Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Majesty 2000r czy 2001r ???


Gość kamyk128

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamyk128

Witam

W mojej Yp-ce w papierach napisaney jest rok 2001 ale patrz?c na owiewke nad przdnia lampa wynika co innego !TAZ Gdy kupowałem moj? Yp-ke nie wiedziałem że czrany kolor owiewki jest zarezerwowany tylko dla 2000 r. !w00t Przed kupnem my?lałem że zależy od tego jak kto sobie zamówi nowego w salonie. Czy ktos wie oco tu chodzi albo czy kto? spotkał się z takim przypadkiem??? Za pomoc byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam Kamyk

Odnośnik do komentarza

Czarna owiewka nad lamp? nie jest zarezerwowana ani dla rocznika 2000 ani też dla rocznika 2001 i dalej, też kiedy? podobnie my?lałem, ale posiadam liczne zdjęcia, że tak nie jest. Pierwsza yp-ka nowa, rocznik 2000 jeżdziła w Poznaniu kolor czerwony w MAREX-MOTOR serwis Yamahy z owiewk? czarn?, mam zdjęcia, moja rocznik 2001 też ma owiewkę czarn?...

Odnośnik do komentarza
Gość kamyk128

Witam

Od?wieze ten temat bo chciał bym być pewny na 100% czy moja Yp-ka jest z 2001.

Czy kto? wie jak odczytać rok produkcji z numeru ramy albo w inny sposób??? Tak jak napisał Andrew s? podobne przypadki do mojego, może s? to jakies nie typowe wersje??? Za pomoc w rozwikłaniu zagadki bardzo dziękuje.

Pozdrawiam Adrian !TAZ

Odnośnik do komentarza

Jak jestem przekonany ze czarny plastik z przodu to rocznik 2000 przynajmniej wiekszosc produkcji.Mozliwe ze pierwsze sztuki 2001 byly montowane z tego co bylo jeszce na magazynie, wszak produkcja modelu nie zaczyna sie dokladnie na przelomie roku. Jak wybierałem kolor z prospektu 2001 byly wszystkie w jednakowym kolorze.Byly dostepne sze?ć kolorów dwa srebrne (silver i electric) wi?niowy, grnatowy ciemny, żółtawy, biały, szkoda ze wywaliłem ten prospekt..

Warto popatrzec po plastikach , lampach czasami sa takie wytloczenia na niemalowanej stronie, a chyba nawet po zarowkach!. Inna sprawa to ze takie skutery nie sprzedaj? się od reki i rowniez dobrze mogł stać w sklepie pare miesiecy a być kupiony juz w 2001r i tak ma w papierach (EZ-data zakupu mobile.de). Inaczej w pazdzierniku musieli by zatrzymac produkcje bo kto by im kupil taki z listopada czy grudnia..Najlepiej kupow?ć w połowie roku !bicz

Tak z ciekawosci andrew:

W ktorym miesiacu kupowales maszyne?

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że z tym czarnym plastikiem to nie jest prawda. Jam też mam czarny a YPka jest z roku 2002. Jest jeszcze YPka z allegro z 2003 z czarnym. (co prawda znalazła się w w?tku z kup? !bicz !guns :ph34r: )

Odnośnik do komentarza

Podpowiem tylko, ze w De YPki i XPki staly czasami bardzo dlugo u dealerow(2-3 lata). U dealera Yamahy, u ktorego korzystalem z serwisu i sklepu, do dzisiaj stoi gaznikowy Tmax. Jest co prawda troche przerobiony, ale "nowy" i na sprzedaz !bicz . I jest to bodajze wersja 2001...

Odnośnik do komentarza
Gość kamyk128
Jam też mam czarny a YPka jest z roku 2002.

Więc trzeba przyj?ć że mamy wersje limitowane :ph34r:

To bardzo mozliwe że ona przestała u dilera we Francji bo w dowodzie rejestracyjnym jest tylko jedna data 2001 r (chyba jest to data pierwszej rejestracji nie jestem pewien bo nie znam Francuskiego) Ale w dowodzie powinien widnieć rok produkcji a jest tylko jedna data i niewiadomo do czego ona jest !guns

Je?li jest tak jak napisał Bigu (Mam nadzieje że moge tak się do ciebie zwracać??) To zotałem załadowany w bambuko i to nieżle !bicz

Odnośnik do komentarza

My?lałem ,że ten problem opanowałem, ale chyba tak nie jest. KK -moja maszyna po raz pierwszy została sprzedana w kwietniu 2002r. w Niemczech z solonu Yamahy facetowi, który długo na niej nie pojeżdził, bo sprzedał j? w czerwcu 2003r.do Polski-ja stałem się jej wła?cicielem.Go?ciu zapewniał, że była bezwypadkowa. w papierach pierwszego zakupu widnieje rok produkcji 2001r. i to sie zgodza, ale nie brałem pod wzgl?d tego, że mogła być walona, i kiedy? tam mógł go?ciu wymienić osłonę org. na osłonę z rocznika 2000.

Odnośnik do komentarza

Mi w 2001 roku oferowali yp250 taniej (now?) 99r jeszcze w starej budzie..

jeszcze raz nie z 00 tylko 99! Ale chcialem miec w koncu choć jedna rzecz porzadn? , a że akurat miałem kase wiec postawilem na nowy.I tak jak mowi kolega Dr.Big taki skuter moze stac w sklepie niekiedy i dwa lata, a jeszce jak jest w dziwnym kolorze..

Look at this

http://www.cyberscooter.it/modelli/yamaha/index.htm i po lewj do wyboru 00 i 01

to co jest w dowodzie to jest nieważne zwlaszcza jesli sprzet jest z zagranicy, rok produkcji jest na homologacji. Jesli to takie wazne to na 100% sa znakowane elementy elektroniczne w prosty sposob YY MM, ale trzeba by cos rozbebeszyć..

Chociaz z tym datami na elementach to trzeba uwazac, bo trzeba by obszukac caly skuter i znalezc najmłodsz? date, gdyz czesto podzespoly sa zamawiane na magazyn , tam to lezy i dopiero podczas produkcji jest malowane na konkretny kolor, i tak np. po klapk? od wlewu paliwa mam wytloczona date 00, daty sa na kazdym plastiku wytloczone .Sprawdze jutro zarowke z przodu moze jest znakowana , moze bedzie 2006 !bicz

A moze to wyjasni sprawe!

http://www.data.com.pl/infotech/vin.html

Odnośnik do komentarza
Gość kamyk128

Dziękuje wszystkim za pomoc.

Chyba przyjmę że jest z 2001r nawet je?li została przechrzczona na granicy :huh: więc przy sprzedaży (w dalekiej przyszło?ci :lol: )nie będzie miało to znaczenia bo w karcie pojazdu i w dowodzie widnieje 2001 jako rok produkcji :lol: Tylko ta sama ?wiadomo?ć że jest co? nie tak jest nie za miła !scooter

Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam Adrian :huh:

Odnośnik do komentarza

no a jak z tym numerem VIN, tam mozna odczytac rok.

Ja to widze tak(modelami) do 99roku stara buda, 2000 nowa buda wszystkie z czarnym deklem, niech mi ktos pokaże 2000 z deklem w kolorze reszty , i potem w 2001 kolejny refresh-dekiel w tym samym kolorze.Nie wiem moze sie myle.

Prawda jest też taka często odmłodzone(z jakimi? zmianami) modele powiedzmy na rok 2006 sa juz produkowane pół roku wcze?niej, z numeru wychodzi 2005, jednak jest to katalogowy model 2006 i data produkcji jest tez 2006, i to chyba najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Gość kamyk128
no a jak z tym numerem VIN, tam mozna odczytac rok.

Ta strona z instrukcj? odczytywania VIN jest tylko do samochodów bo tam gdzie powinna być litera to jest cyfra i takie rużne rzeczy !scooter A na numerach VIN niema nic co przypomina date produkcji :lol: Ale pewnie umiem prawidłowo odczytać numeru :lol:

Napisał bym numer VIN i by? może go rozgryzł ale jest to chyba do?c poufne i lepiej żeby osoby postronne nie znały tego numeru.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...