Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Honda Forza 125 - Nowość 2015


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Pytanie

  • Administrator

Honda szykuje na sezon 2015 zupełną nowość w klasie 125.

Forza 125 MY2015 ma mieć idealne wyważenie w czasie jazdy, posiadać dużą przestrzeń bagażową (48 litrów mieszczące 2 pełnowymiarowe kaski), światła w technologii LED, system Start-Stop (idle) oraz opcjonalny ABS.

Nową Forzę 125 napędzać będzie 4 zaworowy, chłodzony cieczą motor o mocy 14.2 KM... Oczywiście zasilany wtryskiem. Maksymalny moment obrotowy 12Nm przy 8250 obr/min.

Zapowiadane spalanie w mieście ma nie przekraczać 2.5 litra na 100 km (wg.normy WMTC). Przy pojemności zbiornika paliwa 11.5 litra możemy mówić więc o sporym zasięgu bez tankowania.

Informację na zegarach: Wskaźnik paliwa, Wskaźnik temp. cieczy, Licznik ODO, Trip A / B, Średnie zużycie paliwa, Selektywne zużycie paliwa, duży cyfrowy zegarek.

Waga skutera: 161 kg i 162 kg (wersja z ABS)

Kolorystyka nadwozia:

Matt Cynos Grey Metallic

Matt Pearl Cool White with Black

Moondust Silver Metallic with Matt Cynos Grey Metallic

Matt Pearl Cool White with Matt Pearl Pacific Blue

Pearl Nightstar Black with Castagna Brown

Cena na tą chwilę jeszcze nieznana.

Pierwsza prezentacja na targach EICMA.

48226af0a3c2ed8dgen.jpg

dd3e91c965801460.jpg

027c64552915c668gen.jpg

2fd06cf7ab43ec2cgen.jpg

41137aad958d1a7a.jpg

c516a03c69e0a07agen.jpg

a490f1e2a605346bgen.jpg

d07de0d18f623c14gen.jpg

0494dc8aa567a26cgen.jpg

b85cccb4ae0e0032gen.jpg

Odnośnik do komentarza

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jedno jej przyznam, zegary rzeczywiście ma ładne. Bez porównania np do Burka 125 chodź nowy model ma juz podobne jak moja 400tka

Odnośnik do komentarza
  • 0

Zatem - wracając do tematu wątku - pierwsze koty za płoty. Tłumacz googla trochę "ubarwia" ale istotę można wychwycić. WYsoka precyzja wykonania, przestronny, przyjemnie resoruje, silnik cichy ale ale nie oddaje odczuć deklarowanej mocy - nie zrozumiałem czym to tłumaczą. Faktycznie pali poniżej 3 litrów..

http://www.scooter-station.com/Honda-Forza-125-ABS-2015.html

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Klubowicze

Ladna ta 125ka :) Duzo miejsca, a przynajmniej tak sie wydaje, bo przeciez kierownik moze byc nie za wysoki. Moze w slad za tym modelem podejma temat i powstanie Forza 400 i Forza 600.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Wow. Pierwszy od lat nowocześnie zaprojektowany skuter Hondy, pomijając pseudo skuter Integra. Ciekawe rozwiązania np umiejscowienie chłodnicy , regulowana szyba w tej klasie to nowość , także składane lusterka . Nowoczesny tył w stylu moto nie przeszkodził zrobić duży schowek. Proponuję projektantom Hondy powiększyć rysunki o jakieś 15% , wsadzić silnik z SW i zadbać by masa nie przekroczyła 200 kg,nie przesadzić z ceną i przebój gotowy .

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Administrator

Pierwsze Forzy 125 trafiły już do dealerów. Kolory: biały mat + niebieski oraz brąz metalik dwu-odcieniowy... oba xtra :)

Gdyby nie problemy rejestracyjne (biurokracja :pinch: ) pierwszy egzemplarz testowy byłby już w ten weekend na Zlocie w Rynii.

Na imprezie będzie za to piękna biało-perłowa Forza........ 300 w wersji Canada :)

Odnośnik do komentarza
  • 0

znalazło by się jeszcze kilku konkurentów no ale chyba chłopaki skupili się na podobnej półce cenowej/ markowej, stąd tylko takie porównanie, albo budżet tylko pozwala dwa sprzęty porównać..

Odnośnik do komentarza
  • 0

Kilka dni temu kolega odebrał Forze 125,faktycznie wygląda doskonale.Pojechaliśmy w góry ja na 400 on 125 i powiem że ta Honda naprawdę nie odstawała osiągami(do 100 km/h).Po powrocie zatankowaliśmy skutery do pełna i wyszło:Sym 3.4 l/100 ,a Honda 2.3 l/100. Stylistyka i wygląd naprawdę pierwsza liga,tylko cena prawie 20 tys.

Odnośnik do komentarza
  • 0

(...)naprawdę pierwsza liga,tylko cena prawie 20 tys.

No cóż, dobre kosztuje. Miałem możliwość potestować Hondę na dystansie ok. 400 km i powiem, że wcale się jej cenie, w porównaniu do konkurencji, nie dziwię.

Odnośnik do komentarza
  • 0
Gość Robert JAPAN

No cóż, dobre kosztuje. Miałem możliwość potestować Hondę na dystansie ok. 400 km i powiem, że wcale się jej cenie, w porównaniu do konkurencji, nie dziwię.

A gdybyś miał polecić początkującemu motocykliście w tym przypadku 170cm i 60kg(pomijając koszta zakupu) to co byś wybrał Forze czy PCX a może coś innego ?.

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Sympatycy

A gdybyś miał polecić początkującemu motocykliście w tym przypadku 170cm i 60kg(pomijając koszta zakupu) to co byś wybrał Forze czy PCX a może coś innego ?.

Bezapelacyjnie polecam Hondę Forza 125. Pomijając kwestię ceny, to chyba najlepszy i najładniejszy skuter wśród 125-ek.

Odnośnik do komentarza
  • 0
Gość Robert JAPAN

Dziś przejadę się do DOS Toros by zobaczyć to z bliska i przy okazji porównać innego modele Hondy i Suzi bo jest zaraz obok.

No i muszę zapoznać się z warunkami brania na kredyt by nie było zdziwu, choć jak widzę to 2 tys więcej muszę dać niż w przypadku 50/50 co kwotą małą nie jest a wystarczyło by na Ubezpieczenie, kask i rękawice

Odnośnik do komentarza
  • 0

A gdybyś miał polecić początkującemu motocykliście w tym przypadku 170cm i 60kg(pomijając koszta zakupu) to co byś wybrał Forze czy PCX a może coś innego ?.

Z tych dwóch zdecydowanie Forza 125. PCX bardziej pasuje jedynie do dojazdów w dużym mieście po kilka kilometrów wsród ruchu samochodowego. Forzą 125 można jeździć w mieście oraz skoczyć poza miasto jak pokazał nasz test na stronie głównej.

PS. Gdybym sam szukał 125- ki, to w garażu najprawdopodobniej zagościłaby właśnie Forza 125.

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Administrator

A gdybyś miał polecić początkującemu motocykliście w tym przypadku 170cm i 60kg(pomijając koszta zakupu) to co byś wybrał Forze czy PCX a może coś innego ?.

12 tpln vs 20 pln... procentowo różnica jest spora ale i same pojazdy jakby z innych bajek.

PCX jest mały, zwinny, zwrotny, idealny do miasta. W standardzie brak szyby. Tylny hamulce bęben, brak ABS. Za to światła LED i system start&stop. Pali 2.5 l/100 w mieście.

Forza to konstrukcyjne dojrzały maxi skuter. Przesiadając się z PCX na Forze masz wrażenie, że wsiadłeś do business class ;). Dużo miejsca, wygodna pozycja, inny komfort jazdy. Regulowana szyba, LED reflektor, ABS, start&stop, idealne hamulce i jakość wykonania na najwyższym poziomie w tej klasie.

Forzą w traskę można lecieć. PCX od bidy... i tylko po domontowaniu szyby.

Początkującemu polecam - PCX.

Wymagającemu i ceniącemu ponad wszystko komfort - Forza.

Odnośnik do komentarza
  • 0

12 tpln vs 20 pln... procentowo różnica jest spora ale i same pojazdy jakby z innych bajek.

PCX jest mały, zwinny, zwrotny, idealny do miasta. W standardzie brak szyby. Tylny hamulce bęben, brak ABS. Za to światła LED i system start&stop. Pali 2.5 l/100 w mieście.

Forza to konstrukcyjne dojrzały maxi skuter. Przesiadając się z PCX na Forze masz wrażenie, że wsiadłeś do business class ;). Dużo miejsca, wygodna pozycja, inny komfort jazdy. Regulowana szyba, LED reflektor, ABS, start&stop, idealne hamulce i jakość wykonania na najwyższym poziomie w tej klasie.

Forzą w traskę można lecieć. PCX od bidy... i tylko po domontowaniu szyby.

Początkującemu polecam - PCX.

Wymagającemu i ceniącemu ponad wszystko komfort - Forza.

A jak ktoś chce duże, ładne i wygodne, nieodstające zbytnio jakością od czołówki światowej Maxi za cenę małego PCX-a kupuje Downtowna 125I. I kupę siana zostaje w kieszeni :clapping:

Odnośnik do komentarza
  • 0
Gość Robert JAPAN

Tylko nie Kymcek :)

Jeszcze ciekawie prezentuje się SHi125 ale jest znacznie droższe od PCX a wygląda wcale nie lepiej, może jeździ lepiej tego jeszcze nie wiem.

Jako że Suzi i H są obok siebie..

Może zaproponuję tym salonom pojedynek na wybór 125 (wiem ten sam właściciel) wtedy może zrobić się naprawdę ciekawie a ja będę więcej wiedział i łatwiej będzie podjąć decyzje o zakupie

Odnośnik do komentarza
  • 0

Forza sprzedaje się doskonale. Dzisiaj oglądałem wersję "szary mat" - wyglądała bardzo poważnie :msn-wink:

W Lizbonie natomiast odniosłem wrażenie, że najwięcej jest PCX'ów (na oko, co czwarty skuter) :)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Tylko nie Kymcek :)

Jeszcze ciekawie prezentuje się SHi125 ale jest znacznie droższe od PCX a wygląda wcale nie lepiej, może jeździ lepiej tego jeszcze nie wiem.

Jako że Suzi i H są obok siebie..

Może zaproponuję tym salonom pojedynek na wybór 125 (wiem ten sam właściciel) wtedy może zrobić się naprawdę ciekawie a ja będę więcej wiedział i łatwiej będzie podjąć decyzje o zakupie

Sh posiadam, forzą jeździłem i mogę potwierdzić słowa Mariusza i Biga, Forza to inna jakość, komfort o klasę wyższy i wyposażenie. Wystarczy że raz się przejedziesz 15-20 km i będzie wiedział o czym tu piszemy. To tak jakbyś chciał porównać Golfa z Mercedesem C-klasse. Widzisz jakiś sens w takim porównaniu?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...