Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Avatary


Tetsuo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Pragnę wszystkich poinformować , ze od dnia dzisiejszego wielko?ć avataru uploadowanego na forum burgmani nie moze przekroczyć 150KB . Tym samym zostały usunięte największe avatary które w sumie zajmowały ponad 1/2 powierzchni dyskowej forum.

My?lę , że sprawa nie wymaga komentarza. ( no chyba , że kto? w zgodzie z kodeksem "etycznym" skuteromaniaka chce podpowiedzieć , czyjego dużego avatara nie wyłapałem.)

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam sie po co komu wiecej niz jakies 50KB !TAZ , moj ma niecale 11KB, powiedzmy przy 120x120pixelach mialby jakies 13-14KB. Ale 150 !zeby ?? A juz ponad, to sobie nie wyobrazam. Zastanawia mnie tez jedno, niektorzy maja avatary dosyc podlej jakosci !w00t , a mimo to o duzej objetosci... Jak to z tym jest?

Odnośnik do komentarza

Mój avatar ma rozmiar 96x120 pixeli. Chyba nie jest za mały. Waży zapewne parę kilo. Przynajmniej nie wczytuje się pół dnia ma kiepskim ł?czu.

Co do jako?ci... Przyczyn mże być kilka. Po pierwsze kiepskie foto lub skan do kitu. Po drugie... wła?nie avatar dużej objęto?ci często kiepsko wygl?da, gdyż system go automatycznie zmniejsza i robi to fatalnie. Gdy zmniejszamy jak?kolwiek fotkę, to powinni?my j? programowo wyostrzyć, czego automaty nie robi? i wy?wietla się mydło. Po ptrzecie kompresja... musi być w rozs?dnym zakresie, gdyż za duża powoduje powstanie tzw. artefaktów.

Wniosek: zmniejszyć swoje avatary do wielko?ci wy?wietlanej na ekranie przez system i lekko wyostrzyć. Będzie sensowna jako?ć i mniejsze obci?żenie łacza.

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Spokojnie wystarczy 50 kb, moj ma 22 kb. Dziwi mnie bo kiedys chcialem wrzucic wiekszy myslac ze mi sie zmniejszy automatycznie i nie chcialo go przyjac, wiec nie wiem jak to sie stalo ze innym przyjmowalo. No coz 150 kb to az zbyt wiele na tak maly obrazek. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Znalazłem kolejnych 15 avatrów przekraczaj?cych aktualne minimum 150KB . Jak komu? znikn?ł avatar to proszę sobie zuploadowac nowy , malutki.

Odnośnik do komentarza

Sorki za mega odkopanie tematu, ale że znalazłem dokładnie jaki chciałem założyć.. !OKK

Chodzi mi o wielkość avatara.

Nie można by zwiększyć jego rozmiarów do 150px szerokości?

Niby nie wiele, ale zdecydowanie inne zdjęcia można wrzucić na których coś będzie można zobaczyć, a przy obecnym parametrze jest ograniczone pole !bicz

Jak Administracja może to rozważyć, będę wdzięczny :o

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
Niby nie wiele, ale zdecydowanie inne zdjęcia można wrzucić na których coś będzie można zobaczyć, a przy obecnym parametrze jest ograniczone pole !bicz

A co niby mamy oglądać na avatarach??? Avatar to tylko jakiś obrazek, nic specjalnego. Zobacz na avatar Maria powyżej, dużo treści, wszystko widać i nic więcej nie potrzeba.

Zwiększając rozmiary avatarów bardzo podniesie się transfer na serwerze a to nie polepszy nam działania forum.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
Zobacz na avatar Maria powyżej, dużo treści, wszystko widać i nic więcej nie potrzeba.

Czy ja wiem Orzechu :o moim zdaniem niewiele widać - co ciekawsze fragmenty pod szmatkami !OKK !bicz

Odnośnik do komentarza

150 pikseli? Po co? Wydaje mi sie, ze tyle ile jest w zupelnosci wystarcza. Sadze, ze nie jest to forum, na ktorym "zwycieza najwiekszy i najbardziej kolorowy avatar" !bicz .

Mimo tego, ze nie narzekam na szybkosc laczy :o , to sam nie za bardzo mam ochote na ogladanie avatarow wielkosci zdjec !OKK .

Odnośnik do komentarza

Ja tam uważam że obecne parametry avatarów są naprawdę wystarczające a przy odrobinie chęci właściciela takowego można zmieścić wszystko !bicz

<=========================== Jak nie wierzysz to patrz tutaj na mój !OKK

albo na wszystko mówiący avatar kolegi Orzecha :o

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

150 pikesli na avatar ? A po co ? jak pokazuje przykład kolegów powyżej,

kiedy brakuje Ci grafiki na wyrażenie siebie w avatarze, ładujesz co się da

i kończysz "przekaz" w podpisie... !tut

:);) !tut

pzdr

Odnośnik do komentarza

Większy awatar + post jednolinijkowy + podpis = cała strona albo i dwie (na ekranie) dla jednej linijki (nie)właściwej treści <_<

Jest takie powiedzenie, że małe jest piękne... Zgadzam się z nim w 100% - i do tego wiem, że duże jest jeszcze piękniejsze !piwko

Obecne avatarki są ok.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...