Skocz do zawartości
Forum Burgmania

czytanie forum


22hubert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanie do osob ktore sprawuja piecze nad wygladem i dzialeniem strony, czy istniala by mozliwosc aby otwierany temat wyswietlal wpisy od ostatniedo( edytowanego) do pierwszego, wydaje mi sie ze usprawnilo by to czytanie forum.

Ewentualnie otwierany temat automatycznie przechodzi do pierwszych nieprzeczytanych wpisow.

Odnośnik do komentarza
czy istniala by mozliwosc aby otwierany temat wyswietlal wpisy od ostatniedo( edytowanego)  do pierwszego, wydaje mi sie ze usprawnilo by to czytanie forum.

Chodzi o to aby był wyświetlany w całości na jednej stronie?

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

wydaje mi się, ze koledze Hubertowi chodzi o to aby posty w temacie wyswietlaly sie od ostatniego do pierwszego, czyli odwrotnie jak jest teraz.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
(...) czy istniala by mozliwosc aby otwierany temat wyswietlal wpisy od ostatniedo( edytowanego) do pierwszego, wydaje mi sie ze usprawnilo by to czytanie forum.

Ewentualnie otwierany temat automatycznie przechodzi do pierwszych nieprzeczytanych wpisow.

Szczerze mówiąc, nie bardzo rozumiem. Czy chodzi o to, żeby

wchodząc w wątek, widziany był najnowszy wpis jako pierwszy ? :)

Jeśli tak, to jest dość dziwne, żeby zaczynać czytanie nie od np. pytania,

tylko od odpowiedzi... :)

Zresztą i tak większość użytkowników forum, czyta tylko pierwszy wpis

(i to nie zawsze ;)) i ostatni, co czasem prowadzi do naprawdę wesołych

sytuacji...

Jeśli wątek ma więcej niż 1 stronę, to masz przecież taki link:

"Idź do pierwszego nieczytanego posta".

pzdr

Odnośnik do komentarza

22hubert by chciał czytać od najnowszego, potem przewijając w dół stronę, docierałby do starszych. Czyli, cofałby się w czasie. Widziałem gdzieś na innych forach taki układ. Dla mnie to niezbyt szczęśliwe rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
wydaje mi się, ze koledze Hubertowi chodzi o to aby posty w temacie wyswietlaly sie od ostatniego do pierwszego, czyli odwrotnie jak jest teraz.

Dokladnie tak. jak ktos wchodzi czesto na forum (jak ja) i czyta kazdy nowy wpis musi dodatkowo klikac na (przejdz do ostatniego nieprzeczytanego), sytuacja jest podobna chcac sie wycofac do glownego menu, czyli dodatkowe dwa klikniecia = czas, wiem ze to jest doslownie 2 sekundy z zycia ale przy ilosci wejsc 10-20 moze sporo przyspieszyc poruszanie sie po forum, Oczywiscie jest to propozycja, ja ze swojej stony tematu dalej nie ciągnę. Pozdrawiam czesc.

Odnośnik do komentarza
[...]Chodzi o to aby był wyświetlany w całości na jednej stronie?

Pomysł autora wątku mi się nie podoba.Aktualna sytiuacja daje chronologiczny układ tekstu. Zwłąszcza przy długich postach, daje to konsekwencję. Odwrócenie kolejności wymagałoby czasem skakania w dó w górę w dół w górę.

Pomysł Administracji: jedna długa strona w każdym wątku, jest godny rozważenia.

Niektóre wątki mają po kilkanaście stron i ich otwieranie stałoby się wyzwaniem dla użytkowników o słabszej przepływności (np oglądający na telefonie komórkowym). Ale w typowych wątkach byłoby dobe.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...