Skocz do zawartości
Forum Burgmania

PRAWO JAZDY


dragon513

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie jak to jest z katA na automat czy są takie szkoły i czy mozna zdawać na własnym skuterze. !happybth !happybth

Odnośnik do komentarza

Chyba istnieje taka mozliwosc, nie pamietam kto ale jeden z forumowiczy tak wlasnie zdawal, tak mi sie wydaje ze gdzies tutaj czytalem o tym.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Wystarczyło poszukać np. WORD Skierniewice Wyduś !happybth Magiczny telefon i wszystko jasne . !happybth

Odnośnik do komentarza

Jeżeli WORD nie posiada takiego pojazdu (a nie posiada :)) to masz obowiązek dostarczyć pojazd w celu przeprowadzenia egzaminu (własny, lub np. pożyczony od szkoły jazdy).

Pojazd musi mieć w dowodzie rejestracyjnym wbitą "L"-kę, jest to bardzo ważne i posiadać oznaczenie pojazdu w postaci przepisowej litery L.

Sam tak zdawałem na prawo jazdy A-automat, na takim samym Daelimie jak autor wątku. Niestety nie wiedziałem o obowiązku wpisu w DR i w pierwszym podejściu nie zostałem dopuszczony do egzaminu praktycznego.

A jako, że to mój pierwszy post na forum, to chciałem się przywitać serdecznie :(

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Szczerze mówiąc nie bardzo wiem jaki jest sens ograniczać sobie

uprawnienia tylko do automatu :(

A jak Ci wpadnie do głowy przejechać się biegowcem, to co, drugi

raz będziesz robił uprawnienia (kurs, egzamin) ?

I jeszcze kombinowanie z pozyskaniem pojazdu na egzamin :)

Zdecydowanie gra nie warta świeczki.

Bez problemu na kursie nauczą Cię jeżdżenia biegowcem.

pzdr

Odnośnik do komentarza

To jest prawko A tylko na automat ??? :):(:(

Kurcze to jakaś farsa po co to komu ???

To Burgim 650 nie będzie można jeździć bo ma opcję manual. :(:(:(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
To jest prawko A tylko na automat ??? :):(:(

Prawo jazdy kat. A, tylko w polu 12(Ograniczenia)

masz wpisane "automatyczna skrzynia biegów"

czy coś podobnego...

Też myślę, że to bez sensu.

pzdr

Odnośnik do komentarza

Ma sens, jeżeli z jakiś powodów ma się problem z obsługą skrzyni biegów, lub nie planuje się jeździć motocyklem.

Ja mam takie problemy, a poza tym motocykle mnie nigdy nie interesowały, więc wybrałem to co jest mi potrzebne.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem cię bardzo dobrze. Kiedy 7 lat temu kupiłem skuter 50ccm to był dla mnie szczyt moich możliwości. Zdanie prawa jazdy graniczyło z cudem. Jazda dużym skuterem istniała tylko w mojej wyobraźni.

W tamtym roku zapisałem się na kurs. Pierwzy raz w życiu na motorze, rozklekotana MZ-tka z rozklekotanym wszytkim co tylko możliwe.

Ile męki przeszedłem aby to samemu opanować, bo oczywiście instruktor miał to daleko gdzieś. Panowała zasada, masz motor, idź na plac i ćwicz.

Już praktycznie się poddałem bo niemogłem opanować zmiany biegów.

jednak przystąpiłem do egzaminu. Wsiadłem na normalny motor (jakaś Yamaha 125) i dopiero podczas egzaminu załapałem na normalnycm sprzęcie jak puszczć sprzęgło i jak normalnie mogą wskakiwać biegi.

Egzaminator jechał za mną samochodem więc nie ryzykowałem i wrzucałem góra 2 bieg aby nie spalić zdawki.

Żeby było jeszcze trudniej, to nie wolno u nas w WORDzie używać kierunkowskazów, tylko jak za PRL-u, wystawiać trzeba ręce sygnalizując zamiar skrętu.

Na biegowy motor w życiu nie wsiądę i tak już zostanie.

Nie każdy sobie z tym radzi, ja jetem z tych tępych i nic z tym nie zrobię. Skuter to jedyny środek transportu bo samochodem takze nieumiem jeździć.

Powodzenia na egzaminie. Napewno zdasz.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze w dniu egzaminu na prawko kat. "A" też myślałem, że mój świat zakończy się na skuterach i po co mi w ogóle biegi. Dziś już tak nie myślę a wcale nie minęło wiele czasu. Dziś bym sobie nie darował gdybym wtedy "ograniczył" się do automatu. Wyłączając pewne wyjątki, sprawy zdrowotne czy inne tego typu historie to uważam , że nie należy zamykać sobie drogi do prowadzenia wszystkich możliwych pojazdów. Rozumiem, są sytuacje życiowe i dobrze, że w Naszym kraju można umożliwić jazdę !OKK tu chwała ustawodawcy. Aż jestem w szoku, że to w ogóle jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
To jest prawko A tylko na automat ??? :lol::P;)

Kurcze to jakaś farsa po co to komu ???

To Burgim 650 nie będzie można jeździć bo ma opcję manual. :D:D:D

Pozdrawiam

To nie farsa,a co jeżeli ktoś ma ograniczenia manualne a chciałby kontynuować swoją pasje !OKK ? to idealne rozwiązanie. !OKK

Odnośnik do komentarza

Ograniczenia prawa jazdy zwyle wiążą się ze stanem zdrowotnym zdającego egzamin. Jest wiele udogodnień (a potem przystosowania własnego pojazdu !!!), w tym też automatyczna skrzynia.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
To jest prawko A tylko na automat ???  :angry:  whist  !piwko

Prawo jazdy kat. A, tylko w polu 12(Ograniczenia)

masz wpisane "automatyczna skrzynia biegów"

czy coś podobnego...

Też myślę, że to bez sensu.

pzdr

Ale jak zdasz prawko na biegowca, to nie masz ograniczenia na automaty !OKK

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...