Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Burgman 150?


rafałek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak to w zimie bywa czasami wieczorami z braku innych zajeć nachodz? różne przemy?lenia. A moje, od paru miesięcy kr?ż? czały czas wokół tego, o co wzbogaci się mój garaż na wiosnę po pozbyciu się ostatniej przeszkody w kupnie maxi, czyli mojego obecnego potwora:-). Pod uwagę biorę 2 możliwo?ci Burgman 400K2 albo Yamaha Majesty 250 (mam już na oku konkretny egzemplaż). Yamaha u mnie ma spor? przewagę, ale w wyniku rozmy?lań i grzebania w necie naszło mnie trzecie rozwi?zanie - Burgman 150. Za 15 kafli nówka, z dwuletni? gwarancj?... no i co? tam na kreske można wzi??ć, co nie jest osi?galne przy zakupie z drugiej ręki. Tylko czy 150 jest wystarczaj?ca. Na miasto napewno... ale może kiedy? przyjd? takie piękne czasy i pojadę na jaki? wypad z Klubowiczami. Czy nie będe wtedy opóĽniaczem? Z tego co widziałem, jeżeli chodzi o funkcjonalno?ć B150 jest bardzo przyzwoity. Jak jest na trasie? Czy w dwie osoby (co prawda niezbyt masywne, bo z żon? razem ledwie setkę kg przekraczamy) i z jakimi? tam tobołami B150 przyzwoicie daje radę? Druga sprawa jak wygl?da sprawa zbywalno?ci? Na B400 albo Majesty 250 zawsze znajdzie się kupiec, a na B 150? Kupi go kto? po dwóch- trzech latach za przyzwoit? cenę? Pytałem handlarzy, wszyscy mówi?, że sprzętów poniżej 250 nie opłaca się sprowadzać bo nie schodz?. Jak kto? ma prawo jazdy to podobno nie bawi się już w małe pojemno?ci.

Co o tym wszystkim my?licie?

Chętnie zapoznam się z opiniami posiadaczy B150. Może co? poradzieice? Podpowiecie?

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Witam, Ja może nie jako posiadasz 150'tki, ale mimo wszystko mam ochotę się wypowiedzieć...

Otóż bior?c pod uwagę YP250<->AN400 s?dzę, że dylemat miałe? jak najbardziej dobry...

Jednak moim osobistym zdaniem branie pod uwagę UH150 nie jest trafnym wymysłem...

Po pierwsze, rzecz oczywista, czyli moc silnika... Przy 2 osobach(nawet z mas? nie przekraczaj?c? 110kg) prędko?c przelotowa napewno nie wzniesie się ponad 100km/h...Chodzi Mi o predko?c przyjemn?, przelotow? do jazdy...Co w sumie jakby na to nie patrzeć nie jest zbyt rozwinięt? propozycj?...

Oczywi?cie nie mówię, że skuter musi od razu 200 latać...Ale mimo wszystko prędkosc przelotowa na poziomie 120-130 powinna być...

Drugim argumentem przemawiaj?cym za tym, że UH'atek nie jest dobrym pomysłem jest sprawa, iż WIELKO|CIOWO odbiega dosyć sporo od konkurentów...

A przy 2 osobach to już spory mankament, bo pakować taki skuterek w dodatkowy kufer czy sakwy to już zbrodnia...

Następnym i wg. mnie najważniejszym argumentem jest sprawa póĽniejszej sprzedaży... Jak już sam zauważyłe?, wykładasz ok. 15000zł na ÓW( :lol: ) egzemplarz, czyli sporo kasy... PóĽniej po paru(nie wierze, że przejeĽdzisz Nim więcej jak 2 sezony) latach będzie WIELKI ciężar ze sprzedaż? tego egzemplarza, choćby był w ak najlepszym stanie...

Mimo wszystko po pierwsze jeszcze u Nas jest niedużo ludzi, którzy preferuj? jazdę skuterem, więc i rynek sprzedaży kuterów jest ubogi...

Dodatkowo pojemnosc 150 jest tutaj przeszkod?, bo mało jest ludzi, którzy z 50ccm po zrobieniu prawa jazdy chc? kupić 150ccm...Większosc raczej celuje już własnie w 250 czy też 400ccm, które starczaj? już w zupełno?ci dla większo?ci użytkowników... Także przy kupnie sprzeta trzeba także my?leć o jego póĽniejszej sprzedaży, któa w tym przypadku może okazać się nawet niewykonalna przez dłuższy czas...(weĽ np. przykład z innych byłybh użytkowników tego skutera, ile się Go pozbywali)...

Co do decyzji YP<->AN to musisz j? już podj?ć sam...

YP'kę, któr? masz już upatrzon? raczej napewno znam(jesli się nie mylę)...Więc wiesz, że jej stan i dalszy przebieg będzie miodny...

AN to już wyższa pojemno?ć, większa pakowno?ć, inny wygl?d...Inna pozycja za kierownic?(czy lepsza, możnaby dyskutować, zalezy od kieruj?cych)...

Ogólnie różnic jest sporo, ale i podobieńst także...

Więc w tej kwestii już się rozwijał nie będę, bo tutaj już decyzja jest prostsza, a pozatym było PEŁNO informacji na forum, dotycz?cych obu egzemplary, wiec poszukaj-->poczytaj-->podejmij decyzję...

Tego byłoby na tyle...Pozdrawiam i życze dobrej decyzji...Kuba !TAZ

EDIT: Mariusz, nie żeby?my się troche nie pokryli ;) ...Pozdro 4U !V

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Przede wszystkim poszukaj w?tków o Uh 150 na forum używaj?c do tego celu wyszukiwarki. Nie raz już rozmawiali?my o tym skuterze i pewnie nie raz będziemy :lol:

Opieraj?c się na swoich spostrzeżeniach napiszę, że Uh' atek 150 jest jednym z wygodniejszych małych skuterów z grupy maxi. Pozycja jest wygodna a jedynie charakterystyka zawieszenia jest zbyt twarda jak na nasze drogi. Osi?gi s? wystarzaj?ce do miasta i na krótkie wypady za miasto. W dalekie trasy, jad?c załadowanym a do tego z pasażerem będzie brakowało mocy. Prędko?ć przelotowa wyniesie wtedy max 110 km/h przy czym w takich warunkach będziesz musiał siłować się z Tirami i innymi pojazdami, które jeżdż? w trasie własnie ok 100- 110 km/h... No cóż pamiętajmy, że to tylko 150- tka i że jego moc to niecałe 15 KM !TAZ

Burgman 150 ma spory bagażnik co jest dużym plusem w tej klasie pojazdów. Zreszt? co ja Ci będę gadał... Tu masz OPIS UH 150

Je?li idzie o odsprzedaż to może być bardzo różnie... wszystko zalezy od ceny, stanu i historii pojazdu. Zawsze uważałem, że UH 125/150 sprzedaje się ciężko a np. Yp 250 rewelacyjnie. Kiedy aktualnie obserwuje rynek dużych skuterów dochodzę do wniosku, że tak naprawdę nie ma na to żadnej reguły. Pozatym rynek maxi bardzo się zmienia i powiem więcej... staje się nieprzewidywalny. Pewne modele, które jeszcze nie dawno były zassysane wręcz przez ludzi nie chc? się sprzedawać a te które jeszcze rok temu były za drogie teraz po obniżce ceny id? jak ciepłe bułeczki... tak więc o tym mogłbym napisać poemat ;)

Czy nie lepiej An 400 K2 czy też Yp 250? Naprawdę trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na takie pytanie.

Osobi?cie doradzam Ci trzeĽwe spojrzenie na wszystko co będziesz chciał kupić. Wszystko zależy od Twoich potrzeb, oczekiwań, możliwo?ci finansowych oraz posiadanych umiejętno?ci.

Napewno koledzy, użytkownicy najmniejszego z Burgmanów co? jeszcze ci dopisz?.

EDIT>>> Oczywi?cie Kubo pisałe? w tym samym momencie co ja !V

Odnośnik do komentarza
Przy 2 osobach(nawet z mas? nie przekraczaj?c? 110kg)

No co ty Kubo same 2 osoby to ponad 200 kg !V :lol:;)

Te 200 to osi?ga teraz ze Spink? , jak ja czasowo jezdziłam jako plecaczek to dochodziło pewnie do 250 !TAZ i Burg 400 dawał rade :)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Te 200 to osi?ga teraz ze Spink? , jak ja czasowo jezdziłam jako plecaczek to dochodziło pewnie do 250  :lol:  i Burg 400 dawał rade :)

Magda... czy możesz nie wywlekać dawnych romansów na łamach naszego forum?

:););)

Było... mineło !TAZ

alejaja0fl.gif

Ps. Czy tylko mi padło dzi? gg? !V

Odnośnik do komentarza
Magda... czy możesz nie wywlekać dawnych romansów na łamach naszego forum? 

:lol:  :)  :)

Było... mineło  !TAZ

alejaja0fl.gif

Ps. Czy tylko mi padło dzi? gg?  !V

Wszystkie moje romansy (se ).. s? warte wspomnień ;);) a plecaczkowe jazdy tym bardziej :)

ps- Teraz się wszystkie romansy pokończyły :) bo m?ż mój Pleban zaborczy bardzo jest .... :)

GG - Juz działa , choć pewnie zaraz znowu padnie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...