziurę w segmencie mniejszych maxi- skuterów (125- 200), których do tej pory reprezentatem był wła?nie leciwy do?ć Hexagon.

To, że X9 ma w ofercie silnik 125 nie ma nic wspólnego... Po prostu włosi chcieli aby X9' ka dotarła do jak największej ilo?ci odbiorców dlatego zaoferowano klientom wyj?tkowo szerok? gamę silników - 125, 250, 500 ccm.

X8 to konkurencja dla Majesty 125, Pantheona 125, Burgmana 125 czy Madisona 125

X9 to klasa Burgmana 400, Majesty 400 czy Madisona 400

Je?li idzie o takie doradzanie to moim zdaniem nie ma to najmniejszego sensu, Kup to kup tamto.

Jedyne co to można wyrażać swoje zdanie i opisywać jak my to widzimy, jakie mamy "za" i "przeciw".

Poza tym często zdarza się też tak, że kupujemy nie to co sobie zamarzyli?my tylko to co akurat trafi się w super ofercie (chodzi o stan i cene) no chyba, że mamy nieograniczone zasoby finansów... Wtedy wybieramy dokładnie to co chcemy.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
I pomyslec, ze kiedys koniecznie chcialem kupic X8 :)

Kiedy? napisałe?, że na T- maxie czułe? się jak na psie :unsure:

Na X8 wygl?dasz jak na chomiku :angry:

Odnośnik do komentarza

Ale nie ma tego tamtego ze X8 jest piekny i bardzo praktyczny schowek pod kanapa :unsure: szczegolnie otwierana tylna czesc skutera. Jak chodzi o 125 turystyczna to chyba jedna z ladniejszych i praktyczniejszych ofert. Szkoda tylko ze polski importer nie sprowadza chocby 200 lub nowej 250 bo bylby dostep do czesci a takto z tym troche gorzej...

Ale ogolnie piekny pojazd, kiedys moje marzenie :angry:

Odnośnik do komentarza

Witam, przegl?dam ogłoszenia i widze że dużo wiecej na rynku jest x9 niz x8 i zazwyczaj x9 s? droższe. Oczywiscie mowie tu o poj. 125.

Dlatego teraz zmieniłem troche zdanie i mam zamiar kupic albo Piaggio X9 lub X8.

Który by?cie bardziej polecili?

P.S. Dzwonilem do go?cia, który sprowadza skutery z Francji i ma X9 125 z 2003r. za 6000zł. Podobno był w nim, spawany tylko przedni plastik bo był szlif, i jest do pomalowania, jesli chce to go pomaluje. Jutro lub pojutrze bede miał jego fotki i znał przebieg. Co o takim s?dzicie?

P.S.2. Szczegolnie mi w x9 spodobał się mini komputer pokładowy i obrotomierz. Mozecie powiedziec co na tym wyswietlaczu lcd można zobaczyć?

Odnośnik do komentarza

Witaj

Jak tylko bedziesz miał fotki X9-tki wrzuć na forum.

Wspólnie obcenimy i podejrzewam, że "oczy Burgmanii" wychwyc? wszystkie za i przeciw !TAZ

pozdrawiam

ciachu

Odnośnik do komentarza

Miałem z ojcem na poczatku kariery X9 i musze powiedzieć że silnik to w nim nie zadowala :) Osi?gi s? słabe, a nawet bardzo porównyj?c do innych 125-ek. Komputer w tym skuterze i cała deska rozdzielcza jest ?wietna to trzeba przyznać. Ładnie się prezentuje, jest wygodny. Ale jeden minus to były własnie osi?gi.

Odnośnik do komentarza

Nasza X9 osi?gała maxymalne prędko?ci w granicach 110 - 120 chociaż to już max. Jednak najgorsze było pokonywanie jaki? wzniesień bo odrazu tracił moc i żeby wjechać pod duże wzniesienie był w stanie zwolnić nawet do 40km/h. Pamiętam jak dzi? jak jechali?my na góre żar to biedna X9-tka normalnie nie miała szans z moj? 50ccm. Grzała się i ledwo jechała (20-25) :)

Odnośnik do komentarza

To chyba cos z nia bylo nie tak :unsure: . Rozumiem jeszcze zwalnianie do ok. 70km/h. ale do 40km/h na godzine? Ustawianie gaznika, pasek lub rolki byly chyba bardziej odpowiedzialne niz silnik 125ccm.

W sumie nie mialem wiele mozliwosci jezdzic 125-kami, ale Hexagon 150cm nie zwalnial pod stroma gore nawet do 80km/h. Podobnie Beverly 200 latal po bieszczadzkich gorach az milo :lol: .

Odnośnik do komentarza

Witam,

dostałem zdjecia piaggio x9 125 z 2003r. Wstępna cena 6000zł. Dodatkowe informacje jakie dostalem od sprzedawcy:

,,Piaggio X9 2003 r., wymaga lakierowania, choć niekoniecznie, koszt lakierowania ok. 500 zł. Przebieg 8500 km, ogólny stan bdb. nie zniszczony, nie katowany, lekko porysowany lewy boczek. Fabrycznie wyposażony w przeciwdeszczowy pokrowiec na siedzenie, posiada instalację zasilaj?c? interkom, duży schowek pod siedzeniem, mały schowek przed kolanami kierowcy, immobilajzer, chłodzenie ciecz?. Jest duży i wygodny, sprawia bardzo pozytywne wrażenie. Sprowadzony z Francji, jeszcze niezarejestrowany w Polsce, kupuj?cy zwolniony z opłaty skarbowej, faktura VAT."

Dodatkowo jest mozliwosc zalatwienia rej. 125/50 co mi jest potrzebne !w00t.

Jak uwazacie brać tego czy szukać innej x9 lub x8?

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Założe się, że pojazdy widniej?ce na zdjęciach(YP125 i 250) znajd? się niedługo na allegro w stanie IDEALNYM, bez wypadkowe... Tak więc wydaje mi się, że X9 mogła być wczesniej w podobnym stanie.Choć nie jest to wcale PEWNE...

Pozdrówka, Kuba !TAZ

P.S. Nawet samochody stoj? tam bez lamp... !w00t

Odnośnik do komentarza

mam identyczne wrażenie co ten gadatliwy Kub(mał)piszon ... !w00t

inne pojazdy stanowi?ce otoczenie tego X8 mówi? same za siebie ...

NIE wierze w przebieg tego skutera (jest z Francji), ani jego bezwypadkowo?ć ...

klient ma kontakty z jakimi? szrotowiskami w FR i stamt?d ssie pojazdy ... i ?miem w?tpić ze tego X8 w super okazyjnej cenie, z super niskim przbiegiem i drobn? potrzeb? kosmetyczn? znalazł na porz?dnym "parkingu"

Odnośnik do komentarza

yyyy wiesz... ciężko powiedzieć. Skuter sam wygl?da ogólnie OK, ale to tło...

Poza tym zastanów się... popatrz na ceny takich pojazdów na mobile.de , allegro. Mnie cena bardzo podpada... nie zdziwiłbym się gdyby nie był już po większych przej?ciach. Może to zabrzmi ?miesznie ale cena za niska !TAZ .

Choć może się zdarzyć że i jemu się perełka trafiła ale jest to mało prawdopodobne... Poza tym weĽ pod uwagę że przez telefon wszystkiego ci nie powie, a na miejscu wyjdzie że to i owo jest do wymiany. Ja tak miałem z moja Majesty, kupiłem za 5000PLN w stanie niby idealnym a się okazało że te duperele do niego żeby chodził tak jak trzeba wyniosły ponad 1000PLN !w00t

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
inne pojazdy stanowi?ce otoczenie tego X8 mówi? same za siebie ...

Mumia... potwierdzam, że otoczenie jest nie keke ale skuter o którym mowa to X9.

Co do stanu: Skuter wygl?da na fotkach w miare OK> Tylny plastik przylega dziwnie ale ze zdjęć ciężko co? więcej powiedzieć. Pozatym przebieg na moje oko jako realny... Wydech, amorki i inne sugeruj?, że pojazd nie ma napewno 30 tkm...

Co do ceny: Ja wiem czy ona taka za niska? Jak dla mnie jest adekwatna do dzisiejszych realiów.

6000 PLN+ 500 naprawa+ 1000- 1200 rejestracja daje w sumie ok 7500 PLN. Niby cena ok ale należy pamiętać, że jest to tylko 125' ka "made in Italy" i to 3 letnia.

Oto podobna oferta X9, 125, 2004 rok

Pozatym... otoczenie tej X9' ki oraz umożliwienie rejestracji na 50 ccm zakrawa moim zdaniem na żart i już na wstępie bardzo Ľle ?wiadczy o sprzedaj?cym... :lol:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...