Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Targi Warsaw Motorcycle Show 2020 odwołane - nowy termin 5-7 czerwca


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Stało się coś, co było do przewidzenia... i to pomimo, do ostatniej chwili, optymizmu organizatorów. Marcowe targi Motorcycle 2020 zostały odwołane/ przełożone. Nowy termin 5-7 czerwca 2020.

Oficjalne oświadczenie -> KLIK

Niestety, nowy termin leży w kolizji z naszym zlotem BURGMANIA 2020

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Ze zwrotem będzie ciężko...

88309064_122536559316482_8661279595128946688_o.thumb.jpg.02231cf9e28e2ce3bc6a5e185a52601b.jpg

 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
6 minut temu, Sysgone napisał:

Pożyjemy, zobaczymy

Myk polega na tym, że targi zostały przełożone a nie odwołane. To zmienia interpretację przepisu.

Odnośnik do komentarza

Szkoda. Zdrowie najważniejsze. W ubiegłym roku zaliczyłem . Fajne targi , fanów motoryzacji ogromna ilość. 

Odnośnik do komentarza

Osobiście spodziewałem się takiego scenariusza od dawna. Co do biletów, to jest sprawa tak zwanej siły wyższej, na którą organizator nie miał wpływu, więc wina oficjalnie nie leży po jego stronie. Termin czerwcowy też może być zagrożony, więc możecie spokojnie przygotowywać się do zlotu, pod warunkiem, że nie jest zgłoszony, jako impreza masowa :).

Odnośnik do komentarza

"W takim wypadku warto zawiadomić prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o podejrzeniu stosowania praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów bądź stosowania w regulaminach niedozwolonych postanowień umownych. "

Odnośnik do komentarza

Sytuacja była do przewidzenia. Organizator już liczy straty, a chcąc je zminimalizować co mniej upierdliwym będzie odmawiał zwrotu należności za zakupione bilety. Niestety zmiana terminu targów nie leży także po stronie klienta ,który nabył bilety. Udowodnienie niedogodności kolejnego terminu nie jest problemem (urlop, sanatorium, wyjazd służbowy lub wizyta u lekarza). Wysłane z kancelarii prawnej pismo przedprocesowe do organizatora powinno zmienić jego punkt widzenia. Jeżeli zrobi to grupa osób zawsze będzie taniej.

Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Narazie nie robią problemów, informują, żeby składać reklamacje mailami na adres tickets@warsawexpo.eu
Zobaczymy, co będzie dalej.

 
Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Przepływ informacji poszedł lawinowo. 5 maili wysłanych z przerwami 15 minutowymi. Teraz SMS. 

2020-03-04.jpg

 

Trzeba się liczyć, że będą tacy, którzy z jakiś przyczyn nie otrzymają informacji i stawią się w piątek w Nadarzynie. Generalnie to pierwsza taka sytuacja w dziejach targów moto w PL... i chyba pierwsza na świecie "odwołanych", praktycznie 1 dzień przed deadline.

Ps. Niektórzy byli już prawie rozłożeni na terenie, np. Kymco.

Odnośnik do komentarza

Jak chcecie zwrotu pieniędzy za bilety piszcie na tickets@warsawexpo.eu. Zwrotnie otrzymacie potrzebne informacje od nich wraz z formularzem do wypełnienia.

Odnośnik do komentarza

Co nie jest tak oczywiste, bujałem się z nimi parę razy, najpierw napisali mi, że zapraszają w czerwcu. Odpisałem, że to nie wchodzi w grę, zaproponowali vouchery do wykorzystania na inne imprezy. Odpisałem, że tylko listopadowy Motor Show mnie interesuje  i mogę wymienić 2 bilety z Motocycle na Motors, ale tu z kolei im nie pasowało i dopiero wtedy dostałem pdf do wypełnienia.

Odnośnik do komentarza
Sytuacja była do przewidzenia. Organizator już liczy straty, a chcąc je zminimalizować co mniej upierdliwym będzie odmawiał zwrotu należności za zakupione bilety. Niestety zmiana terminu targów nie leży także po stronie klienta ,który nabył bilety. Udowodnienie niedogodności kolejnego terminu nie jest problemem (urlop, sanatorium, wyjazd służbowy lub wizyta u lekarza). Wysłane z kancelarii prawnej pismo przedprocesowe do organizatora powinno zmienić jego punkt widzenia. Jeżeli zrobi to grupa osób zawsze będzie taniej.
Życzę powodzenia.

W zasadzie mogą powołać się na siłę wyższą której nie dało się przewidzieć a to wyłącza odpowiedzialność cywilną


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza

Nie mogą, przeniesienie nastąpiło za ich decyzją. Dopiero pare dni później rząd wprowadził zakaz imprez masowych. W dniach targowych nie było nawet oficjalnych zaleceń unikania takich imprez.

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Sysgone napisał:

Nie mogą, przeniesienie nastąpiło za ich decyzją. Dopiero pare dni później rząd wprowadził zakaz imprez masowych. W dniach targowych nie było nawet oficjalnych zaleceń unikania takich imprez.

Dokładnie tak. Nie jest także winą klienta zaistniała sytuacja. A to że organizator przekłada imprezę to jego problem. Ktoś zapłacił za daną rzecz/usługę w określonym terminie i nie może ponosić kosztów i odpowiedzialności za zmiany wynikające nie z jego winy. To organizator musi przewidywać wszelkie sytuacje i nie może przerzucać winy i kosztów na swoich klientów.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

No i mamy przełożony termin przełożonego terminu.

41071fd6f5fdc8632ec7bdfb8740df5f.jpg

Odnośnik do komentarza

Ciekawe czy w sierpniu się odbędą
Dlatego bilety kupię wchodząc na targi które będą trwały


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, tomekmajesty napisał:

Ciekawe czy w sierpniu się odbędą

Sądzę, że to tylko kolejne przesunięcie o 2 miesiące, a najprawdopodobniej trzeba szykować się na październik?

Pożyjemy zobaczymy?

LwG

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...