Skocz do zawartości
Forum Burgmania

People S250


adamgt

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, czy ktoś może ma ten sprzęcik? Przyglądam mu się bo wygląda na to, że spełnia większość moich wymagań (i praktycznych i finansowych) i chciałbym się dowiedzieć jak wygląda eksploatacja. Skuter potrzebuje do przemieszczania się po Wawie z rzadka w trasie (maks to 300km do Krakowa). Z tego co się zorientowałem to największą wadą są bardzo częste przeglądy (co 2000km wymiana oleju), ale chciałbym, się też dowiedzieć jak w praktyce wygląda spalanie i czy dynamika jest wystarczająca na Wawę?

Odnośnik do komentarza

Mam, ale od niedawna :) więc trudno mi sie wypowiadać jak wychodzi spalanie, nie mówiąc już o innych elementach eksploatacyjnych.

Jeśli chodzi o wymianę oleju to chyba jest co 5k - tak mi przynajmniej powiedział Kris u którego robiłem przegląd zerowy po zakupie skuta (używka).

Dynamika na Wawę - dla mnie w zupełności wystarczająca. Śmigam w korkach między puszkami, ze świateł startuję zawsze pierwszy :) Wyprzedają mnie jedynie duże 2oo :)

Ze swojej strony polecam. Spełnia on moje oczekiwania co do skuta. Pytanie jakie są Twoje :unsure:

Dla mnie jest są to pierwsze własne 2oo. Zdecydowałem się na !OK żeby łatwo, szybko i bez kłopotu przemieszczać się w mieście.

Tras dłuższych nie planuję na razie, ale zastanawiam się czy by było wygodnie. Choć Kymco People ma duże koła co jest IMO dużą zaletą to jednak pozycja jest krzesełkowa.

!piwko

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Nie mam People ale mam Dinka 150 i chciałem dodać jedną myśl do rozważań o zakupie.

Oczywiście mamy przedstawiciela Kymco na Polskę i chwała mu za to, ale jak kupowałem części zamienne do swojego to padały kwestie, że ten model nie był sprowadzany na Polskę więc muszą części dobierać pasujące z innych modeli. I tak np. przy częściach do silnika 250 to pewnie odpowiednikiem byłby B&W 250. Nie jest to oczywiście duży problem, ale przy używkach czasami wychodzą różne kwiatki i różne części są potrzebne, czasami nowe.

Nie zniechęcam do zakupu, ale piszę to , żebyś uwzględnił że może się zdarzyć dłuższy czas oczekiwania na część, mimo przedstawiciela handlowego.

Części są o wiele tańsze niż np. Yamahy.

Zadowolenia z zakupu i długiego śmigania.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Witajcie, czy ktoś może ma ten sprzęcik? Przyglądam mu się bo wygląda na to, że spełnia większość moich wymagań (i praktycznych i finansowych) i chciałbym się dowiedzieć jak wygląda eksploatacja. Skuter potrzebuje do przemieszczania się po  Wawie z rzadka w trasie (maks to 300km do Krakowa). Z tego co się zorientowałem to największą wadą są bardzo częste przeglądy (co 2000km wymiana oleju), ale chciałbym, się też dowiedzieć jak w praktyce wygląda spalanie i czy dynamika jest wystarczająca na Wawę?

też mnie interesował ten model i byłem przerażony częstym serwisowaniem, wysłałem pytanie do MOTORLANDU i otrzymałem odpowiedź, myślę, że nie będzie sprzeciwy ze względu na przedrukowanie korespondencji - poniżej

---------------------------------------------------------------------------------

Witam

Pierwszy przegląd po 300km

drugi po 1000km

potem co 2000km, czyli 3000, 5000, 7000km itd.

przykładowe wymiany:

oleju silnikowego co 2000km,

przekładniowego co 4000km

wymiana swiecy co 5000km

wymiana paska napędowego co 6000km

wymiana filtra powietrza co 4000km

wymiana płynu chłodzącego pierwsza po 10000 potem co 5000km

pozdrawiam serdecznie

Marcin Greń

---------------------------------------------------------------------------------------

"Pierwszy przegląd po 300km

> drugi po 1000km

> potem co 2000km, czyli 3000, 5000, 7000km itd."

TO POWYŻSZE OZNACZA ŻE PRZEGLĄDY SĄ CO DWA TYSIĄCE KILOMETRÓW, ZA

WYJĄTKIEM

OKRESU DOCIERANIA KIEDY TO JAK PRZY KAŻDYM MODELU PRZEGLADY SĄ

CZĘŚCIEJ.

PRZEGLĄDY SA CO 2000 KM, MOŻE TO I CZĘSTO ALE TAK FABRYKA UZNAŁA I MY

JAKO

IMPORTER STOSUJEMY SIE DO JEJ ZALECEŃ.

TO CO NAPISAŁEM PONIŻEJ

"> przykładowe wymiany:

> oleju silnikowego co 2000km,

> przekładniowego co 4000km

> wymiana swiecy co 5000km

> wymiana paska napędowego co 6000km

> wymiana filtra powietrza co 4000km

> wymiana płynu chłodzącego pierwsza po 10000 potem co 5000km"

MÓWI O CZĘSTOTLIWOSCI WYMIAN, TERMINY TE PODAŁEM ABY WIEDZIAŁ PAN JAK

CZĘSTO

NIEKTÓRE MATERIAŁY NALEZY WYMIENIAĆ, NIE OZNACZA TO, ŻE WYMIANA MA BYC

PRZY

TYM PRZEBIEGU, TYLKO ŻE PO PRZEJECHANIU TYLU KILOMETRÓW OD POPRZEDNIEJ.

W

OKRESIE DOCIERANIA PRZEGLĄDY SĄ CZĘŚCIEJ I NA TYCH PRZEGLADACH

CZĘŚĆ

MATERIAŁÓW JEST WYMIENIANA SPRAWIA TO ŻE TERMINY SIĘ NA SIEBIE

NAKŁADAJĄ I

PRZEGLĄDY WYPADAJA CO 2000KM A NIE CO 1000.

pozdrawiam serdecznie

Marcin Greń

------------------------------------------------------------------------------------

Witam

co do wymiany paska miał Pan rację. Co 7000km jest tylko sprawdzenie,

wymiany producent nie podaje

pozdrawiam serdecznie

Marcin Greń

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedzi, przez pierwsze dwa dni zwątpiłem, że ktokolwiek ma taki pojazd. Osobiście w trasy się na razie nie wybieram, potrzebuję tylko na Wawę i bliskie okolice, do Krakowa na razie 4oo dobrze się sprawdza, także 250 powinna wystarczyć (póki co starcza 150-tka). People mnie ujął tym, że pod siedzenie, mimo 16-calowych kół wchodzi mój plecak na laptopa, a do tego podobno można założyć 45l top case i dodatkowo jest całkiem sporo miejsca na podłodze więc możliwości przewozowe są całkiem sensowne. Cena też jest atrakcyjna.

Na minus, jak dla mnie wygląd, który jest wg trochę konserwatywny i wybór kolorów jak w Fordzie T, tylko dotyczy srebrnego <_<. Osobiście wolałbym granatowy albo biały, już nawet rozważam kupno i przemalowanie. I tak sobie dywaguje.... !yeah . Chciałbym kupić nowego więc musiałbym przestrzegać reżimu przeglądów, to też minus, moja Honda ma przeglądy co 4 tys km, akurat przy moich przebiegach wychodzi raz do roku. Co do części to mam nadzieję, że kupno nowego zagwarantuje mi, że przynajmniej przez 3 lata nie będę sprawdzał ich dostępności.

Odnośnik do komentarza

no właśnie nie ściąga, a widziałem na stronach włoskich, żę może być czarny, granatowy i biały. A z ciekawostek to w Italii dostępny jest juz people 300 z silnikiem od Downtowna, czyli 30 kucyków i przyzwoity moment obrotowy. Ciekawe czy Motorland się pokusi o ściąganie ich do PL.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...