Skocz do zawartości
Forum Burgmania

posty jeden po drugim


Glub

Rekomendowane odpowiedzi

Administratorzy ciągle poprawiają tych którzy piszą posty jeden po drugim zamiast edytować i dodawać tekst.

niektórzy tak robią gdy nasz post jest ostatnim a chcemy coś dopisać i mieć pewność że pojawi się w opcji nowe posty.

można by grzebnąć w silniku i zrobić tak by po edycji post pojawiał się ponownie w nowych postach..

a teraz druga sprawa. W Forum dotyczące stożka rogówki po napisaniu posta pod swoim postem są one łączone w jeden.

w ten sposób administracja nie musi tam nikogo poprawiać i może sobie spokojnie !piwko sączyć.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
Idź do Harego z Tybetu, podobno pomaga. !piwko

Nie idź, bo dostaniesz wysypki na udach,

a silnik forum i tak będzie Ci przeszkadzał...

!tut

pzdr ;)

Odnośnik do komentarza

Glub - przybij piątkę. Witam w klubie etatowych marud Burgmanii.

!tut

A tak serio - czasem edytując swój post chcę by się pojawił jako nowy, a czasem nie. Gdyby można było jeszcze to dodać, to podpisuję się pod Twoim głosem. Jeśli nie da się - to nie zmieniałbym niczego, bo i tak zmiana zadowoli jednych, a drugich nie. A niektórych nigdy nie zadowoli !piwko

Odnośnik do komentarza

Jesli ktos jest za leniwy na "edytowanie" swojego posta i polaczenie napisanych w krotkim czasie po sobie postow, to nie ulatwiajmy mu zadania jakimis silnikami.

Uwazam za sluszne napisanie posta pod postem po jakims czasie, celem "podniesienia" tematu i powrotu z nim do tematow aktywnych. Po wprowadzeniu "udogodnien dla leniwych" takiej mozliwosci juz by nie bylo.

Wystarczy spojrzec, ze posty pod postami pisza jedynie niektorzy Uzytkownicy lub Uzytkownicy nowi, ktorzy jednak dosc szybko stosuja sie do zwyczajow u nas panujacych...

Sam nie widze glownego problemu w silniku, tylko raczej w niektorych niedbalstwie i lenistwie !piwko .

Ja jakos nie mam problemow z, jak to okreslasz, "przestarzalym silnikiem forum"... i cenie sobie mozliwosc napisania po dluzszym okresie czasu posta pod postem, bo czasami nowe fakty pozwalaja dopisac cos w temacie nawet po kilku miesiacach kiedy jest on juz dawno "przygnieciony" setkami innych wiadomosci.

PS. Uzytkownicy w miare nowi sa informowani wpisami o potrzebie edycji, a leniwi... no coz... drugi post jest zazwyczaj kasowany...

Odnośnik do komentarza

Potwierdzam

Wszystkiego się można nauczyć :lol:

Mnie też wkurzają posty, które nic nie wnoszą, a ukazują się po to tylko żeby się ukazać !tut

Tylko nie wiem czemu to ma służyć??

Bo jeśli ktoś nie ma nic do powiedzenia, to niech się nie wypowiada ;)

Czasem przeglądam forum, i patrzę co jest nowego wracam do tematu w którym coś napisałem przed chwilą, bo okazuje się że jest podświetlony na czerwono !YES

Patrzę a tam jakaś bzdura, w stylu:

Ja jeżdżę w koszulce, majtach i w klapkach :lol:

A temat dotyczy ubioru na lato, oczywiście na skuter !YES ;)

A nie na plażę !piwko

Tylko to mnie wkurza reszta jest ok !OKK

Na silnikach znam się ale tych spalinowych :lol:

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Potwierdzam

Wszystkiego się można nauczyć :lol:

Mnie też wkurzają posty, które nic nie wnoszą, a ukazują się po to tylko żeby się ukazać !piwko

Tylko nie wiem czemu to ma służyć??

Bo jeśli ktoś nie ma nic do powiedzenia, to niech się nie wypowiada :angry:

Czasem przeglądam forum, i patrzę co jest nowego wracam do tematu w którym coś napisałem przed chwilą, bo okazuje się że jest podświetlony na czerwono !YES

Patrzę a tam jakaś bzdura, w stylu:

Ja jeżdżę w koszulce, majtach i w klapkach :lol:

A temat dotyczy ubioru na lato, oczywiście na skuter !YES :)

A nie na plażę !scooter

Tylko to mnie wkurza reszta jest ok !OKK

Na silnikach znam się ale tych spalinowych :lol:

Pozdr.

Za to Twój wniósł dużo do powyższej dyskusji :P . I nawet nie dotyczy tematu ;)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
silnik forum jest przestarzały i to nie podlega dyskusji.

Kolego,nie wprowadzaj zamętu.Idz na browara,ładna pogoda jest i wyluzuj :angry:

Odnośnik do komentarza
silnik forum jest przestarzały i to nie podlega dyskusji.

Może i jest... ale jest takie stare Chińskie powiedzienie :

Jeśli coś działa bezawaryjnie to po co to zmieniać !

Coś w tym jest :angry:

Odnośnik do komentarza
silnik forum jest przestarzały i to nie podlega dyskusji.

Może i jest... ale jest takie stare Chińskie powiedzienie :

Jeśli coś działa bezawaryjnie to po co to zmieniać !

Coś w tym jest :P

O widzę Marynarzu, że zawijałeś do wielu portów :P

Bo nawet chiński język znasz ;)

A tak wracając do tematu, to z tego co widzę jest jakaś tam para etatowych malkontentów :P

którym zawsze coś nie tak ;)

W temacie starych silników, też !YES

Natomiast reszta ma to w wysokim poważaniu :P

Proponuję więc zamknąć temat, bo nic nowego już on nie wniesie ;)

poza przekomarzaniem się!

Pozdrawiam :P

I myślę że nikt się na mnie nie obrazi za tych malkontentów :P:P

Odnośnik do komentarza
silnik forum jest przestarzały i to nie podlega dyskusji.

Kolego,nie wprowadzaj zamętu.Idz na browara,ładna pogoda jest i wyluzuj ;)

jak widzę znasz się na tym zdecydowanie lepiej ode mnie. niech tak zostanie.

jak zwykle wypowiedzieli się ci którzy mają decydujący głos...

jak dla mnie EOT, prosze zamknąć wątek lub od razu z nim do kosza.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Panowie,

Silnik forum jest przestarzały - z tym się zgodzę, ma już 6 lat , w dziedzinie oprogramowania to jak lata świetlne. A jak go uruchamiałem to był taki nowoczesny, dziś jest za to oryginalny jak dobrze zadbany Helix.

Z chęcią bym go upgradował , ale ...

Niestety nie ma 100% konwerterów (przynajmniej ja nie znalazłem ;) ) naszego silnika forum na żadne nowoczesne forum mające aktualnie wsparcie. Nawet na nowe wersje forum Invision nie można przenieść wszystkiego z naszego forum.

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad opcją porzucenia tego forum i założenia nowego , ale koniecznie z przeniesieniem kont użytkowników. Stare pozostałoby w ramach archiwum, ale bez możliwości pisania postów.

Gdyby ktoś znał rozwiązanie bezproblemowego przejścia na nowy silnik forum to proszę do mnie napisać ...

Odnośnik do komentarza

Jestem zdecydowanie przeciwny (to tylko MOJE zdanie) kombinowaniu. Działające forum jest sprawne, bezawaryjne, funkcjonalne. Piszę to jako użytkownik - laik. Uwagi co do niego są, ale nie dotyczą istotnych wad, o ile w ogóle można nazwać je wadami. Przenosiny rybek do nowego jeziora to paskudny pomysł. Stare jest duże i wygodne.

Chodzi o to byśmy mogli się wypowiadać w wygodny sposób i korzystać z opublikowanych wypowiedzi. Zmiana forum dlatego, że nowe jest nowsze (i prawdopodobnie lepsze, ale co z tego), czyli dla formy - moim zdaniem jest niepotrzebne.

nie lubię zmian

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Gdyby ktoś znał rozwiązanie  bezproblemowego przejścia na nowy silnik forum to proszę do mnie napisać ...

Tetsuo - do jakiego silnika chciałbyś się zmigrować? Z tego co poczytałem w przypadku IPB występuje problem z migrowaniem użytkowników.

Może przeprowadzić migrację przy użyciu "pomostu" - np. Drupala: http://drupal.org/node/28109 ?

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

To co przeszkadza Glubowi mnie akurat ani trochę - to że forum jest przestarzałe powoduje że jest niebywale przejrzyste w obsłudze bo proste.

Mnie przeszkadza bardziej fakt pewnej ułomności użytkowej takiej jak np. brak możliwości filtrowania userów po posiadanym jednośladzie czy miejscu lub regionie zamieszkania. Zwłaszcza brak tego pierwszego przy np. rozwiązywaniu problemów technicznych czy przy organizowaniu ew. zakupów grupowych. Mówiliśmy o tym niejednokrotnie ( ostatnio chyba z Artixem) ale jak widać nic z tego nie wyszło.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Kisiel, strzał w dziesiątkę !guns . Zarówno w kwestii "archaiczności" forum(jest O.K.), jak i z drugiej strony

kwestii indexowania po polu "skuter", które nie jest w naszej

bazie powiązane z wyszukiwarką. Problemem jest też to, że to pole, to

"wolna amerykanka" a nie "skuter", co widać choćby po naszych w nim wpisach,

więc trudno byłoby po takich informacjach wyszukiwać :D;)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Niestety nie ma 100% konwerterów (przynajmniej ja nie znalazłem !guns ) naszego silnika forum na żadne nowoczesne forum mające aktualnie wsparcie.

Nawet na nowe wersje forum Invision nie można przenieść wszystkiego z naszego forum.

Na czym konkretnie polega problem, czego nie można przenieść?

IPB to chyba najlepsze istniejące forum, jeśli przenosić to tylko na nowszą wersję, ew. na SMF.

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad opcją porzucenia tego forum i założenia nowego , ale koniecznie z przeniesieniem kont użytkowników. Stare pozostałoby w ramach archiwum, ale bez możliwości pisania postów.

Osobista prośba - nie rób tego. Skończy się tak jak z http://polishbanditcrew.pun.pl/ a następnie z http://polishbanditcrew.pl/. Co drugi post to: "poszukaj na starym forum". Dla starych wyjadaczy to nie problem, ale nowo zarejestrowani mogą się mocno pogubić.

Gdyby ktoś znał rozwiązanie  bezproblemowego przejścia na nowy silnik forum to proszę do mnie napisać ...

Jestem programistą, integrowałem już IPB z paroma wynalazkami w tym z autorskimi CMS'ami. Przerzucałem też wiadomości z ogólnodostępnych CMS'ów (phpNuke, etc.) do autorskich CMS'ów.

Może mógłbym jakoś pomóc.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Mak - gotowe skrypty do migracji na Drupala są od wersji IPB2.x , nasza jest wcześniejsza 1.3.

Mors - problem polega na braku gotowych skryptów do przeniesienia , a z moich poszukiwań na różnych forach wsparcia invision i np. PHPbb to ludzie którzy to przenosili generalnie polegli ...

Niestety IPB 1.3 znacznie różni się pod względem struktury od następnych wersji 2.x i 3.x .

Odnośnik do komentarza
Mors - problem polega na braku gotowych skryptów do przeniesienia , a z moich poszukiwań na różnych forach wsparcia invision i np. PHPbb to ludzie którzy to przenosili generalnie polegli ...

Niestety IPB 1.3 znacznie różni się pod względem struktury od następnych wersji 2.x i 3.x .

A może zrobić migrację do wersji 2.x i potem ew. gdzie indziej? Migrację z v1.3 wprost oferuje PunBB - http://punbb.informer.com/downloads.php (nie testowałem tego, ale na stronie mają). Generalnie również chętnie pomogę. Jest szansa, żeby dostać źródła plus okrojoną bazę? Może dalej przejdziemy na maila?

Mnie osobiście stary silnik też nie przeszkadza. Jednak czas leci i im dalej, tym trudniej będzie zrobić jakikolwiek ruch. Za chwilę okaże się, że nie można znaleźć hostingu ze starszymi wersjami PHP/MySQL lub inne podobne problemy stricte techniczne. Myślę, że warto rozważyć także ten aspekt.

Odnośnik do komentarza
Jest szansa, żeby dostać źródła plus okrojoną bazę?

Podpinam się do tematu.

Mnie osobiście stary silnik też nie przeszkadza. Jednak czas leci i im dalej, tym trudniej będzie zrobić jakikolwiek ruch. Za chwilę okaże się, że nie można znaleźć hostingu ze starszymi wersjami PHP/MySQL lub inne podobne problemy stricte techniczne.

Zgadzam się. Wejdzie nowa wersja bazy i php'a a my obudzimy się z ręką w nocniku.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...