Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Lambretta na Planete


AiKSz

Rekomendowane odpowiedzi

polecam ciekawy film o tym co sie działo po wojnie we Włoszech: industrializacja i "skuteryzacja" :lol:

kolejna powtórka na kanale Planete 23 VII g 8.40

Odnośnik do komentarza

Już kiedyś było i nawet mam to nagrane. Świetni wyjaśniono podziały i historię całego bumu na skutery. Dobry film. Polecam. Tego samego dnia i jeden po drugim był też film o Ferrari i też nagrałem. Jeśli ktoś ma ochotę to mogę podesłać płytę.

Odnośnik do komentarza

Faktycznie, ta sama. Ja nigdy nie miałem okazji nawet popatrzeć na sprzęt tej marki. Wiem, że sporo(?) takich zabytków jeszcze w Polsce jest. Może na kolejnych zlotach zobaczę i będę miał okazję polatać :lol: choć to już wiekowe maszynki. Ale mentalnie to jestem wielkim fanem Lambretty.

Odnośnik do komentarza

Moze to jakies skrzywienie :P , ale mi duzo bardziej podoba sie licencyjna Lambretta produkowana przez NSU. I taka kiedys w koncu bede mial :lol: .

nsulambretta150.jpg

Odnośnik do komentarza

Każdy producent na pewno coś od siebie dorzucił. I w tym przypadku też wyszło świetnie. Produkowało to wiele krajów na licencji. Jeśli chodzi o oryginał to Lambretta nie mogła być taka wygłaskana jak Vespa. Założenie było takie aby było prosto i tanio i niezawodnie w miarę możliwości. Kurcze, fajnie by było porównać na żywo te dwie firmy i przy :lol: może kiedyś.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...