Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Jak jeste?my postrzegani przez media...


Hoffi

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, wczoraj jak to w pi?tek czytam od deski do deski Wyborcz? i w dodatku lokalnym "Poznań" uwagę zwróciłem na artykuł traktuj?cy o tym, jak się maj? fotoradary do motocyklistów, przykład m.in. z podpoznańskiego Swarzędza...Zreszt? poczytajcie sami i się wypowiedzcie !tut

Oto ten sam artykuł w formie elektronicznej: http://miasta.gazeta.pl/poznan/1,36001,3031788.html

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

W Koszalinie rozwiazano ten problem z fotoradarami, czego sam stalem sie ofiara. Poprostu koncowka do drukarki z fotoradaru jest umieszczona kilometr dalej. Kierowca przekraczajac predkosc jest zatrzymywany dalej, tam dostaje fotke i placi mandat. Jesli nie uda sie zatrzymac bo jedzie za szybko co kilometr sa jeszcze 2 inne patrole. I tak o to fotoradar do ktorego zwykle machalem przestal byc bezpieczny :wacko: Widac sa sposoby. Do tego na trasie DK7 Warszawa - Gdansk bedzie w przyszlym roku razem z GDDKiA wprowadzany innowacyjny system, gdzie kierowca nie bedzie sie mogl tlumaczyc ze przekroczyl predkosc bo akurat wyprzedzal. Pomiar predkosci dokonywany na odcinku 15 km i ten pomysl absolutnie mi sie nie podoba i staram sie go zwalczac !tut Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

U mnie narazie sa normalne fotoradry i niech tak pozostanie.

Co do artukułu o kim oni tam pisali ostatecznie ?? o motorniczych z tramwajów czy motocyklistach ??

Jak ja nie jak kto? jeĽdzi na motorze !tut

Odnośnik do komentarza

aniolkiem na drodze nie jestem :) czesto zdarza mi sie przekraczac dozwolona predkosc ale jezdze bezpiecznie i zawsza dostosowuje predkosc do warunkow na drodze, a i mandat zdarzalo mi sie zaplacic !tut jadac skuterem nie robilem sobie nic z fotoradarow (machnelo sie reka pare razy do zdjecia :P ), ale po tym co przeczytalem zaczne uwazac i jezdzic wolniej... przynajmniej tam gdzie wiem ze stoi fotoradar :)

Odnośnik do komentarza

To się u?miałem. Uważaj? że brak tablicy rejstracyjnej z przodu jest luk? w prawie :P:) . Idioci !tut A niby gdzie t? tablice zamontować z przodu?? :)

Ogólnie to jest bajka z tym że policjanci na motocyklach goni? innych motocyklistów, ogl?dałem kiedy? film dokumentalny wła?nie o policjantach na dwóch kołach. I wszyscy mówili że przecinaków nie goni?, bo i tak s? szybsze od motocykli policyjnych ( policyjne maj? bodajże do 650cc), a po drugie nie będ? gonić ponieważ boj? się o własne życie i nie będ? ryzykować.

Sam byłem ?wiadkiem ciekawego zdarzenia: motocyklista podjerzdża powoli do radiowozu by zaraz przed nim dać gaz do dechy i na koło. Dla mnie idiotyzm.

Odnośnik do komentarza

trzeba balche z tylu podgiac, albo polozyc tablice na ziemii z ramka, przejechac po niej skuterem z 2 razy i wozic w schowku. jak cie zatrzymaja, to wyjemiesz pelknieta ramke i "przejechana" tablica tlumaczac, ze przed chwila ci odpadla i jedziesz kupic nowa !tut

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Tu cie Svempas zmartwie widzielem chlopakow na R1 z "R" choc faktycznie sami mi mowili ze motocyklistow nie gonia ale nie dlatego ze nie dogonia tylko dlatego zeby sobie dziaciak na scigu nie zrobil krzywdy uciekajac. Gonia natomist czasem ale ktos musi wyjatkowo przeginac. Generalnie do policji "R" nic osobiscie nie mam, nie dosc ze kilku znam i fajne z nich chlopaki i naprawde sa wyrozumiali, to poprostu taka praca i sa tez z niej rozliczani. Wcale tez nie mam zalu do chlopakow z Koszalina ze mnie zatrzymali, ot poprostu ja zlamalem prawo a oni byli w pracy nic wiecej. Pewnie ze nikt nie lubi dostawac mandatu, ale cwaniaki maja mniejsze szanse na unikniecie mandatu a mi w wiekszosci udalo sie jakos dogadac, bo poprostu wykazalem zrozumienie tego ze to ja przeskrobalem a nie oni. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeżdżę w ruchu ulicznym od wielu lat. Na pocz?tku motorem potem katamaranem.

S?dzę, że tak jak było w latach siedemdziesi?tych, że znaki ograniczeń prędko?ci stawiano na wyrost :P i w wielu przypadkach bez uzasadnienia - co powodowało ich ignorowanie przez kierowców - już minęły. Tam gdzie jeżdżę i znam warunki drogowe oraz niespodzianki jakie się mog? pojawiać, ograniczenia w prędko?ci s? jak najbardziej na miejscu.

St?d w nieznamymi terenie staram się stosować do ograniczeń dla własnego i innych bezpieczeństwa. !tut

Odnośnik do komentarza
trzeba balche z tylu podgiac, albo polozyc tablice na ziemii z ramka, przejechac po niej skuterem z 2 razy i wozic w schowku. jak cie zatrzymaja, to wyjemiesz pelknieta ramke i "przejechana" tablica tlumaczac, ze przed chwila ci odpadla i jedziesz kupic nowa !tut

gratuluje inteligęcji ...

co od artykułu ... napisalem tam co mysle ...

generalnie to nic nowego - caly czas jest u nas nagonka na sportowców ... "dawcy" itp ..

motocykle u nas nie s? rzecz? powszechn?, dlatego kazdy wypek jedno?ladu traktowany jest osobno i od razu dorabiana jest ideologia tych złych niedobrych ... zycie ...

Odnośnik do komentarza

A no widzisz Artix człowiek się całe życie uczy. Ja z tego co wiem to na ?l?sku maj? do?ć sporo Suzuki Bandit i trochę starych Hond (tyle co na drogach widziałem). A na terenie opolszczyzny komenda kupiła policjantom też Suzuki ale 125cc ( nie pamiętam ci to za model). Nawet fajnie wygl?daj? gdyby nie dĽwięk silnika, jakby z jakiej? 50' wyrwany. Aż się kiedy? zatrzymałem obok nich i się zapytałem co to za pojemno?ć. Trochę dziwne. To chyba te motocykle tak na stracha maj?. Jakby się człowiek uparł do by im maluchem uciekł :P

Wracaj?c do tematu. Wypadki powoduj? głównie młodzi ludzie którzy się jeszcze nie wyszaleli. Wielu moich kumpli ma przecinaki i ja jestem wielkim (jak dla nich) ewenementem ponieważ kocham skutery. Nawet jak sprzedałem hexagona to mi taka my?l do głowy przyszła żeby może na sportowca się przesi??ć ale jednak skutery zwyciężyły. Jakby zaczęli produkować Gold Winga lub BMW R1200LT z silnikiem 125cc to bym się chętnie przesiadł :)

I znowu offtopic !tut :)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Wracaj?c do tematu. Wypadki powoduj? głównie młodzi ludzie którzy się jeszcze nie wyszaleli.

Tiaa oczywi?cie. Zaraz jeszcze dodasz, że im dłużej kto? ma prawko tym lepiej?? !tut

Guzik prawda. Wypadki powodowane s? przez brak do?wiadczenia i tu nie ma różnicy czy kto? ma 20 czy 60 lat. Liczy się ilo?ć przejechanych w różnych warunkach kilometrów. Nigdy nie jeżdzę, szczególnie skuterem zgodnie z ograniczeniami w mie?cie, bo jest to niebezpieczne. :P Chyba wszyscy posiadaj?cy zablokowane 50, które mog? jechać przepisow? prędko?ć, to wiedz?.

Odnośnik do komentarza

Ravenka:

A widzisz, napisała? że wypadki powoduja ludzie niedo?wiadczeni i z tym się zgodzę ALE, przecierz wła?nie ludzie siadaj?cy dopiero na moto s? niedo?wiadczni a najwyższy odsetek tych pocz?tkuj?cych to wła?nie młodzi ludzie. Pewenie że ludzie po 60 siadaj? na moto i powoduj? wypadki ALE w porównaniu do ilo?ci wypadków młodych ludzi to kropla w morzu. Pokuszę się o stwierdzenie że 90% wypadków powoduj? ludzie młodzi bo to oni s? niedo?wiadczni.

Pozatym taki 60-latek ma do?c oleju w głowie że nie jeĽdzi z takimi prędo?ciami jak ludzie młodzi ponieważ nabrał już do?wiadczenia nie tylko motocyklowego ale głównie życiowego...

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
Hej, wczoraj jak to w pi?tek czytam od deski do deski Wyborcz?

Mam nadzieję, że czytasz też inne dzienniki dla wyrobienia pogl?du na rzeczywisto?ć... :)

Ostatnio, co? mnie "uwiera" we wczytywaniu się w "jedynie_słuszny_dziennik" i

taki "tolerancyjny", pluralistyczny i nie mentorski (gazeta wie lepiej)...

_Media_ kreuj? rzeczywisto?ć dla "maluczkich" w naszym kraju... :P

BTW:

Ravenka, głównie chodzi o ludzi młodych (niestety statystyka), dlatego, że s? emocjonalnie niestabilni, dla nich bariery s? bardzo płynne....

Stary dziadek (jak ja:)) stara się dopasować umiejętnosci do sprzętu jakim jedzie i nie "kozaczy" -> kolokwianie mówi?c...

pzdr

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
trzeba balche z tylu podgiac, albo polozyc tablice na ziemii z ramka, przejechac po niej skuterem z 2 razy i wozic w schowku. jak cie zatrzymaja, to wyjemiesz pelknieta ramke i "przejechana" tablica tlumaczac, ze przed chwila ci odpadla i jedziesz kupic nowa  :)

My?lę, że z takimi pogl?dami trafiłe? nie w to towarzystwo :P

Je?li masz ochotę podginać "blachę", jeĽdzić po niej i palić głupa to rób to ale nie chwal się tym na naszym forum, ponieważ nie chcę żeby ktokolwiek pomy?lał o nas w kategoriach kombinatorów i krętaczy ! :)

niestety z tymi pplynnymi barierami bardzo sie zgodze... z wlasnej autopsji...

A co to jest "własna autopsja"? :)

Zajrzyj na przyszło?c do słownika zanim co? napiszesz i o?mieszysz się przed cał? grup? !

Czy wyraziłem się dla ciebie wystarczaj?co jasno?

Odnośnik do komentarza
Gość elwood_blues
To się u?miałem. Uważaj? że brak tablicy rejstracyjnej z przodu jest luk? w prawie :):) . Idioci :P A niby gdzie t? tablice zamontować z przodu?? :)

W póĽnych latach osiemdziesi?tych (miałem wówczas MZ ETZ 250), przy niemal każdej kontroli, MILICJANCI ż?dali ode mnie umieszczenia numerów rejestracyjnych z boku przedniego błotnika - np. przez naklejenie lub pomalowanie.

Nie jestem pewny czy ten obowi?zek istnieje do dzisiaj i czy był wówczas jedynie pomysłem milicjantów z Trójmiasta.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Z tego co pamietam hehe no moze nie osobiscie :P ale na poczatku lat '60-tych zniesiono obowiazek umieszczanie na blotniku motocykla rejestracji. I tak byla ona bokiem wiec byla by nie czytelna dla fotoradarow, byc moze Elwood ci panowie jeszcze pamietali o takim przepisie z przed wielu lat. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

A co tak na Mi?ka że?cie napadli za tę "autopsję" w końcu użył tego słowa może nie najszcz?liwiej, ale prawidłowo !!! odsyłam do http://www.slownik-online.pl/kopalinski/2B...5CC004AF926.php

Osobi?cie co prawda użyłbym "z własnego do?wiadczenia" :) , autopsja to nie tylko okre?lenie medyczno-kryminalne !

Co do tablic na przednim błotniku, to super pomysł taka brzytwa stercz?ca pionowo w czasach walki o bezpieczeństwo ?!

Chyba że tryndy stylistyczne się utrzymaj? na nowych konstrukcjach Yamahy to mozna na przednim zderzaku zwykła samochodow? rejestrację założyć :)

Pozdrawiam

RobB. :P

Odnośnik do komentarza

Jako, że tytuł postów ma w sobie słowo "media" chciałbym poruszyć tu pewne doniosłe wydarzenie. Nie wiem czy widzieli?cie Mariusza Burgiego w "Jedno?ladzie", jak poniósł kaganek o?wiaty na temat Maxi Skuterów w ?wiat motocyklistów?

Ogl?dajcie TVN Turbo. Nie pamiętam, w jakie dni powtarzaj? "Jedno?lad", choć to mój jedyny ulubiony program w TV.

Mariusz! - bardzo fajny występ!

Wreszcie co? ciekawego, o dobrych motorach! !TAZ

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Jako, że tytuł postów ma w sobie słowo "media" chciałbym poruszyć tu pewne doniosłe wydarzenie. Nie wiem czy widzieli?cie Mariusza Burgiego w "Jedno?ladzie", jak poniósł kaganek o?wiaty na temat Maxi Skuterów w ?wiat motocyklistów?

Ogl?dajcie TVN Turbo. Nie pamiętam, w jakie dni powtarzaj? "Jedno?lad", choć to mój jedyny ulubiony program w TV.

Mariusz! - bardzo fajny występ!

Wreszcie co? ciekawego, o dobrych motorach! !V

Kłania się częstsze czytanie forum !TAZ

Odnośnik do komentarza
Jako, że tytuł postów ma w sobie słowo "media" chciałbym poruszyć tu pewne doniosłe wydarzenie. Nie wiem czy widzieli?cie Mariusza Burgiego w "Jedno?ladzie", jak poniósł kaganek o?wiaty na temat Maxi Skuterów w ?wiat motocyklistów?

Ogl?dajcie TVN Turbo. Nie pamiętam, w jakie dni powtarzaj? "Jedno?lad", choć to mój jedyny ulubiony program w TV.

Mariusz! - bardzo fajny występ!

Wreszcie co? ciekawego, o dobrych motorach! !V

Kłania się częstsze czytanie forum !TAZ

Sorry.

Ja jak wracam wieczorem z pracy to siadam zaraz do komutera, ale nie do naszego forum, tylko spowrotem do pracy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...