Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Zimowa jazda :)


Kubus

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Chcialem sie was zapytac czy ktos z was mimo takiej pogody jezdzil ostnio na skuterku? ;)

Ostnio odwazylem sie pojechac na skuterku do pracy (samochud mi sie zepsuł. Było minus 2C asfalcik suchy wiec wzielem Skuterka B)

Wracałem o 3 rano i wracało sie super przyznam niebylo zbyt ciepło.

Brrr... Chyba jestem maniakiem. ;)

Chciałem was zapytac czy tylko ja jestem na tyle zakrecony ze jezdze w taka pogode??

Nawet probowałem dzis namowic Dacie na przejazdke :) pozdrowionka Kuba

Odnośnik do komentarza

Oj jest wielu nawiedzeńców.... ja może nie jeżdżę do pracy ale chociaż sobie wyci?gnę z garażu jaki? skuterek i w celu przepalenia jadę na odległ? o 1 km stację benzynow? ... w celu zatankowania .. ale mojej osoby w niezbędne artykuły pierwszej pomocy i konieczno?ci ;) .

Moja dziewczyna na swoim Bet Winie jeĽdzi zawsze jak jest sucho i wskazówka pokazuje min 5 stopni ...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Ja jeżdżę cały czas na skuterze do szkoły- już drug? zimę. Oczywi?cie w granicach rozs?dku ( o ile ja go wogóle mam ;) ). Temperatury mi nie straszne, najważniejsze że na drodze nie ma ubitego ?niegu. Dziennnie robię te 50 - 70 km.

Odnośnik do komentarza

Ja własnie wróciłem z przejażdżki. Co prawda na Kymco bo Burgund jeszcze nie zarejestrowany poza tym stoi u znajomego mechanika co by go z grubsza przejrzał. Ale u mnie w Cz-wie dzisiaj 6st słońce ?wieci jak szalone i asfalcik suchy całkiem. Czysta przyjemno?ć. Pojechałem sobie bez celu tak po prostu pojeĽdzić i aż mi się nie chciało do domu wracać ;)

Odnośnik do komentarza
Gość elwood_blues

W trójmie?cie można jeĽdzić przez cały rok, ze względu na stosunkowo łagodne i ciepłe zimy - to wszystko zawdzięczamy oczywi?ćie blisko?ci morza, które wpływa znacz?co na nasz? pogodę - w porównaniu z resz? kraju, zimy u nas s? łagodne, natomiast latem jest chłodniej niż np. na Podlasiu.

Noooo, oczywi?cie, że jeżdżę, ale gdy spadnie ?nieg to sobie odpuszczam. Nie ma sensu ryzykować - jazda po ?niegu i błocie po?niegowym to moim zdaniem gra nie warta ?wieczki.

Ale jak jest sucho to wystarczy się tylko ciepło ubrać i jest OK.

Odnośnik do komentarza

A ja chowam sqter po pierwszych posypywaniach oblodzonej jezdni. Raczej na uwadze mam wła?nie sól, która dokonuje spustoszenia elementów aluminiowych o metalowych nie wspmnę. Szkoda mi katować sqtera przy -5st. zimn? wod?. Tak więc Ypka na centralke, zmniejszone ci?nienie w oponach i leżakowanie do +5 st. kiedy to na wiosne nie będę mógł wytrzymać braku jazdy i żadna siła mnie w domu nie powstrzyma od przejażdzek. ;)

Odnośnik do komentarza
Czesc

Nawet probowałem dzis namowic Dacie na przejazdke B)

No i udało się Dacje na zimow? przejażdzkę namówić :)

Ypka odpaliła od pierwszego naci?nięcia , co wprawiło mnie w rado?ć wielk? i pomknełam ulicamu Warszawy na Stare Miasto .

Tam z Kub? popstrykali?my zdjęcia naszych skuterków na tle Choinki na Placu Zamkowym a następnie pojechali?my na kawke ;)

Po kawce kierowali?my się ul. Broniewskiego w Warszawie i tu.... skończyła się miła , leniwa niedziela B)

Zaczeło mnie nagle nosić po 3 pasach ( w prawo i w lewo ) ledwo utrzymuj?c w pionie skuter - udało mi się go zatrzymać na przystanku autobusowym.

I....niespodzianka - w oponie nie ma powietrza , a guma odpadła od felgi ;)

Po dokładnych oględzinach Ypkowego ogumienia ( dziur ) nie stwierdzono ??? ( co nie znaczy, że po analizie szczegółowej dziura się nie ujawni ) gdyż innego wytłumaczenia zaistniałej sytuacji nie widze ...

Dalsza jazda niestety stała się niemożliwa ;)

Z pomoc? przybyli mi jednak, jak zawsze gotowi do pomocy przyjaciele z Brygady Ratunkowej Burgmanii w składzie :

Kris ( przebywaj?c w Krakowie , użyczył jednak swojego samochodu dostawczego )

Maximus ( wyst?pił jako kierowca busa )

Artix ( pełen zapału mimo wyrwania ze snu , towarzyszył nam przy załadunku i wyładunku skutera )

Kubu? ( dzielnie nas eskortowała jad?c za busem a także wszelkimi siłami pomagał przy załadunku Ypki na Krisowego busa )

Ypka została przetransportowana do warsztatu Krisa, gdzie czeka na oględziny i pierwsz? diagnozę ....

Bardzo , bardzo Wam dziekuje za pomoc w zwiezieniu Ypki z drogi B)

Niewyja?nione dla mnie jest jednak to , że z opony w ci?gu ,,paru sekund'' w 100 % wyleciało całe powietrze a nie widać na oponie wyraĽnego jej uszkodzenia ???

Odnośnik do komentarza

Nio w sumie Daci naleza sie gratulacje za wyprowadzenie skuterka ;)

Naprawde ładnie żuciło jej Ypk?.

Na poczatku myslalem ze poprostu wpadła w poslizg, pozniej okazało sie że ma kapciuszka.

Bardzo efektowny manewr w wykoniu Magdy zakonczył sie szczesliwie ;)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

No faktycznie opona nie wygladala na uszkodzona a mimo wszystko nie bylo w niej powietrza. No coz bywa, zreszta przypominajac sobie przygode RobBa tez myslelismy ze dzura jest gdzie indziej niz faktycznie byla, dopiero spray do opon pokazal gdzie byla gigantyczna dziura wyciekac wlasnie z tej dziury. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ale miała? Dacja przygodę....

Osobi?cie wolę nie jeĽdzić w zimę - raz że zimno, co potem odczuwa się w ko?ciach. Dwa, sól na drodze i korozja. Trzy - obawiam się, że jak trafię na jakie? oblodzone miejsce to i tak burga nie utrzymam - głupio potem dzwonić do po pomoc w podniesieniu skutera ;). Lepiej niech sobie odpocznie, bo w przyszłym sezonie nie będzie miał kiedy ;)

Pozdr

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Hmmm niewiem jak w Wawce, ale w Trzebini jest od rana ZAJEBI|CIE... Wszystko topnieje w oczach, aż mnie korci do jazdy...

Jesli jutro będzie tak samo, to wyjeżdżam na mał? przejażdżkę do Krakowa(akurat mam tam interes do zrobienia przy okazji)...

A je?li taka pogoda się utrzyma, to może we czwartek do W*******? Hmmm to byłoby PIĘKNE zakończenie sezonu 2005...

Nigdy nie mów nigdy...Jakby pogoda była, a kto? z W... mógłby Mnie przenocować z czwartku na pi?tek to... Hihi :) ...

Się zobaczy :rolleyes:

Tymczasem pozdrawiam...Kuba

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Jakby pogoda była, a kto? z W... mógłby Mnie przenocować z czwartku na pi?tek to... Hihi :rolleyes: ...

Przenocować czemu nie a przy okazji można by załatwić sprawę bez dodatkowych kosztów wysyłki :)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Hmmm my?lałem już o przyjeĽdzie Z nabytkiem ;-) chyba, ze dzi? KTO| niema czasu czego? zrobić... ;-)

A co do przenocowania i WOGÓLE wyjazdu to znaj?c życie sprawa wyja?ni się we ?rodę lub nawet we czwartek z rana...

Ale jest to plan do wykonania, je?li warunki będa sprzyjaj?ce...trzeba będzie się odezwać...

Ale nawet jak CO|, to wolałbym już TAM być Z dodatkiem założonym ;-)(bo gdzie go sobie włoże?)

Pozdrówka, Kuba :rolleyes:

Odnośnik do komentarza

Widac że nie jestem sam ;) Do niedawna jezdzilem na moim skuterku niestety.... Teraz skuterek lezy juz schowany warunki na moich lokalnych drogah sa fatalne. Snieg deszcz.......... !holiday Jestem zmuszony jezdzic samochodem !OK Napewno jak bedzie sucho przejade sie jeszcze. Juz nie moge doczekac sie wiosny :)

Odnośnik do komentarza

Wróciłem własnie z przejażdżki na Kymco. Temp ok +3st sucho, fajna pogoda. Nie mogłem sobie odmówić. Tym bardziej że dostałem na Mikołaja od mojej kobiety fajny nieprzemakalny i nieprzewiewny kombinezon, nie zaden markowy ale fajnie wykonany no i udało się rozmiar na mnie znaleĽć he he. Musiałem go wypróbować. Jeansy, dwie bluzy, na to kobinezon na niego skóra, kominiara pod kask i heja

Zrobiłem kilkana?cie kilometrów po mie?cie i jestem bardzo zadowolony. Zero dyskomfortu z powodu zimna a i sprzęcik pracuje bez zarzutu. Super wycieczka :blink:

Odnośnik do komentarza

3miasto narazie jest przyjazne dla 1-sladow .Wczoraj i dzis sie bujalem,oczywiscie powaznie odziany i bylo super ,a na dodatek nie bylem osamotniony.

Czego i Wam zycze.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Jeżeli jest na prawdę sucho, to minusowe temperatury nie s? groĽne, zwłaszcza jak się ma dobre ciuchy...ale:

-sól - zabójca skuterów! Zżera wszystko.

-mycie - zakładaj?c że nie ma soli tylko syf, trzeba koniecznie umyć sprzęt po takich jazdach, a przy temp w okolicach 0 jest to niewykonalne

-lód - wbrew temu co mówi miła pani w telewizji, może się nagle okazać, że mżawka na asfalcie zamieniła się w szklankę whist I wtedy ratuj się kto może!Gdy jest po zmroku (czyli już ok. 16tej) to już jest loteria, i żadne podpieranie się nogami itp. tutaj nie pomoże.

Dlatego Burger stoi w garażu i czeka na NA PRAWDĘ SUCHˇ pogodę.

Odnośnik do komentarza

W Berlinie temperatury ok. 5-7 plus, w nocy 0- 2 plus. Slonce. Snieg byl jakies 2 tygodnie temu przez pol dnia ;) -> 2- 3cm. Ogolnie nie jest zle, ale i tak nie jezdze whist .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...